Danas je Uto Apr 16, 2024 12:21 pm

Sva vremena su u UTC+02:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 146 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 3 4 5 6 7 Elipsa 15 Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Dozvole
PostPoslato: Pon Jan 10, 2011 7:43 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Jul 28, 2007 3:21 am
Postovi: 4623
Lokacija: Tisa
Tesko ce se vecinski matora pecaroska populacija organizovati za neki otpor, navikli da ih jasu ceo zivot, sto kaze Balasevic
"Zali Boze matore, oni se zatvore cim gazde podviknu,
upiru se deca da rodjene oceve od kradje odviknu,
sta na kraju bidne? Putnici za Sidnej, izlaz taj i taj..."

_________________
You get one life.
Fish it well.


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole
PostPoslato: Pon Jan 10, 2011 10:43 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Okt 24, 2010 10:44 pm
Postovi: 228
Lokacija: Šumadija brale i to Kragujevac
kockar napisao:
Uz takav stav sigurno nece.

Bajo,nije bitan stav koliko nas mentalitet,moz' mi da se foliramo ovako preko foruma ali cinjenice su cinjenice-ipak je u ovoj drzavi nesto trulo.Srbi smo mi cudna zivuljka :!:


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole
PostPoslato: Pon Jan 10, 2011 10:45 pm 
OffLine
povratnik

Pridružio se: Čet Nov 25, 2010 5:07 pm
Postovi: 62
od vecine matorih prdonja nema nista to je jasno kao dan ,,,,,slazem se potpuno ..............


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole
PostPoslato: Sre Jan 12, 2011 8:54 am 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Okt 06, 2007 10:13 am
Postovi: 1745
Lokacija: Subotica
U ovoj zemlji po vaznosti stvari raspored je sledeci:
1. Interes (doveo je do ukidanja nocnog ribolova i ribocuvare volontere, kao i do odredjivanja gazdovanja nad vodama itd.)
2. Moc (obezbedjivanje besprekornog funkcionisanja tacke pod brojem 1., u cilju odrzavanja visokog standarda nadleznih)
3. Ideologija (neophodna pozadina za ucestvovanje u odlukama iz tacke 2., sa ciljem procenta kolaca iz
tacke 1.)
.
.
.
138. Interesi i prava sportskih ribolovaca (zasad i ubuduce nevazno, sve do brisanja bar 1. i 2. tacke)

A sad ozbiljno... i da se ponovim, jedini nacin koji ja vidim za promenu situacije je osnivanje udruzenja (po mogucnosti sa jacim sponzorima) i konkurisanje za gazdovanje nad pojedinim vodama, pa se pravila odredjuju na osnovu interesa udruzenja, kao i kontrola na vodi. Sto se dozvola tice, stvari neformalno se ne mogu promeniti, a najjednostavnija "forma" je grupa registrovana grupa ili udruzenje gradjana (ima ovde i pravnika po struci, oni to bolje znaju). Uspeh ni onda nije zagarantovan. To je kristalno jasno da u ovoj formi "ajmo ljudi pred skupstinu" nismo dovoljno jaki i slozni (nazalost), prema tome po meni bi trebalo razmisljati o "napadu" njihovim oruzjem, organizovano, papirima i pecatom. Znam da zvuci dosta imaginarno, ali nekad pisana rec bije vise od motike (posto mi jos ni do maca nismo dosli).

_________________
Let them go, let them grow.....that's what bassfishing is all about!


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole
PostPoslato: Sre Jan 12, 2011 9:07 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Jan 23, 2007 9:41 pm
Postovi: 8277
Lokacija: Novi Sad
lonewolf napisao:
jedini nacin koji ja vidim za promenu situacije je osnivanje udruzenja (po mogucnosti sa jacim sponzorima) i konkurisanje za gazdovanje nad pojedinim vodama, pa se pravila odredjuju na osnovu interesa udruzenja, kao i kontrola na vodi.


I to smo već videli ovde u Vojvodini... Krenulo se sa velikim entuzijazmom, smenjen dotadašnji (inertni) predsednik saveza, no umesto očekivanog čoveka, čoveka sa kredibilitetom, čoveka koji bi nešto mogao promeniti - na mesto novog predsednika nekim "čudom" volšebno došao onaj ko je već došao (i još uvek je na toj poziciji, nažalost). Čovek koga samo pare interesuju, i po mogućnosti da idu u njegov džep, naravno. U međuvremenu osnovano i d.o.o da bi se moglo konkurisati za neko od područja... Konkurisano, područja čak i dobijena i... Evo već x godina ništa se pod milim Bogom nije promenilo. Lopurde i dalje caruju, ribari i dalje "orljaju"... Sjaši kurta da uzjaši murta. Štaviše, udruženja ribolovaca bukvalno razbijena na dve strane, pa sada paralelno egzistiraju dva "saveza"... Jedan "zvanični" i drugi nezvanični... Stvarno je trulo nešto u zemlji Srbiji, i dok se to ne promeni, svi zajedno sviramo nekoj stvari, nažalost... :cry:


Poslednja izmena od Saša u Sre Jan 12, 2011 9:11 am, izmenjeno 1 put ukupno.

Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole
PostPoslato: Sre Jan 12, 2011 9:10 am 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 4:32 pm
Postovi: 13350
Lokacija: Sombor....
Mala udruzenja (mnogo njih), sa strogim pravilima i kontrolisanim clanstvom (dobar statut zlata vredi)...
Dug put, ali ne nemoguc.

_________________
Najbolje je biti bogat i zdrav, jer ako si siromasan, dzaba ti sto si bolestan....

Urtelja napisao:
Ne mogu oni poseku, koliko mi moz' da posadimo :lol:


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole
PostPoslato: Sre Jan 12, 2011 9:13 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Jan 23, 2007 9:41 pm
Postovi: 8277
Lokacija: Novi Sad
I šta onda, osnivamo treći Savez? Pored dva već postojeća? Uzalud nam posao, veruj mi, problem se najbrže rešava od glave, a ne od repa... A kako toj "hidri" odseći sve glave - zaista ne znam... :roll:


Poslednja izmena od Saša u Sre Jan 12, 2011 9:25 am, izmenjeno 2 puta ukupno.

Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole
PostPoslato: Sre Jan 12, 2011 9:25 am 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 4:32 pm
Postovi: 13350
Lokacija: Sombor....
Mozda gresim, ali za probleme u savezima se zna vec godinama i nisam primetio iole ozbiljnije pokusaje promene,
a nesto ne verujem ni da bi onaj o kome si malopre pisao olako pustio fotelju. Ljudi u stara udruzenja ni ne ulaze vise...

Moj predlog je tezak za ostvariti, treba vremena da se izgradi reputacija i sistem, ali cini mi se da je i to lakse nego promeniti stare.
Kako god problemi nam se nece sami resiti.

_________________
Najbolje je biti bogat i zdrav, jer ako si siromasan, dzaba ti sto si bolestan....

Urtelja napisao:
Ne mogu oni poseku, koliko mi moz' da posadimo :lol:


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole
PostPoslato: Sre Jan 12, 2011 9:31 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Jan 23, 2007 9:41 pm
Postovi: 8277
Lokacija: Novi Sad
Ja znam za bar tri ozbiljnija pokušaja u poslednjih 7-8 godina (jer sam pratio tu materiju, bio na nekim sednicama, izveštavao...), a jedan sam već pomenuo. Na čelo saveza došao pogrešan čovek i... ode mast u propast... Drugi pokušaj je bio da se on smeni (ustvari više pokušaja) - nije uspelo, okružio se "svitom" iz udaljenih udruženja koja prima lepe dnevnice samo da se pojavi na skupštinama i sa lakoćom sve preglasavaju, čak su izbacili iz saveza nekih 30-tak udruženja ribolovaca koja su se bunila, nezadovoljna situacijom. Treći pokušaj (iz očaja i nemoći) je osnivanje novog, paralelnog saveza (Savez sportskih ribolovaca Vojvodine), što je i učinjeno, ali slaba vajda. Nemaju ni težinu ni kredibilitet, a nisu ni odlučni ni dobro organizovani... Dakle - mrtvo slovo na papiru. Šta još novo smisliti i uraditi a da se nešto zaista promeni, da ne bude bilo samo "eto, radili smo nešto" - stvarno ne znam... Već me pomalo hvata apatija i očaj, priznajem... Gledaš, a nemoćan si da bilo šta uradiš... :(


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole
PostPoslato: Sre Jan 12, 2011 9:52 am 
OffLine
Offtopic majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Mar 30, 2006 1:41 pm
Postovi: 7867
Lokacija: Najzagadjeniji vodotok Europe , Vrbas grad
Pobeci negde, daleko sto dalje, gde ne trebaju pilule za spavanje......... :oops:

_________________
bokara napisao:
Smuđ i Oslić su po meni ribe "praznog" ukusa,bez ikakvog šmeka.popularne su zbog malog broja kostiju,ali su u odnosu na druge ribe najmanje ukusne.'ebo ribu od koje se ne lepe prsti!


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 146 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 3 4 5 6 7 Elipsa 15 Sledeća

Sva vremena su u UTC+02:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs