Danas je Čet Mar 28, 2024 7:57 pm

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 298 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 23 24 25 26 27 Elipsa 30 Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: Sre Dec 18, 2013 12:42 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Okt 10, 2007 11:01 pm
Postovi: 1758
Lokacija: Beograd
Dule napisao:
Super, super, samo je ostalo nejasno hoce li ribocuvari jahati na jednorozima ili ce leteti na cilimima, taj deo je malo nedorecen. :? :wink:


I mene ovo zanima, pa ako moze neko ko je u materiji, da pojasni ...


Vrh
   
PostPoslato: Sre Dec 18, 2013 9:35 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Jul 04, 2007 10:05 pm
Postovi: 2684
Lokacija: Bukin :) - NS
kockar napisao:
http://www.tanjug.rs/novosti/110058/sabic--sto-pre-doneti-zakon-o-zastiti-uzbunjivaca.htm#.UrAu4xDaKIk.twitter

;-)


Evo sustinske istine svakog problema u drzavi: "I najbolji zakon ne vredi ako se ne primenjuje", rekao je Šabić


@zoranboskovic
Ma moze i na pp. odgovor... :mrgreen:

_________________
i'm not locked in here with you..
you're locked in here with me!

“Fishing is for sport only. Fish meat is practically a vegetable.”

“Give a man a fish and feed him for a day. Don’t teach a man to fish…and feed yourself. He’s a grown man. And fishing’s not that hard.”


Vrh
   
PostPoslato: Sre Dec 18, 2013 10:39 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet Sep 17, 2010 9:48 pm
Postovi: 710
Lokacija: Kraljevo
Nema ribocuvara,ima rendzera ( policija u zelenom) ,pozoves jedinstveni bro19? i prijavis nepravilnosti na vodi......sve ostalo kao i sa "obicnom" policijom,nema razlike.....vise ne mogu da kazem...
Glavni cuvar ce biti onaj ko zakupi 5-10km vodene povrsine i 200-250 ribolovaca koji ce platiti i tu pecati.
Ako ne radi kako treba,nece imati prihoda...a bice pod stalnom kontrolom...
Bice terena gde ce moci da se peca sa 10,00 eu ali i onih sa 100,00 eu. za godisnju dozvolu.
Prosto,sve ce se privatizovati,a privatnik nece dozvoliti da mu se krade...a i tih stotinak ribolovaca koji pecaju na tom sektoru lako ce primetiti "uljeze" i nece dozvoliti da mu neko "vrslja" po njegovoj teritoriji.
p.d.v. i jos neke takse idu drzavi i ona ima samo kontrolnu ulogu...
Nece mozda biti obustava ribolova na 36 meseci,verovatnije na 12+12 uhvati i pusti...
Takav sistem je na mnogim vodama u Nemackoj...moras da polozis ribo ispit pa da se dokazujes kroz volonterske akcije,pa tek onda da konkurises za dozvolu....ako ima mesta.....
Mozete da verujete ili ne ali tako ce biti(ili slicno),pratite malo izmene nekih zakona u sledecoj godini...


Vrh
   
PostPoslato: Sre Dec 18, 2013 10:51 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Mar 14, 2007 2:37 am
Postovi: 964
Za takve stvari prvo treba u skupstini da se donese zakon o koncesijama na vode, sto ce biti vrrrrrlo problematicno i zbog energetskog lobija i zbog mnogih drugih interesnih grupa.
Prijatelju debelo sumnjam u ovo sto si napisao o zakupu 5-10km, rendzerima i zakupcima. Ako neko zakupi valjda on odredjuje pravila, a koji su moj onda rendzeri, da sprovode pravila nekog privatnika? Znaci li to svaki zakupac ima "svog" rendzera kog placa drzava? Vecu budalastinu od ove napisane odavno nisam cuo. I pun mi q..c ovih insajdera koji znaju koji ce propisi da se donose sledece godine. Kad si vec pisao o ovome, pisi konkretno, ko, sta, gde, kako a ne neke zagonetke.


Vrh
   
PostPoslato: Sre Dec 18, 2013 10:57 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet Jan 12, 2007 1:20 pm
Postovi: 2986
Lokacija: Beograd
Apsolutno se to svodi na opet lopovluk. Da platis 100 eura za dozvolu , na mrtvoj vodi koja je vec opustosena , i to privatniku koji je zakupio i eksplatise bez ulaganja prirodne resurse.

Ja cu to uraditi ali samo pod uslovom da sam se licno ili iz meni pouzdanog izvora uverio da je isti taj zakupac vode uradio nesto za dobrobit iste. Tj jest ubacio i poribio gomilom ribe , uredio obale , i takvu vodu zastitio.

Ovako se opet svodi na cist lopovluk i ovo isto sto se sad desava. U nijednom biznisu vise nema prodavanja magle , vec za ulozeni novac moras da imas povratnu uslugu.

Ovaj scenario je vec vidjen i iskreno se nadam da se nece ponoviti .

_________________
Na Dunavu od 20h.


Vrh
   
PostPoslato: Sre Dec 18, 2013 11:38 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Jul 04, 2007 10:05 pm
Postovi: 2684
Lokacija: Bukin :) - NS
Ako ikada i dodje na snagu ovakav sistem, kladim se da ces MORATI da uzmes dozvolu negde blizu mesta stanovanja. Znaci osudjen si da pecas na odredjenom podrucju. A ako hoces da pecas jos negde - doplatne dozvole... A polaganje ribolovnog ispita ce biti besplatno? Naravno da nece...
Samo shishaj.

_________________
i'm not locked in here with you..
you're locked in here with me!

“Fishing is for sport only. Fish meat is practically a vegetable.”

“Give a man a fish and feed him for a day. Don’t teach a man to fish…and feed yourself. He’s a grown man. And fishing’s not that hard.”


Vrh
   
PostPoslato: Sre Dec 18, 2013 11:38 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 12, 2008 1:27 pm
Postovi: 584
Lokacija: Zemun
Stvarno, bilo bi lepo ako bi insajder mogao malo više da kaže, inače bih se složio sa Simpsonom.

+ što nema nikakve šanse da država ima snage (a tek pameti :lol: ) da sprovede takvo nešto

+ ne sviđa mi se ni što mi liči na kraj pecaroškog socijalnog mira, znači "za gledaoce sa jeftinijim ulaznicama ovo je bio početni udarac" (crtani, Šilja)

_________________
Budala, kupio dozvolu.


Vrh
   
PostPoslato: Sre Dec 18, 2013 11:51 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet Sep 17, 2010 9:48 pm
Postovi: 710
Lokacija: Kraljevo
... uredio obale , i takvu vodu zastitio.
To ce izmedju ostalog biti i obaveza ribolovaca bez cega nema dozvole

U nijednom biznisu vise nema prodavanja magle , vec za ulozeni novac moras da imas povratnu uslugu.

Tacno tako ce i biti,platis pa klatis....kao sto platis kada ides na jezero Joca da pecas stuke,tako ces da platis kada odes u Golubac da pecas smudja ili soma ili bilo gde drugde...ako ces malo da platis tacno toliko ces i dobiti (neki plicak,barustinu i sl.)
Da li na Joci ima ribokradje i ostalog?
Zasto :?:
Sto se tice rendzera,nece oni nikoga vijati po vodi,jer je to utopija kao i sa sadasnjim ribocuvarima,okrenes broj 19?(non stop 24h) i prijavis grabuljanje,mrezarenje,struju i sl...sve ide preko centralizovane sluzbe (kazem kao obicna polis) ne moze nista da se ne odradi,zabasuri,sede ljudi u svojim prostorijama i cekaju vas poziv :) bas kao i svaka druga polis....dobro imace oni organizovane akcije na hvatanju krupnijih zverki ali nece ganjati ribolovce da li imaju dozvolu ili ne...da li su upecali 5 ili 6 kg.
Sve to ce raditi onaj ko zakupi teren kao i sami ribolovci,sto znaci da ce njihova odgovornost (kao i sankcije) za stanje na terenu,biti mnogo veca...
Detalje ne znam,samo znam da ce ,kada se steknu dva kljucna uslova ,stvar biti operativna 100%
i to 90% bas ovako!!!


Vrh
   
PostPoslato: Sre Dec 18, 2013 11:55 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Apr 21, 2013 4:16 pm
Postovi: 34
Lokacija: Crvenka
Aha,juce...


Vrh
   
PostPoslato: Sre Dec 18, 2013 11:56 am 
OffLine
Saradnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Apr 08, 2008 12:41 pm
Postovi: 5082
Lokacija: Београд
"...kad se steknu dva kljucna uslova..."

Kad vaskrsne Dusan Silni i Skupstina Srbije na hitnoj sednici usvoji njegov Zakonik? Ta dva uslova?

_________________
Због бурних историјских догађаја пао сам у нервну тензију,
молим надлежни орган да ми одобри одлазак у пензију...


"Свак је рођен да по једном умре, част и брука живе довијека."

"Ко сме, тај може, ко не зна за страх, тај иде напред!"


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 298 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 23 24 25 26 27 Elipsa 30 Sledeća

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 30 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs