Danas je Sre Maj 22, 2024 4:05 am

Sva vremena su u UTC+02:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 476 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 41 42 43 44 45 Elipsa 48 Sledeća

Hoćete li kupiti dozvolu ove godine?
Da 50%  50%  [ 2 ]
Ne 50%  50%  [ 2 ]
Ukupno glasova: 4
Autoru Poruka
PostPoslato: Uto Jan 16, 2024 9:09 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Jul 28, 2007 3:21 am
Postovi: 4648
Lokacija: Tisa
Jedno je sigurno, ko da 9.000 za dozvolu za pecanje na javnim rekama, taj ima puno pravo da ponese kuci apsolutno sve sto upeca, a tako ce i biti, na kraju ce riba to sve platiti svojim mesom.

Kada ce alavi nesposobnjakovici shvatiti da je poenta da SVAKO ima dozvolu, makar izasao 2x sa klincima na pecanje bodorki na hleb. Kad prodas SVIMA dozvolu za 2.000 dinara, tvoj budzet je pun a posao mnogo laksi i lepsi, fokusiras se na borbu protiv pravih lopova i olosa, a ne protiv jadnog coveka koji je registrovao taj mesec 20 godina star auto ili poslao decu na ekskurziju i nije mu ostalo para za j...no parce papira za pecanje.

_________________
You get one life.
Fish it well.


Vrh
   
PostPoslato: Uto Jan 16, 2024 10:11 pm 
OffLine

Pridružio se: Čet Jan 27, 2011 7:16 pm
Postovi: 1210
Lokacija: beograd
Moze li se resetovati glasanje. Pitanje za admie :?:
Cisto zarad statistike foruma na godisnjem nivou mada
Verovatno nema mnogo odstupanja od zvanicne
statistike.


Vrh
   
PostPoslato: Čet Jan 18, 2024 6:13 pm 
OffLine
Site Admin
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Dec 02, 2006 3:43 pm
Postovi: 7288
Lokacija: Subotica
Reset odrađen... Može da se glasa za ovu sezonu!


Vrh
   
PostPoslato: Čet Jan 18, 2024 6:31 pm 
OffLine

Pridružio se: Pon Sep 14, 2020 10:25 am
Postovi: 1025
Iz nekog razloga ne mogu da glasam, ali evo ovako, uzeo sam dozvolu krajem decembra za narednu godinu kao i svake godine do sada.


Vrh
   
PostPoslato: Pet Jan 19, 2024 5:08 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet Nov 06, 2009 7:42 pm
Postovi: 1218
atomic napisao:
Koliko košta dozvola za ovu godinu?

Cirka 10 kila smuđetine.

_________________
Ja sam važan činilac.
To je moja trajna orjentacija.


Vrh
   
PostPoslato: Pet Jan 19, 2024 7:28 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Jul 28, 2007 3:21 am
Postovi: 4648
Lokacija: Tisa
Ili ti 20 prosecnih srpskih smudjeva.

_________________
You get one life.
Fish it well.


Vrh
   
PostPoslato: Pet Jan 19, 2024 8:18 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Avg 19, 2007 12:28 pm
Postovi: 1679
Lokacija: Bor
Mislim da ove godine neću finansirati javašluk i lopove...nego se pitam, da li negde u propisima koji regulišu izdavanje dozvola izričito piše da dnevnu dozvolu nije moguće kupiti kod ribočuvara na vodi? Nisam uspeo da nađem to nigde napisano...

_________________
“Progress is impossible without change,
and those who cannot change their minds
cannot change anything.”

George Bernard Shaw


Vrh
   
PostPoslato: Pet Jan 19, 2024 9:01 am 
OffLine

Pridružio se: Pon Sep 14, 2020 10:25 am
Postovi: 1025
U zakonu stoji da se kupovina dnevne ili visednevne dozvole mora najvaiti ribocuvarakoj sluzbi koja gazduje vodom na kojoj zelite da pecate, medjutim zakon takodje ostavlja mogucnost korisnicima voda da sami regulisu ovu vrstu naplate tj korisnici voda mogu odluciti da je dnevnu ili visednevnu dozvolu moguce kupiti od ribocuvara kada ih sretnete na vodi... slicna stvar i sa nocnim pecenjem... u zakonu tacno stoji u koje doba dana i noci je dozvoljeno pecati po letnjem i po zimskom racunanju vremena, ali je korisnicima voda ostavljena mogucnost da to promene, pa je tako negde dozvoljeno a negde nije dozvoljeno nocno pecanje, negde je produzena malo "satnica", negde nije...
Tako barem stoji u zakonu, medjutim mislim iskreno da kod nas nema nikakavih pravila (mozda na pojedinim vodama)... za 4 godine na terenu na kom varalicarim samo jednom su me kontrolisali cuvari i samo jednom sam ih video, a izlazim vrlo cesto....
Iskreno dozvolu sam uzeo zato sto imam ogroman broj izlazaka na vodi, oko 150-200 izlazaka godisnje i upecam dosta ribe i ponesem dosta ribe (barem 20ak riba godisnje), pecam na dve reke, nekoliko jezera i kanala, postujem pravila i ogranicenja, tako da ne vidim razlog zasto ne bih uzeo dozvolu, bez obzira na rad ribocuvarske sluzbe, otimanje obale, mesare/ kormorane itd...


Vrh
   
PostPoslato: Pet Jan 19, 2024 9:24 am 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Okt 29, 2006 6:07 pm
Postovi: 7996
Lokacija: Tisa I
SimbaDunavoplovac napisao:
... imam ogroman broj izlazaka na vodi, oko 150-200 izlazaka godisnje i upecam dosta ribe i ponesem dosta ribe (barem 20ak riba godisnje), pecam na dve reke, nekoliko jezera i kanala...

Mnogo ti zavidim! :D :mrgreen: 8)


Vrh
   
PostPoslato: Pet Jan 19, 2024 10:06 am 
OffLine

Pridružio se: Pon Sep 14, 2020 10:25 am
Postovi: 1025
Imam srece da sam rodjen i da sam odrastao na dobrom terenu tj pokrivenosti vodama (cak i na 5 reka mogu da peceam... Sava Dunav Drina Bosut Studva... jezera okolonih dosta, kanala takodje (ali su bas zapusteni i nikakvi)...)
Ali nema stvarno na cemu da mi zavidis... ovaj broj izlazaka je samo naplata za decenije "neizlazenja" i to onda kada je bilo mnogo vise ribe nego danas .
Mada moram priznati da tih godina sam rasterecenije pecao i lovio vise i vece ribe i bio posveceniji pecanju vise vrsta riba, sada sam sam sebi nabio pritisak od ulova i to je polako pocelo da me opterecuje, kao i gradska zona u kojoj pecam 90% izalazaka (ima svoje prednosti sto se tice brzine, blizine, potrosnje goriva i vremana, i sto se tice ulova nije lose... ali zato broj izlazaka kada si sam na vodi i onaj pravi mir dok pecas ne postoje...) ... zato sam poceo da saram malo, iako vise volim reku i pecao bih samo na na rekama, iskreno kada hocu da odmorim glavu od pecanja lepo odem na baru i ganjam stuku ili bandara, "mozak na pasu"....
A sto se tice ulova da neko od vas iskusnijih majstora ima vreme provedeno na vodi kao moja malenkost i na ovim terenima gde pecam bi napravio darmar (mislim sto se tice kvantiteta i kvaliteta ulova)! Tako da licno zavidim svima vama na tim "kvalitetnim" (da ne kazem kapitalnim) ulovima!


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 476 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 41 42 43 44 45 Elipsa 48 Sledeća

Sva vremena su u UTC+02:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
cron
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs