Danas je Čet Mar 28, 2024 10:38 am

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 144 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 8 9 10 11 12 Elipsa 15 Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: DOZVOLE U 2011
PostPoslato: Čet Feb 10, 2011 7:03 pm 
OffLine

Pridružio se: Pon Okt 06, 2008 3:19 pm
Postovi: 405
Lokacija: Uzice
Ovo je prilicno luda drzava. Zakonom je propisano da je Srbija podeljena na 6 ribolobnih oblasti, a sad je jugozapad podelila na 4 dela. Konkrento, ovaj nas deo, Uzice i Cacak i deo Kraljeva, je dobila neka firma SPDA Ecological, a ko je vlasnik na APR-u nisam mogao da proverim, sajt izgleda da ne funkcionise, tj. ne daje nikakav rezultat. Zanimljivo, potpuno su izuzeta jezera na Uvcu, pa u nasem kraju prakticno ostaje gomila potoka i recica. Vec sam pisao o tome, ali da ponovim, za sve reke u nasem kraju sire od 3 metra uvedene su doplate, pa se zaista postavlja pitanje smisla kupovine dozvole.
Da neko ide prema Cacku da peca je potpuno besmisleno, dole je voda nevidjeno zagadjena, tako da za 5.200 dinara jedino moze da se peca u Vrutcima u kojima prakticno i nema ribe. Nazalost, ljudi iz naseg kraja izgleda da ne posecuju sajt Varalicara, ne znam zasto, i uglavnom psuju po kucama i kafanama i onda i nije cudo sto nam je ovako.
Ako ima ko odluku kome i kada su dodeljena jezera na Uvcu neka mi posalje ili okaci ovde na sajt.

U pravu su ljudi koji su protiv jedinstvene dozvole. Jedinstvena dozvola, kako se sada sprovodi u praksi, je obicna pljacka i nista drugo.


Vrh
   
 Tema posta: Re: DOZVOLE U 2011
PostPoslato: Čet Feb 10, 2011 8:00 pm 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 4:32 pm
Postovi: 13345
Lokacija: Sombor....
Koliko ja znam jezera na Uvcu su pod Nacionalnim Parkom.

_________________
Najbolje je biti bogat i zdrav, jer ako si siromasan, dzaba ti sto si bolestan....

Urtelja napisao:
Ne mogu oni poseku, koliko mi moz' da posadimo :lol:


Vrh
   
 Tema posta: Re: DOZVOLE U 2011
PostPoslato: Čet Feb 10, 2011 8:38 pm 
OffLine

Pridružio se: Sre Dec 05, 2007 11:14 pm
Postovi: 472
Lokacija: Uzice
Udruzenje za zastitu beloglavog supa.A cini mi se da sup ne zivi u vodi i nista nece biti srecniji i bezbedniji od nasih 3000 doplate.Napravljen je i punkt tako da svaki prolazak kroz njega se naplacuje.Jos cujem da prave odredjeno mesto za sidrenje camaca i to ce posebno naplacivati.Svaki ribolovac ce se pretresati (osim mrezerosa)i ko zna sta jos.Sto se tice mene zaobilazicu ova jezera u sirokom luku.

_________________
https://www.facebook.com/pages/Sundjerasti-pesevisponge-lures/270875456350200?ref=hl


Vrh
   
 Tema posta: Re: DOZVOLE U 2011
PostPoslato: Čet Feb 10, 2011 11:13 pm 
OffLine

Pridružio se: Pon Okt 06, 2008 3:19 pm
Postovi: 405
Lokacija: Uzice
Kockar, nije to nikakav Nacionalni park. To je u duhu ponasanja ove sumanute vlasti da nesto umisli i onda to naziva kako joj padne na pamet. Nikakav to nacionalni park nije, nego je to neka besmislena nagodba, sto kaze Zeljko, sa ovim udruzenjem. Kakve veze ima klub ljubitelja ptica sa tri ogromna jezera? Tako nesto je moguce samo u Srbiji. Sve je to posledica naseg kompleksa vise vrednosti, kao da su to nekakve prirodne zone kojih nigde u svetu nema, ali da ne sirimo diskusiju... I da ne sirimo diskusiju, sto rece Zeljko, sve je OK ako doplatis 3.000. Sta je svrha tih 3.000? Poboljsanje ribljeg fonda? Ma jok. I ko gazduje tim tzv. nacionalnim parkom? Koji je nivo strucnosti tih ljudi, koji oblik organizovanja? Tara je nacionalni park, ali se jasno zna zbog cega i jasno se zna ko njime upravlja. Ni manje drzave, ni vece umisljenosti...

Kockar, nesto mi pade na pamet, hajde da napravimo poredjenje. Mene kosta opsta dozvola 5.200 i tebe verovatno toliko, hajde mi napisi na kojim rekama i jezerima ti mozes da pecas u krugu od 50 kilometara sa tom dozvolom. Mi iz Uzica nemamo NIJEDNU iole ozbiljnu reku na kojoj mozemo da pecamo bez doplate, o tome se radi. Mozemo da se spustimo do Cacka, ali dole bas i nije zdravo pecati u onakvoj vodi.... Dosli smo do apsurdne situacije da u nasem kraju jedino mozes da pecas na nasoj Djetinji sa tom dozvolom, a ona je, em mala planinska reka, em je prakticno zabranjeno pecanje. Moze i na Rzavu, ali je ista stvar kao sa Djetinjom. Ja imam u Vrutcima plac i idem relativno cesto i to je jedini razlog zasto kupujem dozvolu, ali realno gledano, vec sam pricao sa vise mladih ljudi, niko nece ni da kupi dozvolu, ni da ide na pecanje, jer im je to postalo luksuz, a bez ikakvog efekta. Zato su ovde svi i presli na kupanje na istom jezeru i piknik, a ribara ukupno ne bude ni 50. Vecina kaze da ce da kupi, ako bas mora, dnevnu dozvolu. Po svim ovim najavama, ovde ce zakupac voda sigurno ici u minus.


Vrh
   
 Tema posta: Re: DOZVOLE U 2011
PostPoslato: Pet Feb 11, 2011 8:09 am 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 4:32 pm
Postovi: 13345
Lokacija: Sombor....
Ja se slazem da je napravljena vrlo losa stvar sa smejurijom oko "jedinstvene" dozvole
i da su tu neki ljudi, kao na primer vi debeeeelo osteceni.

Sto se tice "nac. parka" i drugih "gazda" koji od vode imaju samo prihod,
imamo temu koja tu pogadja tacno u centar,
mossi je odlicno zapoceo, a malo ljudi se nadovezalo,
sustina je da vodama treba da gazduje uvek nako kome je to osnovni i jedini posao:

viewtopic.php?f=90&t=12646

_________________
Najbolje je biti bogat i zdrav, jer ako si siromasan, dzaba ti sto si bolestan....

Urtelja napisao:
Ne mogu oni poseku, koliko mi moz' da posadimo :lol:


Vrh
   
 Tema posta: Re: DOZVOLE U 2011
PostPoslato: Pet Feb 11, 2011 5:11 pm 
OffLine

Pridružio se: Pon Okt 06, 2008 3:19 pm
Postovi: 405
Lokacija: Uzice
OK, hajde da predjemo tamo. Ako te ne mrzi, odgovori mi onda na pitanje gde ti mozes da pecas sa ovom dozvolom na toj temi, pa da nastavimo.


Vrh
   
 Tema posta: Re: DOZVOLE U 2011
PostPoslato: Uto Feb 15, 2011 6:50 pm 
OffLine

Pridružio se: Uto Mar 17, 2009 10:23 am
Postovi: 51
Što više zakona u jednoj državi to je veći haos.Naravno ovo nisam rekao ja nego neko mnogo pre mene.Gde god makneš ili je kategorizacija voda ili posebno prirodno dobro ili je ... plati ,doplati.... zabranjeno ovo ,zabranjemo ono. Pravila ,pravila da bi me udavila ili kičmu savila ooo ooo!


Vrh
   
 Tema posta: Re: DOZVOLE U 2011
PostPoslato: Čet Feb 17, 2011 4:10 pm 
OffLine

Pridružio se: Ned Feb 13, 2011 12:07 pm
Postovi: 26
evo par reci da napisem o dnevnim dozvolama,posto vidim da se vodi polemika,a i mene je iskreno zanimalo da li se mogu iste vaditi.
Upravo sam sada pricao sa covekom iz JVP "Vode Vojvodine" koji je rekao da ribocuvar nije u obavezi da poseduje dnevne dozvole,a sad ako se zadesi da pecaros nema dozvolu,a ribocuvar nema dnevne dozvole koju bi mu izdao,javlja se problem,i isti (ribocuvar) moze naloziti policajcu da isti pise prekrsajnu prijavu.A sad sto ribocuvar nema kod sebe dozvolu koju bi izdao koga briga :?: :!:
Znaci kako mi je covek rekao,pecaros je isto u obavezi da ima dozvolu,ako je nema to je vec njegov problem zasto je nema ili nije izvadio dnevnu pre odlaska,bukvalno se ljudi dovode u situaciju il vadi godisnju pa pecaj ko covek ili nemoj vaditi pa reskiraj da popijes prekrsajnu koja posle ni malo nije naivna.
To su te rupe i konkretni problemi koji se javljaju u praksi,a na koje zakonodavci ocigledno nisu vodili racuna dok su pisali zakon....

il vaditi godisnju il spremiti 500din za kontrolora (pod uslovom da nije u pratnji kolege u plavoj uniformi) :D koju ce isti strpati u dzep za ladno pivo i cigare :)


Vrh
   
 Tema posta: Re: DOZVOLE U 2011
PostPoslato: Pet Feb 25, 2011 11:58 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet Maj 22, 2009 8:44 am
Postovi: 571
Lokacija: Beograd
sitan vez napisao:
dali je neko kopio dozvolu u Ribalexu
ima li popusta to jest 1000dinara pribora kaoprosle godine


I mene zanima :? Isto pitanje :?:

_________________
Stuka stuki pusi TUKI ! ~ :)


Vrh
   
 Tema posta: Re: DOZVOLE U 2011
PostPoslato: Pet Feb 25, 2011 7:41 pm 
OffLine

Pridružio se: Uto Jan 06, 2009 11:17 pm
Postovi: 230
Lokacija: Beograd, Karaburma
bandjur daje 500 kinti u priboru


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 144 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 8 9 10 11 12 Elipsa 15 Sledeća

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 29 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs