Danas je Pet Apr 19, 2024 2:59 pm

Sva vremena su u UTC+02:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 298 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 3 4 5 6 7 Elipsa 30 Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: Uto Nov 20, 2012 9:49 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Jun 28, 2007 8:15 pm
Postovi: 7017
Lokacija: zajecar, nis
Ja zato i kazem da bojkot nece da uspe. Bolje onda nesto sto ce da privuce paznju, jer bi bojkot dozvola od strane 5-10% ribolovaca pomogao isto kao i pancir protiv motke u glavu... U ovoj drzavi ionako vlada politika da ako 10% ljudi manje plati, oni povecaju 10% onim jadnicima koji placaju...

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=MM64ynWN5BQ


Vrh
   
PostPoslato: Uto Nov 20, 2012 1:08 pm 
OffLine

Pridružio se: Ned Maj 23, 2010 3:13 pm
Postovi: 386
Formiranje stranke :idea:


Vrh
   
PostPoslato: Uto Dec 18, 2012 12:16 pm 
OffLine
Saradnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Maj 24, 2006 12:26 am
Postovi: 8889
Lokacija: Niš
Iz teme "Dozvola 2013.";

gubnik.kg napisao:
Svaki korisnik voda se shodno podruciju koje drzi mora odrediti minimalni broj cuvara kao i rad istih u toku celih 24h a ne kad stignu stigli su ili ti ako dodju.....da im se uvedu redovne komisije koje ce procenjivati njihov rad i shodno nepravilnostima ih kazniti....sad kalkulisu i raspolazu nasim parama i igraju se sa prirodom kako im se hoce.
Kazne za pocinioce se moraju drasticno povecati,da se povratnici trpaju u corku.Ribocuvari bi trebali da prodju kurseve i ispite(posebno psiho) kao i da se uvede neka uredba u zakonu kojom se ribocuvar obavezuje na savestan rad ili ce u suprotnom snositi posledice tj. biti sankcionisan shodno slucaju.Kad bi se u ribarnicama i na pijacama putem sanitarnih inspekcija a i komunalne policije redovni ispitivalo poreklo ribe. Da se uvede neki strog zakon o bacanju smeca i divljim deponijama,to bi isto komunalci trebali da rade a ne da jure ulicne prodavce koji se bore za parce hleba.

Ako narednih nedelja imate slične ideje za izmenu propisa, za to kako kontrolisati rad korisnika ribarskih područja, kako kontrolisati ribare, ulične prodavce... pišite ovde, možda se iskoristi. :wink:

_________________
Svi su bili na mojoj strani, zato se čamac i prevrnuo...


Vrh
   
PostPoslato: Uto Dec 25, 2012 12:47 pm 
OffLine
Saradnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Maj 24, 2006 12:26 am
Postovi: 8889
Lokacija: Niš
Čitam neke stare mejlove vezane za izmenu propisa. Nađoh jedan od Đoleta Vebera, a tiče se 2pike predloga za simbolično spaljivanje starih štapova:

"Onog što se spaljivanja motki setio treba izabrati za poglavicu! Lično ću organizovati lomaču u NS. Još da nam je neki ribokradica, na „reš“ da ga zgotovimo, za sreću."

:mrgreen:

_________________
Svi su bili na mojoj strani, zato se čamac i prevrnuo...


Vrh
   
PostPoslato: Uto Dec 25, 2012 1:12 pm 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 4:32 pm
Postovi: 13351
Lokacija: Sombor....
Zasto ne upravljaca, ministra, inspektora, ili policajca? Ako cemo vec posteno razbijati urok??? :twisted:
Ne kazem iz zelje za spaljivanjem vestica, vec da prave probleme isturim u prvi plan. Lopovi su samo posledica.

_________________
Najbolje je biti bogat i zdrav, jer ako si siromasan, dzaba ti sto si bolestan....

Urtelja napisao:
Ne mogu oni poseku, koliko mi moz' da posadimo :lol:


Vrh
   
PostPoslato: Uto Dec 25, 2012 1:39 pm 
OffLine
Saradnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Maj 24, 2006 12:26 am
Postovi: 8889
Lokacija: Niš
Slažem se. Ja bih uvek prvo ispeko upravljača, pa ministra, pa inspektora. Ili možda prvo inspektora, tek da me ne smara zbog neovlašćenog pečenja upravljača.

Mene trenutno najviše nervira ova tačka zakona:

"Дозволу за рекреативни риболов лице купује у месту пребивалишта."

To da se izbaci i odmah imaš mehanizam da zajebeš upravljača koji loše radi posao: pozoveš SVE ribolovce da dozvolu kupe kod nekog drugog, ko pošteno čuva vode.

_________________
Svi su bili na mojoj strani, zato se čamac i prevrnuo...


Vrh
   
PostPoslato: Uto Dec 25, 2012 1:52 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Jul 28, 2007 3:21 am
Postovi: 4626
Lokacija: Tisa
Ja mislim da to i sada moze da se odradi bez promene zakona. Ako imate licnu kartu sa cipom, ni jedan cuvar ne moze da zna gde je vase stvarno mesto prebivalista. Jednostavno kupite dozvolu tamo gde se posteno radi (ako takvo mesto postoji kod nas) i pecate bez grize savesti.

_________________
You get one life.
Fish it well.


Vrh
   
PostPoslato: Uto Dec 25, 2012 1:59 pm 
OffLine
Saradnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Maj 24, 2006 12:26 am
Postovi: 8889
Lokacija: Niš
Pitao ja još pre dve godine, niko nije smeo da izda dozvolu, kaže da bi tako ON učinio prekršaj.

_________________
Svi su bili na mojoj strani, zato se čamac i prevrnuo...


Vrh
   
PostPoslato: Uto Dec 25, 2012 2:01 pm 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 4:32 pm
Postovi: 13351
Lokacija: Sombor....
Los propis cemo resiti trazenjem rupe u propisu?
Mozemo da biramo izmedju pregrst korisnika koji kvalitetno cuvaju vode, pa da svi idemo tamo???

_________________
Najbolje je biti bogat i zdrav, jer ako si siromasan, dzaba ti sto si bolestan....

Urtelja napisao:
Ne mogu oni poseku, koliko mi moz' da posadimo :lol:


Vrh
   
PostPoslato: Uto Dec 25, 2012 2:48 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Jan 27, 2011 2:17 pm
Postovi: 1817
Lokacija: novi sad
Goci napisao:
Pitao ja još pre dve godine, niko nije smeo da izda dozvolu, kaže da bi tako ON učinio prekršaj.

Moja licna karta je izdata od strane OUP Beocin, zivim U NS, i vec tri (3) godine bez ikakvih problema vadim dozvolu u Backoj Palanci. Za tri godine pet (5) puta su mi trazili dozvolu za pecanje i nakada licnu kartu. Tako da znaci da ih bas zabole dupe gde sam ja kupio dozvolu, vazno je samo da mi uzmu pare i da posle sire dupe po foteljama. Izmedju ostalog prve godine kada je krenulo sa izdavanjem jedinstvenih dozvola, nazovem i pitam (SRS Vojvodine) u vezi kupovine dozvola u mestu prebivalista - odgovor: "jedinstvena dozvola, sa nom pecas na teritoriji cele Srbije i mozes da je kupis ako hoces i u Ivanjici".
Zakljucak: ni oni sami nemaju pojma sta se sme a sta ne, samo dajte lovu ovce.
Ja licno kupujem dozvolu 30+ godina jer mi nije uzivanje da izadjem na vodu i da se osvrcem preko ramena da li ce ili nece naici kontrola.
Svojevremeno sam negde pisao o ideji o kupovini-prodaji mesecnih dozvola za rekreativni ribolov.
Prva prednost: cena (sadasnja) 6000 din podeljena na 12 meseci = 500din (lakse za izdvojiti iz kucnog budzeta)
Druga prednost: kupujem samo za one mesece kada hocu da pecam (npr. neizlazim zbog mresta odredjene vrste, necu biti veci deo meseca tu zbog godisnjeg odmora i sl.)
Treca prednost: Ribocuvarska sluzba bi bila primorana da svakog meseca izlazi da proveri imam li ili ne dozvolu
Cetvrta prednost: nece dobiti pare na gomili i posle siriti dupe po foteljama
Peta prednost: sa takvim nacinom kupovanja-prodaje dozvole mnogo je lakse organizovati bojkot kupovine i ostaviti ih sledeci mesec (ili vise meseci) bez priliva kesa, zbog nezadovoljstva njihovim radom (zbog nerada)
O nekim drugim idejama mogu da pricam tek kada (ako) se izborimo za zabranu (ponovo) privrednog ribolova u periodu 01.02.-01.06.
Vec sam bio rekao negde - svi legalni prodavci ribe (privredni ribari, ribarnice i restorani) za prodaju ribe ispod zakonom propisane mere, osim novcane kazne da se trajno zabrani tim licima bavljenje tom delatnoscu. Posle 10 tako kaznjenih i zauvek udaljenih iz te branse (da se takve informacije javno objave) drugi ce se zamisliti isplati li im se da i dalje tako rade. Od Bezdana do Kladova bilo bi na taj nacin zatvoreno 60-80% cardi i ribljih restorana i jos otprilike toliko ribarnica i privrednih ribolovaca.
Bilo bi tu jos interesantnih tema za razmisljanje ali za sada (mi) je i ovo dovoljno i nadam se da ima jos onih koji misle da bi ovo moglo biti dobro (pogotovo deo oko kupovine-prodaje dozvola).
Zasada toliko od mene!

_________________
Catch fish or Die tryin


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 298 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 3 4 5 6 7 Elipsa 30 Sledeća

Sva vremena su u UTC+02:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 47 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs