Danas je Pet Mar 29, 2024 12:35 am

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 156 postova ]  Idi na stranicu 1 2 3 4 5 Elipsa 16 Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: Čet Jan 20, 2011 8:48 am 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 4:32 pm
Postovi: 13345
Lokacija: Sombor....
Stranice na kojima mozete naci u izvornom obliku propise koji trenutno vaze u Srbiji,
a regulisu rekreativni ribolov i srodna pitanja:

http://www.ekoplan.gov.rs/src/I-Zivotna ... cument.htm

POstoje jos neke odredbe u zakonim koje su donela druga ministarstava, a bitne su za nas,
naci cu i to i postaviti.

_________________
Najbolje je biti bogat i zdrav, jer ako si siromasan, dzaba ti sto si bolestan....

Urtelja napisao:
Ne mogu oni poseku, koliko mi moz' da posadimo :lol:


Vrh
   
PostPoslato: Pon Sep 05, 2011 1:22 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 12, 2008 1:27 pm
Postovi: 584
Lokacija: Zemun
BEOGRAD, 5. septembra 2011. (Beta) - Troškovi izdavanja godišnje
dozvole za rekreativni ribolov za 2012. godinu biće 4.600 dinara,
objavljeno je u najnovijem broju Službenog glasnika.

U pravilniku koji je donelo Ministarstvo životne sredine, rudarstva i
prostornog planiranja Srbije, kako je objavljeno u Službenom
glasniku, navodi se da će stariji od 65 godina, lica sa telesnim
oštećenjem od 60 do 79 odsto, žene i osobe mlađe od 18 godina, tu
dozvolu plaćati 2.300 dinara.

Izdavanje dozvole za rekreativni ribolov 100 dinara će plaćati lica
sa telesnim oštećenjem od 80 i više odsto kao i oni koji su trajno
nesposobni za rad, lica sa posebnim potrebama i ratni vojni invalidi.

_________________
Budala, kupio dozvolu.


Vrh
   
PostPoslato: Sre Nov 23, 2011 9:26 am 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Okt 29, 2006 6:07 pm
Postovi: 7971
Lokacija: Tisa I
Evo nešto sveže od jutros:

PRAVILNIK
O NAČINU ODREĐIVANJA I VISINI NAKNADE ŠTETE NANETE RIBLJEM FONDU
("Sl. glasnik RS", br. 84/2009 i 86/2011)


Član 1

Ovim pravilnikom propisuje se način određivanja i visina naknade štete koju korisniku ribarskog područja plaćaju pravno lice, preduzetnik ili fizičko lice ako obavlja ribolov suprotno odredbama Zakona o zaštiti i održivom korišćenju ribljeg fonda ("Službeni glasnik RS", broj 36/09) ili na drugi način nanese štetu ribljem fondu.

Član 2

Visina naknade štete iz člana 1. ovog pravilnika određuje se u zavisnosti od vrste ribljeg fonda i iznosi:

Redni broj
Vrsta ribljeg fonda
Visina naknade po primerku
(iznos u dinarima)

1.
glavatica Salmo marmoratus, dunavska haringa Alosa caspia, crnomorska haringa Alosa immaculata, crnka Umbra krameri, svetlica Leuciscus souffia, drimski šaradan Pachychilon pictum, linjak Tinca tinca, zlatni karaš Carassius carassius, veliki vretenar Zingel zingel, mali vretenar Zingel streber, čikov Misgurnus fossilis, sve vrste roda Eudontomyzon, sve vrste roda Lampetra, rak rečni Astacus astacus i rak potočni Austropotamobius torrentium
8000

1.1.
moruna Huso huso, sim Acipenser nudiventris, pastruga Acipenser stellatus, atlantska jesetra Acipenser sturio i dunavska jesetra Acipenser gueldenstaedti
2000000

2.
kečiga Acipenser ruthenus, som Silurus glanis, mladica Hucho hucho, potočna pastrmka Salmo trutta, drimska pastrmka Salmo farioides i lipljen Thymallus thymallus
5000

2.1.
ohridska pastrmka Salmo letnica i makedonska pastrmka Salmo macedonicus, dužičasta pastrmka Oncorhynchus mykiss, jezerska zlatovčica Salvelinus alpines i potočna zlatovčica Salvelinus fontinalis, smuđ Sander lucioperca i smuđ kamenjar Sander volgensis
4000

2.2.
štuka Esox lucius, manić Lota lota, mrena Barbus barbus, bucov Aspius aspius i šaran Cyprinus carpio
3000

2.3.
deverika Abramis brama, plotica Rutilus pigus, jaz Leuciscus idus, klen Leuciscus cephalus, skobalj Chondrostoma nasus, nosara Vimba vimba i rečna školjka Unio pictorum
1000

2.4.
kesega Abramis ballerus, crnooka deverika Abramis sapa, krupatica Blicca bjoerkna, grgeč Perca fluviatilis, crvenperka Scardinius erythrophthalmus, bodorka Rutilus rutilus i sve ostale vrste riba
100


Član 3

Za svaki primerak ribljeg fonda čija je dužina ispod veličine propisane Naredbom o merama za očuvanje i zaštitu ribljeg fonda ("Službeni glasnik RS", br. 104/09 i 49/10), visina naknade štete određuje se u iznosu od 6.500 dinara.

Član 4

Ako je šteta naneta ribljem fondu nastala kao posledica zagađenja ribolovne vode, visina naknade štete iznosi 60% od iznosa utvrđenog u članu 2. ovog pravilnika.

Član 5

Ovaj pravilnik stupa na snagu osmog dana od dana objavljivanja u "Službenom glasniku Republike Srbije".


Vrh
   
PostPoslato: Sre Nov 23, 2011 10:22 am 
OffLine

Pridružio se: Čet Mar 31, 2011 7:13 am
Postovi: 374
Lokacija: Sabac
Sve su lepo smislili ,ali jos kad bi postojala cuvarska sluzba da to primeni ,mislim da bi imalo efekta ! Kada bi stvarno nekom naplatili 65 000 za 10 stukica ispod mere,napamet mu nebi palo vise da uzme nijednu !


Vrh
   
PostPoslato: Sre Nov 23, 2011 10:50 am 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 4:32 pm
Postovi: 13345
Lokacija: Sombor....
Ovo je samo visina naknade stete, na to jos ide i prekrsajna prijava, iznos je cini mi se od 25000 do 50000....
A za sprovodjenje i vrsne cuvare, necemo ovde, da ne unosimo konfuziju,
ideja teme je da imamo jasan i pregledan uvid u vazece propise, sto je bitno kad neko nesto trazi.
Za kritike imamo tema i tema, da ne bude zabune, ja se sa tim kritikama u potpunosti slazem.

_________________
Najbolje je biti bogat i zdrav, jer ako si siromasan, dzaba ti sto si bolestan....

Urtelja napisao:
Ne mogu oni poseku, koliko mi moz' da posadimo :lol:


Vrh
   
PostPoslato: Sre Nov 23, 2011 11:04 am 
OffLine

Pridružio se: Čet Mar 31, 2011 7:13 am
Postovi: 374
Lokacija: Sabac
Sorry za off ! Propisi su sasvim uredu ali primena istih ......


Vrh
   
PostPoslato: Pet Jan 20, 2012 11:27 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet Sep 17, 2010 9:48 pm
Postovi: 710
Lokacija: Kraljevo
zaista me zanima da li je neko barem ovlas procitao sve ove zakone
ocigledno je da je to brdo materijala,koje ima znacaj samo za experte.
zasto bih pored svega morao da budem jos i pravnik?
ono sto mi treba dobijem uz dozvolu ( lovostaj,mere,posebni rezimi,itd.)
nisam strucnjak za zakone i ne vidim zasto bih se time bavio.
nemam ni vremena,a i ima ko je placen i odgovoran za to.


Vrh
   
PostPoslato: Pet Jan 20, 2012 11:33 am 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 4:32 pm
Postovi: 13345
Lokacija: Sombor....
Slazem se,
ali posto odgovorni i placeni, bas i ne funkcionisu kako treba...
onaj ko zeli da nesto promeni, ili makar da zna za sta je uskracen, a pripada mu,
mora da se pomuci.

Da smo sredjena i organizovana drzava, kao sto nismo,
za krajnje korisnike, tj. ribolovce bi bilo uradjeno skraceno i pregledno izdanje svega ovoga.
Pa bi svako mogao i morao da zna propise koji ga se ticu.
I onda neki izgovori koji se ticu nepoznavanja propisa vise ne bi prolazili.
U normalnim zemljama se izmedju ostalog i zbog toga polaze ribolovacki ispit.

_________________
Najbolje je biti bogat i zdrav, jer ako si siromasan, dzaba ti sto si bolestan....

Urtelja napisao:
Ne mogu oni poseku, koliko mi moz' da posadimo :lol:


Vrh
   
PostPoslato: Pet Jan 20, 2012 3:33 pm 
OffLine
Forum Domacin
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 01, 2006 10:53 am
Postovi: 4869
Lokacija: DUNAV 1163 km
:shock: kukuuu koje su to kazne
Moram ovo odstampati i poneti na camac...cisto da imam jos jedan argument vise kad se posvadjam sa olosem na vodi

_________________
www.mgz.rs


Vrh
   
PostPoslato: Pet Mar 02, 2012 5:55 pm 
OffLine

Pridružio se: Uto Okt 05, 2010 4:22 pm
Postovi: 3144
Lokacija: Lucani - Z. Morava
Ne znam gde da pisem o svom problemu pa molim da se premesti ako ovde nije mesto.

Ja sam iz Lucana (u blizini Cacka) i u mom mestu ribolovacku udruzenje ne funkcionice, osim kad organizuju plovkarosko takmicenje u pecanju babuski pa istaknuti clanovi dodju da jedu i piju dzabe.

Sada mi pravi problem sto ne mogu kupiti dozvolu u mom mestu. Vec tri puta su me slagali za vreme i mesto izdavanja dozvole, a mesto je inace lokalna kafana(tu se navodno izdaju, ali ja to nisam video). Znaci dozvolu izgleda moze kupiti samo ko je dobar sa predsednikom udruzenja.

Jedan dan sam otisao do Arilja po dozvolu ali nisu hteli da mi izdaju jer mi je mesto stanovanja Lucani.

Sutra cu zvati nekog u Cacak ali verujem da ce biti ista prica.
Nateran sam lopovima da platim dozvolu, a oni nece da mi je izdaju. Ovo je previse i za Srbiju :evil:

Ako neko ima broj telefona korisnika vode ili brojeve telefona udruzenja u okolini bio bih mu jako zahvalan da mi posalje...


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 156 postova ]  Idi na stranicu 1 2 3 4 5 Elipsa 16 Sledeća

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 25 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs