Danas je Uto Mar 19, 2024 11:02 am

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 146 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 10 11 12 13 14 15 Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Dozvole
PostPoslato: Ned Jan 16, 2011 2:54 pm 
OffLine

Pridružio se: Sre Dec 31, 2008 1:27 pm
Postovi: 21
Mislim da nije rešenje u tome da se dozvole ne kupuju, pre svega što je snaga svakog pojedinačnog ribolovca smešna prema represivnom aparatu države ( policija, sudovi ), kojim je i ovo polje aktivnosti uređeno. Rešenje vidim u promeni pristupa problematici upravljača uzrokovanoj većom kontrolom nadležnih,ali i drugačijem odnosu ribolovaca t.j. promeni svesti u odnosu prema prirodi Ali da bi sve ovo došlo na red potrebno je vreme, i kada se regulišu druge stvari u našem društvu,rešiće se i ovo.
Ne treba očekivati da situacija u našem omiljenom hobiju - strasti bude idealna , dok svi drugi segmenti života nisu takvi.


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole
PostPoslato: Ned Jan 16, 2011 11:01 pm 
OffLine
povratnik

Pridružio se: Čet Nov 25, 2010 5:07 pm
Postovi: 62
axa onda samo da pustimo da nas voda nosi i sve ce biti u redu kad tad ....?
moj prikela ............. :lol: :lol: :lol: :lol:


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole
PostPoslato: Ned Jan 16, 2011 11:08 pm 
OffLine

Pridružio se: Sre Dec 31, 2008 1:27 pm
Postovi: 21
Baš tako


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole
PostPoslato: Ned Jan 16, 2011 11:14 pm 
OffLine

Pridružio se: Uto Maj 05, 2009 9:37 pm
Postovi: 243
Lokacija: Novi Sad
Pa neće biti da je baš tako.Koliko sam učio u školi a još više koliko me je život učio,teško se stvari menjaju same od sebe moj prijatelju.
Bitna je VOLJA baš kao i za sve u životu a ne sklanjati se u stranu i mudrovati isprazno a NIŠTA ne činiti.Ali takav smo mi narod pa nam je zato i tako,lepo Djole reče davno u onoj pesmi :"nama je lepo taman kako smo zaslužili"...
I naravno da sam za to da se dozvole NE KUPUJU,bandi puniti dzepove za krkanluke, i oglasavanje po sredstvima javnog informisanja gde je sve idealno,kao sto to radi ova bagra iz npfg, je ništa drugo nego sado-mazohistički čin


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole
PostPoslato: Pon Jan 17, 2011 9:49 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Mar 14, 2009 6:37 pm
Postovi: 136
Lokacija: Okolina Panceva
Kod nas se svest u odnosu prema prirodi nece promeniti ni za 500 godina :lol: , drzavi je interes da ugrabi pare na bilo koji nacin moze a pojedinci koji rade za drzavu to sebi lepo iskoriste i malo i u svoj dzep da dodaju , dok god drzava ima dosta para svi zadovoljni kad drzavi pofali onda ona kao vata i zatvara korumpirane pojedince :roll:

Kad bi se masovno prestale kupovati dozvole sigurno bi se onda drzava malo pocesala po glavi i zapitala gde to gresimo a ovako ako 50000 kupi dozvolu a kao 1000 ne kupi drzavi to nista ne znaci ona je sebi vec dobru paru uzela i onako nista ne ulaze u poboljsanje stanja na terenima , odrzanju i poribljavanju ribljeg fonda.

Kod nas ce se desiti sigurno promene ali cisto sumljam da ce to biti na bolje po nas moze biti samo po drzavu i druge lopove na bolje :cry:


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole
PostPoslato: Pon Jan 17, 2011 9:53 am 
OffLine
povratnik

Pridružio se: Čet Nov 25, 2010 5:07 pm
Postovi: 62
da nas je vise ovakvih poput Raleta i Mise bilo bi nam bolje .....................


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole
PostPoslato: Pon Jan 17, 2011 11:31 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Avg 05, 2010 2:24 pm
Postovi: 567
Lokacija: Novi Sad
Ja dobio na poklon dozvolu od roditelja i umesto da prvo kazem "hvala" ja ih pitao "a shto ste to radili?"?!
Umesto da budem sretan, ja krenuo da ih kritikujem.
Neshto se u toj slici opasno ne slaze...

_________________
Riba ribi grize rep


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole
PostPoslato: Pon Jan 17, 2011 11:32 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Nov 06, 2007 2:22 pm
Postovi: 1497
Lokacija: Kragujevac - srce Srbije
Ja ipak mislim da bi se bojkotom kupovine dozvola samo još više ugrozila naša pozicija. Ako imaju prazan budžet, neće raditi ništa. Volonteri kod nas ne postoje. Mislite da će vlada da se zabrine što nas 2000 nema gde i šta da peca? Realno - mislim da ne. Ima ovde mnoogo većih problema, ko da se bakće sa nama..... :oops: Resorno ministarstvo je tako određeno, pa u samom nazivu istog nadješ bar tri stvari koje su im bitnije (čitaj: možda veća šansa za uzimanje para i sticanje političkih poena) od sportskog ribolova. Nažalost, male su nam šanse za boljitak u ovoj situaciji. Iskreno se nadam i želim da verujem da će nešto preko noći da se promeni, ali ne znam koliko je to realno.
Do tada, probajte ličnim primerom da makar malo zaustavite ovu pošast, sklanajte makar svoje djubre, vraćajte svu ribu koju možete, pričajte ljudima da batale krivolov, možda to nekoga preokrene.

_________________
Kažeš da voliš svoju decu, a vidi šta im ostavljaš - mrtva priroda, slika našeg vremena


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole
PostPoslato: Pon Jan 17, 2011 1:13 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Feb 09, 2009 2:03 pm
Postovi: 1694
Lokacija: Unites States of Vojvodina
maxymus napisao:
Ja ipak mislim da bi se bojkotom kupovine dozvola samo još više ugrozila naša pozicija...

Koja pozicija?!
Koji je smisao finansiranja takve bratije?!

maxymus napisao:
Do tada, probajte ličnim primerom ...

To je već drugi par čarapa. Slažem se da bez obzira što živimo u parodiji od države to ne znači da treba da postojeće sr*anje pravimo još većim.
Al plaćati gamad da dembelišu u trećoj brzini-JOK!

_________________
Ko nema u glavi, a nema ni u nogama-najebo je!


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole
PostPoslato: Pon Jan 17, 2011 2:24 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Nov 06, 2007 2:22 pm
Postovi: 1497
Lokacija: Kragujevac - srce Srbije
Pre će oni da iskukaju pare od ministarstva da bi "čuvali" vode od lopova i da bi funkcionisali, nego što će da propadnu a tek pre nego što ćemo mi išta da postignemo. Neće oni da nestanu bez naših para, ali zamisli tek javašluk kad ne bi bilo nikoga na vodi? Ovo "nikoga" kažem zbog retkih mesta gde ribočuvara ima i gde rade koliko-toliko svoj posao.

_________________
Kažeš da voliš svoju decu, a vidi šta im ostavljaš - mrtva priroda, slika našeg vremena


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 146 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 10 11 12 13 14 15 Sledeća

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs