Danas je Čet Apr 18, 2024 8:25 am

Sva vremena su u UTC+02:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 144 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 7 8 9 10 11 Elipsa 15 Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: DOZVOLE U 2011
PostPoslato: Pet Feb 04, 2011 2:23 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Jul 28, 2007 3:21 am
Postovi: 4625
Lokacija: Tisa
Jedinstvene dozvole sluze za pljacku ribolovaca a ne doplatne. Da je malo pameti svako vece mesto sa udruzenjem bi imalo svoje podrucije za upravljanje sa svojom dozvolom i svako bi mogao da izabere od koga ce da kupi dozvolu i gde mu se najvise isplati da peca, da nagradi kupovinom dozvole one koje dobro i posteno rade a kazni one koje ne rade. Stvorila bi se zdrava konkurencija na trzistu upravljanja ribolovnim podrucijima sto bi samo podizalo kvalitet usluga kojih smo mi krajnji korisnici. Svaka decentralizacija je pozitivna a svaka centralizacija vodi u zloupotrebe.

_________________
You get one life.
Fish it well.


Vrh
   
 Tema posta: Re: DOZVOLE U 2011
PostPoslato: Pet Feb 04, 2011 3:48 pm 
OffLine

Pridružio se: Pon Apr 26, 2010 9:45 am
Postovi: 64
Lokacija: Kikinda
Ovo za odluku RSV nisam znao i ja kao vojvođanin smatram da to nije nikako na mestu da se nekom iz države Srbije zabrani a nekom dozvoli onoliko ili ovoliko. Cela stvar oko jedinstvene dovole tada gubi smisao onda će korisnici sa juga, da TAKO kažem jer SVI MI ŽIVIMO U DRŽAVI SRBIJI, sledeće godine ako ne i ove da donesu odluku za nas sa severa o ograničenom ulovu ili nešto slično.
Iskreno ne bi me čudilo ako ova odluka RSV prođe, da sledeće godine i za nas ovde bude isto važila ova odluka i još ako idemo na Tamiš, neke delove Tise i slično da doplaćujemo ovu pljačku od dozvola.
Meni je svakako svejedno oko količine, ja ionako vraćam ribu, ali ima dosta onih koji i idu na pecanje iz razloga da upecaju i da odnesu ribu pošto i vole da je jedu (znam dosta penzionera recimo).
Ne znam šta više da Vam kažem ovo je propast države na svim nivoima, kad se čovek okrene oko sebe nema šta drugo da vidi sem ovakvih situacija i onda kad poželi da ode na vodu da se opusti i zaboravi malo na svakidašnjicu, e tad će ga dočekati i tu da ga dokrajče.
Ovo više nema smisla!


Vrh
   
 Tema posta: Re: DOZVOLE U 2011
PostPoslato: Pet Feb 04, 2011 6:19 pm 
OffLine

Pridružio se: Sre Avg 18, 2010 4:02 pm
Postovi: 0
neko se opasno zaigrao i pokusava da podeli ljude u Srbiji


Vrh
   
 Tema posta: Re: DOZVOLE U 2011
PostPoslato: Ned Feb 06, 2011 6:48 pm 
OffLine

Pridružio se: Sre Mar 04, 2009 9:20 pm
Postovi: 383
Lokacija: NSW
Pljačka je kad ti pare neko uzme. Kad nekom pare daš, to je poklon, ili trgovina! Kako ovi nemaju za pare od doplatne šta da ti ponude, onda su pare koje daš za doplatnu poklon njima. A oni su lopovi! Ako moram da biram da li da poklonim pare lopovima, ili da pecam ilegalno, ja ću ove godine posle više od 20 godina dozvole u kontinuitetu da pecam ilegalno i neće me gristi savest.
Još jednom apelujem na sve: :evil: BOJKOT! :evil:


Vrh
   
 Tema posta: Re: DOZVOLE U 2011
PostPoslato: Ned Feb 06, 2011 11:15 pm 
OffLine
Saradnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Maj 24, 2006 12:26 am
Postovi: 8889
Lokacija: Niš
Ja bih bojkotovao kupovinu samo zato što me uslovljavaju da moram da kupim u Nišu. Ako ja recimo najčešće pecam basove u Bačkoj, oću tamo da kupim dozvolu.

_________________
Svi su bili na mojoj strani, zato se čamac i prevrnuo...


Vrh
   
 Tema posta: Re: DOZVOLE U 2011
PostPoslato: Pon Feb 07, 2011 9:00 am 
OffLine

Pridružio se: Čet Jan 13, 2011 11:46 am
Postovi: 0
sto se tice te "uredbe" RSV oglasio se pokrajinski sekretarijat za poljoprivredu i opro ruke tako da je ta uredba APP (ako prodje, prodje) i nije legalna. Druga stvar je pitanje odgovornosti za takvo krivicno delo i da li ce drzavni tuzilac pokrenuti istragu protiv onog ko je tavu "uredbu" izdao? Sto se kategorizacije tice ona niej uradjena i pre toga ne mogu se naplacivati doplatne dozvole, verovatno ce neko opet na svoju ruku da proglasi "kategorizaciju" i da uzima pare. Od 4600 din korisnik voda daje ministarstvu 10% placa PDV i ostatak ostaje njima, a koliko daju samom udruzenju za distribuciju dozvola neznam. Propis po kome ne moze da se izvadi dozvola sem u prebivalistu, je podjednako nezakonita kao i te samovoljne uredbe. RSV treba da ganja drzavu i da tu uredbu obori a ne da dodaje nelegalnost izazvanu nelegalnoscu. Sto se tice armije ribolovaca koj iz juznih krajeva dolaze da pecaju na njihove teritorije to je apsolutna budalastina iz vise razloga
1. neznam koliko pecarosa treba da dodje da bi efekat unistavanja bio isti samo jednom strujarosu, mrezarosu?
2. Prosle godine zbog vodostaja sezona pecanja je trajala 15 dana na svim vodama tako da im sigurno ribolovci nisu pohvatali ribu.
3. Gomila Beogradjana koje ja znam ide nizvodno na pecanje a samo mali broj na Tisu, e pa zasto bi onda neko iz Kostolca koji je na Dunavu isao u tisu? Troskovi takvog pecanja bi bili neopravdano veliki za vecinu nas, tako da se radi samo o pojedincima a ne o armijama...

ja sam dosta trubio na "Vukovima.." u vezi problema i mislim da je najpametnije sto mozete uraditi ove godine, kada ribocuvar dodje, to da vi prvo legitimisete njega i zapisetre podatke iz njegove sluzbene legitimacije, pa da to na posebnoj temi na forumu objavite, i tacno cemo videti koliko se na kom terenu kontrolise, i u kom periodu.
Za one koji imaju vise volje, neka se obrate pismenim putem, sluzbeno, nadleznima i cekaju odgovor, ako to uradi samo 10% ljudi sa foruma vec im nece biti svejedno, a sa druge strane bi postojala odredjena kolicina dokumentacije sa kojom bi posle moglo da se obrati Evropskim partnerima zainteresovanim za ekologiju i ciste vode podunavlja, a za sta su diletanti na vlasti zainetresovani jer to podrazumeva i neke novce od te iste evrope, a naravno potpisace i obecati sve jer nista ne nameravaju da ispune.
Da dodam jos jednu stvar obracanje mailom se smatra sluzbenom prepiskom i dokaz je na sudu.


Vrh
   
 Tema posta: Re: DOZVOLE U 2011
PostPoslato: Pon Feb 07, 2011 11:06 am 
OffLine

Pridružio se: Čet Mar 05, 2009 3:25 pm
Postovi: 627
Lokacija: Niš
Ja pojedoh ono što se ne jede...uzeo sam dozvolu!
Ne znam grtko mi je da odem na vodu bez nje. Možda sam ovca ali jbg...
Ni auto nisam vozio bez dozvole iako su putevi puni rupa, panduri korumpirani a ja pijan.


Vrh
   
 Tema posta: Re: DOZVOLE U 2011
PostPoslato: Uto Feb 08, 2011 6:00 pm 
OffLine

Pridružio se: Uto Jan 06, 2009 11:17 pm
Postovi: 230
Lokacija: Beograd, Karaburma
dali je neko kopio dozvolu u Ribalexu
ima li popusta to jest 1000dinara pribora kaoprosle godine


Vrh
   
 Tema posta: Re: DOZVOLE U 2011
PostPoslato: Uto Feb 08, 2011 6:55 pm 
OffLine

Pridružio se: Uto Jan 25, 2011 10:13 pm
Postovi: 1
E,to....niko nikad nece moci izvrsiti iventar ni u jednoj vodi.mislim da ce ta kategorizacija jako tesko da se procesuira jer tu mora da ucestvuje citav tim strucnjaka,a to je veoma skupa "rabota"...vlasnici..tojest korisnici voda bolje da se potrude da svojim clanovima obezbede sto kvalitetnije pecanje,mirne vode nezagedjene i da suzbiju ribokradju koja je na nasim prostorima sve veca,i veca a posle neka kategorisu vodu u zavisnosti od kvaliteta....ribolova...


Vrh
   
 Tema posta: Re: DOZVOLE U 2011
PostPoslato: Sre Feb 09, 2011 9:03 am 
OffLine

Pridružio se: Pon Apr 26, 2010 9:45 am
Postovi: 64
Lokacija: Kikinda
Tu si u pravu, ali para buši gde burgija neće, pa ne bi me iznenadilo da se pojave kao neki izveštaji od tamo nekih privatnih instituta kako tu ima te i te ribe i neki profesori koji kažu da američki patuljasti som neškodi ribljoj populaciji ili da to još nije dokazano, a njega sve više a smuđa i štuke sve manje i tako slične priče. Pa u izveštaju piše kako su računali prema Karl-Hainz p... m... metodi, a to je neka statistička metoda kojom se dokazuje da je maseni udeo autohtone vrste ribe veći od 70 % od ukupnog masenog udela ribljeg fonda a koliko je to e to nigde neće pisati jer je rađeno metodom uzorkovanja, i tako dalje, da ne davim više, znate Vi kako to ide dalje.


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 144 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 7 8 9 10 11 Elipsa 15 Sledeća

Sva vremena su u UTC+02:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 42 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs