Danas je Pet Apr 19, 2024 6:20 pm

Sva vremena su u UTC+02:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 144 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2 3 4 5 Elipsa 15 Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: DOZVOLE U 2011
PostPoslato: Sub Jan 29, 2011 2:55 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Jul 28, 2007 3:21 am
Postovi: 4626
Lokacija: Tisa
Ne radi se tu ni o kakvoj diskriminaciji vec je cela stvar sa jedinstvenim dozvolama i njihovom prodajom i podelom naopaka. Zamislite recimo da se neka bogata i popularna voda nalazi blizu Beograda a u Banatu (Tamis recimo), po vazecem zakonu svako mora da kupuje dozvolu tamo gde je prijavljen tako da imamo situaciju da hiljade ribolovaca kupuju dozvolu u Beogradu, njihova udruzenja i distributeri uzmu od njih pare a oni onda svi autobusima opsedaju vodu nekog drugog korisnika koji je duzan da tu vodu mnogo vise kontrolise i poribljava a nema nikakve koristi od tih silnih ribolovaca. Zato je ovaj trenutni sistem sa jedinstvenim dozvolama neodrziv.

_________________
You get one life.
Fish it well.


Vrh
   
 Tema posta: Re: DOZVOLE U 2011
PostPoslato: Sub Jan 29, 2011 3:34 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Jul 06, 2009 5:26 pm
Postovi: 74
Lokacija: Niš be
E sad vise nista ne razumem, ja platio u Nis-u 5500din,na pitanje dal je i dalje jedinstvena za celu srbiju odgovorila je da se jos razmatra, nedo bog da me neko cacne iz mesta je najebo sto je bilo do mene ja preplatio,nema vise.

_________________
M R K


Vrh
   
 Tema posta: Re: DOZVOLE U 2011
PostPoslato: Sub Jan 29, 2011 6:31 pm 
OffLine

Pridružio se: Uto Jan 25, 2011 10:13 pm
Postovi: 1
shifus napisao:
to pitaj ribočuvara kada ti bude tražio istu, i to objasni sudiji kada te bude kažnjavala.
a dnevna je za tisu 1000 dinara

slazem se stobom................dozvola nije skupa...........evo ja sam je kupio na sest rata tako da necu ni osetiti..............vec sam imao lep ulov.na brani kod n.b...............


Vrh
   
 Tema posta: Re: DOZVOLE U 2011
PostPoslato: Sub Jan 29, 2011 6:50 pm 
OffLine

Pridružio se: Sre Dec 05, 2007 11:14 pm
Postovi: 472
Lokacija: Uzice
Srbija -jugozapad dozvola 5200
doplata za Kokin brod i ostala jezera- 3000
doplata za Drinu 1-1000
doplata za Drinu 2-4000
doplata za Perucac i Zaovine -1000

Ovo je neka informacija koju sam ja dobio a verovatno ce biti zvanicna.Znaci opsta otimacina.

_________________
https://www.facebook.com/pages/Sundjerasti-pesevisponge-lures/270875456350200?ref=hl


Vrh
   
 Tema posta: Re: DOZVOLE U 2011
PostPoslato: Sub Jan 29, 2011 7:03 pm 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 4:32 pm
Postovi: 13351
Lokacija: Sombor....
Bice zvanicna, ali kao sto rekoh, tek kad se proda dovoljno "jedinstvenih".

Ja sam kanda postao paranoican i javljaju mi se sumanute ideje,
ali rekao bih da ama bas nista tu nije slucajno?

Bilo je prica o kategorizaciji, o doplatnim dozvolama i slicno,
ali nigde to nije opste obnarodovani i potvrdjeno,
samo ce biti izbacena tarifa, ponavljam kad se uvalja dosta "jedinstvenih"...

_________________
Najbolje je biti bogat i zdrav, jer ako si siromasan, dzaba ti sto si bolestan....

Urtelja napisao:
Ne mogu oni poseku, koliko mi moz' da posadimo :lol:


Vrh
   
 Tema posta: Re: DOZVOLE U 2011
PostPoslato: Sub Jan 29, 2011 7:31 pm 
OffLine

Pridružio se: Sre Dec 05, 2007 11:14 pm
Postovi: 472
Lokacija: Uzice
Udruzenje iz Ljubovije(70 clanova ,od toga 30 sa dozvolama) je na upravnom odboru donelu odluku o doplati 4000 dinara.Cudi me da nisu trzili 40 000.

_________________
https://www.facebook.com/pages/Sundjerasti-pesevisponge-lures/270875456350200?ref=hl


Vrh
   
 Tema posta: Re: DOZVOLE U 2011
PostPoslato: Ned Jan 30, 2011 1:23 am 
OffLine

Pridružio se: Pon Okt 06, 2008 3:19 pm
Postovi: 405
Lokacija: Uzice
Eto, ovaj Zeljkoue mi je komsija, ali ne znam ko je. Uglavnom, veceras sam sreo sekretara (blagajnika) naseg udruzenja i ona mi je rekla ovo isto sto je Zeljkoue napisao
Srbija -jugozapad dozvola 5200
doplata za Kokin brod i ostala jezera- 3000
doplata za Drinu 1-1000
doplata za Drinu 2-4000
doplata za Perucac i Zaovine -1000

Da budem posten, meni je krv udarila u glavu kada sam cuo da je doplata za Kokin brod 3.000 dinara, pa dalje nisam pazljivo ni slusao. Evo, sta posebno izludjuje Uzicane - s obzirom da je Srbija podeljena na ove besmislene i nelogicne zone, ova jedinstvena dozvola od 5.200 vazi za nasu veselu Djetinju i Vrutke, ali i za Gruzu koja je nekih 200 kilometara odavde. U realnom zivotu nikada, niko od Uzicana nije isao na tu Gruzu, jer nam je blize da odemo da pecamo na Neretvu ili druge bosanske reke, nego na Gruzu. Isto tako, kada neko dolazi sa Gruze u nas kraj, pre mu to dodje kao avantura, nego normalno pecanje.... U mojoj familiji su svi ribari preko 60 godina i vrlo retko je neko isao nizvodno... Vecina nas, posto smo brdsko-planinski kraj, nikada nismo isli ni do Cacka da pecamo, a kamo li negde dalje. Svi Uzicani odvajkada pecaju na Drini, na Uvcu (sva tri jezera) i na Limu, a dosta je onih koji skoknu i do Republike Srpske na pecanje. Dalje, dosta Uzicana je napravilo vikendice na Drini i Kokinom brodu i to im je, prakticno, druga kuca. Velika vecina uzickih ribolovaca na Djetinju i Vrutke i ne ide, jer nema sta da upeca. Svake godine kada su se izmisljale kategorizacije, najvise su nadrljali upravo Uzicani (delimicno i Cacani, jer ih ima na Sjenickom jezeru), a ostale iz naseg ribolovnog podrucja to i ne tangira. Prakticno, Uzicanima uvek ispada da iskljucivo pecaju u tim "zabranjenim" vodama. Pravila nas teraju da kupimo dozvolu u mestu boravka, gde nema sta da se peca, kao sto sam rekao, na Djetinju i Vrutke ide jedan broj musicara i nas nekolicina varalicara i to sticajem okolnosti, pa prakticno smo naterani da kupimo sve dozvole. U ovom slucaju, kako nam je receno, potrebno nam je 14.200 dinara. Kako to sve moram da kupim i sinu, onda ispada da ja treba da potrosim 28.200 dinara, samo da bih smeo da pridjem vodi. Zar je potrebno nesto drugo reci, nego da su ovde oni koji odlucuju potpuno poremeceni ljudi?
Eto dokle izadje od onih Shifusovih utesnih reci, da je sve isto kao prosle godine....
Moj rodjak iskljucivo peca lipljana, pa zato iskljucivo ide na Drinu, moji prijatelji imaju vikendice u Oklecu i moraju da kupe prakticno 4-5 dozvola da bi mogli da pecaju ispred vikendice. Imam i dosta poznanika koji imaju vikendice, neki cak i zive na Kokinom brodu, njima takodje treba vise dozvola. Ima li to ikakve logike? Zivo me interesuje sta ce da rade ribari iz Nove Varosi, kojima, po ovome sto su nam rekli, moraju da kupe dve dozvole da bi pecali, skoro ispred kuce...
Isto i nase komsije Cajetinci, geografski su okruzeni svim tim jezerima, a sa "opstom" dozvolom nemaju gde da pecaju.
Zaista se uzdrzavam da ne pljujem, jer ovo nije politicki forum, ali ova sadasnja vlast su stotinama puta veci djulumcari nego nekadasnji Turci.
Ovako isto je bilo pretprosle godine, a i nekih ranijih godina, ali, niti je osnovna dozvola bila ovoliko skupa, niti su doplate bile ovolike. Ako na to dodamo nezapamcenu krizu i privredni kolaps u Srbiji, koji se precutkuje, sta nam preostaje? Ja sam jedva cekao prolece da pobegnem od ovog haosa na pecanje, ali me je ovo toliko iznerviralo da cu dobro razmisliti sta ta radim, jer kupovinom dozvole prakticno dobrovoljno pristajem na pljacku ove bande.


Vrh
   
 Tema posta: Re: DOZVOLE U 2011
PostPoslato: Ned Jan 30, 2011 1:30 am 
OffLine

Pridružio se: Pon Okt 06, 2008 3:19 pm
Postovi: 405
Lokacija: Uzice
Evo citam sta Zeljko pise za ove iz Ljubovije. Nista mi nije jasno, na osnovu cega je njima neko dao pravo da uvode doplatnu dozvolu? Ocigledno da je ekoloska svest lepsi naziv za uzurpaciju i monopolizaciju.


Vrh
   
 Tema posta: Re: DOZVOLE U 2011
PostPoslato: Ned Jan 30, 2011 9:32 am 
OffLine

Pridružio se: Sre Dec 05, 2007 11:14 pm
Postovi: 472
Lokacija: Uzice
Svi ovi ljudi iz B.Baste ,N. Varosi....(ne racunam Ljuboviju)dolaze u Uzice radi obavljanja nekih poslova.Neko radi, neko studira ,neko uci skolu.Koliko znam od njih niko ne placa posebno gradu ni boravisnu taksu,ni ulazak u grad,ni poseban parking,znaci imaju sva prava kao i mi koji ovde zivimo.A mi kad dodjemo kod njih,samo gledaju na koji nacin da nas oderu.Sve ove reke i jezera su u krugu od 50km. ualjeni od Uzica

_________________
https://www.facebook.com/pages/Sundjerasti-pesevisponge-lures/270875456350200?ref=hl


Vrh
   
 Tema posta: Re: DOZVOLE U 2011
PostPoslato: Ned Jan 30, 2011 12:06 pm 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 4:32 pm
Postovi: 13351
Lokacija: Sombor....
Sve me ovo podseca na situaciju u kjoj mi se nasao prijatelj zemljoradnik,
stigli su mu ogromni racuni za takse za odvodnjavanje, i to po razlicitim tarifama za razlicite parcele,
a sa pola povrsine nije ni psenicu obrao, jer su bile pod vodom.

Vazno je da se naplati, i to skupo.
Sta se za to dobija nije uopste bitno.

Spasi vode Srbije . .... .. Oliveereee.

_________________
Najbolje je biti bogat i zdrav, jer ako si siromasan, dzaba ti sto si bolestan....

Urtelja napisao:
Ne mogu oni poseku, koliko mi moz' da posadimo :lol:


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 144 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2 3 4 5 Elipsa 15 Sledeća

Sva vremena su u UTC+02:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 42 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs