Danas je Pet Mar 29, 2024 12:46 am

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 144 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 9 10 11 12 13 Elipsa 15 Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: DOZVOLE U 2011
PostPoslato: Sub Feb 26, 2011 9:08 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Jan 23, 2007 9:41 pm
Postovi: 8277
Lokacija: Novi Sad
sale84 napisao:
Upravo sam sada pricao sa covekom iz JVP "Vode Vojvodine" koji je rekao da ribocuvar nije u obavezi da poseduje dnevne dozvole,a sad ako se zadesi da pecaros nema dozvolu,a ribocuvar nema dnevne dozvole koju bi mu izdao,javlja se problem,i isti (ribocuvar) moze naloziti policajcu da isti pise prekrsajnu prijavu.A sad sto ribocuvar nema kod sebe dozvolu koju bi izdao koga briga :?: :!:
Znaci kako mi je covek rekao,pecaros je isto u obavezi da ima dozvolu,ako je nema to je vec njegov problem zasto je nema ili nije izvadio dnevnu pre odlaska,bukvalno se ljudi dovode u situaciju il vadi godisnju pa pecaj ko covek ili nemoj vaditi pa reskiraj da popijes prekrsajnu koja posle ni malo nije naivna.
To su te rupe i konkretni problemi koji se javljaju u praksi,a na koje zakonodavci ocigledno nisu vodili racuna dok su pisali zakon....


Kaži ti tom čoveku da ipak pročita Zakon o zaštiti i održivom korišćenju ribljeg fonda, član 13 (ovlašćenja ribočuvara), stavku 4:

Овлашћења рибочувара

Члан 13.


У вршењу својих послова рибочувар, као службено лице, дужан је да
предузме
следеће мере:
1) затражи од лица затеченог на риболовној води, или у непосредној
близини риболовне воде, или у риболову, да покаже исправе којима се утврђује
његов идентитет и дозволу за привредни риболов, односно дозволу за
рекреативни риболов;
2) изврши преглед објеката, пловних објеката, возила, риболовног
алата, опреме и улова и да утврди да ли се риболов обавља у складу са овим
законом;
3) приступи свакој риболовној води на рибарском подручју у циљу
контроле;
4) врши продају дневних, вишедневних и доплатних дозвола за
рекреативни риболов;

5) привремено одузме дозволу за привредни или рекреативни риболов,
средства, алат и опрему, као и друге предмете пронађене на риболовној води
или у њеној непосредној близини, ако постоји основана сумња да су
употребљени или намењени за извршавање радњи које су забрањене овим
законом;
6) одузме улов уколико постоји основана сумња да је риба уловљена у
супротности са одредбама овог закона;
7) и друге послове у складу са Програмом управљања рибарским
подручјем.
О извршеном привременом одузимању докумената, средстава, алата,
опреме и улова, рибочувар издаје лицу од кога је извршио привремено
одузимање потврду о томе.
Одузета средства, алате, опрему, улов, као и документа из става 1.
тачка 5. овог члана рибочувар је дужан да без одлагања преда кориснику.


Vrh
   
 Tema posta: Re: DOZVOLE U 2011
PostPoslato: Sub Feb 26, 2011 11:52 am 
OffLine

Pridružio se: Ned Feb 13, 2011 12:07 pm
Postovi: 26
rekao sam ja njemu sta pise u clanu 13 zakona,medjutim covek je samo rekao da se taj clan moze pojmiti dvojako,znaci i ovako i onako kao sto sam objasnio....ma ja necu uzeti godisnju,posto 99% idem na DTD,a tamo kontrole maltene i da nema,i kad mi budu dosli platicu dnevnu i cao djaci :wink:
ako nista drugo iskopiracu ceo zakon cisto da ga imam kod sebe,u slucaju da mi dodje neki nepismen kontrolor :D
jos je veca fora u tome sto se dnevne dozvole (danas za sutra) ne mogu izvaditi u udruzenju jer ih nema :mrgreen: pa kome onda da placam godisnju breeeeee :twisted:


Vrh
   
 Tema posta: Re: DOZVOLE U 2011
PostPoslato: Sub Feb 26, 2011 9:24 pm 
OffLine
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Jun 29, 2006 11:07 pm
Postovi: 1422
........ i još jedan problem. čovek izvadi dan ranije dnevnu dozvolu, plati i ujutru se probudi kad ono kiša kao iz kabla, ili neki drugi razlog ne izlaska na vodu(naravno opravdan). nedelja je i ne može da ode ponovo u kancelarije upravljača da pita šta da radi jer oni nedeljom ne rade! tek u ponedeljak može od njih da traži mišljenje, a u ponedeljak leep sunčan dan. da li se u ovakvim slučajevima može prolongirati kupljena dozvola za sledeći vikend ili neki drugi dan , ili je "vuk pojeo magarca" :? :lol:

_________________
posteno na vodi i bistro


Vrh
   
 Tema posta: Re: DOZVOLE U 2011
PostPoslato: Sub Feb 26, 2011 9:59 pm 
OffLine

Pridružio se: Pon Jul 12, 2010 10:34 pm
Postovi: 725
Lokacija: novi sad
kod nas vuk uvek pojede magarca


Vrh
   
 Tema posta: Re: DOZVOLE U 2011
PostPoslato: Sub Feb 26, 2011 10:34 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet Okt 22, 2010 1:43 am
Postovi: 182
Lokacija: Beograd
I ja sam se nadao da se oslonim na kupovinu dnevnih ili drugih dozvola na licu mesta, ali Zakon kaze da:

Члан 20.
На рибарском подручју забрањено је:

...

10) кретање лицу без дозволе за привредни или рекреативни риболов
са средствима и алатима за риболов ван путева на рибарском подручју, а у
непосредној близини риболовне воде!!!

_________________
Neko peca jer to voli... a neko da bi uhvatio ribu !!!


Vrh
   
 Tema posta: Re: DOZVOLE U 2011
PostPoslato: Sub Feb 26, 2011 10:39 pm 
OffLine

Pridružio se: Ned Feb 13, 2011 12:07 pm
Postovi: 26
cemu onda sluzi clan 13,stav 4 :?: :!:


Vrh
   
 Tema posta: Re: DOZVOLE U 2011
PostPoslato: Sub Feb 26, 2011 11:00 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet Okt 22, 2010 1:43 am
Postovi: 182
Lokacija: Beograd
A sto se tice njihovog prava da privremeno oduzmu pribor za pecanje... Bez obzira sto im to zakon omogucava, to ne znaci da ta odredba nije u suprotnosti sa Visim pravnim aktima (pa i onim najvisim) ?!?!? Privatna svojina je neprikosnovena bez obzira sto neki zakon nedorecen, tako da sam siguran da kad bi se neki advokat malo pozabavio time, da sam siguran da bi zazalili odredjeni !!! Mislim na ribocuvare kojima je zakom data sloboda da utvrdjuju sumnju !!!

(Clan 13.
У вршењу својих послова рибочувар, као службено лице, дужан је да предузме следеће мере:

...


5) привремено одузме дозволу за привредни или рекреативни риболов, средства, алат и опрему, као и друге предмете пронађене на риболовној води или у њеној непосредној близини, ако постоји основана сумња да су употребљени или намењени за извршавање радњи које су забрањене овим законом;)


To znaci da na konto toga mogu da igraju igre, pa i da te cimaju (ribocuvari i korisnici) ako nemas dozvolu pa se njima cefne da izvuku koju kintu... Ali ako ti oduzmu... hahahahhahahhaha ne bih voleo da sam u njihovoj kozi!!!


Pa onda kao poslednji stavovi:

О извршеном привременом одузимању докумената, средстава, алата, опреме и улова, рибочувар издаје лицу од кога је извршио привремено одузимање потврду о томе.
Одузета средства, алате, опрему, улов, као и документа из става 1. тачка 5. овог члана рибочувар је дужан да без одлагања преда кориснику.


p.s. Zlatno pravilo koje postoji je da nikada nista ne potpisujete, pa ni slucajno tu potvrdu o privremenom oduzimanju, jer svojim potpisom dajete saglasnost!!! Sledeci scenario, i kad zavrsis kod prekrsajnog sudije, samo se pozoves na njegovu duznost da

Clan 13.
4) врши продају дневних, вишедневних и доплатних дозвола за рекреативни риболов


To mu je DUZNOST a ne kako mu se digne !!!

_________________
Neko peca jer to voli... a neko da bi uhvatio ribu !!!


Vrh
   
 Tema posta: Re: DOZVOLE U 2011
PostPoslato: Ned Feb 27, 2011 12:44 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet Okt 22, 2010 1:43 am
Postovi: 182
Lokacija: Beograd
Дозвола за рекреативни риболов
Члан 39.

Дозволу за рекреативни риболов за календарску годину (годишња дозвола), за један дан (дневна дозвола), односно за више дана, а највише до седам дана (вишедневна дозвола) издаје корисник.

Годишња дозвола за рекреативни риболов важи на свим риболовним водама Републике Србије, уз чланску карту риболовне организације.

Корисник може издати доплатну дозволу за рекреативни риболов, која важи уз годишњу, за обављање рекреативног риболова на појединим деловима рибарског подручја, у складу са категоризацијом риболовних вода.

Корисник издаје дозволу у јединицама локалне самоуправе које се налазе на територији рибарског подручја за које корисник има уговор о уступању на коришћење.

[bДозволу за рекреативни риболов лице купује у месту пребивалишта.

Министар ближе прописује садржину обрасца дозволе из ст. 1. и 3. овог
члана.


Eto novih nebuloza!!! Bolje da nisam ni gledao zakon, samo sam se iznervirao!!! Ono sto je ocigledno je da sportski ribolovci nisu imali organizovani vid pritiska na donosenje zakona, tako da je toliko prostora ostavljeno Korisnicima i Ministarstvu kao da su preko ovog akta prebijali neke svoje nerascicene racune i ispravljali krive Drine, a ne da su nastojali da uvedu red kako dolikuje normalnim civilizovanim zemljama!!!
Ovo znaci da ukoliko ja ove godine zelim samo jednom da odem na pecanje (recimo da zabacim kederusu na Savskom jezeru Adi (normalno u onom kavezu) ja cu uz doplatnu dozvolu morati staaaaaa ????????? ...Da imam i godisnju ?????????? A na licu mesta kada mi budu izdavali godisnju cu staaaaaa ???????? ...Morati da se uclanim u tamosnju neku ribolovnu organizaciju ??????????? HAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA

_________________
Neko peca jer to voli... a neko da bi uhvatio ribu !!!


Vrh
   
 Tema posta: Re: DOZVOLE U 2011
PostPoslato: Ned Feb 27, 2011 12:49 am 
OffLine

Pridružio se: Ned Feb 13, 2011 12:07 pm
Postovi: 26
od mene nece videti nijednu,jer dnevnu izgleda da necu moci izvaditi u udruzenju,jedino na lice mesta ako mi cuvar izda potvrdu :D
ma tuga i kornjaca,sve je isto samo njega nema...
pitam se samo dal su nekom cuvari pisali prijavu kod sudije za prekrsaje


Vrh
   
 Tema posta: Re: DOZVOLE U 2011
PostPoslato: Ned Feb 27, 2011 1:03 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet Okt 22, 2010 1:43 am
Postovi: 182
Lokacija: Beograd
Ma ako nemaju kod sebe da ti izdaju dnevnu, kod prekrsajnog prolazis ko nista!!! Njima i nije u cilju da ti izdaju dnevnu, jer te pare odlaze u budzet (pa je posle pitanje da li se, i u kojoj meri njima vrate). Zato te i ne salju kod prekrsajnog, vec sve ostaje u domenu ribolovac-cuvar-korisnik podrucja, a pri tome ti se pozivaju na neka njihova interna pravila i kazne, a ako ti oduzmu pribor, nema ti druge ili da im platis kaznu ili da tuzis korisnika da se pusi!!! Ali, to je pod uslovom da pribor i predaju korisniku, a ako ga zadrze za sebe nema ti druge nego da isteras svoje kao sto inace radis u zivotu kada naletis na nepravdu.

_________________
Neko peca jer to voli... a neko da bi uhvatio ribu !!!


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 144 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 9 10 11 12 13 Elipsa 15 Sledeća

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 38 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs