Danas je Čet Mar 28, 2024 2:49 pm

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 30 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2 3 Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Lovostaj stuke
PostPoslato: Pon Jan 17, 2011 2:46 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Jun 03, 2009 12:30 am
Postovi: 2011
Lokacija: Beograd - Bački Brestovac
I ja sam pre za April, nego za Januar...tj. u Januaru je nikad ciljano nisam ni vijao, niti cu 8) Nek "odradi" svoje na miru...


Vrh
   
 Tema posta: Re: Lovostaj stuke
PostPoslato: Pon Jan 17, 2011 2:47 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Okt 26, 2009 6:31 pm
Postovi: 1152
Lokacija: Novi Sad,kej Danube river
u pravu si bugi!ali ce mladj ostati po kubicima.na milost i nemilost "savesnih" pecarosa.pa bi trebalo org.spasavanje mladji iz tih barica i rupa.
kako bi bilo lepo da neki upravljac voda npr:NPFG organizuje tako nesto,pod nazivom "ocuvajmo riblji fond" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

_________________
majstor-mehanicus


Vrh
   
 Tema posta: Re: Lovostaj stuke
PostPoslato: Pon Jan 17, 2011 3:33 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Feb 18, 2010 1:29 am
Postovi: 435
Lokacija: Beograd
aca74 napisao:
Svake godine ista prica.....
MOLIO BIH KOLEGE RIBOLOVCE DA VRACAJU SVAKI DECEMBARSKI I JANUARSKI ULOV BEZ OBZIRA STO LOVOSTAJ POCINJE OD 1. FEBRUARA...VEC SE VIDI DA JE STUKA PUNA IKRE I NEMA SMISLA DA KADA OTVORITE STUKU KUCI BACITE DESETINE HILJADA JAJASCA ZARAD 2-3-5....KG MESA....
Znam,znam, lovostaj pocinje 1.februara....

BRAVO!

_________________
www.savacentar.net


Vrh
   
 Tema posta: Re: Lovostaj stuke
PostPoslato: Pon Jan 17, 2011 4:32 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 12, 2008 1:27 pm
Postovi: 584
Lokacija: Zemun
Danas pustih svih 10 komada, sve mužjaci do 1,5 kg, mame su izgleda previše naduvene od ikre da bi jele, mrest će se (bar na toj vodi) izgleda poklopiti sa zabranom što je dobro.

_________________
Budala, kupio dozvolu.


Vrh
   
 Tema posta: Re: Lovostaj stuke
PostPoslato: Pon Jan 17, 2011 6:34 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Mar 07, 2009 1:12 am
Postovi: 2271
Lokacija: Nish 43.318189,21.929591 :)
bugi napisao:
Ako vodostaji ostanu ovako visoki mrest ce i ove godine biti jako uspesan za sve vrste riba pa tako i za stuku


visoki vodostaj je relativan pojam, odnosno, relativno je to gde je vodostaj visok. Ovde oko Nisa su opasno male vode za ovo doba godine

_________________
Limit your kill, don't kill your limit !!!


Vrh
   
 Tema posta: Re: Lovostaj stuke
PostPoslato: Pon Jan 17, 2011 10:24 pm 
OffLine

Pridružio se: Uto Jan 20, 2009 10:53 pm
Postovi: 223
kockar napisao:
Najjaci su likovi koji besomucno trpaju u frizidere i zamrzivace, pljuju po "strujarosima" i recituju onu cuvenu nemo'sh ribu stapom satrat' , cuva ona sebe sama...

Jel ti ne jedes ribu?kazi mi jel bi bilo bolje da umesto kupovine godisnje dozvole ne idem na pecanje nego da kupim u ribarnici ribe za 5000 dinara,jel ne bih gore napravio posto toliko ribe ne ponesem kuci koliko bih mogao da kupim za te novce?


Vrh
   
 Tema posta: Re: Lovostaj stuke
PostPoslato: Pon Jan 17, 2011 10:51 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Dec 17, 2009 11:33 pm
Postovi: 2826
Lokacija: Djakovo
Ako ideš u ribolov i tako razmišljaš, meni je draže tebe neviditi na vodi, a svatko tko umjesto dozvole kupi ribu u vrijednosti prve sumnjam da ce se udebljati, te price da dozvola je previše stoji, ali to mogu samo reci sportski ribici, a ne oni koji tu dozvolu isplate pet puta gledajucu riblje meso :wink:

Uostalom, dosta ribica (kakvih god) kada bi bilo pošteno, kada bi bili ljudi i priznali to da mogu samo profitirati sa obzirom koliko ribe uhvate, pojedu, podjele i prodaju :wink:

Meni su rezultati one ankete u "birtiji" poražavajuci, i svaka daljnja diskusija je nepotrebna :roll:

Polazimo od sebe, nisam protiv nošenja ribe, ali klati sve živo i neživo, posebice sada pred mrijest je meni jadno i debilno, i **** mi se tko šta misli o tome.

Btw. da se barem štuja izmrijesti kao prošle i predprošle godine ja presretan :P

_________________
Kao krv crveni...andjeli...


Vrh
   
 Tema posta: Re: Lovostaj stuke
PostPoslato: Uto Jan 18, 2011 8:23 am 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 4:32 pm
Postovi: 13345
Lokacija: Sombor....
^^ ja ribu obozavam da jedem, hvala na pitanju, ali sam jos kao dete shvatio da ne idem na pecanje da bih se nahranio,
vec zbog toga sto uzivam u tome. Ribu vracam u velikoj vecini slucajeva, pogotovo na manjim i ugrozenim vodama,
jer polazim od sebe i svestan sam da su nam vode u jako jadnom stanju i da svako treba da uradi ono sto moze, to je moj doprinos.(mada, ja bih se ovako ponasao i na mnogo bogatijim terenima).
Ponekad nesto ponesem, uglavnom sa Dunava, jer je ipak rec o velikoj vodi, ali nikako o nepresusnom izvoru mesa.

Posto sam vec krenuo evo i detalja na primer prosle godine sam sa vode odneo cetiri ribe, jednog soma, jednu stuku i dva smudja.
Toliko mi je bilo dovoljno da nekoliko puta napravim veceru za prijatelje, a poredjenja radi, sarana iz ribarnice sam kuvao za ekipu (nikad manje od 7 ljudi) bar 20 puta prosle godine.
Godine pre toga broj odnetih riba je bio jos manji, a ulovio sam ih vise nego prosle...
...

Sto se tice tvog pitanja, odgovor je da, bolje idi u ribarnicu i kupi ribe za 5000 dinara,
posto ti je vec racunica na pameti. Tako ces dobiti tacno toliko koliko se za te pare moze kupiti.
Ako kupis dozvolu i ides na vodu sigurno je da postoji sansa da natuces ribe u dosta vecoj vrednosti,
mada, ako dodas troskove za pribor, dodatnu opremu, gorivo, nerviranje zbog male kolicine ribe i lopovluka,
tesko da ces druze moj biti u ikakvom plusu.

Ja sa druge strane sve sto potrosim na pecanje, a potrosim cesto mnogo vise nego sto imam, shvatam kao odlicnu investiciju.
Ulovio ili ne, na vodu idem iz uzivajna, prema ribi se ponasam razumno i odgovorno i kad pustim smudja od 2 kg srce mi je puno.
E to druze moj nema cenu...

_________________
Najbolje je biti bogat i zdrav, jer ako si siromasan, dzaba ti sto si bolestan....

Urtelja napisao:
Ne mogu oni poseku, koliko mi moz' da posadimo :lol:


Vrh
   
 Tema posta: Re: Lovostaj stuke
PostPoslato: Uto Jan 18, 2011 6:12 pm 
OffLine

Pridružio se: Uto Jan 20, 2009 10:53 pm
Postovi: 223
Ako mislite da sam u pribor,varalice,camac,prikolicu, elektricni motor itd ulozio tolike novce da bih se prehranio ili mozda trazio neku racunicu onda mi vas je stvarno zao.Ako niste procitali ili shvatili a napisao sam lepo da ne ponesem ni blizu toliko ribe koliko bih mogao da kupim za te pare(ali ne zato sto ne upecam)!Dok neko prizna da i pojede po neku ribu koju upeca vi bi ga odmah na kolac.[quote="kockar"]^^

Posto sam vec krenuo evo i detalja na primer prosle godine sam sa vode odneo cetiri ribe, jednog soma, jednu stuku i dva smudja.
Toliko mi je bilo dovoljno da nekoliko puta napravim veceru za prijatelje, a poredjenja radi, sarana iz ribarnice sam kuvao za ekipu (nikad manje od 7 ljudi) bar 20 puta prosle godine.
Godine pre toga broj odnetih riba je bio jos manji, a ulovio sam ih vise nego prosle...
...
Sto se ovde napisanog tice,ti vise ribe godisnje ispeces,skuvas ili kako vec nego sto ja ponesem kuci.A i u vecini ribarnica (izuzev par vecih gradova) je taj saran i ostale ribe iz ribarnice kupljen od lopova koji haraju na istim tim vodama gde i mi pecamo. Ja pecam samo stuku i to sa jeseni kad mi posao dozvoli a da ponesem , ponesem po jednu ili dve ribe da ispecem ali samo za moju porodicu(cetvoroclanu).


Vrh
   
 Tema posta: Re: Lovostaj stuke
PostPoslato: Uto Jan 18, 2011 6:16 pm 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 4:32 pm
Postovi: 13345
Lokacija: Sombor....
Onda ti dugujem izvinjenje, jer sam tvoj post razumeo drugacije.

A sto se tice sarana gresis, kod nas 95% sarana potice iz ribnjaka,
jer lopovi i ribari ne mogu ni blizu da pokriju trziste sa to malo sarana sto je preostalo.
To znam 100% sigurno.

_________________
Najbolje je biti bogat i zdrav, jer ako si siromasan, dzaba ti sto si bolestan....

Urtelja napisao:
Ne mogu oni poseku, koliko mi moz' da posadimo :lol:


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 30 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2 3 Sledeća

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 32 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs