Danas je Pet Apr 19, 2024 8:13 am

Sva vremena su u UTC+02:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 298 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2 3 4 5 Elipsa 30 Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: Sre Okt 10, 2012 12:34 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Jul 12, 2009 1:31 pm
Postovi: 1680
Lokacija: Niš, Paraćin
Da, znam za račun :D ali poenta je da sam hteo reći da je sama ideja... hmmm
Ja puštam ribe, ali ne sve. Ponesem bre brate nekog lepog soma/smuđa. I koju sad dozvolu da kupim? Za uhvati i ponesi? Da, ali 90% svih riba puštam. Šta onda?

_________________
Svi znaju svrhu, štuka na vrhu, tu su da kvare i naprave lom,
a negde na dnu, sudbinu jadnu, mnogima rešava nekakav som...


Vrh
   
PostPoslato: Sre Okt 10, 2012 12:44 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Jan 23, 2007 9:41 pm
Postovi: 8277
Lokacija: Novi Sad
Puštaš sve 100% i onda nemaš takvih nedoumica... :D








Šala. :D


Vrh
   
PostPoslato: Sre Okt 10, 2012 12:55 pm 
OffLine
Saradnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Maj 24, 2006 12:26 am
Postovi: 8889
Lokacija: Niš
Aca Milićko napisao:
Što se odvojenih dozvola za UiPusti i UiPrži tiče, zamislite situaciju: Imate dozvolu za UiPusti. Upecali ste ove godine 30 somova. Svih 30 ste pustili. Sada ste upecali 31. soma a pored vas stoji brat koji samo što je stigao iz Nemačke sa porodicom i kod vas je u vikendici. Gleda soma i kaže: Jao super, sada ću praviti specijalitet "Som na žar po nemački", a vi mu kažete: E, ne mogu ovog soma da ti dam da ispržiš, moram da ga vratim u vodu, pa ću otići do grada u ribarnicu da kupim soma (zamislite zbunjen izraz lica vašeg brata). Odete, kupite soma u ribarnici i donesete ga u vikendicu, i u tom trenutku nailazi ribočuvar. "Zdravo! Oooo lep ulov! Jel mogu da vidim vašu dozvolu? Ahaaa, pa vi ne smete da uzmete ovog soma da ga pržite, moram da vam napišem kaznu za nepoštovanje C&R-a..."

Aco ludače... :mrgreen:

http://www.youtube.com/watch?v=5B6B9zTjtjg

_________________
Svi su bili na mojoj strani, zato se čamac i prevrnuo...


Vrh
   
PostPoslato: Sre Okt 10, 2012 1:43 pm 
OffLine

Pridružio se: Sre Nov 24, 2010 8:31 pm
Postovi: 74
Lokacija: Sokobanja
2pike napisao:
U globalu- ribolovce i treba da boli dupe sta se i kako desava po udruzenjima i ministarstvima. Nase je da platimo i pecamo, vase je da organizujete cuvanje, kontrolu i zastitu voda. I to je sve.

Prva rečenica je potpuno ispravna, ali moraćeš da pojasniš ko ste to vi a ko smo to mi.
Ako ste vi, oni koji samo pišu, pljuju i pametuju po forumima, ulicama i kafanama, onda ćemo mi uvek biti ovakvi i nikakvih promena neće biti.


Vrh
   
PostPoslato: Sre Okt 10, 2012 2:21 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Jun 28, 2007 8:15 pm
Postovi: 7017
Lokacija: zajecar, nis
Vi, nebitno ko, ne mora da se odnosi ( i ne odnosi se) na tebe licno, sve "vise" instance u ribolovu...
Sto se mene licno tice, i ne osecam neku potrebu da se pravdam ko sam i sta sam. Mozda samo i pametujem po kafanama i forumima, ko ce ga znati.
Ja sam ribolovac! I to treba da bude dovoljno... i nazalost nije...

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=MM64ynWN5BQ


Vrh
   
PostPoslato: Sre Okt 10, 2012 2:53 pm 
OffLine
Saradnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Maj 24, 2006 12:26 am
Postovi: 8889
Lokacija: Niš
Ti si "kupac", a vazda je bilo da se kupci bore da plate što manje, a dobiju što više. Mi u odnosu na druge zemlje i naše plate plaćamo mnogo, a dobijamo malo. Meni miriše na jedan lepi mali veliki bojkot kupovine dozvola na ribarskim područjima gde su ribolovci nezadovljni. Sastavimo lepo listu zahteva i do njihovih ispunjenja nema kupovine dozvola. Pa ako ispune maja, dobiće maja pare. Do tada neka se snalaze kako znaju i umeju...

Ono što si nekada napisao je sjajna ideja: simbolično javno spaljivanje ribolovačkog pribora. Svako ima neki krš štap koji ne vredi ni 200 dinara, i organizujemo u svim većim gradovima Srbije u nedelju 30. decembra tačno u podne spaljivanje pribora, u fazonu: neću više da pecam, nema više šta da se peca, sve pobiše što trovanjima što krivolovom. Ima uveče u 8 bude na svim TV vestima. :)

Lepa Novogodišnja čestitka za one koje vode priču oko ribolova u Srbiji...

_________________
Svi su bili na mojoj strani, zato se čamac i prevrnuo...


Vrh
   
PostPoslato: Sre Okt 10, 2012 3:37 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Jun 28, 2007 8:15 pm
Postovi: 7017
Lokacija: zajecar, nis
Goci napisao:
simbolično javno spaljivanje ribolovačkog pribora. Svako ima neki krš štap koji ne vredi ni 200 dinara, i organizujemo u svim većim gradovima Srbije u nedelju 30. decembra tačno u podne spaljivanje pribora, u fazonu: neću više da pecam, nema više šta da se peca, sve pobiše što trovanjima što krivolovom. Ima uveče u 8 bude na svim TV vestima. :)

Lepa Novogodišnja čestitka za one koje vode priču oko ribolova u Srbiji...


Ja ga cenim da bi to bila jedna poprilicno delotvorna akcija, ali bih je organizovao ranije, da ih naplasimo na vreme za iducu sezonu

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=MM64ynWN5BQ


Vrh
   
PostPoslato: Sre Okt 10, 2012 4:44 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Jun 21, 2007 10:14 pm
Postovi: 1457
Saša napisao:
Aca Milićko napisao:
Odete, kupite soma u ribarnici i donesete ga u vikendicu, i u tom trenutku nailazi ribočuvar. "Zdravo! Oooo lep ulov! Jel mogu da vidim vašu dozvolu? Ahaaa, pa vi ne smete da uzmete ovog soma da ga pržite, moram da vam napišem kaznu za nepoštovanje C&R-a..."


Pokažeš mu lepo fiskalni račun za soma koji ti je izdala ribarnica i svi srećni i zadovoljni... :)



eto resenje


Vrh
   
PostPoslato: Sre Okt 10, 2012 4:56 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Sep 10, 2011 7:48 pm
Postovi: 580
Lokacija: Novi Sad
Goci napisao:
Ono što si nekada napisao je sjajna ideja: simbolično javno spaljivanje ribolovačkog pribora. Svako ima neki krš štap koji ne vredi ni 200 dinara, i organizujemo u svim većim gradovima Srbije u nedelju 30. decembra tačno u podne spaljivanje pribora, u fazonu: neću više da pecam, nema više šta da se peca, sve pobiše što trovanjima što krivolovom. Ima uveče u 8 bude na svim TV vestima. :)


mi se nalozimo ,a oni nas sledece godine "izloze" ...opet! :lol:

_________________
Jedino lošije od petka 13-tog je ponedeljak 16-ti !


Vrh
   
PostPoslato: Sre Okt 10, 2012 5:00 pm 
OffLine
Saradnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Maj 24, 2006 12:26 am
Postovi: 8889
Lokacija: Niš
Da bre Vasko, time rešavamo najveći problem sportskog ribolova u Srbiji: kako od ribarnice do kuće! Sličan problem su imali lovci: kupe svinjsku butkicu u mesari i na putu do kuće nalete na lovočuvara, koji ih odmah okrivi za lov divljih prasića u lovostaju. Sreća da rešismo. :D

_________________
Svi su bili na mojoj strani, zato se čamac i prevrnuo...


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 298 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2 3 4 5 Elipsa 30 Sledeća

Sva vremena su u UTC+02:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 51 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs