Danas je Čet Mar 28, 2024 9:22 pm

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 471 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 26 27 28 29 30 Elipsa 48 Sledeća

Hoćete li kupiti dozvolu ove godine?
Da 50%  50%  [ 2 ]
Ne 50%  50%  [ 2 ]
Ukupno glasova: 4
Autoru Poruka
PostPoslato: Pon Feb 25, 2013 12:00 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Avg 28, 2011 4:47 pm
Postovi: 251
Lokacija: zemun
ja sam kupio,skoro svaki dan sam na vodi i ne mogu da se osvrcem oko sebe i da se cimam 8)

_________________
Kazes da ti nekad izgledam ko Dunav...stizem mutan,nepoznat i sam...
Tuce grom po samom oraju,ne vole nas...i ne moraju...i kere laju,kad koga ne poznaju


Vrh
   
PostPoslato: Pon Feb 25, 2013 12:06 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Apr 07, 2007 10:58 pm
Postovi: 2801
Lokacija: Jagodina
I ja čujem sa različitih strana različite informacije...

Ukoliko ribočuvar izađe na vodu (što je malo verovatno :D ) i sretne nas bez dozvole, jel piše kaznu ili imamo pravo da mu zatražimo da kupimo dnevnu dozvolu?

Jel zna neko pouzdano, jel zna neko gde je ta stavka u zakonu (ili čemu već) napisana?


Vrh
   
PostPoslato: Pon Feb 25, 2013 12:16 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Mar 07, 2009 1:12 am
Postovi: 2271
Lokacija: Nish 43.318189,21.929591 :)
Pored toga, da li ribocuvar ima pravo da mi uzme stap, u smislu, da li ima prava da dodirne bilo sta moje bez mog odobrenja?

Hiljadu puta sam cuo price kako pandur nema prava da dodiruje auto dok te kontrolise, jer je to privatna svojina trt mrt ...

ako se po toj logici upravlja, onda ni ribocuvar nema prava da mi uzma stap iz ruke da tako kazem "na silu" ...

_________________
Limit your kill, don't kill your limit !!!


Vrh
   
PostPoslato: Pon Feb 25, 2013 1:33 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Apr 07, 2007 10:58 pm
Postovi: 2801
Lokacija: Jagodina
Ljudi, ja bi dao ribočuvaru Punta da mi oduzme, al štap, kunem se, nikad! Al nikad!!!

Ako je jači (a verovatno jeste, svi neki grmalji), ja sam verovatno brži. Ako u ekipi sa njim ide i jedan brzi, teško da su bolji plivači. Jednostavno, makar skakao u Moravu koja ima 2 stepena, štap ne dam. Ni njima ni miliciji.

Ne radi se o tome koliko štapovi koštaju (svaki je od Punta jeftiniji), nego bre šTAP!!! Ne dam štap! Nikad! Nikom!

Vučo, dobro ti pitanje...


Vrh
   
PostPoslato: Pon Feb 25, 2013 1:40 am 
OffLine
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Dec 02, 2010 10:30 am
Postovi: 6390
Lokacija: šibenik
...

ja ne znam šta se ti Ivane misliš :roll:
prva i osnovna stvar,za dva miseca 50% više
potpisane raje imaće dozvole i loviće gentile...
druga stvar ja nijesam vidio vidio-sreo veću
"životinju" od tebe...tako da kako god okreneš
imaš sedmicu kod Suzane Mančić :lol:


Vrh
   
PostPoslato: Pon Feb 25, 2013 2:06 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Jun 28, 2007 8:15 pm
Postovi: 7017
Lokacija: zajecar, nis
Kad krene ova prica: ribocuvar ima pravo ovo, ima pravo ono, nema pravo ovo, nema pravo ono. Svi bi da vide ribocuvare, ali da ti cuvari svoja ovlascenja imaju pravo da izvrsavaju na svima ostalima, osim na nama samima! "Kako bre ti ribocuvari ne pucaju na ribokradice? Kako ih ne hvataju? Kako ne rade svoj posao? Dzaaaaa! Buuuuu!!!" A posle: "A kakva on ima prava da mi trazi dozvolu? Kako on moze da mi uzme stap? Kako moze da mi ne proda dnevnu ili godisnju dozvolu?"

Zamisljam situaciju:

"Ribocuvar zateko mrezarosa na vodi.
Prilazi- gospodine, vi ste u krivolovu, zaplenjujem vam camac, mrezu i sve ostalo.
Ribokradica- NE DAM!
Ali gospodine, ja imam pravo da vam oduzmem sredstva za krivolov!
NEMAS!
Kako nemam?
Lepo, nemas pravo da mi na silu oduzmes, a ja ne dam! Sta ces da mi uradis?
Pozvacu miliciju!
Zovi!
(stize milicija)
Ribocuvar- Gospodine, sta cete sad da uradite?
Ribokradica- Ja cu da uzmem godisnju alasku dozvolu, ti si duzan da je nosis sa sobom i da mi je izdas ako ja trazim. "

Itd, isl... Mante tu tematiku. Uvek moze da se nadje rupa u zakonu ako dovoljno filozofiramo, al u praksi...

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=MM64ynWN5BQ


Vrh
   
PostPoslato: Pon Feb 25, 2013 9:35 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Nov 06, 2007 2:22 pm
Postovi: 1497
Lokacija: Kragujevac - srce Srbije
Postoje dva člana istog zakona gde jedan kaže da moram da imam dozvolu pre izlaska na vodu, i drugi koji kaže da je ribočuvar dužan da mi je proda na vodi. Ja biram da poštujem onaj drugi član. Inače, samim tim zakon je ništavan jer ima dva suprotstavljena člana.
Ako sam ja dobro protumačio, a čini mi se da jesam. Čekam zvaničan odgovor advokatske kancelarije.

_________________
Kažeš da voliš svoju decu, a vidi šta im ostavljaš - mrtva priroda, slika našeg vremena


Vrh
   
PostPoslato: Pon Feb 25, 2013 12:21 pm 
OffLine
Saradnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Maj 24, 2006 12:26 am
Postovi: 8889
Lokacija: Niš
Ribočuvar je dužan da ti proda dozvolu ako zatražiš da kupiš, ali je takođe dužan da napiše prijavu za pecanje bez dozvole ako te zatekne da pecaš bez nje, makar sekund kasnije ti zatražio da je kupiš.

Tako bi bar trebalo da bude... A najčešće se svodi na: dođi sutra, kupi godišnju, cepamo prijavu.

_________________
Svi su bili na mojoj strani, zato se čamac i prevrnuo...


Vrh
   
PostPoslato: Pon Feb 25, 2013 4:22 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Okt 17, 2012 8:53 am
Postovi: 461
Znas i sam da niko nece biti lud da trazi da kupi dozvolu ako mu napise prijavu. Ne moze mu pisati 2 prijave zaredom, ako nece da kupi dnevnu.


Vrh
   
PostPoslato: Pon Feb 25, 2013 8:09 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Nov 06, 2007 2:22 pm
Postovi: 1497
Lokacija: Kragujevac - srce Srbije
Goci napisao:
Ribočuvar je dužan da ti proda dozvolu ako zatražiš da kupiš, ali je takođe dužan da napiše prijavu za pecanje bez dozvole ako te zatekne da pecaš bez nje, makar sekund kasnije ti zatražio da je kupiš.
Tako bi bar trebalo da bude... A najčešće se svodi na: dođi sutra, kupi godišnju, cepamo prijavu.


Imaću dozvolu, prošlogodišnju :wink:
Zašto bih onda kupio dozvolu ako mi napiše prijavu? Nema tu logike. Za kada će da mi je proda? I ko će da dokaže ako je kupim kod njega odmah posle prijave da je nisam imao pre prijave?
Uostalom, kupiću uredno dan ranije dnevnu, na njoj neće biti datuma, dopisaću ga ja kad budem hteo (čitaj: sreo ribočuvare) i amin.
Uostalom, kada dobijem pojasnjenje zakona javiću vam. Možda i nisam u pravu.

_________________
Kažeš da voliš svoju decu, a vidi šta im ostavljaš - mrtva priroda, slika našeg vremena


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 471 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 26 27 28 29 30 Elipsa 48 Sledeća

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 26 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs