Danas je Sre Maj 01, 2024 10:01 pm

Sva vremena su u UTC+02:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 476 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 44 45 46 47 48 Sledeća

Hoćete li kupiti dozvolu ove godine?
Da 50%  50%  [ 2 ]
Ne 50%  50%  [ 2 ]
Ukupno glasova: 4
Autoru Poruka
PostPoslato: Sub Jan 20, 2024 12:16 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Avg 19, 2007 12:28 pm
Postovi: 1674
Lokacija: Bor
Evo primera, ja iz Bora hoću da pecam na Temskoj pastrmku, moram da odem u Pirot da bih kupio dnevnu dozvolu negde tamo gde prodaju pa da se onda vraćam unazad ko zna koliko km da bih pecao...logično zar ne??!!! Mi smo jedna od najusranijih evropskih zemalja i to je tako...u tom kontekstu, sasvim je logično da se vozikam tamo-vamo da bih kupio jebenu dozvolu...e dok god je to nama logično, nema nam pomoći...kao što je sasvim prihvatljiva stvar da ne možeš da kupiš dnevnu dozvolu na vodi...

Pravo je aproksimacija života i jednostavno ne može da predvidi sve situacije, ali ono što je očigledno i logično ne bi trebalo da se posredno tumači nego da jasno piše i onda tu više nema nedoumica...ovako smo prepušteni našoj dezorganizovanosti...evo, ja neću da kupim dozvolu ove godine pa se, ako budem živ, kuckamo krajem godine da javim kako sam prošao...pozzz

Sent from my 23030RAC7Y using Tapatalk

_________________
“Progress is impossible without change,
and those who cannot change their minds
cannot change anything.”

George Bernard Shaw


Vrh
   
PostPoslato: Sub Jan 20, 2024 8:16 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet Dec 18, 2009 6:29 pm
Postovi: 1390
Lokacija: Szarvas, Madjarska
Mislim da Madja ima najjacu ribocuvarsku sluzbu u Evropi, bar kada su u pitanju slatkovodni tokovi. Ni ovde ne moze ribocuvar da prodaje dozvolu na vodi, cak stavise, mislim da generalno nije ovlascen da prodaje dozvole.

Sto se tice stanja sa gazdovanjem vodama u Srbiji, bas je smesno. Na drzavnom nivou, nekih 5 miliona evra bi trebao biti dovoljan budzet koji moze finansirati vrhunski opremljenu ribocuvarsku sluzbu u vodu ljudstva i opreme, ekvivalent 100 000 prodatih dozvola. S druge strane, taj budzet ne treba da se raspolaze na nivou drzave, vec pre na nivou korisnika ili okruga. Tako i uplata treba biti dvojna, jedna u centralni budzet, jedinstvena za celu drzavu i relativno niska, druga u budzet korisnika. Na kraju, zaista, sam broj zaposlenih ribocuvara na svakom podrucju je dovoljna cinjenica s kojom svaki ribolovac moze da zakljuci da li je njegov novac iskoriscen za svrhu kojoj je namenjen te da li ima svrhe kupovati dozvolu. Nekih 200 hiljada evra bi trebao biti dovoljan budzet za tri ribocuvara i troskove sto je ekvivalent 4000 godisnjih dozvola (ako samo deo ide korisniku). Tako, uvidom u broj prodatih dozvola lako se moze doci do zakljucka da li je novac iskoriscen u prave svrhe.

_________________
'Ebale vas pare, majstori!


Vrh
   
PostPoslato: Sub Jan 20, 2024 8:35 am 
OffLine

Pridružio se: Pon Sep 14, 2020 10:25 am
Postovi: 1025
Ivaninja napisao:
Evo primera, ja iz Bora hoću da pecam na Temskoj pastrmku, moram da odem u Pirot da bih kupio dnevnu dozvolu negde tamo gde prodaju pa da se onda vraćam unazad ko zna koliko km da bih pecao...logično zar ne??!!! Mi smo jedna od najusranijih evropskih zemalja i to je tako...u tom kontekstu, sasvim je logično da se vozikam tamo-vamo da bih kupio jebenu dozvolu...e dok god je to nama logično, nema nam pomoći...kao što je sasvim prihvatljiva stvar da ne možeš da kupiš dnevnu dozvolu na vodi...

Pravo je aproksimacija života i jednostavno ne može da predvidi sve situacije, ali ono što je očigledno i logično ne bi trebalo da se posredno tumači nego da jasno piše i onda tu više nema nedoumica...ovako smo prepušteni našoj dezorganizovanosti...evo, ja neću da kupim dozvolu ove godine pa se, ako budem živ, kuckamo krajem godine da javim kako sam prošao...pozzz

Sent from my 23030RAC7Y using Tapatalk


Kupovina dnevne ili visednevne dozvole ne funkcionise tako... ne moras da ides u Pirot ako zelis da je kupis, nego se samo najavis da ces tog i tog dana biti na vodi i na toj lokaciji...ti lepo izadjes na vodu tog dana pecas i neko od ribocuvara ce izaci na teren, pogledati ti identifikaciju (licnu lartu, da se uveri da si ti zvao) i napisati dozvolu... mislim da sada koriste bele kartoncice, ranije su koristili samo priznanice...
I jos jednom takvo je pravilo i tako bi trebalo, godinama sam vadio dnevnu dozvolu kod dva korisnika (visednevana je skoro uvedena od pre par godina, olaksala bi mi mnogo), a praksa je nesto drugo (sto zavisi od stava korisnika), neko ce hteti neko nece hteti da ti napise dozvolu ako te sretne na vodi bez iste, a da se nisi prethodno najavio.
U svakom slucaju, niti


Vrh
   
PostPoslato: Sub Jan 20, 2024 4:02 pm 
OffLine

Pridružio se: Čet Dec 12, 2013 8:45 pm
Postovi: 1735
Vidim, ovde se kuka što po deset godine nisu videli čuvara. Kod mene je obrnuto. Često kontrolišu i zato sam ogorčen. Kontrolišu koga ne treba i tamo gde ne treba. Provozikaju se u toku dana po gradskom području, nateraju u bekstvo klinčadiju i na kukumavčenje par ostarelih Cigana, a noću, i po mestima gde se lopinja ih nema. Uvreme kada cveta krivolov na najprizemnije načine ih nema. Valjda im noću malo hladno, a i poskupo da idu na koji kilometar pa nadalje od zone pešačkog mosta i gradskog keja.Kamo sreće da rade svoj posao, a da ih ja ne vidim po nekoliko godina.

_________________
Poslato sa mikrotalasnapatalk


Vrh
   
PostPoslato: Sub Jan 20, 2024 6:51 pm 
OffLine

Pridružio se: Pon Avg 16, 2010 12:30 am
Postovi: 18
Moje misljenje je podeljeno... S jedne strane podrzavam bunt I bojkot a s druge strane ima I onih koji samo traze izgovor za krivolov sto u osnovi jeste ribolov bez dozvole. Trebalo bi da se uvede I online placanje dnevne dozvole da se olaksa I kupovina dnevne dozvole Ali I da se to obavezno uradi pre prvog zabacaja. Mozda I da bude jeftinija dnevna da te bude bukvalno bude sramota da te neko procesira za par stotina dinara. Takodje bi trebalo naci mehanizam za pojacavanje kontrole. S druge strane totalni je apsurd dozvoliti privredni ribolov na divljim vodama.

Sent from my RMX2202 using Tapatalk


Vrh
   
PostPoslato: Pon Jan 22, 2024 8:56 am 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Okt 29, 2006 6:07 pm
Postovi: 7989
Lokacija: Tisa I
ANGLER napisao:
Strahinja78 napisao:
SimbaDunavoplovac napisao:
... imam ogroman broj izlazaka na vodi, oko 150-200 izlazaka godisnje i upecam dosta ribe i ponesem dosta ribe (barem 20ak riba godisnje), pecam na dve reke, nekoliko jezera i kanala...

Mnogo ti zavidim! :D :mrgreen: 8)
Zavidiš ti i onima koji mogu tri put manje od njega

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

:lol: jes' vala i to što kažeš! :mrgreen:
Zapravo zavidim i samom sebi od pre nekoliko godina pa na dalje u prošlost! :lol:


Vrh
   
PostPoslato: Pon Jan 22, 2024 9:03 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Maj 12, 2013 3:15 pm
Postovi: 2262
Lokacija: Aranđelovac
Stvarno
Slika

Sent from my SM-G770F using Tapatalk


Vrh
   
PostPoslato: Pon Jan 22, 2024 9:24 am 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Okt 29, 2006 6:07 pm
Postovi: 7989
Lokacija: Tisa I
:lol:
Pazi, u to vreme sam redovno kupovao dozvolu i uopšte ništa nisam dovodio u pitanje :lol: mi tadašnji klinci pravac kod nastavnika biologije po jeftine a jedinstvene dozvole :D
Da mogu, rado bih seo u DeLorean i vratio se prošlost, sa priborom iz sadašnjosti :wink:


Vrh
   
PostPoslato: Pon Jan 22, 2024 9:47 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Maj 12, 2013 3:15 pm
Postovi: 2262
Lokacija: Aranđelovac
Da kad to pomenu, jave mi se povremeno flešbekovi iz prošlosti na vodi....ma novi pribor mi ne bi ni trebao tad, dovoljna bi mi bila neka danasnja saznanja o varalicama i sistemima.....bilo neće se vratiti....,a pogled u budućnost je.... ne znam šta da kažem....i dokle smo došli sa diskusijama....

Sent from my SM-G770F using Tapatalk


Vrh
   
PostPoslato: Sre Feb 07, 2024 3:28 pm 
OffLine

Pridružio se: Ned Okt 15, 2023 2:55 pm
Postovi: 92
Za 3 godine od 6 na 9k, evro stoji na 117, obalama se ne prolazi od djubreta, yebanje u zdrav mozak zaista.


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 476 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 44 45 46 47 48 Sledeća

Sva vremena su u UTC+02:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs