Danas je Čet Mar 28, 2024 6:56 pm

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 714 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 61 62 63 64 65 Elipsa 72 Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Dozvole 2013
PostPoslato: Ned Mar 17, 2013 12:02 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Okt 17, 2012 8:53 am
Postovi: 461
Ta takmicenja su skupa. Prihodi od clanarine i dozvola nisu veliki i uglavnom su dovoljni za tekuci rad udruzenja. Ako se finanansira takmicarski deo, sta ce preostati za ribolovce koji su platili clanarinu i dozvole? Na koji nacin ce se njihovi interesi podmiriti? Ako im se ne vrati na neki nacin to sto su platili da bi bili clanovi udruzenja, zasto uopste da budu clanovi tog udruzenja?


Vrh
   
 
 Tema posta: Re: Dozvole 2013
PostPoslato: Ned Mar 17, 2013 12:13 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Jan 27, 2011 2:17 pm
Postovi: 1817
Lokacija: novi sad
Koliko vas igra fudbal ili kosarku rekreativno?
Da li morate biti clan nekog kluba ili udruzenja da bi mogli rekreativno da se bavite time?
Kao rekreativnog ribolovca naterali su me da budem clan udruzenja ili kluba da bih mogao da se bavim rekreativno ribolovom i onda od tih para finansiraju takmicenje sportskih ribolovaca iz takmicarskih sekcija u okviru kluba ili udruzenja i uvek ide najveci deo sredstava nekog udruzenja bas na to!
Imate Sportski Savez Srbije pa trazite sredstva za takmicenja sportskih ribolovaca i raznih sekcija u okviru udruzenja.
Da postoji neki nacin da neplacam clanarinu nebih je nikada u zivotu platio.

_________________
Catch fish or Die tryin


Vrh
   
 
 Tema posta: Re: Dozvole 2013
PostPoslato: Ned Mar 17, 2013 12:32 pm 
OffLine
Saradnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Maj 24, 2006 12:26 am
Postovi: 8889
Lokacija: Niš
Naravno. Ali ako pažljivo pročitate šta sam napisao pod "obaveze udruženja", videćete da nigde ne spominjem plaćanje odlazaka na takmičenje.

To što se izgubio smisao udruženja je zato što oni godinama unazad nemaju nikakve obaveze osim prodaje dozvola. Ali to nisu oni tako smislili i hteli, već oni koji su pravili predhodni zakon pre nekoliko godina. Oni su obesmislili udruženje, a podigli u nebesa nekoliko privatnih firmi korisnika.

Stanje ribolova u Srbiji je toliko loše da je jako bitno svaki dinar od dozvole potrošiti na unapređivanje tog stanja. U tom kontekstu je mnogo bolje dati procenat udruženju i zadati mu neke obaveze, nego dati procenat benzinskoj pumpi na kojoj bi Simspon rado kupio dozvolu. Ja zaista ne vidim kako će ta pumpa unaprediti stanje u ribolovu od to nešto para što dobije od prodaje dozvola...

_________________
Svi su bili na mojoj strani, zato se čamac i prevrnuo...


Vrh
   
 
 Tema posta: Re: Dozvole 2013
PostPoslato: Ned Mar 17, 2013 12:38 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Mar 14, 2007 2:37 am
Postovi: 964
Ama Goci kako neko mene moze da natera da izdvajam za nekakvo udruzivanje ako necu da se druzim? Zasto da placam bilo sta sem dozvole pobogu i zasto da i jedan dinar ode na drugu stranu sem za unapredjenje ribolova, ribocuvare, opremu, poribljavanje. Necu da placam svojim parama ni jednog jedinog zaposlenog u nekakvom udruzenju jer to ne treba da bude moja obaveza. Neka ga placa onaj ko ga je osnovao.
Alo bre nece pumpa da unapredjuje ribolov vec je tu kao servis za pridaju dozvola i od toga treba da ima procenat kao i svaka trgovina. Hajde prvo da se nateraju svi ribolovci da kupuju dozvole da vidis koliki bi bio prihod i koliko zapravo imamo ribolovaca. Necu bre ni pripadnici Romske nacionalne manjine da pecaju bez dozvole. Ili neka im drzava to odobri, ali hajde da se konacno utvrdi realno stanje sa brojem ribolovaca. Ja tvrdim da je broj 50% veci od ovog koji imamo sada.


Poslednja izmena od simpson_H u Ned Mar 17, 2013 12:42 pm, izmenjeno 1 put ukupno.

Vrh
   
 
 Tema posta: Re: Dozvole 2013
PostPoslato: Ned Mar 17, 2013 12:39 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Apr 26, 2010 9:10 pm
Postovi: 1765
...ja u stvari mislim da udruzenja treba da placaju ribolovcima clanarinu :idea:
@Goci
...svaka tebi cast ti imas zivce ko konopce :|


Vrh
   
 
 Tema posta: Re: Dozvole 2013
PostPoslato: Ned Mar 17, 2013 12:44 pm 
OffLine

Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 10:16 pm
Postovi: 763
Lokacija: vozdovac
goci a sta bi po tebi bila duznost udruzenja?


Vrh
   
 
 Tema posta: Re: Dozvole 2013
PostPoslato: Ned Mar 17, 2013 12:46 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Mar 14, 2007 2:37 am
Postovi: 964
Udruzenja treba da se ugase jer nemaju svoju svrhu. Uzimati model Slovenije gde udruzenja gazduju vodama nije normalno u Srbiji. Uzmite primer uredjenih zemalja, gde dozvolu za ribolov imas da kupis na svakom cosku, u svakom supermarketu, u svakoj trafici, u svakom motelu ili pumpi. Ribolovacko udruzenje je recidiv socijalistickog udruzivanja rada i sredstava , neki hibrid OOUR-a, gde je sve nase a zapravo nista nije nase. Ne zelim da budem deo toga i totalno je nenormalno ucestvovai u tome.


Vrh
   
 
 Tema posta: Re: Dozvole 2013
PostPoslato: Ned Mar 17, 2013 12:49 pm 
OffLine
Saradnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Maj 24, 2006 12:26 am
Postovi: 8889
Lokacija: Niš
Goci napisao:
Udruženja mogu da urade mnogo! Mogu da vrše edukaciju ribolovaca, organizovanje polaganja ribolovačkog ispita, prikupljanje i interpretaciju podataka o evidenciji ulova, isto to za evineciju kontrole od strane ribočuvara...

simpson_H napisao:
Zasto da placam bilo sta sem dozvole pobogu i zasto da i jedan dinar ode na drugu stranu sem za unapredjenje ribolova, ribocuvare, opremu, poribljavanje.


Čitaš li ti šta pišem? Zar ovi poslovi nisu unapređenje ribolova? Da prikupe i sortiraju podatke o evidenciju ulova, pa tako se recimo pokaže da je neka bara kraj Dunava dala prošle sezone veliki broj ulova linjaka, pa se taj podatak iskoristi da se ta bara dodatno zaštiti i da recimo tamo odu Ljuba i ekipa i nalove primerke za matično jato za veštački mrest?

Zar nije koristan podatak analiziranje gde su ribolovci sretali kontrolore, pa da se zaključi da na nekoj reci niko prošle sezone nije sreo ribočivara, pa da se pozove na odgovornost firma koja treba da čuva tu ruku?

Ti hoćeš da te podatke prukuplja i interpretira benzinska pumpa?

_________________
Svi su bili na mojoj strani, zato se čamac i prevrnuo...


Vrh
   
 
 Tema posta: Re: Dozvole 2013
PostPoslato: Ned Mar 17, 2013 12:52 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Sep 18, 2010 7:05 pm
Postovi: 2538
Lokacija: Beograd, Kruševac
Vlado, mi ćemo da osnujemo udružence, da organizujemo putovanja, jednodnevna, dvodnevna, sve kako si zamislio, biće to sasvim nešto novo i odlično za promenu, pa ako ovde u bg-u ne možemo da se sakupimo za tako dobru stvar onda...

_________________
“Give a man a fish and he will eat for a day. Teach him how to fish, and he will sit in a boat and drink beer all day. ”


Vrh
   
 
 Tema posta: Re: Dozvole 2013
PostPoslato: Ned Mar 17, 2013 1:03 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Mar 14, 2007 2:37 am
Postovi: 964
Goci pumpa dobija proviziju za prodaju aman. Pumpa je diler robe koja se zove dozvola za ribolov.Povizija se daje radi stimulacije prodaje svakom dileru, to je sasvim normalno i posteno. Razdvoji te stvari vec jednom.

Ne zelim da se udruzenje koje su formirali Mika, Laza, Pera, Randja i Goci bavi kontrolom ulova, statistikom i evidencijom ulova jer tako nemaju ama bas nikakvu odgovornost ni kontrolu. Neka ta tela koja se bave edukacijom, statistikom ulova i slicno formira onaj koji upravlja vodom i neka za to sto rade budu odgovorni direktno tome ko ih placa. Jer ja gledam samo jednog ko je odgovoran za stanje u ribolovu. A to je u ovom slucaju upravljac podrucja. Ne zanimaju me druzine Pere Kvrzice jer ja nemam nista sa njima i ne zelim da mi se namece da imam. Jel ti sad malo jasnije o cemu pricam? Ako zakon definise da je obaveza onoga koji upravlja, edukacija ribolovaca, organizacija polaganja ispita i vodjenje statistike ulova, sta bre neki OOUR "Plovak" ima sa tim? Sta bre neka ekipa koja je formirala sama sebe treba da uzima od mene i jos to da mi namece kao obavezu?


Vrh
   
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 714 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 61 62 63 64 65 Elipsa 72 Sledeća

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 25 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs