Danas je Sub Jun 01, 2024 3:53 am

Sva vremena su u UTC+02:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 298 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 4 5 6 7 8 Elipsa 30 Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: Uto Dec 25, 2012 3:06 pm 
OffLine
Saradnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Maj 24, 2006 12:26 am
Postovi: 8889
Lokacija: Niš
Ne samo mesečna, već i druge. Napisao sam nekada na ovoj temi:

Ako je godišnja 6000, onda:
Šestomesečna: 4000
Tromesečna: 3000
Mesečna: 2000
Nedeljna: 1000
Trodnevna: 600
Dnevna: 300

Mada je 6000 previše, naročito ako ima doplatnih dozvola na svakom ćošetu onda ova treba da bude 2000-3000, plafon 4000.

Ceo taj koncept je mnogo sjeban...

Mogu da prihvatim i 50 specijalnih voda gde treba dopltna dozvola, ali da svaka od njih ima min 2 čuvara samo za nju, a i nekoliko puta više ako je veća voda, da na svakoj vodi ima osetno više riba nego na ostalim, da zaista kao što piše u zakonu nema previše alohonih napasti, plus da postoje normalne cene dnevenih/trodnevnih/nedeljnih doplatnih dozvola, slične onima za saveznu dozvolu. Odem 20 puta godišnje na neku takvu vodu i platim skupa 4000-6000 dinara za doplate, to mi je OK. Trenutno mi za takav poduhvat treba jedno 20.000 dinara.

_________________
Svi su bili na mojoj strani, zato se čamac i prevrnuo...


Vrh
   
PostPoslato: Uto Dec 25, 2012 3:27 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Jan 27, 2011 2:17 pm
Postovi: 1817
Lokacija: novi sad
Po tvom predlogu cena najisplativija je opet godisnja dozvola a to opet ide na ruku onima koji nas godinama zahebavaju!

_________________
Catch fish or Die tryin


Vrh
   
PostPoslato: Uto Dec 25, 2012 3:50 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Apr 26, 2010 9:10 pm
Postovi: 1765
...jbte ja sam tek ovde ukapirao da vi pricate o lokalnim akcijama :?
(ostacu glup ceo zivot :( )


Vrh
   
PostPoslato: Uto Dec 25, 2012 5:58 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Okt 14, 2010 7:32 pm
Postovi: 729
Lokacija: pivara
jel postoji neki mehanizam da im se uvede unutrasnja kontrola
isto kao i policiji
ipak su i oni cuvari reda


Vrh
   
PostPoslato: Uto Dec 25, 2012 9:31 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet Nov 02, 2007 10:17 am
Postovi: 784
Lokacija: Kragujevac
Goci napisao:
Mene trenutno najviše nervira ova tačka zakona:

"Дозволу за рекреативни риболов лице купује у месту пребивалишта."



Ti tu vidis sve tvoje - nase probleme. I sad bi ti da jednim elegantnim resenjem resis problem, sto je gotovo idealno.

Nije to samo tebi palo na pamet. I drugima je , pa su malo cackali u vezi toga i problem u vezi toga je veliki gotovo nepremostiv na nasu zalost. Naime , poblem je u tome sto dozvolu smatraju kao licni, identifikacioni dokument , a po USTAVU licna - identifikaciona dokumenta je moguce uzeti samo u mestu boravka.

E sad je pitanje da li se trebas zamarati da promenis ustav ili da energiju usmeris na drugo, mozda manje elegantno resenje.

Ja sam malo vise skloniji 2pike-tovim vidjenjima , da ne preba da se ja zamaram kome, sta , kako... Ocu da platim dozvolu jedinstvenu i da pecam na svim vodama na kojima me put nanese, a kako ce korisnici da se rastale to ne treba da bude moj problem.
Sad ce dusebriznici da graknu " eeee oces da pecas gde oces!!!!!'

Naravno da hocu, ja sam gradjanin ove zemlje , nisam pao sa Marsa, ucesca u ratovima necu da spominjem....

Nacionalna rendzerska sluzba je resenje svih problema, a dok to svima ne sazri u glavi mozemo da trazimo resenje ko iglu u plastu sena. Uvek ce neko da lobira , da se udruzuje radi sticanja koristi itd.

_________________
Varaličarska sekcija - Kragujevac


Vrh
   
PostPoslato: Uto Dec 25, 2012 10:50 pm 
OffLine

Pridružio se: Uto Okt 05, 2010 4:22 pm
Postovi: 3157
Lokacija: Lucani - Z. Morava
Po meni najveci problem promenama je mali procenat varalicara i uopste ljudi kojima bi RED NA VODI bio od koristi. Kod mene u kraju(u krugu od 30 km na primer) nas varalicara je najvise 10 % . Da sve bude crnje, bar trecina koje znam su tezak olos i bilo kakav red im nece ici u korist.

Prosecan plovkaros je pun srece kad uhvati 20 skobalja ispod mere i odnese ih kuci. To je ona neizleciva generacija koju verovatno vidjate i na vasim vodama. Takodje plovkarosi koji pecaju na bogatijim vodama(Drina, Lim itd) skoro svi debelo prekoracuju dozvoljeni dnevni ulov, UVEK kada riba dobro uzima. Stigoh i do kederasa :D Godinama pecam stuku i jos ne videh kederasa koji je pustio bilo kakvu ribu, nagledao sam se poginulih stukaca od 20 cm. I kada uhvate lepu ribu ne oproste nijednoj bebi, tu pomoci nema.

U svakoj prici ima izuzetaka i nikog nisam zeleo da uvredim.

Ali nece ni oni biti u vecini jos sto god, klinci su vec drugaciji - forum i kvalitetni casopisi puno doprinose.

Jedva cekam bilo kakvu akciju i probacu da ucestvujem :wink: Trebace verovatno vise godina za vidljiv boljitak, ali mora tako...


Vrh
   
PostPoslato: Uto Dec 25, 2012 10:56 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Jan 27, 2011 2:17 pm
Postovi: 1817
Lokacija: novi sad
Jedina dva, legitimna, identifikaciona licna dokumenta (po ustavu) su licna karta i pasos. Da je drugacije ne bi bilo da dozvola vazi uz clansku i licnu kartu. Pravo na utvrdivanje vaseg identiteta putem licne karte ili pasosa imaju samo pripadnici MUP-a i Carinska kontrola u saradnji sa pripadnicima MUP-a.
Shodno tome nemoze i niko nema pravo da dozvolu karakterise kao identifikacioni dokument. Cak je i slika na dozvoli neustavna, za to postoji licna karta ( koju ste duzni da imate sa sobom uvek i dozvola vazi uz clansku kartu saplacenom clanarinom za tu godinu i vazecom licnom kartom) sto ce reci da se kod nas nezna ( i dalje) sta je ispravno, nego se izmisljaju sve moguce i nemoguce "zakrpe" zakona samo u interesu da se zbune siroke narodne mase i samim tim se stvore uslovi i prostor za mutne radnje.
:wink: Razmislite!!!

_________________
Catch fish or Die tryin


Vrh
   
PostPoslato: Uto Dec 25, 2012 11:52 pm 
OffLine

Pridružio se: Ned Nov 20, 2011 8:05 pm
Postovi: 1223
Lokacija: Beocin-Novi Sad
Ma kod nas se javasluk svake vrste i taj prostor za mutne radnje toliko odomacio da tu nikakvi propisi ne pomazu,samo debela motka pa preko ledja,i ove sto prave propise,i ovakve cuvare a bogami i ribolovce :twisted: :mrgreen:


Vrh
   
PostPoslato: Sre Dec 26, 2012 8:25 am 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 4:32 pm
Postovi: 13403
Lokacija: Sombor....
Homoesox je potpuno upravu, ta prica sa ustavom je samo zvaka,
kojom je neko pokusao da nam uvali objasnjenje i razlog zasto to ne dirati.

Ta stavka i generalno ceo koncept "jedinstvene" dozvole,
koja to ustvari nije, je bio pokusaj da se poveca procenat prodaje dozvola,
a bez da se bilo sta konkretno uradi i to je kratkorocno uspelo.
Sasvim je jasno da taj sistem ima gomilu rupa i da je neodrziv bez izmena.

_________________
Najbolje je biti bogat i zdrav, jer ako si siromasan, dzaba ti sto si bolestan....

Urtelja napisao:
Ne mogu oni poseku, koliko mi moz' da posadimo :lol:


Vrh
   
PostPoslato: Sre Dec 26, 2012 10:02 am 
OffLine

Pridružio se: Sre Jan 21, 2009 8:39 pm
Postovi: 313
Lokacija: Kragujevac
Prvo i osnovno sto treba promeniti je zakon kojim je svaki ribolovac uslovljen da mora uzeti dozvolu u svom lokalu tj na svom rib. podruciju............
Npr; Nisam zadovoljan sa radom RG-a i ne zelim svoj novac da dam njima vec cu ga dati nekom korisniku ciji rad cenim.....dozvola je jedinstvena i ma gde je uzeo vazi i na mom podruciju na kom cu najcesce da pecam...
Korisnik sa kojim nismo zadovoljni i kog bi vecina na ovaj nacin bojkotovala bi stavio prst na celo(ako je normalan) i resio da savesnije radi svoj posao ili bi u suprotnom bio osudjen na propast...........

U jednom od clanova zakona kaze da naknadu koju korisnik daje drzavi(iznosi 10%),drzava ulaze u unapredjenje voda itd..... Samo me interesuje na koji je to nacin ministarstvo uradilo i dali nas je ikad na bilo koji nacin o tome obavestilo a mislim da bi trebalojer je to deo nasih para a i zakon koji su oni kreirali ih obavezuje da to urade.....

Onda..Korisnik je duzan da novac od naknada prikupljhenih od naplate kazni ulozi u isto sto i ministarstvo onih 10%...PA GDE JE TAJ NOVAC,NASTA JE ULOZEN?!

Mislim da bi trebao da se uvede neki clan ili neka stavka(u nekom od clanova) kojim se i ministarstvo a posebno korisnici obavezuju da na mesecno ili dvomesecno(kako hoce) putem sredstava javnog informisanja obavestavaju o svojim akcijama,ulaganjima.......cisto da i mi znamo i ne sumnjamo u njihov rad.............

Ribocuvar mora da bude gospodin a ne klosar na vodi i da svojim ponasanjem ne maltretira,provocira ribolovca..nego dostojno sluzbenom licu pokaze svoju legitimaciju i poznavanjem zakona ugaze na neku nepravilnost(ako je ima)....
Ribocuvar jeste sluzbeno lice ali sa ogranicenim mogucnostima sto u startu ohrabljuje prekrsioce zakona(da ne kazem lopove).......

Predlozio bi da se na ovoj temi komentarice clan po clan zakona i da zajedno dodamo ili izmenimo neke od stavki istih.Obzirom da nema mnogo nas koji su radi da ucestvuju u ovoj temi mislim da bi smo kratkim i konkretnim postovima mogli relativno brzo da precesljamo zakon :?: :mrgreen:


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 298 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 4 5 6 7 8 Elipsa 30 Sledeća

Sva vremena su u UTC+02:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs