Danas je Čet Mar 28, 2024 11:13 am

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 50 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2 3 4 5 Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: Pet Jun 04, 2010 6:07 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Jun 03, 2009 12:30 am
Postovi: 2011
Lokacija: Beograd - Bački Brestovac
...ovo sto sam izjavio se odnosi na vbk (mali stapar)...bio sam tamo bar 10 puta ove godine i 5,6 puta na dtd-u (potes Sr. Miletic - Doroslovo). Doduse, varalicarski izlasci su trajali uglavnom po 3, 4 sata a bilo je i par celodnevnih NEDELJNIH dubinkaskih izlazaka, PA OPET NISTA... :evil:
Eto, bar da znaju gde mogu ici oni, sto nisu vadili dozvolu...


Vrh
   
PostPoslato: Pet Jun 04, 2010 7:20 pm 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 4:32 pm
Postovi: 13345
Lokacija: Sombor....
Ja sam nedavno radio cetvoromesecnu statistiku broja izlazaka i broja kontrola, Goci zna...

Elem, ovog proleca sam nekoliko puta uzastopno sreo jedinog ovdasnjeg ribocuvara
koji ozbiljno i posveceno radi svoj posao, ali on se uopste nije zamlacvao ovom evidencijom.
Covek zna ko su posteni pecarosi i ko ima dozvole i uopste se ne cima da se maltretira kojekakvim proverama.
Patrolira kanalom i trazi mreze i strujarose. Njegovo vreme je previse dragoceno da bi se zezao sa tim,
jer sam pokriva desetine kilometara kanala i nemoguce je da sve stigne.

_________________
Najbolje je biti bogat i zdrav, jer ako si siromasan, dzaba ti sto si bolestan....

Urtelja napisao:
Ne mogu oni poseku, koliko mi moz' da posadimo :lol:


Vrh
   
PostPoslato: Pet Jun 04, 2010 8:14 pm 
OffLine

Pridružio se: Sre Nov 18, 2009 6:13 pm
Postovi: 2028
Lokacija: novi bečej-novi sad
tako i treba da radi. na kraju se to sve da skrojiti i antidatirati. bitno je da ljudi imaju dozvole i da poštuju pravila.

_________________
bolje ispasti budala nego iz aviona


Vrh
   
PostPoslato: Pet Jun 04, 2010 8:52 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Jun 03, 2009 12:30 am
Postovi: 2011
Lokacija: Beograd - Bački Brestovac
kockar napisao:
Ja sam nedavno radio cetvoromesecnu statistiku broja izlazaka i broja kontrola, Goci zna...

Elem, ovog proleca sam nekoliko puta uzastopno sreo jedinog ovdasnjeg ribocuvara
koji ozbiljno i posveceno radi svoj posao, ali on se uopste nije zamlacvao ovom evidencijom.
Covek zna ko su posteni pecarosi i ko ima dozvole i uopste se ne cima da se maltretira kojekakvim proverama.
Patrolira kanalom i trazi mreze i strujarose. Njegovo vreme je previse dragoceno da bi se zezao sa tim,
jer sam pokriva desetine kilometara kanala i nemoguce je da sve stigne.



"Njemu" svaka chast :!:
Ali ovo ostalo nizvodno katastrofa... Naravno, govorim u svoje ime i u ime moji kolega sa kojima varalicarim... Mozda neke kolege iz okruga 025 imaju drugacija iskustva?! Mozda ih ima vise Dunavom!?To ne znam, jer tamo slabije izlazim...


Vrh
   
PostPoslato: Pet Jun 04, 2010 9:53 pm 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Okt 29, 2006 6:07 pm
Postovi: 7971
Lokacija: Tisa I
šifus napisao:
pošto se vidi da ulovi pljušte na sve strane moje pitanje je da li je neko upiosao ulov u onu famoznu knjižicu i da li mu je ribočuvar nekada tražio na uvid tu knjižicu


Ta knjižica sama po sebi i nije toliko bitna, niko te zbog nje neće maltretirati.
Važna je utoliko što njeno popunjavanje i potpisivanje predstavlja preduslov za mogućnost dobijanja/vađenja dozvole naredne sezone.
Ako već upisuješ ulov u tu knjižicu, onda nemoj čekati da ti čuvar eventualno zatraži istu, nego traži da ti potpiše kada/ako ga sretneš.


Vrh
   
PostPoslato: Uto Jun 08, 2010 8:57 am 
OffLine

Pridružio se: Sre Okt 14, 2009 10:13 am
Postovi: 15
Krivo kolega.Iz te knjižice zbrojiš ulov i predaješ onaj kartončić na kojem su sumirani i zbrojeni svi ulovi navedenih vrsta riba.Taj karton je bitan ,a ne kjižica .Po vašim postovima zaključujem da vam je ribočuvarska kontrola koma i da imaš potpis u knjižici je lutrijski pogodak.Iz moje prethodnog posta kod mene je obrnuta situacija .Kod nas dijele potpise ko da su popularni a dnevno ili bar svaki drugi dan me nađu na istom mijestu i opet potpis bez obzira imaš ulov ili ne.Napominjem da si dužan čim dođeš na vodu upisati rajon gdje se nalaziš.Motivirajte svoje ribočuvare nekom nagradom i biti če sigurno bolje jer to raditi savjesno nije baš samo tako.


Vrh
   
PostPoslato: Uto Jun 08, 2010 9:29 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Jun 04, 2007 7:50 am
Postovi: 2980
Lokacija: Zvornik
Znači ako nemam dovoljno autograna neću imati priliku da vadim novu dozvolu? Ili šta već,ma neću uopšte o tome da razmišljam,neka radi svako svoj posao za koji je plaćen.

Preni ki dan sam uočio ribočuvare,na Zv.jezeru,patroliraju oko ostrva gdje se mrijesti deverika.U jednom momentu je naleteo i Dejan ribočuvar.Zbog toga što se znamo ne legitimiše me,ja mu ukažem na dva struka koja je odmah izvadio.
Jedan mučenik pokušao da raubuje deveriku pa je ostao bez čamca,pente i pribora za fishing.Za divno čudo i DGS se uključio u akciju.

Ja sam skroz zaboravio na te kartončiće i šta več,da ne pročitah naslov teme totalni zaborav. 8)


Vrh
   
PostPoslato: Uto Jun 08, 2010 10:42 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Maj 18, 2010 12:19 am
Postovi: 125
Lokacija: Beograd, Vozdovac
Sta se onda desava sa rekreativnim ribolovcima koji 10-20 puta izlaze na vodu u toku godine, i mozda budu bez ulova te godine?
Ili jednostavno ne dodju u priliku da sretnu ribocuvare i uzmu potpis, jer izlaze u tim malobrojnim izlascima na po dva sata samo vikendima u urbanim naseljima.
Znaci li to da nemaju preduslov za vadjenje dozvole sledece godine?
To mi licno zvuci malo nelogicno, ako sam dobro shvatio.


Vrh
   
PostPoslato: Uto Jun 08, 2010 12:19 pm 
OffLine

Pridružio se: Sre Okt 14, 2009 10:13 am
Postovi: 15
Kolege! potpis ili ne od strane ribočuvara nije bitno.Bitno je da si upisao dolazak na vodu jer te ribočuvar koji poznaje zakon može kazniti ako to nije urađeno. Možeš uzeti ribolovnicu ako si predao karton od sveukupnog ulova ili več kako su odredili u matičnom klubu.A ono da kod nas dijele potpise šakom i kapom to je za mene glupost s obzirom da več ribočuvari koji dolaze u ophodnju znaju da imiam ribolovnicu i onda i opet i opet i opet sama sprdačina i preseravanje.


Vrh
   
PostPoslato: Uto Jun 08, 2010 12:32 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Jan 23, 2007 9:41 pm
Postovi: 8277
Lokacija: Novi Sad
Čini mi se da ste pomešali neke stvari. Ovde nismo obavezni da upisujemo svaki izazak na vodu, niti to treba raditi, nego samo ulov koji smo odneli kući... :wink:


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 50 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2 3 4 5 Sledeća

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 26 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs