Danas je Čet Mar 28, 2024 7:58 pm

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 33 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2 3 4 Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: Pon Mar 14, 2011 7:36 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Jan 06, 2008 9:00 pm
Postovi: 331
Lokacija: Veliko Gradiste
Prosta logika: Zasto bi se ribocuvar zamerao alasu koji placa dozvolu oko 80.000din i ostale dazbine(ako placaju)? Lakse je otkaciti tamo nekog ribolovca,koji placa samo 5.000din. A u tome imaju podrsku odozgo.
Joj samo da mi naidje kontrola,nece na dobro da izadje :evil:


Vrh
   
PostPoslato: Uto Mar 15, 2011 9:17 am 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 4:32 pm
Postovi: 13345
Lokacija: Sombor....
Jesu li oni (neposredni izvrsioci naredjenja) stvarno oni koji treba da na*ebu?
U nekoj meri da, ali ima tu i odgovornijih!

_________________
Najbolje je biti bogat i zdrav, jer ako si siromasan, dzaba ti sto si bolestan....

Urtelja napisao:
Ne mogu oni poseku, koliko mi moz' da posadimo :lol:


Vrh
   
PostPoslato: Uto Mar 15, 2011 9:58 am 
OffLine
Saradnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Okt 21, 2007 10:02 pm
Postovi: 3667
Lokacija: Novi Sad,Beograd,Skela
profi012 napisao:
Prosta logika: Zasto bi se ribocuvar zamerao alasu koji placa dozvolu oko 80.000din i ostale dazbine(ako placaju)? Lakse je otkaciti tamo nekog ribolovca,koji placa samo 5.000din. A u tome imaju podrsku odozgo.
Joj samo da mi naidje kontrola,nece na dobro da izadje :evil:


I ja bih na granici 'iskar...ao' carinika kad mi odvali... Al' nije coek' kriv , on samo sprovodi shto su vishlji' izmislili.
:P

_________________
PKVM Web Shop / Adresar-MALOPRODAJE


Vrh
   
PostPoslato: Sub Mar 26, 2011 2:09 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Mar 05, 2009 9:51 pm
Postovi: 579
Lokacija: obrenovac
Mislim da naziv teme treba promeniti u "privredni ribolov u mrestu",ili "Masakr u mrestu". :evil:

Evo digla se dzeva baš oko ovoga što sam pisao u prvom postu.Mozda se izrodi u nešto dobro.
http://www.facebook.com/home.php?sk=gro ... 22537&ap=1


Vrh
   
PostPoslato: Sub Mar 26, 2011 6:04 pm 
OffLine

Pridružio se: Uto Mar 18, 2008 7:47 pm
Postovi: 730
Lokacija: beograd
pre par dana sam bio u zemunu na pijaci,gde alasi prodaju ribu.smudja,koliko hoces,od onih najmanjih do matica,ima komada i po 7-8kg,a bilo je dosta i stuke,i to takodje dobrih komada,do 3-4kg.nije mi jasno gde navataju tolike smudjeve,i kako smeju u sred zabrane javno da ih prodaju,i nikom nista,gde je ta inspekcija,kontrola.sve se isto ponavlja vec unazad 20 godina.
dobro se radja iz godine u godinu,ali nikako da se porodi.


Vrh
   
PostPoslato: Sub Mar 26, 2011 6:13 pm 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 4:32 pm
Postovi: 13345
Lokacija: Sombor....
Molba ze tebe i za sve ostale,
kad naidjete na tako nesto slikajte.
Ako ne znate sta sa fotkama, posaljite meni.

_________________
Najbolje je biti bogat i zdrav, jer ako si siromasan, dzaba ti sto si bolestan....

Urtelja napisao:
Ne mogu oni poseku, koliko mi moz' da posadimo :lol:


Vrh
   
PostPoslato: Sre Mar 30, 2011 1:33 pm 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 4:32 pm
Postovi: 13345
Lokacija: Sombor....
http://www.facebook.com/?ref=home#!/not ... note_reply

_________________
Najbolje je biti bogat i zdrav, jer ako si siromasan, dzaba ti sto si bolestan....

Urtelja napisao:
Ne mogu oni poseku, koliko mi moz' da posadimo :lol:


Vrh
   
PostPoslato: Pet Apr 15, 2011 9:27 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Mar 05, 2009 9:51 pm
Postovi: 579
Lokacija: obrenovac
U toku je peticija za vraćanje stavki zakona,koje su izmenjene.Ko zeli moze da format peticije dobije na linkovanoj adresi,facebook.

Grupa je osnovana zbog odluke ministarstva da ZA VREME MRESTA MOGU DA SE POSTAVLJAJU MREZE i ostali stajaci alati i da mogu da se postave jos u 17h u letnjem periodu! Izmena zakona za celu Srbiju je nastala kada se par ribara, sa naseg podrucija pobunila zbog zabrane postavljanja u vreme mresta. Ministarstvo je to bez ikakvih strucnih konsultacija (ocigledno da niko nije bio strucan tada cim su ovako nesto uradili) prihvatilo i DOZVOLILO u celoj drzavi, iako je godinama to bilo zabranjeno. DOZVOLILI su legalno da unistavaju riblji fond. Mi ribocuvari treba sve to da ispratimo pored i onoliko premnogo posla kojih tada imamo? Kako da ne. I da ispratimo, sta cemo sa mrtvim smudjevima koji posle pola sata provedene u mrezi vise nije ziv. Kako ce se on izmrestiti? Kako ce se sva ostala riba izmrestiti? Nece moci ni da pridje obali da se izmresti, jer ce pre toga uleteti u mrezu. Sta cemo sa sportskim ribolovcima? Sta ce oni pecati kada im ispred njih jos od 17h. stoji mreza? Sta cemo za par godina uopste i pecati?! AJMO LJUDI DA UCINIMO NESTO POVODOM OVOG PROBLEMA! OD 01.04. bi trebala poceti zabrana za postavljanje kao i X predhodnih godina. Dajte da tako bude i ove.

http://www.facebook.com/home.php?sk=gro ... 22537&ap=1


Vrh
   
PostPoslato: Pon Apr 18, 2011 11:44 am 
OffLine
Site Admin
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Feb 23, 2006 7:01 pm
Postovi: 7558
Lokacija: Novi Beograd
Dragi prijatelji, ukoliko ste zainteresovani da potpisete Peticiju za izmenu pravilnika o nacinu, alatima i sredstvima kojima se obavlja privredni ribolov. To mozete i kod mene da uradite. kontakte uglavnom imate ... a ja cu da prosledim organizatorima peticije po isteku roka potpisivanja.

Ako neko moze da skuplja potpise kod sebe, mogu mu poslati formular - neka mi na PP posalje e-amil adresu ....

Ajmo da nas bude sto vise!


HVALA!
pozdrav mamidža. ajd meni pošalji formulare, pošto sam ionako aktivan i u potpunom ratu sa upravljačima ovde. mislim da bih mogao potpomoći celu akciju, jer sam osim u somboru aktivan i u apatinu, a ne znam da li si upućen, osnovali smo savez Dunav-Bačka, gde okupljamo sva udruženja od Madjarske granice do Bačke Palanke. negde oko 10000 registrovanih ribolovaca.
tu bih promovisao celu stvar i dao na potpisivanje svim udruženjima.
robertkatona69@gmail.com

_________________
Bolje upecati par malih bucova nego ni jednog velikog soma!


Vrh
   
PostPoslato: Uto Apr 19, 2011 10:26 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Jan 27, 2011 2:17 pm
Postovi: 1817
Lokacija: novi sad
Koliko nas ima registrovanih sportskih, odnosno rekreativnih ribolovaca da li iko ima predstavu? Ako tome dodamo sve one koji nisu kupili dozvolu zbog revolta ili nekog drugog normalnog razloga, a takvih je dosta, mislim da je to poprilicno velik broj koji kada bi bio organizovan kao nevladina i neprofitabilna organizacija ili nesto slicno ( da nekazem politicka stranka ( fuj, daleko bilo)) mogao bi da ima mnogo veci uticaj na dogadjana koja nas sve muce nego svi udruzeni ribari (ribokradice). Pecaroska stranka bi mogla da bude znacajna stavka birackog tela ove nazovi drzave. To je uopstena misao koja mi vec duzi niz godina neda mira.
Mozda ovo nekom nema nikakvog smisla ali mislim da se u ovoj zemlji sve postize samo politickom trgovnom!!!

_________________
Catch fish or Die tryin


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 33 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2 3 4 Sledeća

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 31 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs