Danas je Čet Mar 28, 2024 3:39 pm

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 40 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2 3 4
Autoru Poruka
PostPoslato: Pon Maj 21, 2012 9:09 pm 
OffLine

Pridružio se: Ned Nov 06, 2011 12:42 pm
Postovi: 171
Lokacija: Bela Crkva Banat, povremeno Niš
jedno glupo pitanje, koje ne znam gde da postavim, pa mi ovde dodje nekako najpribliznije. pitanje je sbb sbb.

kupim plac dalje od zakonom propisane udaljenosti od obale, zavrsim papirologiju, ogradim i na njemu iskopam jezerce/baru za licno zezanje (nema pristupa nikom sem mojim prijateljima na rostiljanju). da li je to jezerce/bara/sta vec moje vlasnistvo jer je iskopano na mojoj zemlji mojim sredstvima?

_________________
AJMO, AJDE, SVI U BOJKOT!!!


Vrh
   
PostPoslato: Čet Maj 24, 2012 9:37 pm 
OffLine
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Jun 18, 2006 9:59 pm
Postovi: 3626
Lokacija: Cacak / Bec
Mislim da neko napisa, da je prvi metar dubine tvoje, sve preko toga pripada drzavi :mrgreen: , tako nesto glasi zakon, koliko se secam sa neke od prethodnih tema, tj mislim da je privatna voda za bassa u temi o bassu gore na vrhu foruma

_________________
"Social media don’t have to be democracies where all speech is valued at any cost; you can feel free to be the dictator of your conversational domain for the sake of your own sanity".


Vrh
   
PostPoslato: Pet Maj 25, 2012 2:18 pm 
OffLine

Pridružio se: Ned Nov 06, 2011 12:42 pm
Postovi: 171
Lokacija: Bela Crkva Banat, povremeno Niš
dovoljno za stuku, basa, bandara i njihovu hranu :mrgreen:

_________________
AJMO, AJDE, SVI U BOJKOT!!!


Vrh
   
PostPoslato: Uto Jul 17, 2012 11:40 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Mar 25, 2010 12:28 pm
Postovi: 136
Lokacija: Nis
Aj jedan post sa velikim kasnjenjem.

Sto se priobalnog dela tice, bar za jezera je samo par metara (ako i toliko) od maksimalnog moguceg tj prelivnog nivoa. To su globalna pravila. E sad malo uzi pristup iz licnog iskustva - Bovansko jezero. Placevi pocinju tacno na liniji maximalnog nivoa sto je dokazano pre par godina kad je Bovan i dostigo tu maksimalnu visinu kad je bio problem sa branom u sred perioda topljenja snega. Papiri vecini vikendica su uredni, ogradjene parcele gde bi trebalo i gde je naznaceno od strane geometra, pa je ljudima ulazila voda u garaze/prizemlje. ( ko poznaje vodu pricam o naselju preko puta crvene plaze).

I znam da je do pre par godina (ne znam da li je i dalje moguce) bilo dozvoljeno "zakupiti" priobalni deo ispred vikendice u sirini placa, na odredjeni period, sa mogucnoscu sredjivanja plaze tj obale i ogradjivanjem/zabranom pristupa drugim licima. Da li pravilo jos uvek vazi ne mogu da garantujem, ali znam da je postojalo tako nesto. Ponavaljam pricam o Bovanskom jezeru, Aleksinackoj opstini i sl. Ne znam da li su takva pravila postojala na drugim vodama

_________________
ma puca mi pakta...


Vrh
   
PostPoslato: Sre Jan 16, 2013 11:37 pm 
OffLine

Pridružio se: Pon Okt 06, 2008 3:19 pm
Postovi: 405
Lokacija: Uzice
zlox napisao:
Aj jedan post sa velikim kasnjenjem.

Sto se priobalnog dela tice, bar za jezera je samo par metara (ako i toliko) od maksimalnog moguceg tj prelivnog nivoa. To su globalna pravila.


Evo i moj komentar sa ogromnim zakasnjenjem.
Ovo sto je napisano apsolutno nije tacno. Ako je u pitanju vestacko jezero, a kod nas su skoro sva takva, svaka opstina je prilikom izgradnje jezera vrsila eksproprijaciju zemljista, tako da je pojas oko jezera opstinski, a kasnije je preveden u drzavni (za vreme Milosevica) i u katastru postoje tacni podaci o svakom metru zemljista. Zakonom je propisano da najmanje 30 metara od najviseg vodostaja je apsolutno zabranjena gradnja, a bilo je pokusaja pre par godina da se pojas prosiri na 300 metara i ne znam dokle se sa tim stiglo. Da ne sirimo pricu, ali su dobro poznati problemi vikendica na Kokinom Brodu. Ono sto je sigurno i provereno u praksi je da se prijave objekti na koje se sumnja preko sajta lokalne komunalne policije i vrlo brzo ce se znati sta je legalno, a sta ne, jer ce oni posle izlaska na teren napisati resenja za uklanjanje nelegalnih objekata. To sto na mnogim mestima postoje objekti, kao sto je gomila na Peruccu, to apsolutno ne znaci da su legalni, naprotiv, to znaci da do sada zakon niko nije sprovodio.


Vrh
   
PostPoslato: Pet Jan 25, 2013 7:34 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet Jan 12, 2007 1:20 pm
Postovi: 2986
Lokacija: Beograd
Ovo sa obalama ,tesko je i vrlo zajjebano dokazivo. Ko hoce da vidi koliko je jak nek ide da to proveri sa momcima koji su tu da pricuvaju sljunkare kad jedan vlasnik oce da otme obalu sa sljunkom od drugog, predpostavljam. Rec je o lokaciji pancevacki most. Dok se ti objasnis da obala pripada drzavi vec si u ebenom problemu koji ti nije potreban.


Dva puta letos sam se nasso u nezgodnoj situaciji u njihovim medjusobnim duelima. Vrlo je neprijatno pecati kad ti neki zaebani momci stoje nad glavom do vidno opremljeni za tabanje, a ti neznas o cemu se radi. Nemaju oni nista protiv ribolovaca ali svako im je u tom trenuтku sumljiv zbog posla kojim se bave, jos ako krenes sa kurcenjem eto problema. Ipak je ovo Srbija!

_________________
Na Dunavu od 20h.


Vrh
   
PostPoslato: Ned Jan 27, 2013 12:36 am 
OffLine

Pridružio se: Pon Okt 06, 2008 3:19 pm
Postovi: 405
Lokacija: Uzice
@Marko
Zato i placamo komunalnu i ovu standardnu policiju. Prijavis slucaj i gledas svoja posla.


Vrh
   
PostPoslato: Ned Jan 27, 2013 1:22 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Apr 07, 2007 10:58 pm
Postovi: 2801
Lokacija: Jagodina
Komunalnu policiju i komunalnu inspekciju plaćamo da bi oni primali plate. Smanjujemo nezaposlenost u državi. Ja drugu vajdu ne videh :?


Vrh
   
PostPoslato: Ned Jan 27, 2013 10:17 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Nov 15, 2011 10:45 am
Postovi: 561
Lokacija: negde u trsci
koliko znam 10 m


Vrh
   
PostPoslato: Pon Jan 28, 2013 9:55 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Jan 15, 2007 2:57 am
Postovi: 654
Lokacija: novi sad
:lol: :lol: Dojdi do Stare/mrtve/Tise pa pokušaj se provući obalom
Ima onih koji su ispoštovali oko 6 m.od vode,jedino te neće pustiti da prđeš
preko placa i dođeš do vode kod njih.
Ima neki PRAVILNIK o udaljenosti vikendica-objekta od vode... pa ko hoće
neka malo gogla

_________________
sto mos danas ostavi za"sutra"


http://sites.google.com/site/smukimrdalice/


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 40 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2 3 4

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 41 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs