Danas je Čet Mar 28, 2024 11:13 am

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 15 postova ]  Idi na stranicu 1 2 Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: Pet Feb 24, 2012 10:29 am 
OffLine
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Jun 29, 2006 11:07 pm
Postovi: 1422
sva sportska, pa tako i ribolovačka udruženja ovih dana su u poslovima preregistracije klubova u privredni registar. pisanje i prilagodjavanje novih statuta , planova delatnosti itd.

e sada.
dok udruženja imaju obaveze ove ili one, i striktno zakonom regulisane delatnosti pa i kada je u pitanju prodaja dozvola, u isto vreme dozvole se prodaju na sve strane,a prodaju ih i kurta i murta.
ono što me naročito ljuti da sam naišao da dozvole ( govorim o somborskoj opštini,a verujem da ni kod drugih nije puno drugačije) prodaju: železničari, udruženje penzionera :shock: , pojedinci kao trgovački putnici od vrata do vrata, ribolovačke radnje koji na foru poklona u robi od 400din privlače članove, a u stvari ta suma je članarina kod svih,pa ne poklanjaju ništa, i mnogi slični ovima.
problem je u tome što niko od gore pomenutih nema nikakav program aktivnosti koji je vezan za sportsko rekreativni ribolov, a da ne pričam o programima i aktivnostima u vezi očuvanja i unapredjenja ekologije i ribljeg fonda.
a šteta se udruženjima nanosi, jer ona uglavnom "žive" od članarine i rabata od prodaje dozvola.
i dok se udruženja trude(barem ona koja opravdavaju svoje postojanje i ime kroz svoje aktivnosti) da okupe članove oko sebe i da edukuju ribolovce, a sve u cilju podizanja ribolovačke svesti i kulture na viši nivo, pojavljuju se grupe,prodavnice pribora i pojedinci koji obmanama i nelegalnim radnjama odvlače ribolovce iz udruženja , a sve zarad zarade i lične koristi.
pa dokle više nekorektnosti i samih upravljača i šta očekuju od udruženja , kada im se dozvole bezmalo prodaju na zelenoj pijaci :evil: :evil: :evil: :evil:

_________________
posteno na vodi i bistro


Vrh
   
PostPoslato: Pet Feb 24, 2012 11:37 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Jan 27, 2011 2:17 pm
Postovi: 1817
Lokacija: novi sad
Pozdrav kolega!
Sto se tice zeleznicara, moram te korigovati. Zeleznicari imaju svoja registrovana udruzenja ribolovaca i sportske i takmicarske sekcije i sasvim legalno prodaju dozvole koje uzimaju od SSRS.

_________________
Catch fish or Die tryin


Vrh
   
PostPoslato: Pet Feb 24, 2012 1:09 pm 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 4:32 pm
Postovi: 13345
Lokacija: Sombor....
Po trenutno vazecoj situaciji svako ko registruje udruzenje ribolovaca moze i da prodaje dozvole.
Posta, zeleznica, prodavnica....3 potpisa, APR, nesto malo troskova i mesec-dva cekanja.

Nazalost samoj takovoj situaciji su doprinela stara udruzenja koja su mahom poslednjih godina, cast izuzecima, i postojala samo da bi uzela procenat od prodaje.
Efekti svega ce se najvise obiti o glavu onim udruzenjima koja su stvarno nesto radila i rade. :(

_________________
Najbolje je biti bogat i zdrav, jer ako si siromasan, dzaba ti sto si bolestan....

Urtelja napisao:
Ne mogu oni poseku, koliko mi moz' da posadimo :lol:


Vrh
   
PostPoslato: Pet Feb 24, 2012 1:28 pm 
OffLine
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Jun 29, 2006 11:07 pm
Postovi: 1422
naravno da je problem baš što se tiče tih kvazi-rabat udruženja. isto tako imam informaciju da su neka registrovana udruženja uzela dozvole od subotičkih centrala, i prodaju ih u somboru. zar se tu ne kosi ona uredba da se dozvola može kupiti samo u mestu gde ti je mesto prebivališta.
isto tako pouzdano znam da neki prodaju povlašćene penzionerske dozvole svim penzionerima , a ne samo onima kako je zakonom regulisano(od 65g pa naviše. ne kažem da je u redu, ali je tako).
što znači da se falsifikuju podaci njihovih članova, koji se prikazuju kod predaje broja prodatih dozvola.
ali opet podvlačim da je najveći problem da se odvlačenjem članova od strane "udruženja" koja služe samo za prodaju dozvola slabi i gubi svaki smisao organizovane borbe za prava ribolovaca i svega što je u vezi sa tim. jer se te iste organizacije ne pojavljuju nigde sem već kod pomenute aktivnosti.

_________________
posteno na vodi i bistro


Vrh
   
PostPoslato: Pet Feb 24, 2012 1:32 pm 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 4:32 pm
Postovi: 13345
Lokacija: Sombor....
Posle one afere sa laznim dozvolama, nista me ne bi cudilo, odavno se tu svakave igre vode.

_________________
Najbolje je biti bogat i zdrav, jer ako si siromasan, dzaba ti sto si bolestan....

Urtelja napisao:
Ne mogu oni poseku, koliko mi moz' da posadimo :lol:


Vrh
   
PostPoslato: Pet Feb 24, 2012 3:19 pm 
OffLine

Pridružio se: Ned Apr 10, 2011 9:10 am
Postovi: 103
Dobro je da neko i kupuje dozvole , a sama udruzenja su kriva sto je tako .
I Japance :x da dovedemo , da oni to organizuju , NEKOME NE BI ODGOVARALO .


Vrh
   
PostPoslato: Pet Feb 24, 2012 3:44 pm 
OffLine

Pridružio se: Ned Jan 31, 2010 7:06 pm
Postovi: 414
Lokacija: Šid
Pa ljudi vi kasnite,kod mene je tako unazad 15g. :mrgreen:


Vrh
   
PostPoslato: Pon Feb 27, 2012 11:59 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Mar 05, 2009 9:51 pm
Postovi: 579
Lokacija: obrenovac
Kakvi su nam ribolovci(većina),takva su nam i udruzenja !


Vrh
   
PostPoslato: Pon Feb 27, 2012 10:14 pm 
OffLine
Forum Domacin
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 01, 2006 10:53 am
Postovi: 4869
Lokacija: DUNAV 1163 km
Damjane kolega po stapu i po camcu podseti me da ti platim pivo kad se sretnemo :wink:

_________________
www.mgz.rs


Vrh
   
PostPoslato: Pon Feb 27, 2012 11:08 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Feb 05, 2012 11:31 pm
Postovi: 403
Lokacija: NS
IMAS VOPI I OD MENE


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 15 postova ]  Idi na stranicu 1 2 Sledeća

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 30 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs