Danas je Čet Mar 28, 2024 4:57 pm

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 471 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 27 28 29 30 31 Elipsa 48 Sledeća

Hoćete li kupiti dozvolu ove godine?
Da 50%  50%  [ 2 ]
Ne 50%  50%  [ 2 ]
Ukupno glasova: 4
Autoru Poruka
PostPoslato: Pon Feb 25, 2013 8:20 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet Nov 06, 2009 7:42 pm
Postovi: 1211
Neću uzeti dozvolu,čak i da mi je neko pokloni.

_________________
Ja sam važan činilac.
To je moja trajna orjentacija.


Vrh
   
PostPoslato: Pon Feb 25, 2013 10:42 pm 
OffLine

Pridružio se: Čet Mar 05, 2009 3:25 pm
Postovi: 627
Lokacija: Niš
Hoću kad (ako) ne bude potrebe za bojkotom, odnosno kada vidim neke rezultate bojkota. Do tada neću, ne volim da mi rastu magareće uši...


Vrh
   
PostPoslato: Pon Feb 25, 2013 11:02 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Mar 05, 2009 11:33 pm
Postovi: 2086
Tako brate!!! To je normalno razmišljanje u ovoj državi.

_________________
Kad umreš, ti ne znaš da si umro i nije ti teško.
Teško je drugima.
Isto tako je i kad si glup.... :wink:

"Sudbina čovečanstva zavisi od toga koliko se moralno razvijamo..."
Albert Ajnstajn


Vrh
   
PostPoslato: Uto Feb 26, 2013 7:33 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Nov 04, 2008 9:51 pm
Postovi: 3008
Jedini rezultat bojkota,koji sam ja primetio, je što je kontrola učestala zadnjih dana.Bilo bi lepo da tako i ostane,a ja se nadam da hoće.Što se dozvola tiče,dešavalo se pojedinima da ih kontrola opomene i po par puta,pa sad više nema druge nego da se vadi dozvola,ili da se ide u neku nedodjiju na pecanje.

_________________
fish2win


Vrh
   
PostPoslato: Uto Feb 26, 2013 4:07 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Sep 18, 2010 7:05 pm
Postovi: 2538
Lokacija: Beograd, Kruševac
Poražavajuće je koliko ljudi na ovim prostorima ne mogu da budu složni i istraju u svom cilju zarad opšteg dobra, a i svog naravno. Ne ne, teško je suzdržati se koji mesec, mislim ako je baš hića otići negde, prošetati pored vode, možda je vreme da se i neke planine konačno obiđu, dokle samo vode :) ....ne bre, čovek mora da peca, da učestalo peca, uzeće dozvolu da se ne okreće, da mu ne bude neprijatno kad dođe kontrola, kontrola koje inače nema i koju pljuje na sav glas...ali eto sad će zbog njih kupiti dozvolu, ne ne, uzeće dozvolu jer tad nije u krivolovu i tad će on njima hebati kevu, reći im sve u lice jer oni za to haju i odmah će njegove frustracije životom i sa pecanja da se pokrenu kao bura odmazdom ribočuvara na ribokradice jer će shvatiti da nisu dobro obavljali posao. A zamisli da niko ne ode na pecanje mesecima, dođe kontrola a tamo samo ljudi šetaju, niko ne peca, nigde niko ne peca, jednog jedinog ribolovca ne mogu da vide, mesecima!

_________________
“Give a man a fish and he will eat for a day. Teach him how to fish, and he will sit in a boat and drink beer all day. ”


Vrh
   
PostPoslato: Uto Feb 26, 2013 4:17 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Okt 17, 2012 8:53 am
Postovi: 461
Sve je to istina, ali sta sa onih dobrih 3/4 ribolovaca koji pecaju da bi upecali, a ne zato sto vole pecanje? Oni nece bojkotovati sto ce umanjiti efekat bojkota u globalu. 20 000 ljudi ce mozda bojkotovati, a 60 000 nece. Treba gledati i druge nacine borbe za ciljeve bojkota, preko institucija da se glas onih sto bojkotuju vise vrednuje. Tu je dosta uradjeno, ali treba i nastaviti.


Vrh
   
PostPoslato: Uto Feb 26, 2013 4:59 pm 
OffLine

Pridružio se: Pet Sep 16, 2011 8:12 pm
Postovi: 1028
sve si rekao prijatelju.godinu dana besplatne dozvole i uhvati-pusti rezim za sve postojece vode i ribe.da vidim koliko sportskih ribolovaca ima.i koliko ce ovih sto bojkotuju da izadje na vodu,pokupi kese,flase,limenke iostalo djubre koje ostavlja iza sebe.
naravno da sam kupio dozvolu,ne zato sto se plasim,nego zato sto hocu da pecam.


Vrh
   
PostPoslato: Uto Feb 26, 2013 7:49 pm 
OffLine
Saradnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Maj 24, 2006 12:26 am
Postovi: 8889
Lokacija: Niš
cedapn napisao:
Naravno da sam kupio dozvolu, ne zato sto se plasim, nego zato sto hocu da pecam.

Vidiš, ja je nisam kupio, ali ne zato što sam hrabar, nego takođe zato što hoću da pecam - ali u boljim uslovima.

_________________
Svi su bili na mojoj strani, zato se čamac i prevrnuo...


Vrh
   
PostPoslato: Uto Feb 26, 2013 8:11 pm 
OffLine

Pridružio se: Pet Sep 16, 2011 8:12 pm
Postovi: 1028
postujem svako ima prava na svoje misljenje.


Vrh
   
PostPoslato: Sre Sep 07, 2022 10:56 am 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Okt 29, 2006 6:07 pm
Postovi: 7971
Lokacija: Tisa I
"Na zapadu ništa novo" ...

PRAVILNIK
O VREDNOSTI DNEVNE, VIŠEDNEVNE I GODIŠNJE DOZVOLE ZA REKREATIVNI RIBOLOV ZA 2023. GODINU

("Sl. glasnik RS", br. 99/2022)

Član 1

Ovim pravilnikom propisuje se vrednost dnevne, višednevne i godišnje dozvole za rekreativni ribolov za 2023. godinu.

Član 2

Vrednost godišnje dozvole za rekreativni ribolov iznosi 7.000 dinara.

Za lica starija od 65 godina, žene i lica sa telesnim oštećenjem od 60-80%, vrednost godišnje dozvole za rekreativni ribolov iznosi 3.500 dinara.

Za lica sa telesnim oštećenjem od 80% i više, lica sa potpunim gubitkom radne sposobnosti, za vojne invalide sa telesnim oštećenjem od 60% i više, civilne invalide rata sa telesnim oštećenjem od 60% i više i lica mlađa od 18 godina, vrednost godišnje dozvole za rekreativni ribolov iznosi 600 dinara.

Član 3

Vrednost godišnje dozvole za rekreativni ribolov na ribarskom području u zaštićenom području, za sva lica, iznosi 4.000 dinara, osim:

1) za zaštićena područja: Park prirode "Sićevačka klisura", Specijalni rezervat prirode "Jerma", Specijalni rezervat prirode "Ritovi donjeg Potisja", Zaštićeno stanište "Bara Trskovača" i Park prirode "Ponjavica", u kojima iznosi 2.000 dinara;

2) za zaštićeno područje Predeo izuzetnih odlika "Karaš-Nera", u kome iznosi 2.500 dinara;

3) za zaštićena područja: Park prirode "Zlatibor", Park prirode "Radan", Park prirode "Palić" i Specijalni rezervat prirode "Ludaško jezero", u kojima iznosi 3.000 dinara;

4) za zaštićeno područje Predeo izuzetnih odlika "Vlasina", u kome iznosi 4.500 dinara;

5) za zaštićena područja: Park prirode "Stara Tisa" kod Bisernog ostrva, Specijalni rezervat prirode "Labudovo okno", Specijalni rezervat prirode "Koviljsko-petrovaradinski rit", Park prirode "Bačkotopolske doline" i Specijalni rezervat prirode "Karađorđevo", u kojima iznosi 5.000 dinara;

6) za zaštićeno područje Nacionalni park "Tara", u kome iznosi 5.500 dinara;

7) za zaštićena područja: Nacionalni park "Đerdap", Park prirode "Stara planina", Specijalni rezervat prirode "Obedska bara", Specijalni rezervat prirode "Gornje Podunavlje" i Specijalni rezervat prirode "Uvac", u kojima iznosi 6.000 dinara;

8 za zaštićeno područje Predeo izuzetnih odlika "Klisura reke Gradac", u kome iznosi 10.000 dinara.

Član 4

Vrednost dnevne dozvole za rekreativni ribolov na svim ribarskim područjima iznosi 1.000 dinara.

Vrednost višednevne dozvole za rekreativni ribolov na svim ribarskim područjima iznosi 2.000 dinara.

Član 5

Ovaj pravilnik stupa na snagu osmog dana od dana objavljivanja u "Službenom glasniku Republike Srbije", a primenjuje se od 1. januara 2023. godine.
__________________
Ne znam ima li smisla uopšte i postavljati ovo, al' ajd' ...


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 471 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 27 28 29 30 31 Elipsa 48 Sledeća

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 33 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
cron
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs