Danas je Čet Apr 18, 2024 5:39 am

Sva vremena su u UTC+02:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 714 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 62 63 64 65 66 Elipsa 72 Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Dozvole 2013
PostPoslato: Ned Mar 17, 2013 1:12 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet Nov 06, 2009 7:42 pm
Postovi: 1218
Ovih dana se bavim problematikom zvanom Udruženje i pratim zakonske odredbe u vezi sa tim,vaša razmišljanja,stavove kolega ribolovaca,opšte okolnosti i pokušavam da nađem tračak nade i zadovoljstva za osnivanje varaličarskog udruženja i ne uspevam.
Najteže mi pada što ste svi u pravu.

_________________
Ja sam važan činilac.
To je moja trajna orjentacija.


Vrh
   
 
 Tema posta: Re: Dozvole 2013
PostPoslato: Ned Mar 17, 2013 1:32 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Jan 27, 2011 2:17 pm
Postovi: 1817
Lokacija: novi sad
Bolje osnuj varalicarsku sekciju kada vec imas volje da tako nesto radis pa onda pokusaj da to dignes na jedan mnogo visi nivo i pokazes udruzenju kako moze i treba da se radi.

_________________
Catch fish or Die tryin


Vrh
   
 
 Tema posta: Re: Dozvole 2013
PostPoslato: Ned Mar 17, 2013 1:58 pm 
OffLine

Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 10:16 pm
Postovi: 763
Lokacija: vozdovac
unapredio bi se ribolov kad bi ribolovac koj zivi u apatinu,vidi da neko na njegovoj vodi izlovljava ribu u mrestu,zove neki broj onoga ko gazduje na toj vodi,oni dodju i pohapse svakog vrsi taj prestup,debelo ih kazne i oni vise nikad ne dodju tu da pecaju ribu u mrestu.onda posle nekog vremena vidi da neko uzima ribu ispod mere,okrene broj i dodju i pohapse ih i posle nikad ne odnesu ribu kuci za svaki slucaj.a nedaj boze da uhvate nekog da bije strujom,da mu uzmu i camac i kola i kucu i u zatvor...
vidi neko na pijaci se prodaje riba u mrestu i ispod mere,opet pozove famozni ne postojeci broj na koj se niko ne javlja i ako se javi kaze da nema ovlascenja ili slicni glupavi odgovor.
dogodine ti pecas ko u madjarskoj...


Vrh
   
 
 Tema posta: Re: Dozvole 2013
PostPoslato: Ned Mar 17, 2013 2:04 pm 
OffLine
Saradnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Maj 24, 2006 12:26 am
Postovi: 8889
Lokacija: Niš
OK, Boki (Simps), sada se već razumemo.

Slažem se da ovakva kakva jesu ribolovačka udruženja nemaju mnogo smisla, ali ne zaboravi da nisu sama takva postala već ih je država obesmislila. Ona je dala mogućnost da udruženje osnuju neka dva lika koja jedino žele zaradu od članskih karti, i ona je dozvolila da oni nemaju nikakvih drugih obaveza ni prema ribolovcima, ni prema državi.

Ali ako država reši to da promeni, udruženja (ili neka se to zove "ribolovačka organizacija" ako ti reč "udruživanje" smeta) mogu da dobiju mnogo veći značaj. Neka to bude organizacija koja dozvolu za rad dobija od države i koja od države dobija listu obaveza koju mora da ispuni. Dakle dobije neku licencu za rad i ako ne ispunjava propisane uslove ona gubi licencu i više ne može da radi.

Zamisli da postoji takva organizacija u svakom gradu (negde i više njih) i da vođe te organizacije biraju glasanjem ribolovaci koji tamo kupuju dovzolu. I da ti ljudi rade minimalno ono što je njihova ugovorna obaveza sa državom. Oni treba da budu spona ribolovaca i korisnika voda, oni treba da bude spona ribolovaca i ministarstva. Vidiš neki problem na vodi, pozoveš i prijaviš toj organizaciji, a ona ima obavezu da obavesti korisnika, ministarstvo, nadležnu inspekciju...

To bi sigurno bilo korisnije za ribolov u Srbiji od trenutne mogućnosti da dozvole prodaje ko stigne bez ikakvih obaveza.

_________________
Svi su bili na mojoj strani, zato se čamac i prevrnuo...


Vrh
   
 
 Tema posta: Re: Dozvole 2013
PostPoslato: Ned Mar 17, 2013 2:16 pm 
OffLine

Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 10:16 pm
Postovi: 763
Lokacija: vozdovac
da te uhvate sa stukom ispod mere,prvo ce ti napisati kaznu koju nikakvom zalbom,sudskim postupkom ili bilo cime neces moci da opravdas ako ti nadje stuku ispod mere a kazna ce biti da ti ode prosecna godisnja zarada.ako budes pokusao da pametujes,poslace te kod psihijatra o tvom trosku koj ce te kostati vise od kazne...od tih para da se placa kontrola,poribljhava itd


Vrh
   
 
 Tema posta: Re: Dozvole 2013
PostPoslato: Ned Mar 17, 2013 3:08 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Jul 28, 2007 3:21 am
Postovi: 4625
Lokacija: Tisa
Ja se potpuno slazem sa Simpsonom, ako je potrebna edukacija, neka se izdvoji jedan procenat cene dozvole koji ce biti obavezan da se utrosi na edukaciju, ako je potrebna analiza, neka se propise koji procenat od dozvole upravljac mora da utrosi na analizu. Ne moze neko ko je registrovan kao neprofitna organizacija da kuka kako nema para i kako moraju svi da placaju clanarinu da bi oni opstali. Ako ste neprofitni onda volontirajte za svoju dusu, ako niste, onda osnujte konsultantsku kucu za edukaciju ribolovaca i analizu voda pa naplacujte svoje usluge, ako imate dovoljno strucnosti i znanja da vas angazuju. Danas je situacija takva da 10 posto ribolovaca sa nekog podrucija mogu da legitimno izaberu rukovodstvo nekog udruzenja i raspolazu sa 100 posto sredstava od svih ribolovaca na nacin koji njima odgovara i koji najcesce ima minimalan pozitivni uticaj na ribolovno podrucije a maksimalni pozitvni uticaj na to rukovodstvo.

_________________
You get one life.
Fish it well.


Vrh
   
 
 Tema posta: Re: Dozvole 2013
PostPoslato: Ned Mar 17, 2013 4:40 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Apr 07, 2007 10:58 pm
Postovi: 2805
Lokacija: Jagodina
Kolege, svaka čast na postovima, na želji da se nešto promeni...

Al moram malo da skrenem s teme i da napišem slučaj iz Jagodine. Ovim ne želim da vam ubijem volju i moral al eto, da imate uvid čega sve ima u ovoj našoj državi...


A na ovo što ću da napišem me je podstako sledeći post...

acasim75 napisao:
zove neki broj onoga ko gazduje na toj vodi,oni dodju i pohapse svakog vrsi taj prestup,debelo ih kazne i oni vise nikad ne dodju tu da pecaju ribu u mrestu.


Kolega Lomnica (koga mnogi ovde ne gotive i koji ima neke mane al koji je, verujte, pravedan i iskren čovek) je pozvao ribočuvare zbog nekih krivolovaca koje je zateko na vodi. Umesto da se desi nešto slično ovom što je kolega acasim75 napisao, desilo se to da su ribočuvari brže bolje otkucali Lomunca ribokradicama! I naravno, poslali mu jasnu poruku da više nikad ne pokušava da ih nazove zbog ribokrađe koju vidi na vodi.

I sad Lomunac pizdi što mora da da pare takvim ljudima za dozvolu. Kako on kaže, plaća saučesnike ribokradica...

Morate da priznate da je gledano iz njegovog ugla, plaćanje dozvole čisto ebanje u mozak od strane korisnika, ribočuvara, države...koga li već...


Vrh
   
 
 Tema posta: Re: Dozvole 2013
PostPoslato: Ned Mar 17, 2013 5:22 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Jun 21, 2007 10:14 pm
Postovi: 1457
sto nije snimio taj razgovor na telefon i okacio na youtube, digla bi se prasina kao sa komunalcima iz autobusa


Vrh
   
 
 Tema posta: Re: Dozvole 2013
PostPoslato: Ned Mar 17, 2013 5:29 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Mar 14, 2007 2:37 am
Postovi: 964
Goci napisao:
OK, Boki (Simps), sada se već razumemo.

Slažem se da ovakva kakva jesu ribolovačka udruženja nemaju mnogo smisla, ali ne zaboravi da nisu sama takva postala već ih je država obesmislila. Ona je dala mogućnost da udruženje osnuju neka dva lika koja jedino žele zaradu od članskih karti, i ona je dozvolila da oni nemaju nikakvih drugih obaveza ni prema ribolovcima, ni prema državi.

Ali ako država reši to da promeni, udruženja (ili neka se to zove "ribolovačka organizacija" ako ti reč "udruživanje" smeta) mogu da dobiju mnogo veći značaj. Neka to bude organizacija koja dozvolu za rad dobija od države i koja od države dobija listu obaveza koju mora da ispuni. Dakle dobije neku licencu za rad i ako ne ispunjava propisane uslove ona gubi licencu i više ne može da radi.

Zamisli da postoji takva organizacija u svakom gradu (negde i više njih) i da vođe te organizacije biraju glasanjem ribolovaci koji tamo kupuju dovzolu. I da ti ljudi rade minimalno ono što je njihova ugovorna obaveza sa državom. Oni treba da budu spona ribolovaca i korisnika voda, oni treba da bude spona ribolovaca i ministarstva. Vidiš neki problem na vodi, pozoveš i prijaviš toj organizaciji, a ona ima obavezu da obavesti korisnika, ministarstvo, nadležnu inspekciju...

To bi sigurno bilo korisnije za ribolov u Srbiji od trenutne mogućnosti da dozvole prodaje ko stigne bez ikakvih obaveza.


Ma znam ja da ces ti da ukapiras sta pricam i da nam je cilj isti ali neke stvari moraju da se rasclane. Zato sam ja protiv toga da neki diler dozvola dobije 5 a neki 15% od dozvola pod izgovorom "eto mi smo udruzenje kapetan Mikula Mali i nama treba da pripadne 15% od dozvola". Ako vec dajes procenat za prodaju dozvola onda to neka bude bas za prodaju. Ili ovaj idiotski propis da dozvola mora da se kupi u mestu stanovanja, sta bre nekoga boli uvo dal sam ja kupio dozvolu u Beogradu ili u Vranju, ja valjda kupujem dozvolu koja se zove REPUBLICKA i vazi na celoj teritoriji drzave. Dal sam je kupio na Luk Oil pumpi u Novom Pazaru ili u hotelu Palisad nioga ne treba da zanima, vazno je da sam je kupio i uredno platio. Neka drzava odredi ta tela za edukaciju, neka se zovu kako se zovu ali necu ja da ih biram. Neka ih izabere onaj ko ih placa a meni je sasvim dovoljno da znam koga da hvatam za gusu i ko mi je kriv za ovakvo stanje na vodama. Kako sam se uvek zalagao za decentralizaciju, jedino se u ribolovu zalazem za totalnu centralizaciju, da drzava raspolaze sa vodama i nikakve privatne firme. Onda imas i ribocuvare u drzavnoj sluzbi, onda imas i policiju koja MORA da reaguje na poziv, onda kad krades ribu krades drzavu, onda kada treba da te osude oni te osude.


Vrh
   
 
 Tema posta: Re: Dozvole 2013
PostPoslato: Ned Mar 17, 2013 5:30 pm 
OffLine

Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 10:16 pm
Postovi: 763
Lokacija: vozdovac
ma samo je zakon problem u nasem slucaju,vlada bezzakonje,pogresna kaznena politika...kako da snimi razgovor a da bude validan,moze i mene da zove i da isceniramo takvu scenu...
i nije mi jasno to sa kupovinom u mestu prebivalista,kupujes dozvolu za ribolov u srbiji,bilo gde u srbiji,na svakoj pise odakle si...


Vrh
   
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 714 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 62 63 64 65 66 Elipsa 72 Sledeća

Sva vremena su u UTC+02:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 17 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs