Danas je Čet Mar 28, 2024 10:58 am

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 40 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2 3 4 Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: Pon Jun 06, 2011 11:38 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet Okt 22, 2010 1:43 am
Postovi: 182
Lokacija: Beograd
MA JOK BRE!!! svega par metara, ali sam zaboravio koliko tacno! I ja imam vocnjak (zemlju) pred samu obalu! Kakvih crnih 50 metara ili benzin??? Samo budi pametan, i postoji jedini moguci nacin da zastitis ono pravo sto tebi pripada!!! Ovih dana ti javljam, tacnu granicu ispod koje se ne moze prostirati privatno vlasnistvo (a sto se tvog konkretnog slucaja tice... mislim da bi to moralo da postoji u zemljisnjim knjigama ????)

_________________
Neko peca jer to voli... a neko da bi uhvatio ribu !!!


Poslednja izmena od Polikratikus u Uto Jun 07, 2011 2:19 am, izmenjeno 1 put ukupno.

Vrh
   
PostPoslato: Uto Jun 07, 2011 12:18 am 
OffLine

Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 10:16 pm
Postovi: 763
Lokacija: vozdovac
ma ako treba da se bijem,necu ni ici na pecanje nego u kafanu...


Vrh
   
PostPoslato: Uto Jun 07, 2011 1:11 am 
OffLine

Pridružio se: Uto Apr 08, 2008 12:04 am
Postovi: 202
Lokacija: Beograd, Borča
Tako sam i ja postupio, dotičnom kretenu sam rekao da, osim što peca sa 30 štapova, nema pravo da me uznemirava. On je nešto kao skakutao, to je kao njegova zemlja po katastru, na šta sam mu rekao da nije i da ne može biti njegov Tamiš niti obala, i baš da vidim šta će da mi uradi. On je onda opet nešto skakutao i imao tikove, nisam hteo da ga bacam u vodu i slično, ne volim da se bijem sa budalom, da dolazi posle "halo kobac, ko je ovde koga tuko" i slično... Inače mi se gadi da pecam gde su vikendice, pa sam i mislio da se vratim, zato i nisam nastavio raspravu niti insistirao da tu pecam. Opsovao sam ga žestoko i lagano se udaljio... Međutim, ovo mi se već drugi put događe u tom ataru, pa čisto da znam šta je tačno po zakonu.


Vrh
   
PostPoslato: Uto Jun 07, 2011 2:22 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet Okt 22, 2010 1:43 am
Postovi: 182
Lokacija: Beograd
acasim75 napisao:
ma ako treba da se bijem,necu ni ici na pecanje nego u kafanu...



E bre, kolega... Pa zar jos nisi naucio da se po kafanama jure ribe, a na pecanju se tuce??? :lol: :lol: :lol:

_________________
Neko peca jer to voli... a neko da bi uhvatio ribu !!!


Vrh
   
PostPoslato: Uto Jun 07, 2011 9:51 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Okt 26, 2009 6:31 pm
Postovi: 1152
Lokacija: Novi Sad,kej Danube river
acasim75 je napisao:
ma ako treba da se bijem,necu ni ici na pecanje nego u kafanu...
nisam ni ja za "bijenje" nekog na pecanju,ali kad je neko tako bezobrazan i bahat,moram mu objasniti i upozoriti sta ga sleduje :!: :?
sve bude ok :mrgreen:

_________________
majstor-mehanicus


Vrh
   
PostPoslato: Uto Jun 07, 2011 11:30 am 
OffLine
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Dec 02, 2010 10:30 am
Postovi: 6390
Lokacija: šibenik
ne znam kakav je zakon što se tiče slatkovodnih voda,ali znam
da je kod nas javno pomorsko dobro(na moru),pojas u širini od 5-12metara
od tzv.crne crte(linija izmjene plime i oseke),mislim da nije velika razlika
ni što se tiče slatkih voda

ps.to što ima kretena koji sagrade betonsko mulo u moru
i poslije tvrde kako su ga oni gradili i da je to njihovo vlasništvo, a
to što su gradili na tuđem zemljištu to nema veze :mrgreen:


Vrh
   
PostPoslato: Uto Jun 07, 2011 11:44 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Mar 05, 2009 11:33 pm
Postovi: 2086
Nacuo sam nesto da je 8 metara od vode drzavna svojina. I tu moze da se gradi uz dozvolu nadleznih organa s tim da ako bude potrebe ta gradjevina moze da se srusi bez ikakve nadoknade. Ogradjivanje tog objekta na obali nije dozvoljeno (ne sme se ogradjivati pristup vodi).

_________________
Kad umreš, ti ne znaš da si umro i nije ti teško.
Teško je drugima.
Isto tako je i kad si glup.... :wink:

"Sudbina čovečanstva zavisi od toga koliko se moralno razvijamo..."
Albert Ajnstajn


Vrh
   
PostPoslato: Uto Jun 07, 2011 11:52 am 
OffLine

Pridružio se: Sre Jan 21, 2009 1:06 pm
Postovi: 148
acasim75 napisao:
ma ako treba da se bijem,necu ni ici na pecanje nego u kafanu...


Ko je pominjao prebijanje?!? Nije valjda to prvo i jedino kao način za rešavanje problema???

Na vodu idem zbog prirode, ne zbog tuče. Pretpostavljam da većina normalnih slično razmišlja. Fora je u tome što kad neko postavi žicu između mene i vode, ne mogu da stignem tamo gde sam krenuo. Divljaci bi jedva dočekali da podvijemo repove i ostatak života provedemo ispred TVa ili u kafani.

Ako se bude znao red, biće moguće rešiti se siledžija. Pošto država ne ume ili ne želi da radi, moramo nju da nateramo ili naučimo da radi za nas. Oni koji su oteli ioanko gledaju samo svoju guzicu, zato i ograđuju.


Vrh
   
PostPoslato: Uto Jun 07, 2011 4:54 pm 
OffLine

Pridružio se: Uto Apr 08, 2008 12:04 am
Postovi: 202
Lokacija: Beograd, Borča
chombe napisao:
acasim75 napisao:
ma ako treba da se bijem,necu ni ici na pecanje nego u kafanu...


Ko je pominjao prebijanje?!? Nije valjda to prvo i jedino kao način za rešavanje problema???

Na vodu idem zbog prirode, ne zbog tuče. Pretpostavljam da većina normalnih slično razmišlja. Fora je u tome što kad neko postavi žicu između mene i vode, ne mogu da stignem tamo gde sam krenuo. Divljaci bi jedva dočekali da podvijemo repove i ostatak života provedemo ispred TVa ili u kafani.

Ako se bude znao red, biće moguće rešiti se siledžija. Pošto država ne ume ili ne želi da radi, moramo nju da nateramo ili naučimo da radi za nas. Oni koji su oteli ioanko gledaju samo svoju guzicu, zato i ograđuju.

Potpuno se slažem sa ovim.
Pitanje je samo na koji zakon i član da se pozovemo. I kako da ostvarimo to zakonsko pravo... Ne bih voleo da kad odem na pecanje primenjujem metode Divljeg zapada, mada je stanje kod nas gore nego sto je bilo u dotičnom geografsko-istorijskom prostoru...


Vrh
   
PostPoslato: Uto Jun 07, 2011 8:44 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Okt 26, 2009 6:31 pm
Postovi: 1152
Lokacija: Novi Sad,kej Danube river
kod nas zakon ne pali jer ga nema.na tvrdo ides tvrdo,na ljudski ides ljudski.pokazes zube i nema problema :wink:

_________________
majstor-mehanicus


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 40 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2 3 4 Sledeća

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 23 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs