Danas je Pet Mar 29, 2024 12:58 am

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 40 postova ]  Idi na stranicu 1 2 3 4 Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: Pon Jun 06, 2011 4:46 pm 
OffLine

Pridružio se: Uto Apr 08, 2008 12:04 am
Postovi: 202
Lokacija: Beograd, Borča
Da li neko zna koliko metara od vode ne pripada vlasnicima zemljišta.
Naime, imam problema sa vikendašima na teritoriji Opova, koji redovno prave probleme varaličarima koji pecaju na Tamišu. Zabace 30 štapova i zauzmu 200 metara obale i kada im priđeš vrlo su agresivni i spremni da se biju. To što pecaju na 30 štapova je nesumnjivo težak prekršaj, međutim meni teže pada prisvajanje obale. Da li neko zna koji zakon se odnosi na ovu oblast? Ja sam čuo da je 6 metara od vode vlasništvo vodoprivredne organizacije, ali bih voleo tačan i proverljiv podatak.
Inače, veliki sam protivnik vikendica i izbegavam vikendaška naselja jer su to tereni napadnuti mrežama i svakom vrstom krivolova, plus što uništavaju prirodu, prave deponije otpada i neoprostivo puštaju glasnu muziku koja puno govori o njima...


Vrh
   
PostPoslato: Pon Jun 06, 2011 5:03 pm 
OffLine
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Okt 19, 2008 8:07 pm
Postovi: 1623
Lokacija: West-Centar Koprivnica
isti je problem i kod nas sa prisvajanjem obala, i to jezera...kojekakve stračare, grade se na samoj vodi, ograđuju se i prisvaja dio teritorija, sve to bez dozvola i protupravno! naš zakon kaže da i vlasnici zemljišta oko vode, moraju osigurati nužni prolaz do vode

_________________
http://prospinfishingtackle.blogspot.com/


Vrh
   
PostPoslato: Pon Jun 06, 2011 7:59 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Okt 26, 2009 6:31 pm
Postovi: 1152
Lokacija: Novi Sad,kej Danube river
moj ti je savet da dodjete tamo vas troje,cet,i da mu kazes da reka nije njegova!i da odhebe :!: ili ce biti kupanja :twisted: :twisted: :twisted:

_________________
majstor-mehanicus


Vrh
   
PostPoslato: Pon Jun 06, 2011 8:05 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Maj 28, 2008 8:55 pm
Postovi: 1470
Lokacija: Obrenovac
Da, i jos poneses flasu benzina, poklonis mu je i kazes da mu sledecu KANTU neces pokloniti vec zna se sta... :twisted:

_________________
http://forum.benchmark.rs


Vrh
   
PostPoslato: Pon Jun 06, 2011 8:22 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet Nov 06, 2009 7:22 pm
Postovi: 1845
Lokacija: Uzice
na jezerima minimalna udaljenost objekta od najviseg moguceg nivoa vode je 15-20,negde i 30 metara i to zemljiste pripada hidrocentrali,nacionalnom parku ili nekom trecem...na rekama,vec,ne znam... :?
postoji li mogucnost dolaska cuvara na poziv?


Vrh
   
PostPoslato: Pon Jun 06, 2011 9:45 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Okt 26, 2009 6:31 pm
Postovi: 1152
Lokacija: Novi Sad,kej Danube river
malo pametnije bi bilo:odhebi :!: :!: :!: sad cu zvati cuvare jer imas vise od tri stapa!cuti tu i nemo da me gledas :o zvacu cak norisa, mog polu brata :wink:

_________________
majstor-mehanicus


Vrh
   
PostPoslato: Pon Jun 06, 2011 10:00 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Jul 28, 2007 3:21 am
Postovi: 4617
Lokacija: Tisa
Kod nas je od uvek vazilo 'cije su ovce, njegova i livada' a ovce su ovde vikendice, nista se tu ne moze uraditi, camac je zato jako dobra investicija, za razliku od recimo ribolovne dozvole, koja ti kao garantuje da ti niko ne moze spreciti prilaz obali za koju dozvola vazi...

_________________
You get one life.
Fish it well.


Vrh
   
PostPoslato: Pon Jun 06, 2011 10:05 pm 
OffLine

Pridružio se: Sre Jul 18, 2007 12:13 pm
Postovi: 102
Lokacija: Beograd
Mislim da na rekama 50m od obale zemljiste ne moze da bude u privatnom vlasnistvu, pogledaj zakon i nacrt zakona o vodama srbije, tu pise sve ali se ne sprovodi.


Vrh
   
PostPoslato: Pon Jun 06, 2011 10:13 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Okt 26, 2009 6:31 pm
Postovi: 1152
Lokacija: Novi Sad,kej Danube river
ja takvih problema nemam;190cm 95kg 36god 5g.teretane od 17g do 22g kick box.od 8g do 14 g karate.bolje udaram nogama nego rukama :|

_________________
majstor-mehanicus


Vrh
   
PostPoslato: Pon Jun 06, 2011 10:30 pm 
OffLine

Pridružio se: Sre Jan 21, 2009 1:06 pm
Postovi: 148
Niko ne može biti vlasnik obale, osim države ili njenih organa (vojska, policija, carina...). Nečija dedovina može da izlazi na njivu; njiva je nečija, ali pristup vodi nije ničija privatna prćija. Tako je po zakonu, koji se sprovodi onoliko koliko su vlasti sposobne.

Divljanje na državnoj zemlji, kakvo je obično sa novokomponovanim vikendašima, splavarima i sojeničarima se lako rešava porezom. I u susednoj Hrvatskoj je bio divlji zapad, dok ih nisu očistili porezom (početkom 2000-ih). Ovde se po plavoj zoni, dakle na zemljištu koje nije njihovo niti može biti nečije privatno, novokomponovani i dalje šire, betoniraju i krče rastinje, umesto da se tu s proleća mreste ribe.

Naravno da se tu itekako može što-šta uraditi, osim ako se ne ponašamo kao večiti luzeri bez petlje, koji odustaju bez pokušaja borbe. Ne verujem u komentare tipa "sa slugeranjama se ništa ne može, ovde ne može bolje". Naravno da može.

U budućnosti ćemo pecati onoliko dobro koliko se budemo borili za staništa riba.


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 40 postova ]  Idi na stranicu 1 2 3 4 Sledeća

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 27 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs