Danas je Čet Mar 28, 2024 9:39 am

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 48 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2 3 4 5 Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: Ned Mar 11, 2012 8:55 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Mar 26, 2007 11:52 am
Postovi: 1153
Lokacija: Novi Sad, AP Vojvodina
Pa to samo kod nas ima!
Da ti prodaju dozvolu od 50e sa kojom ne znas gde smes da pecas?!Da ne spominjemo sto ni nemas sta da pecas...
U normalnim zemljama kategorizacije i slicne stvari bi se odredile pre nego li su nove dozvole i odstampane a ne posle prodaje nekoliko hiljada...
To nam dovoljno govori koliko doticno ministarstvo zabole za sportski ribolov,za riblji fond jos manje...

_________________
High five with slimy palms.


Vrh
   
PostPoslato: Uto Mar 13, 2012 8:38 am 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 4:32 pm
Postovi: 13345
Lokacija: Sombor....
^da vrlo perfidno odradjeno ponovo, prvo sacekas da bar jedan deo raje kupi "jedinstvenu" i onda na mala vrata guras doplatne.

I onda, kad smo u pitanju mi sa severa na sve to dobijes doplatnu za SRP Gornje Podunavlje, sto znaci:

-placacemo doplatu za Dunav-na kom ne samo da postoji, vec je veoma razvijen i gotovo se uopste i ne kontrolise PRIVREDNI RIBOLOV

-osim Dunava glavne ribolovne vode u rezervatu su stari tokovi Dunava, a po uredbi o formiranju rezervata na starom toku Dunava je zabrajneno koriscenje camaca
u periodu mresta riba, a svi koji su ovde bili znaju da je ribolov bez camca nemoguc, zbog zaraslih, strmih, zatravljanih, plitkih...jednom recju divljih obala. Sto prakticno znaci da na tim vodama nema ribolova 5 meseci godisnje, sto dalje znaci da se doplatna placa za 7 meseci, pa jos ako odbijete bar mesec leda ili za vecinu prosecnoh pecarosa tri meseca zime....sta ostaje???

-po istoj toj uredbi i jos nekim pratecim propisima lokalnog karaktera, gomila voda su proglasene za "mrestilista", a u tom apsurdnom pisanju praznih reci se otislo toliko daleko da su cak i vode na kojima leze najveca vikend naselja (Baracka, Harcas, Dondo...) odredjene za mrestilista, a ti propisi su cak i laicima toliko smesni da nikom ni ne pada na pamet da ih sprovodi...i onda na njima dobijamo totalni divlji zapad, gde svi rade sta pozele kojim alatom pozele i kad im se svidi. Ko neveruje nek ode u avgustu 5 dana na Dondo i nek gleda pred sebe...

-mesec dana godisnje krajem avgusta i u septembru vazi ogranicenje kretajna po rezervatu zbog rike jelena, kad i to odbijemo sta ostaje???

-sescu i izvesti racunicu koliko kilometara vode pokrivaju cuvari JP Vojvodinasume; koliko ih stvarno ima koji realno rade na poslovima ribocuvara; trazicu informacije koja sredstva za rad imaju; izvestaje o zaplenjenim alatima i podnetim prijavama za poslednjih par godina; radne nelaoge; sprovescu anketu medju ribolovcima sa ovih terena po pitanjima kontrola, stanja na vodi i ribokradje; osim toga trazicu i uvid u tokove sudskih postupaka protiv lica koja su nekako i dospela do suda zbog ribokradje, cisto da vidimo koliko ozbiljno je pristupljeno prikupljanju dokaza na osnovu kojih bi oni trebali da odgovaraju za dela koja su nesumnjivo pocinili i koliko rezultata tu ima; kakve programe i makar vizije za podrucje kojim upravljaju imaju?....verujte rezultati svake tacke ponaosob ce biti sramotno losi.

- bezvlasce je otislo toliko daleko da su i sami rekreativni ribolovci u mnogome "podivljali" i ne pridrzavaju se vise nikakvih propisa i moralnih normi. Riba se javno "kolje" van propisa, prodaja ribe od strane rekreativnih ribolovaca je najnormalinija stvar u Bezdanu, Apatinu...dodajte jos carde, pijace...Akcije ribolovaca na terenu, edukacije ribolovaca i njihove dece, inicijative za bilo sta pametno, komunikacija sa upravljacima...sve je tototalno uruseno.

Rezime svega bi bio otprilike ovaj:
kako stvari stoje doplate ce u Srbiji u 90% slucajeva uvesti Javna Preduzeca, za vode koje se najlosije cuvaju i
na kojima se u vecini slucajeva paralelno odvija i privredni ribolov.

Ista ta javna preduzeca prihode ostvaruju jos od citavog niz delatnosti u rezervatima (privredni ribolov, proizvodnja i prerada drveta, lov, turizam, razne takse, zakupi i jos kojesta) i za razliku od drugih upravljaca kojima je ribolov jedini izvor prihoda i rashoda,
barataju ogromnim sumama novca i daleko od toga da su im ove doplatne potrebne za funkcionisanje, takodje evidentno je da se sama briga o vodama sa ribolovnog aspekta vrlo nisko na njihovoj lestvici prioriteta i interesa.

Po pravilniku JP-ovi ove doplate ne moraju da uvedu.
Cisto logicki ako ih uvede jedan zasto ostali ne bi?

Ko je sledeci NPFG? Djerdap?

Ono sto mene najvise nervira, sad ce MOZDA doci do nekog organizovanog bunta ribolovaca, sa ovih prostora.
pa zar sve ovo sto sam napisao nije vec bio dovoljan razlog za tako nesto i bez doplatnih???

_________________
Najbolje je biti bogat i zdrav, jer ako si siromasan, dzaba ti sto si bolestan....

Urtelja napisao:
Ne mogu oni poseku, koliko mi moz' da posadimo :lol:


Vrh
   
PostPoslato: Uto Mar 13, 2012 9:25 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet Sep 17, 2010 9:48 pm
Postovi: 710
Lokacija: Kraljevo
bilo bi lepo da je ovo sto napisa kolega kockar,preterivanje...
nazalost sve je to tacno i vazi za vecinu ribolovnih voda!
lepo sam rekao u temi o doplatnim dozvolama za gruzansko jezero,
nista se posebno nece promeniti sa ukidanjem doplatnih dozvola..
to se vec vidi!!!


Vrh
   
PostPoslato: Uto Mar 13, 2012 9:28 am 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 4:32 pm
Postovi: 13345
Lokacija: Sombor....
S'tim sto je ovo o cemu ja pisem mnogo gore od onog na Gruzi,
bez da ikog zelim da vredjam ili omalovazavam.

_________________
Najbolje je biti bogat i zdrav, jer ako si siromasan, dzaba ti sto si bolestan....

Urtelja napisao:
Ne mogu oni poseku, koliko mi moz' da posadimo :lol:


Vrh
   
PostPoslato: Uto Mar 13, 2012 9:36 am 
OffLine
Offtopic majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Mar 30, 2006 1:41 pm
Postovi: 7867
Lokacija: Najzagadjeniji vodotok Europe , Vrbas grad
kockar napisao:
Ono sto mene najvise nervira, sad ce MOZDA doci do nekog organizovanog bunta ribolovaca, sa ovih prostora.
pa zar sve ovo sto sam napisao nije vec bio dovoljan razlog za tako nesto i bez doplatnih???


Kao sto cu ja MOZDA svim clanovima ovog foruma donirati po gajbu Smederevac Amarill-a :mrgreen:

Treba nam uvesti doplatne za svaku vodu koja postoji, ponaosob, za bolje i nijesmo :?

_________________
bokara napisao:
Smuđ i Oslić su po meni ribe "praznog" ukusa,bez ikakvog šmeka.popularne su zbog malog broja kostiju,ali su u odnosu na druge ribe najmanje ukusne.'ebo ribu od koje se ne lepe prsti!


Vrh
   
PostPoslato: Uto Mar 13, 2012 11:33 am 
OffLine
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Jun 29, 2006 11:07 pm
Postovi: 1422
predlažem doplatne za podzemne vode , kao i za vode u šančevima ispred kuća :? :?

_________________
posteno na vodi i bistro


Vrh
   
PostPoslato: Uto Mar 13, 2012 11:45 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Mar 26, 2007 11:52 am
Postovi: 1153
Lokacija: Novi Sad, AP Vojvodina
Ma i za vodu u kolenu...

_________________
High five with slimy palms.


Vrh
   
PostPoslato: Uto Mar 13, 2012 11:49 am 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 4:32 pm
Postovi: 13345
Lokacija: Sombor....
S obzirom na to koliko smo ozbiljni i efektni, najbolje bi bilo da nam naplate taksu na mozdano-mozdinsku tecnost (likvor),
jer mnogi od nas bas i nemaju opravdanje sto im sive celije plutaju u istoj.

By the way, uzmite, pa pogledajte mapu JP Vojvodinasume Petrovaradin,
pa vidite gde nam se sve smese doplate...

Da sapnem samo jednu znimljivost: Koviljsko-Petrovaradinski rit.

Potraszite i ko su clanovi upravnog odbora istog JP, koji su odluku doneli.

Postoji jos promil sanse da ministarstvo to ne odobri, ali zasto ne bi?
Kad imaju protiv sebe samo nas sa vodom u podrumu, kolenu i glavi.

_________________
Najbolje je biti bogat i zdrav, jer ako si siromasan, dzaba ti sto si bolestan....

Urtelja napisao:
Ne mogu oni poseku, koliko mi moz' da posadimo :lol:


Vrh
   
PostPoslato: Uto Mar 13, 2012 11:58 am 
OffLine
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Jun 29, 2006 11:07 pm
Postovi: 1422
da nisi malo preterao

_________________
posteno na vodi i bistro


Vrh
   
PostPoslato: Uto Mar 13, 2012 12:10 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Nov 06, 2007 2:22 pm
Postovi: 1497
Lokacija: Kragujevac - srce Srbije
kockar napisao:
Ono sto mene najvise nervira, sad ce MOZDA doci do nekog organizovanog bunta ribolovaca, sa ovih prostora.
pa zar sve ovo sto sam napisao nije vec bio dovoljan razlog za tako nesto i bez doplatnih???


Sećam se, ne beše tako davno, jednog sličnog pokušaja organizovanja sportskih ribolovaca, počevši sa lokalnim atributom ali sa tendencijom širenja na celu Srbiju. Ostade sve to samo na "lokalu". Nažalost. "Lokal" je izborio ono što je hteo, na dobrobit većine, ali organizacija je izostala. Kod većine doduše.
Ako zatreba neka pomoć, znam od koga možete da je očekujete. Samo napred.

_________________
Kažeš da voliš svoju decu, a vidi šta im ostavljaš - mrtva priroda, slika našeg vremena


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 48 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2 3 4 5 Sledeća

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 35 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs