Danas je Čet Mar 28, 2024 1:23 pm

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 177 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2 3 4 5 Elipsa 18 Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: Čet Jan 12, 2012 11:04 am 
OffLine
Offtopic majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Mar 30, 2006 1:41 pm
Postovi: 7867
Lokacija: Najzagadjeniji vodotok Europe , Vrbas grad
Ma samo se zakachimo za ovo 2) maseni udeo autohtonih vrsta mora biti veći od 70%; i mogu da ga poooshe :twisted:

_________________
bokara napisao:
Smuđ i Oslić su po meni ribe "praznog" ukusa,bez ikakvog šmeka.popularne su zbog malog broja kostiju,ali su u odnosu na druge ribe najmanje ukusne.'ebo ribu od koje se ne lepe prsti!


Vrh
   
PostPoslato: Čet Jan 12, 2012 11:11 am 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 4:32 pm
Postovi: 13345
Lokacija: Sombor....
Vidis da nije nigde problem da se to profusherishe....
Ako je Mrtva Tisa to prosla onda ocigladno da mrtvi strucnjaci imaju odresene ruke da svima daju zeleno svetlo.

_________________
Najbolje je biti bogat i zdrav, jer ako si siromasan, dzaba ti sto si bolestan....

Urtelja napisao:
Ne mogu oni poseku, koliko mi moz' da posadimo :lol:


Vrh
   
PostPoslato: Čet Jan 12, 2012 11:47 am 
OffLine
Offtopic majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Mar 30, 2006 1:41 pm
Postovi: 7867
Lokacija: Najzagadjeniji vodotok Europe , Vrbas grad
Ma jasno je meni da se strucnjaci lahko kupe za par kila bele ribe i masan burek, no valjda se moze uraditi ponovna evaluacija, valjda ima pokoji zivi strucnjak u Srbendiji :roll:

_________________
bokara napisao:
Smuđ i Oslić su po meni ribe "praznog" ukusa,bez ikakvog šmeka.popularne su zbog malog broja kostiju,ali su u odnosu na druge ribe najmanje ukusne.'ebo ribu od koje se ne lepe prsti!


Vrh
   
PostPoslato: Čet Jan 12, 2012 11:48 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Jan 23, 2007 9:41 pm
Postovi: 8277
Lokacija: Novi Sad
Ma ko će to da radi, proverava i kontroliše u ovom jadu i beznađu od države? :roll:


Vrh
   
PostPoslato: Čet Jan 12, 2012 12:03 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Jul 12, 2009 1:31 pm
Postovi: 1680
Lokacija: Niš, Paraćin
kockar napisao:
(Koja konfuzija u par recenica teksta....neprocenjivo!!!)


Nije konfuzija, da bi voda bila kategorisana, mora da zadovolji totalno 4 uslova.
SVA TRI ova:

kockar napisao:
Ribolovne vode druge kategorije moraju da ispunjavaju sledeće kriterijume:
1) zadovoljavajući kvalitativni i kvantitativni sastav ribljeg fonda na osnovu ocene stanja i produkcionih odlika ribljeg naselja ribolovne vode;
2) maseni udeo autohtonih vrsta mora biti veći od 70%;
3) da su na njima preduzete mere u cilju zaštite i održivog korišćenja ribljeg fonda (poribljavanje, izvršeno investiranje i sl.).

I JEDAN od ova 3:
kockar napisao:
Pored kriterijuma iz člana 3. ovog pravilnika, ribolovne vode druge kategorije moraju ispunjavati i jedan od sledećih kriterijuma:
1) utvrđen režim zaštite prirode;
2) povećan broj ribolovaca koji gravitira ribolovnoj vodi (blizina velikih naseljenih mesta, broj prodatih dnevnih dozvola i dr.);
3) turistički potencijal.


Ili samo jedan uslov, a to je da Nadležna institucija, koju čini jedan ili više "Specijalista za procenu ekostanja vode viši konsultant i predavač na Univerzitetu naučni radnik na proučavanju životne sredine i prostornog planiranja Prof. Dr Spec. Mr. Neki Tamo Lik" kaže da voda MOŽE da dobije 2. kategoriju.
E sad na koji način smo stigli do njegovog MOŽE, da li je on relevantan da to kaže i KO kontroliše njegov rad, KO ga je tamo postavio, to već nije pitanje za ovaj forum već će to pitanje postaviti kome trebaju budući advokati budućeg Saveza varaličara Srbije.

edit: Opet da se osvrnem na djurony-a i Gružu: Neki Tamo Lik je u slučaju Gruže profesor sa Prirodno-Matematičkog fakulteta u Kragujevcu? Jesam li pogrešio? I kako on može da zna, kako on uopšte može da bude merodavan i na osnovu čega? I ko mu je uopšte odredio da on može da bude merodavan? Možda mu je ujak preCednik "Komisije za proveru merodavnosti organa za procenu ispunjavanja uslova kategorizacije određene ribolovne vode".
Ma od svega mi je brej toga muka, puna nam je država takvih radnih mesta, pa kad je ortoped ministar ekologije, šta više reći...

_________________
Svi znaju svrhu, štuka na vrhu, tu su da kvare i naprave lom,
a negde na dnu, sudbinu jadnu, mnogima rešava nekakav som...


Vrh
   
PostPoslato: Čet Jan 12, 2012 12:17 pm 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 4:32 pm
Postovi: 13345
Lokacija: Sombor....
Nisam se precizno izrazio, trebao sam napisati konfuzija zbog par recenica teksta...

Jedna ozbiljna drzava bi odredila sama i odmah jasno i nedvosmisleno,
koje su to vode od strateskog znacaja i zasluzuju poseban tretman,
to bi temeljno i valjano obrazlozila i stavila na javni uvid,
a angazovan bi bio neko ko stvarno ima tezinu i kapacitet za donosenje takvog izbora,
ako ga nema kod nas ima u inostranstvu....
I uklonila mogucnost za dalje muljacine, koje su tek na pocetku.

Ja mislim da bi nasa najrecitija (anti)akcija trebala da bude da trazimo od ministra da se Palic odmah proglasi vodom druge kategorije!!! Covek je iz Subotice, razumece, a ionako se kod nas stalno fura u medijima prica o ogromnim ulaganjima u nesagledivi turisticki potencijal otvorene kanalizacije Subotice ka kom gravitira ogroman broj ljudi. Nece nas valjda onih 5-6 jos zivih babuskica spreciti??? A od svih ribolovaca Srbije treba traziti da jedinstvano plate doplatnu dozvolu za ovaj biser univerzuma u visini od bar 2 prosecna bruto primanja (sa poreazima i doprinosima) na nivou Katara.

*(ove brojne oznake za kategorije jesu u blagoj konfiziji za ono sto je inace znacila brojna oznaka za kategoriju vode a to je kvalitet u hemijsko-biloloskom smislu).

_________________
Najbolje je biti bogat i zdrav, jer ako si siromasan, dzaba ti sto si bolestan....

Urtelja napisao:
Ne mogu oni poseku, koliko mi moz' da posadimo :lol:


Vrh
   
PostPoslato: Čet Jan 12, 2012 9:21 pm 
OffLine
Site Admin
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Dec 02, 2006 3:43 pm
Postovi: 7259
Lokacija: Subotica
Na mapi koja se dobije uz jedinstvenu dozvolu kod RSV-a naznačene su sledeće vode na kojima treba doplatna dozvola:

AK Zobnatica
AK Čonoplja
AK Moravica
Krivaja kod Malog Iđoša
Stara Tisa kod Bačkog Gradišta
Begečka jama
Kovilj
Deliblato
Kajtasovo

Na mapi je naznačeno i da su podaci od 15.08.2011.


Vrh
   
PostPoslato: Pet Jan 13, 2012 2:12 am 
OffLine

Pridružio se: Pon Okt 06, 2008 3:19 pm
Postovi: 405
Lokacija: Uzice
Ljudi moji,
ja sam vec vise puta pisao da u uzickom kraju jos od prosle godine treba 5 dozvola, ali me niko od vas nije zarezivao, posto to vas ne pogadja. U krugu od 50 kilometara nama trebaju
- 3 doplatne dozvole za Drinu
- doplatna dozvola za jezera na Uvcu
a sada se prica i da ce za dva preostala potoka Djetinju i Rzav da uvedu doplatnu dozvolu, bas kao i za Lim. Ovo poslednje sam cuo od kolega ribara, ne mora da znaci da je tacno.
Da ponovim jos jednom, nas kraj je takve konfiguracije da za SVAKU ozbilniju vodu treba doplatna dozvola, ali ste se vi svi oko digli tek kada su uveli za Gruzu. Kad je proslo prosle godine, zasto ne bi i ove? Iz meni nepoznatih razloga na ovom forumu ima vrlo malo ljudi iz uzickog kraja, ali je ocigledno potrebno da se peticija potpisuje na nivou cele zemlje, jer ovo nema nikakve veze sa zastitom ribljeg fonda, vec je u pitanju obicna pljacka. Mnogi ljudi u mom kraju iz revolta ne idu na pecanje. Neki su kupili bicikle, jer za to jos nisu uveli doplatnu dozvolu.
Salu na stranu, kod nas sa osnovnom dozvolom jedino moze da se peca na jezeru Vrutci, gde varalicari i musicari i ne idu.

Manje drzava Srbija zaradi od taksi koje placaju firme za eksploataciju rudnog bogatstva, nego sto zaradi od nas, sportskih ribolovaca koji izlaze na reke i jezera


Vrh
   
PostPoslato: Pet Jan 13, 2012 8:20 am 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 4:32 pm
Postovi: 13345
Lokacija: Sombor....
Najgore je kad vidim da se trazi doplata za vode koje se redovno upropastavaju "sanacionim izlovima"!!!
Uzas!
Jedino Conoplja zasluzuje drugaciji tretman i mozda Deliblato, ali za tu vodu nemam dosta informacija,
i to ne zbog autohtonih vrsta (puna je amura i babuske uz prisutne cverglane), velike povrsine ili bilo cega slicnog,
vec zato sto je godinama cuvana, uredjivana....

_________________
Najbolje je biti bogat i zdrav, jer ako si siromasan, dzaba ti sto si bolestan....

Urtelja napisao:
Ne mogu oni poseku, koliko mi moz' da posadimo :lol:


Vrh
   
PostPoslato: Pet Jan 13, 2012 9:25 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Jul 12, 2009 1:31 pm
Postovi: 1680
Lokacija: Niš, Paraćin
Ervin napisao:
Kajtasovo

:o :cry: :( :|
Pa ovo je bre mrežaroški raj, kako bre ovde doplata??
Da je recimo godina 2001. razumeo bih.

Već je sasvim izvesno da je mutljavina sa doplatnim dozvolama uzela žestoko maha, i da to više nije objektivno i realno sagledavanje situacije na vodi (sem ponekih izuzetaka), već kategorisanje po sistemu "što deblje koverte" ili po sistemu "kum mi tamo direktor".

_________________
Svi znaju svrhu, štuka na vrhu, tu su da kvare i naprave lom,
a negde na dnu, sudbinu jadnu, mnogima rešava nekakav som...


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 177 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2 3 4 5 Elipsa 18 Sledeća

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 24 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs