Danas je Uto Mar 19, 2024 12:11 pm

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 11 postova ]  Idi na stranicu 1 2 Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: Čet Jan 27, 2011 4:57 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Sep 30, 2007 9:49 pm
Postovi: 2595
Lokacija: Sombor
Sticajem okolnosti imao sam priliku da se uverim koliko smo mi (Ribarstvo) zadnja rupa na svirali kad je upitanju "zajednički biznis" sa šumarstvom i lovom. Čak i lov je gurnut u zapećak koliko je šumarstvo jako.

Doživevši "prosvetljenje", postalo je jasno sledeće:

Zajednički staratelj /korisnik/ očito će gurati u zapećak neprofitabilne grane "svog" biznisa jer je ograničem vremenskim rokom na koji je dobio gazdovanje!!!!!!

Jedini način da ribarstvo /Soprtsko-Rekreativni ribolov, privredni gde postoji (daj Bože da ga nema ili ima ali kontrolisano) i naravno ribolovni turizam/ opstanu je da postanu ravnopravni cimeri u iznajmljenom stanu.

Činjenica je da se prostor sva tri delatnika preklapa barem kad je priobalje u pitanju.

Ali, onog momenta kad se status "cimera" izjednači tada se može pričati o gazdovanju.
Sve pre toga mislim da neće doneti kvalitetni pomak u organizaciji čuvarske službe, kao ni efekte u očuvanju ribljeg fonda!

Po meni na ovo treba ići i gurati svom snagom.
Dva cimera ne bi trebala jako da se otimaju jer i onako nemaju neke baš velike vajde od nas.
"sitna" provizija od lopovluka im je potencijalno vruć krompir.

Treba ovo gurati na svim nivoima!


Vrh
   
PostPoslato: Čet Jan 27, 2011 10:25 pm 
OnLine
Site Admin
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Feb 23, 2006 7:01 pm
Postovi: 7558
Lokacija: Novi Beograd
hm ... a zasto je tolka boooorba i ortimanje i borba za to da se ostane upravljac .. pljuvanje po drugima .... i sve sto se desava - da se bude upravljac neke vode - ako nije para u tome? Jeste care para i to laka - jerbo nista ne rade, a pare od dozvola same legaju. Jeste mnogo para u shumama, al tu mora da se i radi malo vise ... zato je ribolov zadnja rupa ... al donosi pare i to lagane!

_________________
Bolje upecati par malih bucova nego ni jednog velikog soma!


Vrh
   
PostPoslato: Pet Jan 28, 2011 12:12 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Sep 30, 2007 9:49 pm
Postovi: 2595
Lokacija: Sombor
Ili njima je to samo SIDE BUSINESS, lova sa strane, ajde neka sigurica.

Zato i treba da se odvojimo.
Da naša delatnost ne bude nekom zadnja rupa na svirali, nego PRIMARNA i JEDINA delatnost!


Vrh
   
PostPoslato: Pet Jan 28, 2011 8:23 am 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 4:32 pm
Postovi: 13345
Lokacija: Sombor....
Mossi u pravu si totalno,
kao neko ko se relativno dugo i veoma intenzivno zamlacuje tematikom,
sa sigurnoscu mogu da kazem da veliki J.P.-ovi sa 16 osnovnih i 879 poddelatnosti,
nemogu i nece sve raditi sa istom posvecenoscu.
Vreme dinosaurusa je davno proslo...

Presvlacenje ribocuvara u sumare i obrnuto je dokazano neefikasno.
Goriva za motorke, bagere, traktore za izvlecejne trupaca i kamioncine za odnosenje istih uvek ima.
Za cuvarsku sluzbu nema Nive, za camac nema goriva, ljudstvo je zauzeto, jer na lokaciji xy cuvaju trupce....
Ne bih dalje, napisacu post od 7 strana.

Sa druge teme:

doktor bouz napisao:
igrom slučaja znam nekog ko radi u np fruška gora. onako ukratko - ekipa koja tamo radi su drvoseče klasične, i njima generalno apsolutno puca ona stvar za dunav i ribe u dunavu, i masu nekih drugih stvari koje se tiču nacionalnog parka kao pojave. znači nije da ih ne bi interesovali kad bi oni bili svesni da tu ima neka reka i u reci neke ribe - nego ne znaju ljudi. oni se bave sečenjem i prodajom dveća i tako to...

_________________
Najbolje je biti bogat i zdrav, jer ako si siromasan, dzaba ti sto si bolestan....

Urtelja napisao:
Ne mogu oni poseku, koliko mi moz' da posadimo :lol:


Vrh
   
PostPoslato: Pet Jan 28, 2011 2:27 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Sep 30, 2007 9:49 pm
Postovi: 2595
Lokacija: Sombor
Gornjim podunavljem upravlja VOJVODINA ŠUME http://www.vojvodinasume.rs/indexnivo.p ... &nivo_2=33
DTD i VBK upravlja VOJVODINA VODE http://www.vodevojvodine.com/index.php?cid=17&lang=sr
Delom dunava oko Novog Sada, Nacionalni Park FRUŠKA GORA
Na potezu Djerdapske klisure, Nacionalni park DJERDAP

itd..

Sve u svemu ni u jednom slučaju upravljač se ne bavi SAMO ribarstvom.
To je akcenat po meni na koji treba uticati, da se korisnik bavi SAMO nečim! tj ribarstvom.
Da ne budemo zadnja rupa na svirali ili "LAKA" lova, prihodi od dozvola i kazni, a rad nikakav!

Naš največi upravljač VOJVODINA ŠUME na svom sajtu nema niti slovo o ribolovu! :evil: :evil: :evil:


Vrh
   
PostPoslato: Pon Jan 31, 2011 5:26 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Mar 05, 2009 9:51 pm
Postovi: 579
Lokacija: obrenovac
mossi-potpuno si upravu.
to sam i ja pisao i pricam i dalje,da je mnogim upravljacima briga o vodama samo dodatna delatnost,u koju ne moraju nista da ulazu,a ubiraju laku lovu.za razliku od sumarstva gde moraju drvo prvo da posade,da bi imali nesto i da poseku.njih bas briga koliko ribe ima u vodama koje cuvaju,jer ocigledno od toga im ne zavisi prodaja dozvola,a trebalo bi.a i da se smanji broj prodatih dozvola,to nece biti veliki udar na njih,jer imaju pare sa drugih strana.takva drustvena preduca,su u sluzbi politickih stranaka,a rukovodeca mesta zauzimaju upravo PRIVREMENI predstavnici politicke stranke i zasto bi se ti rukovodeci ljudi trudili da poprave stanje na vodama,kada su tu samo privremeno,dok njihova stranka drzi taj resor.njima je cilj samo da napune sopstvene dzepove i dzepove stranke za koju rade.a sutra kada nadleznost predaju nekom drugom,nazalost opet nekoj stranci,neka se ti novi snalaze.
iz tog razloga upravljaci se ne posvecuju dovoljno zastiti voda.a i sam odabir ljudi koji rade kao ribocuvari je sumniv,jer se ne uzimaju kompetentna lica za ribocuvare.trebalo bi uvesti da,da bi neko bio ribocuvar,mora da poseduje dozvolu za rekreativni ribolov bar par godina u nazad,a ovako taj posao rade sumari,bivsi alasi,ili cak i ribokradice,koje su se usljamcile preko veza,ako ne i opet preko neke stranke.govorim o drustvenim preduzecima.


Vrh
   
PostPoslato: Pon Jan 31, 2011 5:39 pm 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 4:32 pm
Postovi: 13345
Lokacija: Sombor....
^ ja sam to rekao i ljudima iz ministarstva, ali cini mi se da me bas nista nisu slusali... :D

Ne bih mesao politiku i teorije zavere, ali svi mi dobro znamo cemu sluze J.P.-ovi.
Sto veci to bolje...

_________________
Najbolje je biti bogat i zdrav, jer ako si siromasan, dzaba ti sto si bolestan....

Urtelja napisao:
Ne mogu oni poseku, koliko mi moz' da posadimo :lol:


Vrh
   
PostPoslato: Pon Jan 31, 2011 6:07 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Mar 05, 2009 9:51 pm
Postovi: 579
Lokacija: obrenovac
evo prepiska sa jednog sajta drustvenog preduzeca,koje izmedju ostalog cuva i nase vode.ovo su njihove delatnosti:

Aktivnosti Preduzeća:
- Obnavljanje i nega prirodnih šuma.
- Podizanje, veštačka obnova i nega šumskih kultura i plantaža.
- Sprovođenje mera zaštite šuma, rasadnika i semenskih objekata od bolesti, štetočina i korova.
- Zaštita šuma od požara.
- Zaštita šuma od protivpravnog korišćenja.
- Proizvodnja šumskog semena i sadnog materijala.
- Proizvodnja sadnog materijala ukrasnog bilja.
- Zaštita i unapređivanje stanja genofonda vrsta šumskog drveća.
- Identifikacija staništa i izbor vrsta drveća i tehnologija pošumljavanja i prirodne obnove šuma.
- Praćenje stanja i dinamike promena nivoa podzemnih voda na području šumskih ekosistema.
- Projektovanje i izgradnja šumskih saobraćajnica.
- Seča, transport i prodaja šumskih sortimenata.
- Uzgoj divljači, lov i lovni turizam.
- Intenzivni veštački uzgoj fazana i poljskih jarebica u fazanerijama i jarebičarnicima.
- Zaštita genofonda i oplemenjivanje divljači.
- Inventarizacija šuma i planiranje gazdovanja.
- Stručni poslovi u šumama privatnih vlasnika.
- Upravljanje ribolovnim vodama, uzgoj ribe i riblje mlađi.
- Upravljanje zaštićenim prirodnim dobrima.
- Očuvanje biološke raznovrsnosti šumskih, vodenih i livadskih ekosistema.
- Razvoj Preduzeća i razvoj šumarstva.
- Uspostavljanje i razvoj informacionog sistema.
- Marketing šumskih proizvoda, ostalih proizvoda šuma, lovstva i lovnog turizma.
- Usavršavanje stručnjaka.
- Organizovanje naučnih i stručnih skupova.
- Izdavanje stručnih publikacija.
- Saradnja sa naučnim i obrazovnim institucijama.
- Ostale aktivnosti od značaja za preduzeće.


Vrh
   
PostPoslato: Pon Jan 31, 2011 6:58 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Sep 05, 2009 10:04 pm
Postovi: 796
Lokacija: Kostolac Srbija
mamijo napisao:
hm ... a zasto je tolka boooorba i ortimanje i borba za to da se ostane upravljac .. pljuvanje po drugima .... i sve sto se desava - da se bude upravljac neke vode - ako nije para u tome? Jeste care para i to laka - jerbo nista ne rade, a pare od dozvola same legaju. Jeste mnogo para u shumama, al tu mora da se i radi malo vise ... zato je ribolov zadnja rupa ... al donosi pare i to lagane!


Dosta love dobijaju kao tal elektricara,nebih da imenujem,ali znam da imaju tarifu plati i rokaj strujom koliko hoces u sred bela dana.

_________________
Iz pakla ljubavi spasila me droga!


Vrh
   
PostPoslato: Pon Jan 31, 2011 7:00 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Jul 28, 2007 3:21 am
Postovi: 4605
Lokacija: Tisa
Nisu naveli najvazniju aktivnost, prelivanje para iz budzeta u stranacke kase i privatne dzepove. :wink:

_________________
You get one life.
Fish it well.


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 11 postova ]  Idi na stranicu 1 2 Sledeća

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs