Danas je Čet Apr 18, 2024 10:34 pm

Sva vremena su u UTC+02:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 146 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2 3 4 5 Elipsa 15 Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Dozvole
PostPoslato: Čet Jan 06, 2011 11:27 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Jan 29, 2008 1:42 pm
Postovi: 336
Lokacija: Harstad-Norway
Totalni,definitivni i neopozivi bojkot ove godine :!:

Nece vise niko da mi uzme ni dinar a da ne vidim na papiru gde je taj dinar zavrsio....prosla su ta vremena.

O (ne)cuvanju voda nema potrebe ni da pricamo,svima nam je jasno kakvo je stanje.

_________________
a da mene neko pita ja bih sedeo na vrhu planete i brojao zvezde


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole
PostPoslato: Čet Jan 06, 2011 11:41 am 
OffLine
povratnik

Pridružio se: Čet Nov 25, 2010 5:07 pm
Postovi: 62
ja sam postavio temu u kojoj pozivam ljude na bojkot medjutim tu temu mi je urednistvo obrisalo ,ljudi ovo vise nije zajebancija ,otimaju nam pare a ne nude nista za uzvrat ,treba bojkotovati i kada nas 90 posto ne uzme dozvolu onda ce se zapitati gde su pogresili :shock:


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole
PostPoslato: Čet Jan 06, 2011 12:13 pm 
OffLine

Pridružio se: Sre Nov 18, 2009 6:13 pm
Postovi: 2028
Lokacija: novi bečej-novi sad
nije to rešenje, zamisli kada bi mi iz udruženja rekli našim članovima da ne kupe dozvolu koja košta 5.000,00 dinara, pa ih nahvata legalan ribočuvar koji nekada radi svoj posao i napiše im prijavu, p a ih sudija klepi 20.000,00 kaznu, i na kraju još moraju da plate opet dozvolu. ja ne kažem da će se ovo desiti često i svakom ali će se desiti nekom, u to sam siguran. i taj polse dođe kod mene da mi spominje majku i traži mi regres.
rešenj je da udružewa upravljaju vodam koja im katastarski pripadaju i da ona organizuju ribočuvarsku službu koju će papirološki činiti dva tri čoveka koji bi prmali platu a stvarno bi tu službu činili svi ribolovci koji pripadaju tom udruženju. evo mi ćemo sada imati skupštinu i na njoj ćemo možda uspeti da uradimo neku peticiju vodama vojvodine da organizuju malo bolje čuvanje na našem delu kanala pošto tamo sada haraju mrežaroši, pogotovo sad kada je voda zaledila. hvataju se smuđevi od 8 kila i somovi preko 40. o šaranim da i ne govorim.

_________________
bolje ispasti budala nego iz aviona


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole
PostPoslato: Čet Jan 06, 2011 12:15 pm 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 4:32 pm
Postovi: 13351
Lokacija: Sombor....
Cela sarada oko jedinstvenih dozvola je napravljena samo da bi makar na godinu dana bila dignuta prodaja...
O dozvolama i pravilima se prica samo dok upravljaci ne uvaljaju ono sto su isplanirali ili koliko uspeju.

Posle sve ide ustaljenim tokom, upravljaci na vode zaborave, lopovi rade svoj posao, a ministarstvo se bavi imaginarnim problemima u rangu sprecavanja krvolocnih basova da istrebe drimske saradane.

Svaki dobro osmisljen i organizovan vid bojkota ce nesumnjivo biti maksimalno podrzan, a otvaranje teme na Varalicaru nazalost nije nikakav dobro organizovan vid bojkota.

Sve dok se prica svodi na pojedinacne slucajeve, ma koliko revolt bio opravdan osim neke licne kvazisatisfakcije drugih rezultata nema.
Nikako se ne osecam zadovoljenim kad kazem necu da kupim dozvolu, jer nista ne radite. Za mene je cilj da kupim dozvolu i da za nju dobijem ono sto treba!

_________________
Najbolje je biti bogat i zdrav, jer ako si siromasan, dzaba ti sto si bolestan....

Urtelja napisao:
Ne mogu oni poseku, koliko mi moz' da posadimo :lol:


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole
PostPoslato: Čet Jan 06, 2011 12:21 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Jan 23, 2007 9:41 pm
Postovi: 8277
Lokacija: Novi Sad
Bojkot se ne organizuje po forumima, već na nivou udruženja ili tačnije - saveza sportskih ribolovaca. Jedino takve organizacije mogu da okupe "kritičnu masu" koja nešto može da promeni. No, kako njih zainteresovati i aktivirati za tako nešto, to je već drugi problem... :roll: :roll:


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole
PostPoslato: Čet Jan 06, 2011 12:29 pm 
OffLine
Forum Domacin
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 01, 2006 10:53 am
Postovi: 4869
Lokacija: DUNAV 1163 km
Bojkot dozvola,bojkot poreza na camce,bojkot ovog bojkot onog...
Od svega toga nema nista u ovoj nasoj drzavi ali nije kriva drzava vec ljudi
Svako gleda da izvuce deblji deo...od vrha vlasti pa skroz do nas pecarosa
Svako sebi pravi pricu i poziciju da ima koga ugnjetavati,ucenjivati,pljackati...naravno mi smo zadnja rupa na svirali
I pored svega tvrdim da nema sanse nesto sami mi da promenimo jer svako vidi sebe...od ko zna koliko hiljada pecarosa u drzavi samo stotinak se buni
To je kap u moru...niko to i ne primeti...

_________________
www.mgz.rs


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole
PostPoslato: Čet Jan 06, 2011 12:30 pm 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 4:32 pm
Postovi: 13351
Lokacija: Sombor....
Jedno hiljaditi put pisem, ako stara udruzenja nevaljaju (a ona najkrupnija nevaljaju sigurno) treba napraviti nova, nije tesko.
Cak i ako se prave samo za svrhu bojkota, bez nekog pravnog lica kao pozadine, dzaba i 20 000 amorfne mase ljudi.

_________________
Najbolje je biti bogat i zdrav, jer ako si siromasan, dzaba ti sto si bolestan....

Urtelja napisao:
Ne mogu oni poseku, koliko mi moz' da posadimo :lol:


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole
PostPoslato: Čet Jan 06, 2011 12:39 pm 
OffLine
Offtopic majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Mar 30, 2006 1:41 pm
Postovi: 7867
Lokacija: Najzagadjeniji vodotok Europe , Vrbas grad
Vise vrijedi pokazati golu guzicu ispred skupshtine sa sve nacrtanim bassom oko shupka, taman te uslikala samo zapanjena djechurlija sto mobilnom slika sve i svasta, no 1000- godisnje sumano forumsko pisanije....... :roll:

_________________
bokara napisao:
Smuđ i Oslić su po meni ribe "praznog" ukusa,bez ikakvog šmeka.popularne su zbog malog broja kostiju,ali su u odnosu na druge ribe najmanje ukusne.'ebo ribu od koje se ne lepe prsti!


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole
PostPoslato: Sub Jan 08, 2011 5:43 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Okt 15, 2009 5:35 pm
Postovi: 150
Lokacija: Novi Sad-Čelarevo
Drage kolege, u 2010. godini me čuvari nisu kontrolisali ni jednom. Ribolovački staž 17 godina - 3 kontrole od strane ribočuvarske službe. Rodom sam iz Čelareva i najveći deo staža sam ostvario na Dunavu u Čelarevu i vodama u okolini, ali sam pecao i po celoj Vojvodini. Ponavljam 3 puta sam kontrolisan za 17 godina. Mislim da za ovo više ne treba ni jedan komentar. Svake godine uredno uzimam dozvolu, a primera radi u Čelarevu od 100 ribolovaca 10 ima dozvolu. Ovih 90 daleko više dana provodi na vodi od nas 10, a jesenas je svaki od njih znao da sa vode odnese 5-10 smuđeva (dozvoljeno 3 ako imaš dozvolu). Prema ovome mi ispadamo budale, dajemo godišnje lepe pare, a za uzvrat nemamo čuvanje voda, a vode nam se kao poribljavaju-šaranom. Pa Dunav svake godine poplavi ribnjake u blizini Dunava i sam se poribljava i bez njihovih akcija. Ako ćemo već da poribljavamo, treba obnoviti smuća, soma, a šarandžije već odavno imaju svoje revire i malo ih ima koji na Dunavu ciljano love ovu ribu! Slažem se da se ove godine organizuje bojkot, pa ako treba da cele godine ni ne odem na pecanje. Ali ovom javašluku se jednom mora stati na kraj! Naša dozvola je 50€, a u severnim zemljama (Švedska, Danska, Norveška...) su godišnje dozvole za prebogate bode po manjoj ceni. Znam da svi zovete čuvare i ja sam imao slična iskustva da ih zovem po par puta, ali da se niko ne pojavi! Znam i da mnogi ribari/lopovi imaju dojave od čuvara sa satnicom kada će doći i da se oni sami hvale pred drugima. Ljudi, ako se lopovluku ne stane na kraj, za par godina hteli mi ili ne, više nećemo imati razloga da kupujemo dozvole jer na našim vodama nećemo imati šta da lovimo. Tužno, ali istinito!!! Malo sam skrenuo sa teme o dozvolama, ali ovo dakako ima veze sa ovom temom! Kad kupiš dozvolu za kola, bar imaš put kakav takav da se voziš, a mi ćemo kupovati dozvole i pecaćemo k...c! E sad sam poludeo! Zabranite nam čamce, pecanje noću, pa da i mi budemo mirni i ne vidimo šta se radi na našim vodama! Pa Ameri pecaju Basa i održavaju takmičenja u vreme mresta, pa im to ne smeta da vode budu prebogate ribom! Mi imamo i lovostaje, a ribe sve manje! Pozdrav svima!


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole
PostPoslato: Sub Jan 08, 2011 11:19 pm 
OffLine

Pridružio se: Pon Avg 09, 2010 5:19 pm
Postovi: 63
Lokacija: Novi Sad
Mozda ne bi bilo lose da se istrebi sva riba (od strane ribokradica) i da nemamo razloga da kupujemo dozvole pa da ove lopovske ribocuvarske sluzbe crknu usled nedostatka nasih para(posto nece biti ribe necemo kupiti ni dozvole) pa da se lepo krene ispocetka i valjda ce njihovim naslednicima ribocuvarima biti jasno da oni zavise od nas,kad bi imali makar malo :evil: mozga uvideli bi to i pokusali da nam pruze sto bolje uslove ne bi li nas bilo mnogo vise i samim tim oni imali vise novaca,ali njihovi mali mozgovi to ocigledno ne mogu da shvate


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 146 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2 3 4 5 Elipsa 15 Sledeća

Sva vremena su u UTC+02:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 25 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs