Danas je Čet Mar 28, 2024 11:25 pm

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 156 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 12 13 14 15 16 Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: Sre Nov 29, 2017 11:55 pm 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 4:32 pm
Postovi: 13345
Lokacija: Sombor....
Bilo je na sastanku svasta.
Zabrana ce biti debelo korigovana i riboovci ce se ubuduce mnogo vise pitati.

Nije tacno da je zabranjen rekreativni a dozvolje privredni. Zabranjena oba.

_________________
Najbolje je biti bogat i zdrav, jer ako si siromasan, dzaba ti sto si bolestan....

Urtelja napisao:
Ne mogu oni poseku, koliko mi moz' da posadimo :lol:


Vrh
   
PostPoslato: Čet Nov 30, 2017 1:10 am 
OffLine

Pridružio se: Pon Sep 12, 2011 7:08 am
Postovi: 174
Najvažnije da su se ribolovci opet pokrenuli i okupili :)


Vrh
   
PostPoslato: Čet Nov 30, 2017 5:57 am 
OnLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Sep 30, 2007 9:49 pm
Postovi: 2595
Lokacija: Sombor
Ako su zabranjena oba kako su onda ribarski markeri na Čifutskom i Čapelji? Lopovske mreže, alati? Nisu sačekali ni da se "pokojnik" ohladi.

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk


Vrh
   
PostPoslato: Pet Dec 29, 2017 4:01 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Dec 20, 2015 10:29 pm
Postovi: 152
Lokacija: Kikinda
Da li neko razume šta predstavljaju cene u dinarima ispisane crvenom bojom pored svake autohtone vrste ribe?
http://www.rsv.org.rs/ogranicenja.html

_________________
Ja sam seljak veseljak, a u duši tužno jecam
Šta ću jadan kraj kanala, kad ne znam da pecam!


Vrh
   
PostPoslato: Pet Dec 29, 2017 7:15 am 
OffLine

Pridružio se: Sre Sep 23, 2009 2:41 pm
Postovi: 5190
Lokacija: Beograd-Donji Milanovac
Kazna?
Ako imas ribu u mrestu ili vise od dozvoljenog, placas navedeni iznos.

_________________
Bistro


Vrh
   
PostPoslato: Pet Dec 29, 2017 3:16 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Dec 20, 2015 10:29 pm
Postovi: 152
Lokacija: Kikinda
Lepo piše da je nadoknada štete za ribu ispod mere 6500, a za lovostaj, prekobrojne primerke i prekoračenje dnevnog ograničenja 8000.
Šta onda znače ove pojedinačne cene za svaku autohtonu riblju vrstu? Da li ćemo kao naša braća, lovci da plaćamo za svaku odstreljenu plemenitu divljač? Ako je tako mogli bi onda da nam daju i premije za cverglane, glavoče, babuške itd. kao lovcima za odstreljenu štetočinu.
Ako treba da platim 3000 dinara za svakog bucova(mada sam do sada samo jednog zadržao), radije ću za te pare da kupim 6kg pastrmke u supermarketu i da jedem kao čovek, a ne da pljuckam kosti. Bucova u meri najbolje bi bilo da uslikam i pustim nazad da ga lopov uhvati u mrežu zajedno sa onima ispod mere i prodaje ih iz gepeka kao belu ribu polu pismenim babama, "velikim vernicima" i farisejima za badnji dan i postove razne, kao da lopovluk i podsticanje na isti nije greh. Lopovi i onako, kao i do sad ne plaćaju nikom ništa.

Vidim da su za jesetre osim kečige predvideli kaznu od 2 000 000 dinara. :o Slažem se da ove gotovo istrebljene vrste u Dunavu treba maksimalno zaštititi, ali čik da vidim u novinama naslov kako su nekoga ukebali i naplatili mu kaznu od 2 000 000 dinara! Kako misle da naplate toliku ili bilo kakvu kaznu od lopova koji se papirološki vodi kao socijalni slučaj?!

U jednom ovako nesređenom i nepravednom društvu koa što je naše više bih se obradovao kontroli sprovođenja dosadašnjih propisa na terenu, radije nego izmišljanju novih, još restriktivnijih koje svakako niko neće sprovoditi u praksi kao i do sad.

_________________
Ja sam seljak veseljak, a u duši tužno jecam
Šta ću jadan kraj kanala, kad ne znam da pecam!


Vrh
   
PostPoslato: Pet Dec 29, 2017 4:27 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Jan 23, 2012 7:12 pm
Postovi: 3419
Lokacija: Kanjiža
To su "vrednosti" ribe kada korisnik podnosi ODŠTETNI ZAHTEV! Pre svega kod trovanja i slično, a i kod masovnije ribokrađe...
Dakle, jedno je KAZNA a drugo vrednost te ribe ako korisnik traži (+) NADOKNADU ŠTETE!

_________________
Tek kad sasečeš poslednje drvo, tek kad zatruješ poslednju reku, tek kad upecaš poslednju ribu - tek tada ćeš shvatiti da se novac ne može jesti!


Vrh
   
PostPoslato: Pet Dec 29, 2017 5:39 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet Sep 17, 2010 9:48 pm
Postovi: 710
Lokacija: Kraljevo
Cifre su za svaki primerak ispod minimalne mere ili za ribu ulovljenu u vreme zabrane.
Nebitno da li je jedan komad ili više.
Pričam za nas sportske ribolovce.


Vrh
   
PostPoslato: Pet Dec 29, 2017 5:52 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Jul 28, 2007 3:21 am
Postovi: 4617
Lokacija: Tisa
Sta se desava na polju vrsenja pritiska na upravljace i zakonodavce da se uvede neki red za ovu sezonu :?:

Postoje li neki zahtevi, neke inicijative, neki predlozi... bilo sta? Dobro nam je izgleda, ne treba menjati. :roll:

_________________
You get one life.
Fish it well.


Vrh
   
PostPoslato: Sub Dec 30, 2017 2:39 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Dec 20, 2015 10:29 pm
Postovi: 152
Lokacija: Kikinda
Šane sa Tise napisao:
To su "vrednosti" ribe kada korisnik podnosi ODŠTETNI ZAHTEV! Pre svega kod trovanja i slično, a i kod masovnije ribokrađe...
Dakle, jedno je KAZNA a drugo vrednost te ribe ako korisnik traži (+) NADOKNADU ŠTETE!


Dakle, sad mi je konačno jasno. Hvala! Pametno su to smislili, samo su po meni nedovoljno jasno prezentovali.

Vidim, novina je i to da ćemo svaku autohtonu ribu koju nameravamo da zadržimo pisati u evidenciju odmah kada je uhvatimo, a alohtone po završetku ribolova, ali pre odlaska sa ribolovne vode. To znači da kod sebe treba da imamo hemijsku olovku(što i nije neka stavka), ali i kantar(što već jeste stavka).
Ok, sve ću to sa radošću da prihvatim ako će zaista da se primenjuje u praksi, a ne kao do sada što imam samo jedan potpis ribočuvara u evidencionoj knjižici u celoj mojoj ribolovačkoj karijeri. Taj jedini put dogodio se avgusta 2015. godine na jezeru Paljuvi kod Uba. To je preko 200 km od mog mesta prebivališta, a inače u svom kraju izlazim na vodu u proseku jednom nedeljno i to u krugu do 60km i nikada nisam video ribočuvare na delu niti čuo od bilo koga da je bio kontrolisan od strane istih.

_________________
Ja sam seljak veseljak, a u duši tužno jecam
Šta ću jadan kraj kanala, kad ne znam da pecam!


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 156 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 12 13 14 15 16 Sledeća

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 33 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs