Danas je Čet Mar 28, 2024 2:53 pm

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 177 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 4 5 6 7 8 Elipsa 18 Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: Uto Jan 17, 2012 1:43 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet Maj 30, 2008 4:24 pm
Postovi: 1807
Lokacija: VA
Slažem se sa Gocijem, dnevne dozvole su preskupe, a doplate nemaju smisla za ljude koji dođu sa strane (nisu stalni posetioci).
Eto, ja bih ove godine otišao 3-4 puta na Rzav, 1-2 puta na Đetinju, nekoliko dana na Drinu, kampovao bih na Zaovinama, možda posetio i Kokin brod. Tu je i Gradac koji protiče kroz moj grad, pecao sam na njemu godinama, red je da izađem bar 7-8 puta. Ostalo pecanje bi otišlo na Savu, neke štučije bare i manje klenovske reke. Mnogo je obaveza, 30 izlazaka će izgleda biti misaona imenica, dakle krajnje skromno. :(
E sad na kraju ne smem da izračunam koliko bi to koštalo :evil: . Ispada da bih morao za rad hobija da spucam gotovo celu srpsku platu !!! - to je samo na dozvole, nisam pominjao ostale troškove (ko je rek'o benzin :|).

Iskreno, mnoooogo je :oops:

_________________
Ulažite u stomak! To ulaganje daje brze i vidljive rezultate.
Ulaganje u glavu je dugoročno i neizvesno.


Vrh
   
PostPoslato: Uto Jan 17, 2012 1:49 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet Maj 30, 2008 4:24 pm
Postovi: 1807
Lokacija: VA
corba napisao:
za drinu II odnosno deo od bacevaca do zvornika jos uvek nije tacno precizirana doplata, jos uvek nema doplatnih dozvola u prodaji jer se razmatra dal ce biti 4000 ili 1000 dinara

Da, nije ni precizirano kako će domaći "zarađivati" besplatne dozvole, da l' će biti košenje trave il' skupljanje papirića :lol:

Ne tvrdim da se dešavalo ovo iznad, samo se za.eba.em na opasku koja je negde izneta da domaći ne moraju da kupuju doplate.

_________________
Ulažite u stomak! To ulaganje daje brze i vidljive rezultate.
Ulaganje u glavu je dugoročno i neizvesno.


Vrh
   
PostPoslato: Uto Jan 17, 2012 2:10 pm 
OffLine
Site Admin
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Feb 23, 2006 7:01 pm
Postovi: 7558
Lokacija: Novi Beograd
da ne bi prckao tvoj post

Savsko jezero Beograd - 2.000 dinara

promeni u 1000 din. To je poslednja info dobijena direkt od strane upravljaca jezera.

_________________
Bolje upecati par malih bucova nego ni jednog velikog soma!


Vrh
   
PostPoslato: Uto Jan 17, 2012 2:12 pm 
OffLine
Saradnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Maj 24, 2006 12:26 am
Postovi: 8889
Lokacija: Niš
Trenutno 2 m levo od mene sedi Aca Milićko, radi prelom S&F broj 15. Gledam ga kako pizdi zbog ovih doplatnih, kaže da se toliko iznervirao da više neće da peca. (Mada, i bukvalno, nema ni para da kupi dozvole za sve vode gde bi želeo da peca). Eto rezultata ovakvog gazdovanja vodama: sve manje i manje ribolovaca, praktično rade antipropagandu ribolova, umesto da se radi na popularizaciji ovog sporta.

Ako nekada dižemo neku pobunu protiv trenutnog st(/r)anja, predlažem da jedan od motoa bude:

"Ne ubijajte nam volju za pecanjem!"

Što genaralno pokriva sve probleme, jer ti svi oni ubijaju volju za pecanjem: 1000 doplatnih dozvola koje nemaš para da kupiš, 1000 mreža u vodama, 1000 polupraznih voda, 1000 krivolovaca oko tebe...

_________________
Svi su bili na mojoj strani, zato se čamac i prevrnuo...


Poslednja izmena od Goci u Uto Jan 17, 2012 2:19 pm, izmenjeno 1 put ukupno.

Vrh
   
PostPoslato: Uto Jan 17, 2012 2:17 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Jan 23, 2007 9:41 pm
Postovi: 8277
Lokacija: Novi Sad
Goci napisao:
Smej se ti ludače jedan :) ali ja garantujem da bi ovakvim cenama korisnik zaradio više para nego ako ima samo preskupu godišnju, koju će da plati jako mali broj ljudi.


Ja sam svojevremeno napisao ideju da ne bude uopšte godišnjih dozvola (li da koštaju simbolično), dakle - samo dnevne, ali recimo 100-150 dinara. Pa ti cenjeni druže/gospodine korisniče digni dupe i pravac na vodu da kontrolišeš i naplaćuješ. Koliko si vredan - toliko ćeš i zaraditi... A mi cenjeni drugovi ribolovci - ko izlazi svaki dan na vodu, prodaje ribu (ili šta već radi kad toliko izlazi) - nek vala plaća svaki dan, i treba da plaća...
No, to u zemljici Srbiji nikad neće proći, a i zašto bi - na početku godine dobiju brdo love na gomilu i onda ne moraju raditi ništa do kraja te iste godine. Pa svaki rad im samo smanjuje tu gomilu, zar ne, zašto bi onda uopšte i radili? I tako već godinama, decenijama... Ribe sve manje, haos sve veći... :roll:


Vrh
   
PostPoslato: Uto Jan 17, 2012 2:22 pm 
OffLine
Saradnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Maj 24, 2006 12:26 am
Postovi: 8889
Lokacija: Niš
Sale, ideja je mnogo, i ja garantujem da ovde na forumu za 1 (jedan!) dan možemo da smislimo 5x bolji model gazdovanja vodama nego što je ikada bio u Srbiji. A zamisli da si ti recimo ministar, i oformiš radnu grupu od 5-6 školovanih, vrednih i pametnih momaka poput Kockara, koji će imati zadatak da za 3 meseca osmisli sve što se tiče tiče ove problematike.

_________________
Svi su bili na mojoj strani, zato se čamac i prevrnuo...


Vrh
   
PostPoslato: Uto Jan 17, 2012 2:25 pm 
OnLine
Saradnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Apr 08, 2008 12:41 pm
Postovi: 5082
Lokacija: Београд
Da je ovo normalna zemlja u kojoj gradjanska inicijativa moze da ucini sve sto je drustveno korisno... Ovako ce se uvek naci neki smrljivi politicar, pa makar i najnizi lokalni *ovnarko, koji ce da nadje svoj interes i stavi ga ispred svega ostalog...


Vrh
   
PostPoslato: Uto Jan 17, 2012 2:37 pm 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 4:32 pm
Postovi: 13345
Lokacija: Sombor....
Ni u normalnijom zemljama gradjanska inicijativa ne raste kao pecurka posle kise.
Oni koji zele da im se glas cuje su organizovani....

A da nije tesko smisliti bolji model...slazem se.
Za pocetak prvi preduslov je da taj neko koji smislja pravila,
makar ima veze sa njima i da ga zanimaju (citaj da je ribolovac).

a sam ovo iscackao, spisak cu azurirati i dopuniti i ici ce na kraju teme, kao poslednji post uvek,
molim da svi koji znaju za jos neku doplatnu i za cenu iste napisu te podatke ovde.:

Čepel („Peskara“) Zrenjanin – 8.000 dinara (dnevna 24h 1.500 dinara)

Drina – Zvorničko jezero (Ljubovija i Mali zvornik) – ? dinara

Jezero Borkovac – 2.000 dinara

Jezero Dobrodol – 2.000 dinara

Srebrno jezero Veliko Gradište – 2.000 dinara

Kostolački dunavac - 1.000 dinara

Gornji tok reke Mlave - 2.000 dinara

Peskara Ribolovačko carstvo Kikinda - 4.000 dinara

Jezero Garaši Aranđelovac - 1.000 dinara

Jezero Markovac Mladenovac - 1.000 dinara

Gruzansko jezero Kragujevac - 2.000 dinara

Jezero Kokin Brod i još tri jezera u sklopu Kokinog Broda - 2.000 dinara

Savsko jezero Beograd - 1.000 dinara

Stara Tisa - Biserno ostrvo kod Bečeja - 2.000 dinara!

AK Zobnatica- din?

AK Čonoplja- din?

AK Moravica- din?

Krivaja kod Malog Iđoša- din?

Begečka jama- din?

Kovilj- din?

Deliblato- din?

Kajtasovo- din?

_________________
Najbolje je biti bogat i zdrav, jer ako si siromasan, dzaba ti sto si bolestan....

Urtelja napisao:
Ne mogu oni poseku, koliko mi moz' da posadimo :lol:


Vrh
   
PostPoslato: Uto Jan 17, 2012 2:38 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Feb 09, 2009 2:03 pm
Postovi: 1694
Lokacija: Unites States of Vojvodina
Goci napisao:
...A zamisli da si ti recimo ministar, i oformiš radnu grupu od 5-6 školovanih, vrednih i pametnih momaka ...

Šta će ti u ministarstvu "školovan, vredan i pametan" potrčko kraj tolikih ambicioznih mediokriteta-profesionalnih dupeuvlakača, koji te prvo dva mandata gledaju kao idola, a kad svoje dupe dovuku na tvoju nekadašnju stolicu ne zaboravljaju svog mentora, pa te doživotno tetošu mestima "savetnika" po kojekavim rektumima državnih ustanova :lol:
Nema bre nade u ovoj fekaliji od države. Domanović je o svemu tome pisao pre više od 100 godina i apsolutno se ništa promenilo nije, samo su se mehanizmi modernizovali, a dupeta još više razvalila.
Ali, što onaj reče "Ko sa 20 godina ne želi da menja sistem-taj nema srca, a onaj ko i sa 30 godina i dalje želi da menja sistem-taj nema mozga".

_________________
Ko nema u glavi, a nema ni u nogama-najebo je!


Vrh
   
PostPoslato: Uto Jan 17, 2012 2:57 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Jul 12, 2009 1:31 pm
Postovi: 1680
Lokacija: Niš, Paraćin
http://youtu.be/7KmpZSX61AE

_________________
Svi znaju svrhu, štuka na vrhu, tu su da kvare i naprave lom,
a negde na dnu, sudbinu jadnu, mnogima rešava nekakav som...


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 177 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 4 5 6 7 8 Elipsa 18 Sledeća

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 32 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs