Danas je Pet Apr 19, 2024 1:44 pm

Sva vremena su u UTC+02:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 476 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 30 31 32 33 34 Elipsa 48 Sledeća

Hoćete li kupiti dozvolu ove godine?
Da 50%  50%  [ 2 ]
Ne 50%  50%  [ 2 ]
Ukupno glasova: 4
Autoru Poruka
PostPoslato: Uto Sep 13, 2022 1:30 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Jul 04, 2007 10:05 pm
Postovi: 2686
Lokacija: Bukin :) - NS
Jes.
Ono kao, da li cu im sigurno dati celih 7000rsd ili mooooooozda sa sansom od 1:1.000.000 da dobiju jednu crvenu.
Hm... sta da izaberem??? :mrgreen:

_________________
i'm not locked in here with you..
you're locked in here with me!

“Fishing is for sport only. Fish meat is practically a vegetable.”

“Give a man a fish and feed him for a day. Don’t teach a man to fish…and feed yourself. He’s a grown man. And fishing’s not that hard.”


Vrh
   
PostPoslato: Uto Sep 13, 2022 9:57 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Avg 20, 2012 3:17 pm
Postovi: 433
Lokacija: Beograd
Izabereš da ne platiš ni dinara... Čak i ako dođe ta šansa (ako pričamo o doslednom protestu i bojkotu)


Vrh
   
PostPoslato: Uto Sep 13, 2022 10:55 pm 
OffLine

Pridružio se: Sub Sep 16, 2017 6:52 pm
Postovi: 371
Lokacija: Zapadna morava, Trstenik
Znaci jedino da ne ides na pecanje, inace ako ne kupis nikakvu dozvolu moras da platis kaznu koja ide u drzavni budzet, a ako se junacis samo gore mozes da prodjes...

_________________
Ne moze samo da se voli, mora malo i da se ume


Vrh
   
PostPoslato: Pet Sep 16, 2022 7:02 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Avg 20, 2012 3:17 pm
Postovi: 433
Lokacija: Beograd
Naravno da se junačiš... Kulturno, argumentovano, principijalno... Sa šmekom canjepr u zdrav mozak. Kao i sa ribokradicom, tako i sa čuvarem. Boriš se na razne načine da promeniš nešto što želiš da promeniš... A ne da vadiš crvenu!

A zamisli štrajk zaposlenih u nekom preduzeću i bane im direktor a oni se svi razbeže na svoja radna mesta kako ne bi najebali.

Biraj šta ćeš?!


Vrh
   
PostPoslato: Pet Sep 16, 2022 7:59 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Jul 28, 2007 3:21 am
Postovi: 4626
Lokacija: Tisa
To mozda u Lionu moze da upali, ovde se kulturno ne postize nista. Ako radnici strajkuju i firma gubi sest sedmina profita, a gazda naidje samo jednom u sest meseca, siguran sam da ce firma osetiti taj strajk na kraju fiskalne godine i da ce poslusati zahteve ili ce propasti.

Ja bih bio najsrecniji da se dogovori neki organizovan bojkot i da ne pecam cele godine na divljim vodama, stvarno bih, ali ovde slidarnost odavno vise ne stanuje a licni komfor makar i onaj minimalan je na samom vrhu liste vrednosti. Ne bi ni trebalo cele godine da se ne peca, cela stvar bi bila gotova do 1. maja, do kada se inace slivaju pare u kase upravljaca. Dakle nismo u stanju da se odreknemo pecanja od januara do maja, pa nista bolje ni ne zasluzujemo kao grupa. A ja licno nastavljam moju borbu onako kako mislim da mogu. Ti druze nastavi da zivis u svom mini komforu gde ne moras da se trzas na svaki camac koji ti se priblizava, jos uvek ima sta da se iscacka tako da se drzimo one stare balkanske devize "Cuti, dobro je kako moze biti", izgleda da je to vec utkano u genom vecine.

_________________
You get one life.
Fish it well.


Vrh
   
PostPoslato: Pet Sep 16, 2022 10:11 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Avg 20, 2012 3:17 pm
Postovi: 433
Lokacija: Beograd
Dule, al mora da postoji trenutak kad se kaže "Dosta, ne dam ti više da mi lomiš kičmu... slomićeš je!"

Nismo postali bezkičmenjaci... Da smo ubijeni u pojam, to jesmo... Ali bezkičmenjaci nismo!


Vrh
   
PostPoslato: Pet Sep 16, 2022 11:25 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Jul 28, 2007 3:21 am
Postovi: 4626
Lokacija: Tisa
Pa gde je taj trenutak? Sta vam je okidac ako nije ovo sada stanje? Jos uvek kupujes redovno dozvolu, zasto bi bilo ko tamo gore nesto menjao kad je na racunu i dalje tvoj novac uredno? Pokolebace ga tvoje "kulturno, smekersko podprcavanje" kako kazes? Pa nece druze, njemu je bitno da ima budzet da isplati plate tih par funkcionera u upravljackom drustvu, to je cela poenta, da ne talasas i primas platicu iz budzeta dok se oko tebe ljudi satiru po nekim stranim fabrikama, to je za mnoge ostavarenje srpskog sna.

Znam, ima i ona prica da neki budu nahvatani pa ih sudovi oslobode, ali to nije izgovor, ti ga nahvataj opet, i opet, to je tvoj posao, ti svoje obavi ili neces dobiti pare od mene. Ima kod mene jedno mesto gde se kanlicem kroz sumu pumpa voda iz jezera u Tisu i tu u prolece sav smudj i kamenjar instinktivno ulaze jer je kao brz potok koji se uliva u mutnu Tisu. Tu bukvalno dve nedelje dvadeset krivolovaca satiru smudjeve matice i kamenjare ispod mere u dvocifrenim kolicinama po coveku u po bela dana, i nikog nije briga. To su jako retka mesta gde smudj moze da se izmresti i ako to nisi u stanju da sacuvas 2-3 nedelje onda se teraj u p.m. sa svojom sluzbom.

Ja bas tvrdim da smo beskicmenjaci, nemam drugo objasnjenje. Sitni interesi iznad opsteg dobrog i buducnosti, to je ono sto vlada ovde... Onaj jedan je kupio camac od 3000 eura i nece sada da mu neki bojkot pokvari uzivanje, onaj drugi ima neku mikro lokaciju gde uspe da iscacka nekog u meri povremeno, onaj treci samo zeli da pobegne iz malog stana gde mu zena i deca skacu po glavi... i tako redom, svako ima svoj mali interes koji je u sukobu sa opstim dobrom i velikim zajednickim interesom. Nije nas niko spolja ubio u pojam, mi obozavamo i uzdizemo te koji nas ubijaju u pojam (na to mislim i da kupujemo redovno dozvolu od onih koji nas za'ebavaju i ponizavaju decenijama). Ali to je prirodna selekcija, zato ce nas biti milion manje na ovom popisu, pa onda jos dva milion za 10 godina i tako sve ide svojim prirodnim procesom, prostor nasele neki koji znaju kako da iskoriste resurse bolje i zive srecno tu od onog sto je priroda dala.

_________________
You get one life.
Fish it well.


Vrh
   
PostPoslato: Pet Sep 16, 2022 11:53 pm 
OffLine

Pridružio se: Sub Avg 03, 2019 4:14 pm
Postovi: 368
Lokacija: Slavonija-OS
DULE potpisujem !!!!!!


Vrh
   
PostPoslato: Sub Sep 17, 2022 9:47 am 
OffLine

Pridružio se: Sub Okt 01, 2016 1:30 am
Postovi: 136
Dule napisao:
Ima kod mene jedno mesto gde se kanlicem kroz sumu pumpa voda iz jezera u Tisu i tu u prolece sav smudj i kamenjar instinktivno ulaze jer je kao brz potok koji se uliva u mutnu Tisu. Tu bukvalno dve nedelje dvadeset krivolovaca satiru smudjeve matice i kamenjare ispod mere u dvocifrenim kolicinama po coveku u po bela dana, i nikog nije briga. To su jako retka mesta gde smudj moze da se izmresti i ako to nisi u stanju da sacuvas 2-3 nedelje onda se teraj u p.m. sa svojom sluzbom.


Ko je korisnik na tom potezu?


Vrh
   
PostPoslato: Pon Sep 19, 2022 11:17 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Avg 20, 2012 3:17 pm
Postovi: 433
Lokacija: Beograd
Nit pecam u komfornom Beogradu, nit sam kupio dozvolu... Kupovao sam godinama dozvolu van mesta prebivališta (dozvolu RSV ) kako bih davao svoj novčani doprinos misleći da ipak negde postoji volja da se neke stvari promene... Al džaba.

A "kulturno, šmekersko podprcavanje" i upućenost u neke stvari mi je dovoljno da se snađem u sjaset situacija... Jbg, nisam od onih koji odma vade lovu kad se saobraćajac namerači da iskamči za gurmansku. Moje pare više neće videti pa makar bili sa pandurima i završio ja na prekršajnom sudu (a niko od njih neće imati vajde od toga, jer neće videti ni oni lovu a ni budžet je neće videti... Videće samo dodatni posao).

p.s. ... a to, dal možeš nešto da promeniš... to nikad ne znaš! ja se borim za svoje pa ako se nešto promeni, dobro je... Ko zna, možda i ne budeš kupio dnevnu dozvolu kada te savataju :-*


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 476 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 30 31 32 33 34 Elipsa 48 Sledeća

Sva vremena su u UTC+02:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 51 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs