Danas je Čet Mar 28, 2024 6:35 pm

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 714 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 3 4 5 6 7 Elipsa 72 Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Dozvole 2013
PostPoslato: Čet Okt 04, 2012 12:51 pm 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 4:32 pm
Postovi: 13345
Lokacija: Sombor....
Veoma detaljno i po mojoj proceni zdravo gledaje na stvar,
sam koncept jedinstvene dozvole i obaveza vadjenja dozvole u mestu prebivalista,
su umnogome poremetili neke osnovne logicke postulate konkurencije i upravljanja na zdravom osnovu.
Bilo je i prica na ovu temu, ali vec postaje prilicno tesko pratiti sta je sve i o cemu pisano na forumu...

Elem, ljude obicno mnogo vise pogadja krajnji rezultat nego razlozi i povodi za njegov nastanak,
a ko zeli problem da resi, more se uhvatiti u kostac sa njima.

_________________
Najbolje je biti bogat i zdrav, jer ako si siromasan, dzaba ti sto si bolestan....

Urtelja napisao:
Ne mogu oni poseku, koliko mi moz' da posadimo :lol:


Vrh
   
 
 Tema posta: Re: Dozvole 2013
PostPoslato: Čet Okt 04, 2012 12:52 pm 
OffLine

Pridružio se: Čet Jul 16, 2009 9:49 pm
Postovi: 1153
Lokacija: Stockholm
Ja za ovu što dolazi (2013) planiram da uzmem dozvolu i za Srbiju, kao i svih prethodnih dok sam tu bio.
Prvi razlog je da me niko ne cima na vodi.
Drugi razlog cena, koja je gledano na to šta se dobija (365 dana ribolova - skoro cela Srbija) po meni sasvim OK.
Primer plaćanja dozvole u Sloveniji je sledeći:
cena godišnje dozvole (za revir na kom ja lovim) 124evra
lovni dani - ciprinidi 40, salmonidi 20
polaganje ribarskog ispita 60evra (jednom se polaže)
da ima ribe gore ima al ima i u Srbiji, a opet gledano srazmerno na ovo gore napisano sve govori da je barem cena OK.
PS. zaboravi da dodam, kad gledam cene goriva u Slo.(1,55evra) i Srb.(160dinra) što je tu negde onda mislim da je dozvola za ribolov u odnosu na cenu goriva koja se plaća u Srbiji ekstra povoljna.


Poslednja izmena od koste910 u Čet Okt 04, 2012 1:09 pm, izmenjeno 1 put ukupno.

Vrh
   
 
 Tema posta: Re: Dozvole 2013
PostPoslato: Čet Okt 04, 2012 1:04 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Jan 27, 2011 2:17 pm
Postovi: 1817
Lokacija: novi sad
Nisam u fazonu da branim Vladu i drzavne organe za njihov nerad, ali ... 6000 dinara podeljeno na 12 meseci iznosi 500 dinara mesecno!
Zapitate li se koliko potrosite mesecno na neke druge stvari koje i nisu ni dobre po zdravlje (alkohol, cigarete, ...). a za uzivanje u prirodi (uglavnom) i lepo i kvalitertno provedenom vremenu sa nekolicinom kolega, prijatelja ili tek novoupoznalih ljudi placate 500 din.
Dozvolu cu izvaditi zato sto ne zelim da idem na vodu i osvrcem se preko ramena ide li kontrola ili ne, nego da bih uzivao i opustao se od kojekakvih svakodnevnih stresova i budalastina.
Sinoc na Sangaju prosla kontrola sa camcem ali nazalost nisu izlazili na obalu i trazili dozvole, pa i pored toga posle njihovog prolaska prepolovio se broj ribolovaca na obali. Spartali su tamo-vamo nekoliko puta i ulazili u kanal DTD, nadam se samo da cu taj prizor cesce vidjati!!!

_________________
Catch fish or Die tryin


Vrh
   
 
 Tema posta: Re: Dozvole 2013
PostPoslato: Čet Okt 04, 2012 1:10 pm 
OffLine
Saradnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Apr 08, 2008 12:41 pm
Postovi: 5082
Lokacija: Београд
E, kad bi se makar jednom zajebali da dodju i na kej kod SC Gale Muskatirovic, na Dorcol rodzaci...uzeo bih i dve :) Samo da vidim makar dvojicu, trojicu koju ce da rebnu po usima, lako bih se rastao od 6 somica...ovako cu da dam, ali teska srca, zarad mirnog provoda na vodi...

_________________
Због бурних историјских догађаја пао сам у нервну тензију,
молим надлежни орган да ми одобри одлазак у пензију...


"Свак је рођен да по једном умре, част и брука живе довијека."

"Ко сме, тај може, ко не зна за страх, тај иде напред!"


Vrh
   
 
 Tema posta: Re: Dozvole 2013
PostPoslato: Čet Okt 04, 2012 2:16 pm 
OffLine

Pridružio se: Sre Nov 24, 2010 8:31 pm
Postovi: 74
Lokacija: Sokobanja
homoesoxns napisao:
Nisam u fazonu da branim Vladu i drzavne organe za njihov nerad, ali ... 6000 dinara podeljeno na 12 meseci iznosi 500 dinara mesecno!


Ova računica nije poražavajuća, ali moje pitanje se odnosilo na to šta ribolovac, dobija od države kad ona uzme svojih 1800,00. Plaćanje dozvole je za mene uvek predstavljalo sledeće, plaćam mogućnost da koristim prirodno dobro i nikad nisam došao u dilemu, platiti ili neplatiti.A sad da se vratimo na onaj novac koji preostaje korisniku, za koje svi kažemo da rade loše, neki više, neki manje. Koje činjenice, zakonski okviri i podsticaji teraju ili stimulišu korisnika da radi dobro. Koju ideju i iskustva iz sređenijih zemalja Evrope, naš prosečan korisnik može da sprovede u delo, šta treba da predstavlja stimulans korisniku da svoj posao radi bolje. Dok god, od ovog posla, država ne napravi mogućnost za stalno unapređivanje i razvoj biznisa u ovoj oblasti neće biti nikakvih pomaka i dalje ćemo imati pilićare i jajare koj će se zadovoljavati time da prodaju neku godišnju dozvolu.
Poslednja studija koja se bavila ovom temom tako što je uporedila broj plaćenih dozvola po glavi stanovnika, 2005. godine kaže da u zemlji Srbiji ribolovačku dozvolu plaća 0,8% stanovništva. Ako ovaj podatak uporedimo sa brojem ribolovaca u skandinavskim zemljama koji se kreće i preko 20%, vidimo da postoji veliki prostor za povećanje broja prodatih dozvola, t.j za proširenje ciljne grupe i samim tim za povećanje obima ponude koje su sada na nivou utopije.
Ako želimo bolje stanje na našim vodama, moramo da budemo spremni na korenite promene, koje se prvo odnose na promene u glavama i nas koji pecamo i onih koji tu oblast uređuju i vode. A te koji nas vode, od Vlade do ribolovačkih udruženja, biramo sami


Vrh
   
 
 Tema posta: Re: Dozvole 2013
PostPoslato: Sre Okt 10, 2012 11:30 pm 
OffLine

Pridružio se: Sre Sep 23, 2009 2:41 pm
Postovi: 5190
Lokacija: Beograd-Donji Milanovac
Postoji velika verovatnoća da se u 2013 god uvede zabrana privrednog ribolova na teritorijama nacionalnih parkova.
Tačnije Đerdap i Fruška Gora deo kod Dunava.
Da bi dobili novac od EU za razvoj nacionalnih parkova, potrebno je ispuniti određene uslove,a privredni ribolov je jedan od tih uslova.
Da li će biti u 2013 god još se tačno ne zna. Jer će oko 36 alasa ostati bez prihoda. A ne treba zaboraviti da su morali da registruju firme.
Kako će se to rešiti, još se ne zna.
Ali ako do toga dođe i 60 eura neće biti mnogo za dozvolu.

_________________
Bistro


Vrh
   
 
 Tema posta: Re: Dozvole 2013
PostPoslato: Sre Okt 10, 2012 11:51 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Jun 28, 2007 8:15 pm
Postovi: 7017
Lokacija: zajecar, nis
Ma, to ce cudo jedno da promeni stvari, sad cemo da kacimo tvistere za strukove i mreze bez plocice, umesto sa plocicom...

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=MM64ynWN5BQ


Vrh
   
 
 Tema posta: Re: Dozvole 2013
PostPoslato: Čet Okt 11, 2012 2:54 pm 
OffLine

Pridružio se: Čet Feb 12, 2009 9:18 pm
Postovi: 529
ali koste ovde druze rade ceo mesec za 200/do 300 eura a kolko je plata u sloveniji


Vrh
   
 
 Tema posta: Re: Dozvole 2013
PostPoslato: Čet Okt 11, 2012 3:16 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Feb 09, 2009 2:03 pm
Postovi: 1694
Lokacija: Unites States of Vojvodina
^
Naduvani republički prosek u Srbistanu za Jun mesec tekuće godine iznosio je 357 EUR.
Za isti taj period Slovenac je prosečno dobio 988 EUR.
Za razliku od ovdašnjih tekućih deponija, ondašnje vode su čiste, poribljavane, čuvane i naseljene ribom.
Tamo dozvola ni 500 EUR da košta ne bi bilo puno, a za ovdašnji "doživljaj" u kakofoniji kesa, prosute nafte, smrada i praznine i jedan jedini cent je previše.
Svako eventualno poređenje je potpuno besmisleno.

_________________
Ko nema u glavi, a nema ni u nogama-najebo je!


Poslednja izmena od Tamerlan u Čet Okt 11, 2012 3:22 pm, izmenjeno 1 put ukupno.

Vrh
   
 
 Tema posta: Re: Dozvole 2013
PostPoslato: Čet Okt 11, 2012 3:18 pm 
OffLine

Pridružio se: Ned Feb 21, 2010 2:36 pm
Postovi: 886
Lokacija: Vrbas...vbk..najzagadjeniji vodotok evrope..
dalibor.munja napisao:
ali koste ovde druze rade ceo mesec za 200/do 300 eura a kolko je plata u sloveniji


pravo pitanje ..samo da dodam da sama socijalna prilika u sloveniji ili negde drugo sem kod nas nije toliko dugo ugrozena ili bolje reci razneta tako da dok je god tolike bede i socijale ja mislim da se nece moci bog zna sta uraditi i promeniti ovde kod nas..mozda u nekim krajevima ali veoma mali procenat moze da napravi ozbiljniji pomak...tesko se ljudi sa porodicom ,sa primanjem od dvesta ii trista evra mogu odreci bilo koje cifre za dozvolu ili bilo sta pored same kuce i porodice ...nazalost ali istina ...mislim da ce biti bolje tek kada svima nama malo skoci standard,ako to i dozivimo..a dace bog zdravlja ..
ps.ili sto kaze kockar svako neka pripazi na svoju vodu koliko moze i kako moze ..pa bice barem malo bolje svugde... :!:

_________________
Svi znaju svrhu, stuka na vrhu,
tu su da kvare, i naprave lom,
a dole na dnu, sudbinu jadnu
mnogima resava nekakav som.


Vrh
   
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 714 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 3 4 5 6 7 Elipsa 72 Sledeća

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 31 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs