Danas je Pet Mar 29, 2024 12:21 am

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 146 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 11 12 13 14 15 Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Dozvole
PostPoslato: Pon Jan 17, 2011 4:21 pm 
OffLine

Pridružio se: Uto Maj 05, 2009 9:37 pm
Postovi: 243
Lokacija: Novi Sad
Za to vreme sa druge strane Dunava u Hrvatskoj vade smudjeve i to SMUDJEVE kao na traci i baš ih zabole za dozvole,izlišno je govoriti da li ih svi vade.Samo Osječko područje proda 15000 dozvola a lopovčine iz npfg celih 2000 za NS koji je metropola za isti taj Osijek po broju stanovnika.Ali ko ga j..e,mi smo nebeski narod :mrgreen:


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole
PostPoslato: Pon Jan 17, 2011 6:32 pm 
OffLine
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Jun 29, 2006 11:07 pm
Postovi: 1422
raspravljaju ljudi koji redovno kupuju dozvolu i primereno se u skladu sa propisima ponašaju na vodi. na terenima opštine sombor, dobili smo sa novim - jedinstvenim dozvolama, mogućnost da se jedino može normalno pacati samo na VB-kanalu,jer se jedino on iole čuva(manjak "slaviša-čuvara). na svim ostalim vodama vlada haos od strane lopova,DTD, bajski, a o dunavu ni da pričam.
osim lopova,od upravljača(koji nisu ni malo bolji) dobili smo i "zabranu korišćenja čamaca u monoštorskom ritu,dok traje mrest riba!?) :shock: , što je naravno jedino lopovima pogodovalo. zatim zabranili su pecanje na svim dunavskim barama uz bent(može za vreme mresta da se zabrani, al što u julu,avgustu-decembru???). opštu kradju na dunavu,kako od strane pojedinaca tako i od strane ribara(ne pridržavanje pravilima ponašanja). jesenas ispisano 17prijava ribolovcima sa jednim štapom(varaličarima) za pecanje na barama,a sada već 2 meseca traje masakr grabuljanjem na velikom limanu u apatinu, samo 300m od njihove zgrade. ribar desetkovao soma iz krtoga(najveći 74kg),da je bar bio jedini. pre par nedelja plivali crknuti smudjevi , a onda se naveliko pričalo da je radjeno explozivom uzvodno od apatina. i sve se to zna a samo upravljač nema pojma ni o čemu i ne vidi takve stvari 8) i tako još mnogo toga. zato na žalost mi raspravljamo ovde , a trebalo bi konkretne korake preduzeti na širem nivou ,jer i na drugim područjima ima sličnih javašluka od strane onih koji treba da čuvaju.
saša je napisao da ima i dobrih čuvara pa ne želi da dolazi u neprijatnu situaciju.tako je sale. ali da li bi bojkot kupovone dozvola, možda uticao na one koji korektno upravljaju vodama da utiču i na one koji to ne rade kako treba? pa da kažu,ajde da vidimo ko su ti upravljači pa da se menjaju jer bojkotom svi gubimo.
u isto vreme dok ovo pišem, svestan sam da mnogi kupuju dozvole, i da od svega nema ništa ako se uduženja ne ujedine i zauzmu jedinstven stav. e onda će morati da reaguju i ministarstva,i vojvodina-srbija šume,vode,rsv i svi ostali :evil: :evil: :evil:

_________________
posteno na vodi i bistro


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole
PostPoslato: Uto Jan 18, 2011 1:06 pm 
OffLine

Pridružio se: Sre Nov 18, 2009 6:13 pm
Postovi: 2028
Lokacija: novi bečej-novi sad
Slika

_________________
bolje ispasti budala nego iz aviona


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole
PostPoslato: Uto Jan 18, 2011 1:14 pm 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 4:32 pm
Postovi: 13345
Lokacija: Sombor....
Toliko o jedinstvenoj dozvoli.

_________________
Najbolje je biti bogat i zdrav, jer ako si siromasan, dzaba ti sto si bolestan....

Urtelja napisao:
Ne mogu oni poseku, koliko mi moz' da posadimo :lol:


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole
PostPoslato: Uto Jan 18, 2011 1:25 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Mar 14, 2009 6:37 pm
Postovi: 136
Lokacija: Okolina Panceva
Zanimljivo znaci ja kad odem na pecanje 30 km biciklom i upecam jednu babusku od 1 kg i mogu da se pakujem odma i da krenem lepo kuci :twisted: :twisted:

Glupost za mene mogli bi ponekad i da poribe malo a ne samo da lupaju neke restrikcije i neka pravila... ja ionako godisnje ne upecam vise od 10-15 kila ribe sve ukupno :lol:


Poslednja izmena od misoo83 u Uto Jan 18, 2011 1:28 pm, izmenjeno 1 put ukupno.

Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole
PostPoslato: Uto Jan 18, 2011 1:27 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Jan 23, 2007 9:41 pm
Postovi: 8277
Lokacija: Novi Sad
Baš bih voleo da vidim tu saglasnost nadležnog organa... 8)


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole
PostPoslato: Uto Jan 18, 2011 1:39 pm 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 4:32 pm
Postovi: 13345
Lokacija: Sombor....
misoo83 napisao:
Zanimljivo znaci ja kad odem na pecanje 30 km biciklom i upecam jednu babusku od 1 kg :


Po vazecem zakonu imas pravo da lovis koliko hoces babuske,
osim ako chika Dule i na to nije dobio saglasnost...

_________________
Najbolje je biti bogat i zdrav, jer ako si siromasan, dzaba ti sto si bolestan....

Urtelja napisao:
Ne mogu oni poseku, koliko mi moz' da posadimo :lol:


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole
PostPoslato: Uto Jan 18, 2011 1:44 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 12, 2008 1:27 pm
Postovi: 584
Lokacija: Zemun
Neverovatno koliko su bezobrazni. Sigurno postoji neko legalno sredstvo protiv takvog ponašanja (ali verovatno ne funkcioniše)

Pazi molim te, "plan izlova" prebacuju ovi sa dozvolama koje nisu njihove...niđe mozga

_________________
Budala, kupio dozvolu.


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole
PostPoslato: Uto Jan 18, 2011 2:58 pm 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 4:32 pm
Postovi: 13345
Lokacija: Sombor....
Kad bi npr. odredili godisnje kvote izlova za ribare na Tisi, pa i da ih shvatis ozbiljno.
Pricom o brizi za riblji fond se prisiljavaju ljudi da od njih kupe "jedinstvenu" dozvolu.

Sharadi nikad kraja.
Spasi Srbiju .... Olivereeee. :mrgreen:

_________________
Najbolje je biti bogat i zdrav, jer ako si siromasan, dzaba ti sto si bolestan....

Urtelja napisao:
Ne mogu oni poseku, koliko mi moz' da posadimo :lol:


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole
PostPoslato: Sre Jan 19, 2011 1:14 am 
OffLine
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Jun 29, 2006 11:07 pm
Postovi: 1422
evo ovo sam spomenuo
http://img535.imageshack.us/img535/1741/somhd.jpg . to je samo jedan od , iz zimovnika :evil:

_________________
posteno na vodi i bistro


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 146 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 11 12 13 14 15 Sledeća

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 36 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs