Danas je Sre Apr 24, 2024 1:22 am

Sva vremena su u UTC+02:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 298 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 21 22 23 24 25 Elipsa 30 Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: Sub Nov 23, 2013 10:21 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Maj 30, 2012 11:57 pm
Postovi: 50
Lokacija: Vinča, Beograd, Dunav
Ponovo ću napisati i to mi postaje najčešći post u zadnje vreme... :shock: Gde ja živim... :roll: :?

_________________
Naravno da ništa ne može normalno... ipak je ovo.. Balkan...


Vrh
   
PostPoslato: Sub Nov 30, 2013 10:36 pm 
OffLine

Pridružio se: Pet Apr 03, 2009 1:07 pm
Postovi: 1269
Ljudi ajde da vas zamolim da prekinete da pljujete vise.Fuj narod,fuj drzava......
Povraca mi se od ovakvih komentara.
I to ocekujem prvo od moderatora. Ako nemate ideju nemojte da pljujete.
Ideje se iznose preko zvanicnih institucija ribolovaca. Ili na javnoj raspravi. Ili u prilici kad vas neko odvede na noge u ministarstvo.
Ako samo nabacujemo ovako bez reda,nema smisla I nije konstruktivno.

_________________
Unutrasnji radni model I afektivna vezanost definisu emotivnu i psiholosku stabilnost licnosti.


Vrh
   
PostPoslato: Ned Dec 01, 2013 1:05 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Jul 12, 2009 1:31 pm
Postovi: 1680
Lokacija: Niš, Paraćin
Predugo vec narod ovaj nas ribolovacki samo kuka, ne znajuci, ili pre svega (ja mislim) ne zeleci (u svojoj letargicnosti zapao), da se informise kako da se organizuje, da izadje tamo gde treba, jaukne glasno i kaze sta ga tisti. Ili pak zna, ali eto, nema se kad, ili se nema m**a... pardon, hrabrosti, ili...
Kako vec, najlakse kukati na forumu, kukati sa drugarom uz kafu, kukati u udruzenju uz pivo, a sutra na vodi 1 smudj 200 gr ili mozda i bez udarca danima :roll:

Proci ce jos mnogo vode od Bezdana do Prahova, od Visocice do Morave, dok se dignemo da nesto promenimo...

Jer samo od sebe nece. Sigurno.

_________________
Svi znaju svrhu, štuka na vrhu, tu su da kvare i naprave lom,
a negde na dnu, sudbinu jadnu, mnogima rešava nekakav som...


Vrh
   
PostPoslato: Ned Dec 01, 2013 1:16 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Jan 27, 2011 2:17 pm
Postovi: 1817
Lokacija: novi sad
Uzaludno trosenje vremena i resursa koji se mogu mnogo bolje i lepse utrositi!

_________________
Catch fish or Die tryin


Vrh
   
PostPoslato: Ned Dec 15, 2013 10:17 pm 
OffLine

Pridružio se: Pet Apr 03, 2009 1:07 pm
Postovi: 1269
Ako nema asocijacije ili legalnog predstavnika ribolovaca,koje nema kriminogene predstavnike sto znaci RSS odpada, nemoguce je uraditi bilo sta.
Za takvo sto treba odgovornost doslednost I snaga.

_________________
Unutrasnji radni model I afektivna vezanost definisu emotivnu i psiholosku stabilnost licnosti.


Vrh
   
PostPoslato: Pon Dec 16, 2013 8:53 am 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 4:32 pm
Postovi: 13363
Lokacija: Sombor....
Elem, posto smo mogli prethodnih godina videti pokusaje tumacenja kako mi u Srbiji imamo najsavremeniji zakon u regionu
i kako bi i druge zemlje koje nas okruzuju bas volele da imaju tako dobar zakon - zver mi je svedok da je takvih prica bilo,
od strane nadleznih, dajem sebi slobodu da primetim sta se promenilo u Hrvatskoj.

Koliko sam obavesten, a ako su mi informavije lose neko od kolega iz Hrvatske ce me demantovati,
kod njih je uvedeno pravilo da ribolovac ribi koji odluci da zadrzi, mora otseci donji deo repnog peraja.
Ako ima ribu kojoj to nije uradio placa kaznu.
Ako se u nekom restoranu ili cardi pronadje riba sa otsecenim donjim delom repnog peraja, oni placaju kaznu.

2+2=4.

?

Takodje koliko cujem, kontrole su na Dunavu mnogo cesce i svaki put se proverava i ulov, mere ribe i gledeju peraja.
To radi granicna policija ili carina ako sam dobro razumeo, pa nema problema sa brojem cuvara, ovlascenjima i sl.

2+2=4

?

...

Ovo mora da je iz prakse Srpskih upravljaca prepisano...

_________________
Najbolje je biti bogat i zdrav, jer ako si siromasan, dzaba ti sto si bolestan....

Urtelja napisao:
Ne mogu oni poseku, koliko mi moz' da posadimo :lol:


Vrh
   
PostPoslato: Pon Dec 16, 2013 12:01 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Dec 17, 2009 11:33 pm
Postovi: 2826
Lokacija: Djakovo
SAMO CU SE :lol:

_________________
Kao krv crveni...andjeli...


Vrh
   
PostPoslato: Pon Dec 16, 2013 12:19 pm 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 4:32 pm
Postovi: 13363
Lokacija: Sombor....
Draya, ne pokusavam reci da se propis 100% sprovodi, vec pokusavam da napravim razliku izmedju sistema,
koji na ove pojave uopste ne obraca paznju i sistema, koji ih je primetio i pokusao inkriminisati.

Pisem o Dunavu, a ucestalost kontrola na levoj i desnoj obali je neuporedivo razlicita, to je fakat.

A kad smo vec kod propisa, ribari na delu Dunava, koji spada pod Kopacki rit, nesmeju raditi u prolece.
Nasi smeju sta kad i kako hoce.

_________________
Najbolje je biti bogat i zdrav, jer ako si siromasan, dzaba ti sto si bolestan....

Urtelja napisao:
Ne mogu oni poseku, koliko mi moz' da posadimo :lol:


Vrh
   
PostPoslato: Pon Dec 16, 2013 2:25 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Dec 17, 2009 11:33 pm
Postovi: 2826
Lokacija: Djakovo
Miloše mislim da imaš infa od krivih ljudi, a znaš šta sam siguran, o silnom kontroliranju kod nas uglavnom najviše govore oni koji su van granica zakona/pravila :idea:
Ove godine sam dva puta lovio na Dunavu iz camca, nitko nas niti obilazio, niti kontrolirao, mada sva trojica smo ispravni po pitanju pribora/alata hehe, i postupanju sa ulovom...da budem skroz jasan, na obali sam znao doživjeti kontrolu od ribocuvara, a po pitanju plovila poprilicno sam siguran (tj. znam) da postoji selekcija onih koji se kontroliraju, i onih koji ne :!:
Kolega koji radi u MUPU svašta mi je napricao o nekim događanjima na rijekama, ali baš i nisu za slobodno prenošenje putem foruma :wink:
Policija me znala kontrolirati na Savi, tj. pitati dozvolu i uzeti podatke, teški krivolov su suzbili poprilicno dobro (granicno podrucje itd.), mada ako imaš dozvolu možeš se osjecati slobodan nositi šta i koliko hoceš, dokaz tome je solidna opskrbljenost đakovackih restorana što ribom sa Save, a što sa Jošave i Borovika :oops:

Ja u svome ŽIVOTU nisam vidio da je netko ribi odsjekao peraju :lol: , znam za to, ali u praksi nisam doživio NIKADA, nadalje, u Đakovu (mjesto kojem je najbliža PRAVA tekucica Sava na dobrih pola sata vožnje, zgodno za znati) par restorana ima u ponudi jela od smuđa i soma, volio bi vidjeti jedan jedini racun vlasnika tih UO za kupljenog smuđa i soma!? Dovoljno je reci da je jedan lokal svojevremeno imao u ponudi bassa :lol: :mrgreen: kojeg su puni ribnjaci naravno :(

Pitanje privrednog ribolova je kod nas tako reci cudno regulirano, koliko znam u erdutskom dunavcu ribar slobodno operira u proljece, dok su rekreativcima bubnuli zabranu :lol: , tako su mi rekli kolege/frendovi iz Osijeka, neka me isprave ako griješim oni koji znaju nešto drugo, da se razumijemo, problem krivolova je dosta manji nego kod vas, ali postoji brdo kontradiktornih i iskvarenih stvari, evo još samo jedan primjer ljudske grstavosti vs. nemogucnosti djelovanja:

Na Jošavi kod Đakova se nakon ponovnog puštanja vode u pogon ubacio i namnožio stvarno pristojan broj štuke i smuđa...mjera za obje vrste je stvarno korektnih 50 cm (što je pohvalno), ali problem je sljedeci što znam brdo pojedinaca (keder/filet/rep majstora) koji još nisu upecali jedno ili drugo, a da im riba nije "progutala" do cmara :lol:
Dragi Bog zna koliko je riba vanmjerskih odnešeno sa vode, a ribocuvar apsolutno nemocan (koji po meni tamo poprilicno korektno radi svoj posao), jer još nisam cuo da je nekome napisao prijavu zbog klanja smukija i škljoca van mjere (za prekomjerne ulove i ribe pod zabranom je i to dosta njih)...ali u ovom slucaju je totalno ne-mocan, temu o godišnjem limitu nošenja određenih vrsta nemam želudca da spominjem/pocinjem, kao ni onu o popisu ulova sa pocetka godine za prijašnju gdje ispada da su kondori koji su 300 dana na vodi odnjeli 4 ili 5 riba :lol:

E da smo barem ljudi :!:

_________________
Kao krv crveni...andjeli...


Vrh
   
PostPoslato: Pon Dec 16, 2013 9:38 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Jan 27, 2011 2:17 pm
Postovi: 1817
Lokacija: novi sad
Ipak je ovo Balkan!!
I kod nas i kod vas!!!

_________________
Catch fish or Die tryin


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 298 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 21 22 23 24 25 Elipsa 30 Sledeća

Sva vremena su u UTC+02:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 40 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs