Danas je Čet Mar 28, 2024 11:31 pm

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 144 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 11 12 13 14 15
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: DOZVOLE U 2011
PostPoslato: Sre Okt 05, 2011 1:38 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 12, 2008 1:27 pm
Postovi: 584
Lokacija: Zemun
Isti slučaj i kod mene do ove godine, nigde nikog. Nikad dnevnu nisam platio, osim davno na Carskoj bari, a pecao sam 15-ak god. bez godišnje (imao sam je kao klinac u onoj sređenoj državi). E ove godine BUDALA kupi dozvolu, peca usred grada svako veče, svaki vikend 3 dana na ušću Tise u Dunav, puno jutara na barama i kubicima oko Beograda i NEMA kome da je pokaže, osim kolegama koji su isto tako bacili pare (još gore, nisu ih bacili, nego dali krivcima za stanje na terenu).
A vrednost ostavljenih varalica u mrežama (kanapima, bubnjevima...) legalnih uništitelja ribe i lopova višestruko prevazilazi vrednost dozvole. Izbor mesta za pecanje mi više zavisi od mogućnosti da uopšte vučem varku tuda nego od prisustva ribe!? Sve više goriva i vremena se troši na beg od "ljudi".

Neko je komentarisao da li se isplati uzeti dozvolu. Smešno. A onda se nađe neko da spori to zbog reči "isplati", kao u pitanju je mesarenje. Nije uopšte u tome stvar, nego u tome što za svoj novac dobiješ ogroman qrac.
Kockar kaže da treba pogledati zašto plaćaš, uživanje ili hranu? Dozvola nije ni za jedno ni za drugo, već garantuje da te niko neće maltretirati što je nemaš (trebalo bi još štošta ali u praksi...)
Ako neko peca zbog hrane, on je LUD, postoji mnogo efikasnijih načina ubijanja ribe, da se primetiti. Ako neko voli da peca i ne jede ribu, pušta je i svi srećni, čak i urednici. Ko voli da peca i jede ribu spojio je lepo i ukusno (ne hvala, probao sam šarana iz ribarnice) A SVE TO NEMA VEZE SA ISPLATIVOŠĆU DOZVOLE KOJA JE RAVNA NULI (izuzev na nekim terenima, a čak i tamo se krade ali se uzimaju pare od nas ovaca)

_________________
Budala, kupio dozvolu.


Vrh
   
 Tema posta: Re: DOZVOLE U 2011
PostPoslato: Sre Okt 05, 2011 3:00 pm 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 4:32 pm
Postovi: 13345
Lokacija: Sombor....
Cekaj, nemoj sada praviti logicku inverziju.

Nama nije cilj da pecamo za dzabe, na vodama u haosu, zar ne?
Problem nije sto treba dati neku sumu para, vec sto onaj ko te pare primi nista ne radi.

Ako mi ne damo te pare, problem ce i dalje ostati.

Mada, slazem se da je ORGANIZOVANI bojkot vrlo efikasan,
ali oblici organizacije ribolovaca kod nas postoje samo u tragovima...kao sto je neko vec vise puta ovde napisao.

(sa uzivanjem jedem sarana iz ribarnice minimum jednom nedeljno :) )

_________________
Najbolje je biti bogat i zdrav, jer ako si siromasan, dzaba ti sto si bolestan....

Urtelja napisao:
Ne mogu oni poseku, koliko mi moz' da posadimo :lol:


Vrh
   
 Tema posta: Re: DOZVOLE U 2011
PostPoslato: Sre Okt 05, 2011 4:37 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 12, 2008 1:27 pm
Postovi: 584
Lokacija: Zemun
Meni je jedini cilj da pecam. Ako može džabe, tim bolje, ali spreman sam da platim.

"Vode u haosu" jesu - ali davanje ili ne para državi nema veze sa tim da li će oni nešto raditi. Sumnjam da bi ih čak i pobuna ovaca (bojkot) trgla, premale su to pare za njihove apetite koji se zadovoljavaju na efikasnije načine.

"Ako mi ne damo te pare, problem ce i dalje ostati." Ali i meni ostaju pare, koje nisu značajne, osim što se zbog njih osećam kao budala već nekoliko meseci.

Sve to smo već elaborirali više puta i samo trošimo tastature. Odgovorio sam samo zbog tog prokazivanja razmišljanja o isplativosti dozvole, i uopšte, malo mi je muka od dušebrižnika tipa "ako ti tako razmišljaš onda si ti ovakav ili onakav"
Bolje takve da brišete nego nekog ko kaže "Bravo, kol'ka riba"

Gajeni mi je premasan, ukusi se razlikuju. Ako nije masan, možda ni ne znaš odakle je...

_________________
Budala, kupio dozvolu.


Vrh
   
 Tema posta: Re: DOZVOLE U 2011
PostPoslato: Sre Okt 05, 2011 5:47 pm 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 4:32 pm
Postovi: 13345
Lokacija: Sombor....
I meni je recni lepsi, ali u mojoj ribarnici znam iz kog su ribnjaka i cim ih hrane. (ozbiljno)

A sto se tice toga da nas cesto nateaju da se osecamo kao budale,
potpuno si upravu, moze se jos naci na forumu moje pisanje, kad sam se zalagao za nekupovanje dozvole,
jer sam par godina i ja tako radio sa dosta cvrstim argumentima.

Normalno je da razmisljamo drugacije, mada u osnovi mislimo isto.
Nenormalno je da to ne mozemo istrpeti i da su fitilji prekratki,
a reakcije nepovratne. (ovde nikako ne mislim na tebe Jaksha, pisem uopsteno)

Ljudi na forumu se ne vide i mnoge reci deluju preostro,
to nikad ne treba smetnuti sa uma. ;)

_________________
Najbolje je biti bogat i zdrav, jer ako si siromasan, dzaba ti sto si bolestan....

Urtelja napisao:
Ne mogu oni poseku, koliko mi moz' da posadimo :lol:


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 144 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 11 12 13 14 15

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 23 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs