Danas je Sub Apr 27, 2024 1:09 am

Sva vremena su u UTC+02:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 476 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 5 6 7 8 9 Elipsa 48 Sledeća

Hoćete li kupiti dozvolu ove godine?
Da 50%  50%  [ 2 ]
Ne 50%  50%  [ 2 ]
Ukupno glasova: 4
Autoru Poruka
PostPoslato: Uto Jan 18, 2011 8:45 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Avg 01, 2007 5:01 pm
Postovi: 1299
Lokacija: Trstenik
Grska, mislio sam na korisnika. Sad je Rasina iz KS-a. Prosle godine su grabuljali a kontrola je isla samo po plazi gde su svi uredno pecali. Kad ih pitas sto njih ne jure, oni kazu "jes pa da me bace u Moravu". Ali danas je bilo njih petorica. Isli su cak i do Bogdanja. Obuceni u crno, samo im jos fantomke falile pa da krenu po bankama :mrgreen:


Vrh
   
PostPoslato: Uto Jan 18, 2011 11:29 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Apr 18, 2009 6:22 pm
Postovi: 541
Lokacija: beograd
lonewolf napisao:
Ccc sta ti je drzava pravedna.......da se medj` svojima osecam kao izdajnik, samo zato sto se trudim da ostanem posten! Kolege, usmerite svoj bes prema onima koji su to izazvali, bacamo na raznim vodama, ribocuvarska sluzba je generalno lose organizovana i zarazena virusom korupcije i mita (Zasto me to ne cudi?!), svako ima uvida u stanje gde izlazi na vodu. Bojkot bi mozda resio neke stvari, kazem mozda! Ali da se jednim uzarenim postom popali siroka masa............doba tih revolucija su prosla! Danas svaki ozbiljan poduhvat trazi ozbiljno planiranje i odlicnu logisticko-materijalnu podrsku! Ni ja se ne mirim sa situacijom, ali zasad ispadosmo NESPOSOBNI i NEORGANIZOVANI to su cinjenice! Mene je prosle godine iz***ala granicna policija u Bezdanu, samo zato sto sam dozvolu zaboravio u drugoj jakni! Da sam im hebo mater (kao sto bi neki sa foruma, bar u recima), pusio bi pendrek i posle bi popravljao zube! Ko bi me vadio? Prema tome dok nema organizovanog bojkota, ja vadim dozvolu. Toliko od mene.


...pravo zborish usamljeni vuche..,

shto se tiche dozvole ,kupujem je samo zbog sebe.Poshto imam mnogo volje ,malo vremena ,pribor koji volim,ne mogu da dozvolim da iko i ishta moze da pokvari "svete" trenutke na vodi.
Inache pecam najcheshce na Dunavu od Smedereva do Ritopeka i mogu da kazem da ribochuvarska sluzba Rivers Gard odlichno obavlja svoj posao na ovom podruchju(zaista sve pohvale momcima).
Poshto nam je drzava u rasulu mogu da razumem neke stvari (ne i da ih opravdam),ali ko te pita ,ne mozesh protiv drzave. Hoces da pecash ,kupi dozvolu pa pecaj ,vode su takve kakve su i kraj.(da ne kazem :ko te j...),u suprotnom ti si josh jedan od krivolovaca ili lezilebovica koji laju na sve shto im ne odgovara i ne pada im na pamet da bilo shta preduzmu(najlakshe je reci :necu da kupim dozvolu ,boli me k.... oni onakvi oni ovakvi itd). Molim kolege da se niko ne uvredi,samo da razmisli ...jer sam i ja isto rezonovao dok sam "mladjan lovac bio ja"...
dodao bi josh shtoshta ,jer i sam sam veoma ljut i ogorchen sa stanjem na vodama koje nisu nashe ,nego od nashe dece ,ali istu tu decu moram da vodim do reke u shetnju pa se izvinjavam ...
Braco ribolovci,dozvole u ruke ,pa u svoje udruzenje na "sednicu upravnog odbora " i tu treba da se kuje ratni plan. Bistro

_________________
...bolje biti malo glup, nego malo pametan...


Vrh
   
PostPoslato: Sre Jan 19, 2011 1:27 am 
OffLine
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Jun 29, 2006 11:07 pm
Postovi: 1422
kupi i ćuti. a onda kasno za ratni plan. gvožđe se kuje dok je vruće.
godinama kupujemo dozvole i gledamo šta se dešava oko nas. javašluk i nemar( čast izuzecima). ali na vodama o kojima ja pričam veliki su problem upravljači, naročito vojvodina šume. a da ni drugi nisu pelcovani potvrdjuje "kilo ribe , dozvoljen od strane RSV-a". na upravnim odborima, na kojima su prisutni i upravljači voda, uglavnom se sve svede na jadikovanje ribolovaca i klimanje glavom upravljača, a bez konkretnih preduzetih koraka. ako se udruženja ne okupe i ujedine( a tome nikako ne ide u prilog pojedinačna kupovina dozvola) dotle će nas hajčiti i gaziti , do god nas ne uguše, i nastavili raditi po svome. ribari, lopovi,upravljači, svi zaštićeni kao beli medvedi. na teritoriji "gornjeg podunavlja" ispisano 17 prijava ribolovcima zbog pecanja u oktobru na barama koje sada ne postoje, a ribarima ni jedna. pa zar smo stvarno samo mi,ribolovci, problem na vodama???

_________________
posteno na vodi i bistro


Vrh
   
PostPoslato: Sre Jan 19, 2011 9:05 am 
OffLine
povratnik

Pridružio se: Čet Nov 25, 2010 5:07 pm
Postovi: 62
ko hoce nek kupi ,cuti i pogne glavu ............to kod mene nece biti slucaj!!!!


Vrh
   
PostPoslato: Sre Jan 19, 2011 9:15 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Jan 23, 2007 9:41 pm
Postovi: 8277
Lokacija: Novi Sad
Baš naprotiv, kupiću i neću ćutati, niti pognuti glavu... Jer, kao što je neko već lepo rekao:

srce napisao:
E,kada imate dozvolu onda imate i pravo da se borite protiv svih vidova "organizovanog kriminala"na nashim vodama.
-da zivkate chuvare
-da se svadjate sa ribokradicama svih vrsta
-da se svadjate sa chuvarima
-da ih vuchete za ushi(mada nije lepo i primereno)
-da organizujete bilo kakav drugaciji vid borbe itd.
...uostalom ,nije potrebno mnogo ni objashnjavati ...stvar je vaspitanja i moralnih nachela...


Dakle, ima više načina da doprinesemo boljem stanju na našim vodama... :wink:


Vrh
   
PostPoslato: Sre Jan 19, 2011 9:50 am 
OffLine

Pridružio se: Pon Feb 15, 2010 9:01 pm
Postovi: 316
a šta nas čeka kad uđemo u evropsku uniju , kakva su pravila igre tamo jel neko zna .....


Vrh
   
PostPoslato: Sre Jan 19, 2011 9:56 am 
OffLine

Pridružio se: Uto Maj 05, 2009 9:37 pm
Postovi: 243
Lokacija: Novi Sad
Saša napisao:
Baš naprotiv, kupiću i neću ćutati, niti pognuti glavu... Jer, kao što je neko već lepo rekao:

srce napisao:
E,kada imate dozvolu onda imate i pravo da se borite protiv svih vidova "organizovanog kriminala"na nashim vodama.
-da zivkate chuvare
-da se svadjate sa ribokradicama svih vrsta
-da se svadjate sa chuvarima
-da ih vuchete za ushi(mada nije lepo i primereno)
-da organizujete bilo kakav drugaciji vid borbe itd.
...uostalom ,nije potrebno mnogo ni objashnjavati ...stvar je vaspitanja i moralnih nachela...


Dakle, ima više načina da doprinesemo boljem stanju na našim vodama... :wink:

Ovo su provereno "efikasne" metode,to je i dovelo do ovog blagostanja :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Vrh
   
PostPoslato: Sre Jan 19, 2011 10:02 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Maj 28, 2009 1:17 pm
Postovi: 37
Lokacija: Smederevo
Kupicu. Na rate preko sindikata... Da je drugacija situacija razmislio bih iz razloga sto evo vec dve i po godine samo prodju pored mene kao da ne postojim... Inace kod mene cuvari rade sasvim ok.


Vrh
   
PostPoslato: Sre Jan 19, 2011 10:03 am 
OffLine

Pridružio se: Uto Maj 05, 2009 9:37 pm
Postovi: 243
Lokacija: Novi Sad
Kod tebe je Rivers Guard,jedina ribocuvarska sluzba u Srbijici koja liči na to,i treba da kupiš kad je tako.


Vrh
   
PostPoslato: Sre Jan 19, 2011 10:28 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Jan 29, 2008 1:42 pm
Postovi: 336
Lokacija: Harstad-Norway
Zasto mi van Srbije ne bi glasali?

Prosle godine sam kupio godisnju dozvolu za mesec dana pecanja,ove ni u ludilu.

Rado cu tih 5 soma proslediti na racun tom postenom cuvaru godine iz Sombora,
ali da placam bandite i lopove....jok vise :!:

_________________
a da mene neko pita ja bih sedeo na vrhu planete i brojao zvezde


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 476 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 5 6 7 8 9 Elipsa 48 Sledeća

Sva vremena su u UTC+02:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 98 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs