Danas je Čet Mar 28, 2024 4:55 pm

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 177 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2 3 4 5 6 Elipsa 18 Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: Sub Jan 14, 2012 9:49 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet Nov 02, 2007 10:17 am
Postovi: 784
Lokacija: Kragujevac
Koliko ja znam problem je iz Subotice krenuo. :wink:

_________________
Varaličarska sekcija - Kragujevac


Vrh
   
PostPoslato: Ned Jan 15, 2012 5:22 pm 
OffLine

Pridružio se: Sre Jan 21, 2009 8:39 pm
Postovi: 313
Lokacija: Kragujevac
doplate; jezero Garasi(Arandjelovac)-1000din;Uvacka jezera(Uvacko,Zlatarsko,Radojnsko)-3000din;Djetinja i Rzav po 1500din;LIM-800DIN;
Uzicani koji do 1.marta kupe dozvole u osr"Djetinja" ne placalu doplate za Lim,Rzav,Djetinju :!: Po meni korektno,i ako su salmonidne vode.....koliko toliko su izasli u susret ribolovcima,samo sto ih ''kolju" sa Uvackim jezerima..... :roll:
Mislim i da se za jezero u Mladenovcu placa doplata 1000din......
Uglavnom "jedinstvena dozvola" gubi svaki smisao..........................................


Vrh
   
PostPoslato: Ned Jan 15, 2012 6:32 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet Maj 30, 2008 4:24 pm
Postovi: 1807
Lokacija: VA
gubnik.kg napisao:
Uzicani koji do 1.marta kupe dozvole u osr"Djetinja" ne placalu doplate za Lim,Rzav,Djetinju :!: Po meni korektno,i ako su salmonidne vode.....

Ne znam da li je korektno, ali zakonito nije sigurno.

_________________
Ulažite u stomak! To ulaganje daje brze i vidljive rezultate.
Ulaganje u glavu je dugoročno i neizvesno.


Vrh
   
PostPoslato: Ned Jan 15, 2012 7:04 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Jan 29, 2008 1:42 pm
Postovi: 336
Lokacija: Harstad-Norway
To su radili i u Novom Sadu pa su dobili po usima,naravno da nije zakonito :evil:


I da dodam samo jednu zanimljivost od danas.
Ovako bi to nekako trebalo da izgleda i kod nas.....da je malo razuma :(
http://www.rts.rs/page/stories/sr/story ... 4%8De.html

_________________
a da mene neko pita ja bih sedeo na vrhu planete i brojao zvezde


Vrh
   
PostPoslato: Pon Jan 16, 2012 2:15 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 12, 2008 1:27 pm
Postovi: 584
Lokacija: Zemun
Putin protiv naplate dozvola za amaterski ribolov
- Premijer Rusije doneo odluku da predloži izmenu zakona kojim se predviđa naplaćivanje dozvola za ribolovce amatere. -Prema zakonu iz 2010. predviđeno je naplaćivanje pecanja u određenim oblastima koje su na tenderima zakupili preduzetnici.
Premijer Rusije i predsednički kandidat Vladimir Putin doneo je protekle nedelje odluku da predloži izmenu zakona kojim se predviđa naplaćivanje dozvola za ribolovce amatere, što je naišlo na odobravanje velike populacije pecaroša širom zemlje. Na sastanku sa nezadovoljnim predstavnicima ribolovačkih udruženja, koji je održan u prostorijama Sveruskog narodnog fronta i u senci krupnijih političkih događaja, premijer je demonstrirao otvorenost, rešenost i efikasnost koja bi ubuduće trebalo da krasi državnu administraciju i na drugim poljima delovanja. "Čini mi se da smo previše birokratizovali ovaj proceš. Zapravo ne razumem šta mi ovde radimo", rekao je Putin povodom zakona koji je usvojen krajem 2010. godine o plaćanju licenci za amaterski ribolov, zbog čega su protestovali ribolovci širom Rusije. Prema tom zakonu predviđeno je naplaćivanje pecanja u određenim oblastima koje su na tenderima zakupljivali preduzetnici i organizacije pod propisanim uslovima za korišćenje na 20 godina, a zakon je donet zbog zaštite prirodnih resursa. Međutim, kada se ispostavilo da je tim oblastima pripalo oko 6.000 reka, jezera i drugih vodenih tokova i da su one obuhvatile mnoga tradicionalno ribarska mesta, nezadovoljni ribolovci su izašli na ulice i protestovali. Njihovo nezadovoljstvo definisano je u zahtevu da "sve vode moraju pripadati narodu i da na njima pecanje mora biti besplatno", sa čime se prošle nedelje zvanično složio i premijer, takođe, poznat kao ljubitelj pecanja. Nakon protesta koji su organizovani prošlog proleća predsednik Rusije Dmitrij Mevedev pozvao je na uvođenje mera kojima bi se vratilo na snagu staro pravilo o besplatnom pecanju, dok je premijer Putin proglasio moratorijum na dalju parcelizaciju oblasti u kojima se primenjuje novi zakon. Ribolovci su iskoristili pogodan trenutak i zatražili prijem kod premijera baš u trenutku kada on otpočinje predizbornu kampanju i ponovili svoj zahtev o ukidanju nepopularnog zakona. Stenogram njihovog razgovora koji je objavljen na vladinom internet sajtu otkriva da je ruski premijer ocenio da "amaterski ribolov ne narušava ekologiju i zaštitu prirodnih resursa", kao i da on ne zna na čiji predlog je predviđeno naplacjivanje "fiš kartica", odnosno licenci za amaterski ribolov. "Ne znam odakle je potekla ova ideja. Možda sa interneta. Takve kartice zaista postoje u svim evropskim zemljama, ja imam takve kartice. Ali naša zemlja je drugačija, sa mnogo mogućnosti", rekao je Putin i dodao da podržava naplaćivanje pecanja samo u veštačkim akumulacijama. Premijer je, takođe, kazao da je bio iznenađen kada je saznao da je u pojedinim regionima polovina resursa prešla u zakup, pa bi shodno zakonu amaterski ribolov u tim vodama trebalo da se naplacjuje. Putin je naglasio da bi bilo pogrešno "sve uvesti u komercijalnu sferu", ali je kazao da bez obzira na to treba uvesti registrovanje ribolovaca da bi se znalo koliko pecaroša ima u Rusiji, a prema nezvaničnim podacima njihov broj se meri milionima. Rezultat njegovog prošlonedeljnog sastanka sa ribolovcima je da se predlog izmene zakona uputi na razmatranje i glasanje poslanicima Državne Dume već u februaru.

U Rusiji se predsednički izbori održavaju tek krajem godine!

_________________
Budala, kupio dozvolu.


Vrh
   
PostPoslato: Uto Jan 17, 2012 12:02 am 
OffLine

Pridružio se: Pon Okt 06, 2008 3:19 pm
Postovi: 405
Lokacija: Uzice
Citiraj:
Uzicani koji do 1.marta kupe dozvole u osr"Djetinja" ne placalu doplate za Lim,Rzav,Djetinju :!: Po meni korektno,i ako su salmonidne vode.

Kakve crne salmonidne vode. To su trenutno jedine reke i potoci na kojima ne treba doplatna dozvola. Time bi prakticno za sve vode bile uvedene doplatne dozvole, osim za jezero Vrutci na kome varalicari i ne pecaju. Ovo se vec treba okarakterisati kao neprijateljska delatnost. Hitno treba ukinuti jedinstvenu dozvolu, jer u nasem kraju, a verujem i kod drugih, ne postoji mesto gde se sa njom moze pecati. Osim pukog reketa, koja je svrha jedinstvene dozvole? A ovi zakupci, neka uvedu pune dozvole po sopstvenom nahodjenju za svaku reku ponaosob, pa neka svako placa tamo gde hoce da peca. Ovako, ovo je cista pljacka i otimacina.
Prosle godine gomila ljudi nije kupila dozvolu, ove godine ce se taj broj prepoloviti, ako bude ovo sto se prica.


Vrh
   
PostPoslato: Uto Jan 17, 2012 12:29 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Jan 27, 2011 2:17 pm
Postovi: 1817
Lokacija: novi sad
Odavno tvrdim da smo mi ribolovci (sportski-rekreativni) veoma veliko i znacajno biracko telo, samo dozlaboga neorganizovano. Ako uspemo ikada da nas i drugi (politicari i njihovi lizguzi) na isti nacin dozivljavaju i gledaju, e onda cemo nesto i uspeti da uradimo. Dotle samo pisamo uz vetar, a zna se sta tada biva!

_________________
Catch fish or Die tryin


Vrh
   
PostPoslato: Uto Jan 17, 2012 8:48 am 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 4:32 pm
Postovi: 13345
Lokacija: Sombor....
da li su St. Tisa "Biserno ostrvo" i St. Tisa kod Backog Gradista ista voda?
Ljubisa upravu si, treba da delujemo organizovano i jedinstveno, to kao nedefinisana gomila nemozemo,
pogledaj temu o formiranju varalicarskih udruzenja i saveza u temi Varalicarska takmicenja i susreti.

_________________
Najbolje je biti bogat i zdrav, jer ako si siromasan, dzaba ti sto si bolestan....

Urtelja napisao:
Ne mogu oni poseku, koliko mi moz' da posadimo :lol:


Vrh
   
PostPoslato: Uto Jan 17, 2012 9:08 am 
OffLine
Saradnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Apr 08, 2008 12:41 pm
Postovi: 5082
Lokacija: Београд
Savsko jezero 2000?! Mmicu im...!!!


Vrh
   
PostPoslato: Uto Jan 17, 2012 9:14 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Jan 23, 2007 9:41 pm
Postovi: 8277
Lokacija: Novi Sad
kockar napisao:
da li su St. Tisa "Biserno ostrvo" i St. Tisa kod Backog Gradista ista voda?


Jesu, ista voda.

Biserno ostrvo je ustvari poveće "parče" kopna/obradive zemlje preko puta vikend naselja u Bačkom Gradištu i prekoputa Čuruga (okružuje ga većim delom Mrtva Tisa a zatvara "živa" Tisa sa istočne strane).... :wink:

Slika


Poslednja izmena od Saša u Uto Jan 17, 2012 9:29 am, izmenjeno 1 put ukupno.

Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 177 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2 3 4 5 6 Elipsa 18 Sledeća

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 33 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
cron
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs