Danas je Uto Apr 16, 2024 9:02 am

Sva vremena su u UTC+02:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 144 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2 3 4 5 Elipsa 15 Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: DOZVOLE U 2011
PostPoslato: Pon Jan 31, 2011 12:25 am 
OffLine

Pridružio se: Sre Mar 25, 2009 11:48 pm
Postovi: 157
zeljkoue napisao:
Svi ovi ljudi iz B.Baste ,N. Varosi....(ne racunam Ljuboviju)dolaze u Uzice radi obavljanja nekih poslova.Neko radi, neko studira ,neko uci skolu.Koliko znam od njih niko ne placa posebno gradu ni boravisnu taksu,ni ulazak u grad,ni poseban parking,znaci imaju sva prava kao i mi koji ovde zivimo.A mi kad dodjemo kod njih,samo gledaju na koji nacin da nas oderu.Sve ove reke i jezera su u krugu od 50km. ualjeni od Uzica


Imenjace ocigledno ili ti ili ja nismo dobro informisani.

Kao sto ja platim parking i ostalo sto ti navodis, platis i ti.

Ali isto tako doplatnu dozvolu placaju svi koji pecaju na Drini, bez obzira da li su od nje udaljeni 50km ili 50m.


Vrh
   
 Tema posta: Re: DOZVOLE U 2011
PostPoslato: Pon Jan 31, 2011 1:35 am 
OffLine

Pridružio se: Pon Okt 06, 2008 3:19 pm
Postovi: 405
Lokacija: Uzice
@Zeljko 72
Da, potpuno si u pravu za to sto si napisao, da doplatnu dozvolu treba da plate i oni koji su udaljeni od neke vode 50 metara, kao i oni sto su 50 kilometara. Upravo su tu diskriminisani oni gradjani Srbije, ja cak mislim da je to i pitanje za Ustavni sud, koji zive na teritoriji Srbije gde je manje vodotokova, jer da bi oni pecali, oni moraju da uzme vise dozvola. Slozices se sa mnom da nikako nisu u istoj poziciji oni koji zive pored neke pritoke Timoka i oni koji zive pored Dunava. Problem je sa nama koji zivimo u ili neposrednoj blizini "zasticenih zona" sto mi nemamo izbora, mi da bi pecali MORAMO da kupimo sve moguce dozvole. Jos gore krsenje zakona bi bilo da tu doplatu ne moraju da placaju oni koji zive u tim zonama. To bi tek bilo drasticno krsenje svih zakona, i ako je neko i doneo takvu odluku, ona ce sigurno pasti na svakom sudu. Nisam video te odluke, pa ne mogu da ih komentarisem.


Vrh
   
 Tema posta: Re: DOZVOLE U 2011
PostPoslato: Pon Jan 31, 2011 8:29 am 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 4:32 pm
Postovi: 13350
Lokacija: Sombor....
^ Svi smo diskriminisani.
Prvo je prodata prica o "jedinstvenoj" dozvoli, a onda su se na mala vrata pojavile doplatne,
bez jasno objavljenih kriterijuma i pravila.
Ono sto je najgore jeste da se za te pare jako malo dobija (na dosta terena nista!).

A i cinjenica je da ce mnogo ljudi biti pogodjeno po lokalnom pitanju....
Ranije je po meni bilo postenije.
Kupi dozvolu tamo gde ces pecati najvise i to je to.
Ovako ce dosta ljudi i na "domacem" terenu nastradati jer moraju da uzmu doplatnu.

Sve ovo bi mozda i imalo smisla da je "jedinstvena" nesto kao taksa na drzavnom nivou i da kosta 500 dinara,
mada je i to puno na vecini terena....

_________________
Najbolje je biti bogat i zdrav, jer ako si siromasan, dzaba ti sto si bolestan....

Urtelja napisao:
Ne mogu oni poseku, koliko mi moz' da posadimo :lol:


Vrh
   
 Tema posta: Re: DOZVOLE U 2011
PostPoslato: Pon Jan 31, 2011 10:29 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Nov 06, 2007 2:22 pm
Postovi: 1497
Lokacija: Kragujevac - srce Srbije
Blago vama ljudi, pojedini od vas imaju čak 100m do vode, a ja bez 30km i ne pomišljam. :oops:
Ne vredi nam kukanje i larma na forumu, dajte da se nekako legitimno organizujemo, pa da se krene u borbu. Ne vredi drugačije, ipak nas je malo za sada. Kada imate organizaciju okupiće se i veći broj ljudi, znaće da to ipak nije izgovor za dobijanje para kao što su već navikli. Ovako sastavimo papir, pa direktno kod Dulića, pa na medije, pa sve redom, non stop, svima ćemo biti interesantni jer se ne borimo samo za lične interese kao drugi, nego za opštu dobrobit. Pa uključimo udruženja iz okruženja( 8) ), raznorazne organizacije za borbu za očuvanje životne sredine i to, biologe, ekologe, ihtiologe, botaničare, , GreenPeace ako treba :mrgreen: Nije to tako teško ako se ima volje, a čini mi se da toga bar ne fali. Nije kasno da se krene, borba će da potraje bar dve godine dok se sve ne usaglasi, ali za pet godina makar imaćemo već vidni napredak. Ovako, čini mi se da samo evolucija može da nam pomogne, a ona je suviše spora, zar ne?

_________________
Kažeš da voliš svoju decu, a vidi šta im ostavljaš - mrtva priroda, slika našeg vremena


Vrh
   
 Tema posta: Re: DOZVOLE U 2011
PostPoslato: Pon Jan 31, 2011 10:48 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Sep 07, 2009 12:29 pm
Postovi: 136
Lokacija: Lazarevac
ja sa drugarima pecam po celoj Srbiji gde se ko seti tu idemo i ostavljamo po pola plate na pratece troskove lokanom stanovnistvu....klopa, smestaj,gorivo pice....mamci i jos kojecega....al da doplatimo za drinu gde je druga obala potpuno neobezbedjena (Bosanska strana - vade ljudi skobalje i ne broje) i zvornicko jezero puno mreza i kojekakvih zamki (svako drugo bacanje varalice ide u neki kanap ili sajlu :S ) nije bas logicno i opet ce najvise stete imati ljudi koji vole i zive uz vodu....mi sigurno necemo skorije na tu stranu

_________________
ıʇıɯols ʇɐɹʌ sǝzoɯ oʞloʇ ıʇɐʇǝɹʞo nʌɐlƃ ɾoɯǝu


Vrh
   
 Tema posta: Re: DOZVOLE U 2011
PostPoslato: Pon Jan 31, 2011 11:14 am 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet Dec 14, 2007 1:00 pm
Postovi: 2512
Lokacija: Beograd
doplatnu, samo puskom ako me nateraju :lol:
pored jedinstvene, ja bih trebalo da kupim jos 5 doplatnih :lol: :?

_________________
Trening stvara majstore


Vrh
   
 Tema posta: Re: DOZVOLE U 2011
PostPoslato: Pon Jan 31, 2011 1:43 pm 
OffLine

Pridružio se: Sre Mar 25, 2009 11:48 pm
Postovi: 157
Koliko sam ja cuo ribocuvari ce umesto puskama biti opremljeni fiskalnim kasama ...


Vrh
   
 Tema posta: Re: DOZVOLE U 2011
PostPoslato: Pon Jan 31, 2011 1:49 pm 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet Dec 14, 2007 1:00 pm
Postovi: 2512
Lokacija: Beograd
pametnije bi im bilo da budu opremljeni sa nekom uredbom ili aneksom postojeceg zakona, kad krenu da kontrolisu "doplatne" dozvole...

_________________
Trening stvara majstore


Vrh
   
 Tema posta: Re: DOZVOLE U 2011
PostPoslato: Pon Jan 31, 2011 2:41 pm 
OffLine

Pridružio se: Sre Mar 25, 2009 11:48 pm
Postovi: 157
Nije posao ribocuvara da nosi i tumaci Zakone.

Ako ribocuvar ima Odluku o doplatnim dozvolama kojeu je doneo korisnik vode onda nema potrebe da nosi i gomilu Sluzbenih glasnika koji dokazuju da je pomenuta odluka u skladu za vazecim Zakonima.

Mi smo ti koji treba da ukazemo na propuste korisnika vode i da nosimo za sobom Zakone, Odluke i dr.
Ja,kao i pretpostavljam vecina na ovom forumu nemam pojma kako da se branim od doplatnih dozvola a ti ocigledno znas nesto vise pa bi mogao podeliti nesto i sa nama..


Vrh
   
 Tema posta: Re: DOZVOLE U 2011
PostPoslato: Pon Jan 31, 2011 2:42 pm 
OffLine

Pridružio se: Sre Mar 04, 2009 9:20 pm
Postovi: 383
Lokacija: NSW
Jedino što možemo da uradimo je da masovno ne kupimo dozvolu i oni ne dobiju milione plena da ga međusobno dele.
BOJKOT!


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 144 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2 3 4 5 Elipsa 15 Sledeća

Sva vremena su u UTC+02:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs