Danas je Čet Apr 18, 2024 7:52 pm

Sva vremena su u UTC+02:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 177 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 9 10 11 12 13 Elipsa 18 Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: Pet Jan 20, 2012 1:15 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Jul 28, 2007 3:21 am
Postovi: 4626
Lokacija: Tisa
Ja samo kazem da nama treba koordinator sa kredibilitetom (da ne kazem Vodja :wink: ) koji ce usmeriti energiju ka jedinstvenom cilju i koji ce moci malo lakse da otvara vrata koja se u nasoj zemlji jaaako tesko otvaraju 'obicnom malom coveku'.

_________________
You get one life.
Fish it well.


Vrh
   
PostPoslato: Pet Jan 20, 2012 3:04 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet Nov 02, 2007 10:17 am
Postovi: 784
Lokacija: Kragujevac
Doplate su sad aktuelne i hitne pa radimo sad na tome, klubovi i sekcije kod nekih gotove, kod nekih u toku, a ostali će valjda ubrzo.
Ajdemo , šta se čeka? Ratluk? Nema ratluka!!!! Samo g...a!!!!!

_________________
Varaličarska sekcija - Kragujevac


Vrh
   
PostPoslato: Pet Jan 20, 2012 5:25 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Jan 29, 2008 1:42 pm
Postovi: 336
Lokacija: Harstad-Norway
Kakvog to "Vodju" cekate :?: :?: :?:

Treba da se skupi tri coveka i napravi udruzenje,nikakav guru za to nije potreban.

_________________
a da mene neko pita ja bih sedeo na vrhu planete i brojao zvezde


Vrh
   
PostPoslato: Sub Jan 21, 2012 6:26 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet Nov 02, 2007 10:17 am
Postovi: 784
Lokacija: Kragujevac
Oćemo li da radimo tu peticiju na državnom nivou, ili mi sami da se borimo? :?:

_________________
Varaličarska sekcija - Kragujevac


Vrh
   
PostPoslato: Sub Jan 21, 2012 8:34 pm 
OnLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet Nov 02, 2007 12:00 am
Postovi: 663
Lokacija: Kragujevac - Svilajnac
Hajde, gde su sada svi oni koji su se bunili, ne razumem :roll:
Inicijativa je zapoceta, javite se bre ljudi!!!!

_________________
http://www.PikeR-Lures.com


Vrh
   
PostPoslato: Ned Jan 22, 2012 3:57 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Nov 06, 2007 2:22 pm
Postovi: 1497
Lokacija: Kragujevac - srce Srbije
Drugari, stvar je poprilično laka i vrlo jasna. Za peticiju nije potrebno udruženje/sekcija/klub, već samo volja da se nešto napiše, potpiše, i progura dalje. Peticiju podnose građani-ribolovci i svi oni kojima je to u bilo kakvom interesu. I to ne samo u njihovom već u svačijem. To je valjda jasno. Ova peticija je značajna iz mnogo razloga, a možda najvažniji je da se vidi da li su ljudi zaista spremni da se bore (makar potpisom) za neke svoje principe. U Kragujevcu ima zainteresovanih, to znam, i peticija će možda uspeti ili neće, ali bar ćemo znati da li ima smisla boriti se. Ako mislite da je ovo teško uraditi - grdno se varate, ja imam mnogo obaveza, poslovnih, porodičnih, ali za ovo mogu da izdvojim 3 sata nedeljno. Da li mislite da vi to ne možete?
Ako ima ljudi željnih da nešto urade, udruženje/sekcija/klub je najmanji problem. Traži statut, prekucaj, organizuj 5-10 ljudi - eto osnivačke skupštine i svih "organa", uplati takse (otprilike 10 ljudi po 1500rsd), uzmi pečat i deluj! Eto udruženja/sekcije/kluba.
Kada se i to organizuje, pošaljite po jednog člana ili dva na dogovoreno mesto i osnujte Savez. Kada osnujete savez, omasovite članstvo, napravite plan, osmislite akcije, proširite peticije, TRAŽITE ŠTO JE VAŠE!!

Ali samo ako to zaista želite.

_________________
Kažeš da voliš svoju decu, a vidi šta im ostavljaš - mrtva priroda, slika našeg vremena


Vrh
   
PostPoslato: Ned Jan 22, 2012 6:22 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet Sep 17, 2010 9:48 pm
Postovi: 710
Lokacija: Kraljevo
Kolega maxymus
nista ja ovde vise ne razumem
prvo je bila peticija i dovoljan broj ljudi...
sada odjednom osnivacke skupstine,pecati,ujedinjene nacije...
pa zar nije dosta birokratije,vec i mi treba da je umnozavamo.

uzmite papire sa peticijom,obidjite ribolovacke radnje,udruzenja...informisite ljude, i zavrsena prica.
ili ima kriticne mase ili nema.
ja vam lepo kazem,ako korisnici( i drzava) budu suoceni sa masovnim bojkotom kupovine dozvola
,i doplatnih i redovnih,sami ce traziti dijalog.
Mnogi nisu ni obavesteni sta se dogadja,a vi predlazete nekakve nove klubove,10x1500 din. pa ujedinjene nacije,brisel...
da nije tuzno bilo bi smesno!
skoncentrisite se na jednu stvar i radite to dobro!!!


Vrh
   
PostPoslato: Ned Jan 22, 2012 7:15 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet Nov 02, 2007 10:17 am
Postovi: 784
Lokacija: Kragujevac
Nisi razumeo. :wink:
Ljudi su u dilemi hoćemo li praviti savez ili podpisivati peticije!!!!!

Da razrešim dilemu "sad i odma"!!!! Hoćemo savez i hoćemo peticiju!!!! :wink:

Peticija ide prva iz razloga hitnosti i zato što ne treba ništa više sem podpisa, jmbg i br.j.k.

Klubovi i sekcije idu odmah nakon toga jer upis u APR što se klubova tiče traje oko mesec dana ako se papiri daju danas.

Savez nakon osnivanja sekcija i klubova!!!!

Zašto čekati osnivanje saveza kad za peticiju nisu potrebni, gubili bi vreme!!!!


Nadam se da sam razrešio dilemu, ako ih ima pitajte, samo brzo vreme za peticiju je ključno!!!!!

_________________
Varaličarska sekcija - Kragujevac


Vrh
   
PostPoslato: Ned Jan 22, 2012 7:59 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Sep 10, 2011 7:48 pm
Postovi: 580
Lokacija: Novi Sad
Ne znam dal se peticije pokrecu zbog nekog konkretnog problema ili moze i vise tacaka da obuhvata, ako da dal je moguce da se slozimo oko 3 stvari koje bi peticija trebala da obuhvata na republickom nivou,npr. ukidanje doplatnih dozvola(za sada),smanjena cena ?redovne objedinjene dozvole i bolja kontrola na vodama

_________________
Jedino lošije od petka 13-tog je ponedeljak 16-ti !


Vrh
   
PostPoslato: Ned Jan 22, 2012 9:09 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Nov 06, 2007 2:22 pm
Postovi: 1497
Lokacija: Kragujevac - srce Srbije
@zoranboskovic

Kolega, zato je moj post i podeljen na dva dela. U prvom se kaže da za peticiju nije potrebna nikava pravna forma organizovanja, samo potpis i dobra volja.
U drugom se kaže da bi trebalo organizovati i udruženja/sekcije/klubove jer bez njih nije moguće organizovati Savez na nivou Republike, a sa Savezom je moguće uraditi mnooogo više nego ovakvim, ipak, neorganizovanim delovanjem.
Nadam se da je sad ok.

uvekUpokusaju napisao:
Ne znam dal se peticije pokrecu zbog nekog konkretnog problema ili moze i vise tacaka da obuhvata, ako da dal je moguce da se slozimo oko 3 stvari koje bi peticija trebala da obuhvata na republickom nivou,npr. ukidanje doplatnih dozvola(za sada),smanjena cena ?redovne objedinjene dozvole i bolja kontrola na vodama


Kolega, slažem se sa tobom, ali nažalost nama za sve treba previše vremena. Više vremena provodimo ovde pojašnjavajući stvari koje su svima jasne, umesto da to vreme koristimo na akcije. Ja sam za sveobuhvatnu peticiju, al odavde ne možemo da organizujemo nikoga osim ljudi iz našeg grada, i onih koji se sami jave "sa strane" (hvala im još jednom svima na tome). Iza takve petcije je najbolje da stane Savez (po mom mišljenju), a do Saveza ima još dosta nažalost.

_________________
Kažeš da voliš svoju decu, a vidi šta im ostavljaš - mrtva priroda, slika našeg vremena


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 177 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 9 10 11 12 13 Elipsa 18 Sledeća

Sva vremena su u UTC+02:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 23 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs