Danas je Čet Mar 28, 2024 4:47 pm

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 298 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 25 26 27 28 29 30 Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: Sre Dec 18, 2013 1:12 pm 
OffLine
Saradnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Maj 24, 2006 12:26 am
Postovi: 8889
Lokacija: Niš
Zoćko ja sve čitam i čekam kada ćeš da se kažeš da se šališ. :wink:

Ovim našim iz ministarstva da daš 1 m pastrmskog potoka i da kažeš da urade dve stvari:
1. da ga kategorizuju kao salmonidnu vodu
2. da obezbede čuvanje tog jednog metra

oni to ne bi znali da urade.

_________________
Svi su bili na mojoj strani, zato se čamac i prevrnuo...


Vrh
   
PostPoslato: Sre Dec 18, 2013 1:13 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet Jan 12, 2007 1:20 pm
Postovi: 2986
Lokacija: Beograd
Naravno da hoce, ali striktno pod uslovom da se obustave i mrezaroske i ostale aktivnosti koje unistavaju riblji fond. Isto tako mora da se pogodi dobar mrest, i da nema drugih faktora koji mogu da desetkuju riblju populaciju. Ovde mislim na susu na manjim vodama , kao i trovanja raznoraznim hemikalijama.
A posle prestanka zabrane ribolova , stroga kontrola , da se ono sto se oporavilo ne unisti u jednom danu .

Sve ukupno tezak zadatak , neizvesnog rezultata . Ali ako uspe , onda vredi platiti bilo koju cenu za dozvolu.

Sve u teoriji dobro zvuci, ali mi smo pokazali da nam teorija i praksa nisu bas povezive stvari. Vec teorija vazi za obmanu , a praksa za unistavanje.

_________________
Na Dunavu od 20h.


Vrh
   
PostPoslato: Sre Dec 18, 2013 1:14 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet Sep 17, 2010 9:48 pm
Postovi: 710
Lokacija: Kraljevo
igi kiki napisao:
mrjr nece te pozvati ako nisi ribolovac "od ugleda" :lol:
Zamolio bih kolegu insajdera da dostavi neke konkretne dokaze moderatorima sajta o ovome sto prica u neko dogledno vreme,ako ih ne dostavi od istih bih trazio brisanje svih postova doticnog,da ne vodimo ljude dalje od ovoga...

Kakav insajder :?: :lol:
Jesam li se ja pozvao na nekoga sa "viseg" nivoa?Pogledajte naslov teme.......ja diskutujem samo u tim okvirima....na neki svoj nacin....a ostali ljudi imaju pravo da misle sta hoce,ja se ne ljutim i ne zahtevam nista i nista i ne ocekujem...kakav insajder,zasticeni svedok,drz ne daj :lol: sala,sega,komika :D :lol:


Vrh
   
PostPoslato: Sre Dec 18, 2013 1:16 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Nov 04, 2008 9:51 pm
Postovi: 3008
Pecati se mora,kao što neko reče.Po ovom predlogu, nema pecanja nikom, jer neko krade ribu.To me podseća na one poznate načine kažnjavanja gde za jednog treba streljati sto(nevinih), tj. ako neko krade ribu, trebaju i nevini da ispaštaju.Mislim da bi zabrana PRIVREDNOG ribolova na neko vreme dala mnogo bolje rezultate,a takodje i kontrola po restoranima u smislu porekla ribe.Neznam samo ko smišlja ovakve "radikalne" mere.Riba će se oporaviti sasvim fino ,samo ako se efikasno ukine pecanje i mrežarenje u vreme mresta.To je sasvim dovoljno.

_________________
fish2win


Vrh
   
PostPoslato: Sre Dec 18, 2013 1:22 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet Sep 17, 2010 9:48 pm
Postovi: 710
Lokacija: Kraljevo
Goci napisao:
Zoćko ja sve čitam i čekam kada ćeš da se kažeš da se šališ. :wink:

Ovim našim iz ministarstva da daš 1 m pastrmskog potoka i da kažeš da urade dve stvari:
1. da ga kategorizuju kao salmonidnu vodu
2. da obezbede čuvanje tog jednog metra

oni to ne bi znali da urade.

To je ista pricao kao i sa javnim preduzecima(NIS je idealan primer),kada se privatizuju od gubitasa i rasipnika postaju profitabilne i jake firme....drzava je samo tu da nadgleda pravila igre i ubire svoj deo prihoda...


Vrh
   
PostPoslato: Sre Dec 18, 2013 1:27 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet Sep 17, 2010 9:48 pm
Postovi: 710
Lokacija: Kraljevo
mrjr napisao:
Pecati se mora,kao što neko reče.Po ovom predlogu, nema pecanja nikom, jer neko krade ribu.To me podseća na one poznate načine kažnjavanja gde za jednog treba streljati sto(nevinih), tj. ako neko krade ribu, trebaju i nevini da ispaštaju.Mislim da bi zabrana PRIVREDNOG ribolova na neko vreme dala mnogo bolje rezultate,a takodje i kontrola po restoranima u smislu porekla ribe.Neznam samo ko smišlja ovakve "radikalne" mere.Riba će se oporaviti sasvim fino ,samo ako se efikasno ukine pecanje i mrežarenje u vreme mresta.To je sasvim dovoljno.

Nije dovoljno....
Jel neko bese vec pominjao Nemce?Ja sam u ovom slucaju vise za Staljina :lol:
Pecanje nije "moranje" ni obaveza.....a imaju i komercijalni privatni reviri..
Nevini i onako stalno ispastaju....i to ponajvise... :evil:


Vrh
   
PostPoslato: Sre Dec 18, 2013 1:31 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet Sep 17, 2010 9:48 pm
Postovi: 710
Lokacija: Kraljevo
.Po ovom predlogu, nema pecanja nikom,
Tacno,nikom,
a na plodistima i zimovnicima nema ni pristupa nikom, osim ovlascenim licima...


Vrh
   
PostPoslato: Sre Dec 18, 2013 1:35 pm 
OffLine
Saradnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Maj 24, 2006 12:26 am
Postovi: 8889
Lokacija: Niš
'Esi šaljivdžija! :mrgreen:

_________________
Svi su bili na mojoj strani, zato se čamac i prevrnuo...


Vrh
   
PostPoslato: Sre Dec 18, 2013 1:37 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Nov 04, 2008 9:51 pm
Postovi: 3008
Prećićemo u pecarošku gerilu i snimati "otpisane na vodi"....Prle i Tihi u akciji švercuju štapove pod jaknama i kao odu na piće na splav na keju,a onda na kvarno zabace... :mrgreen:

_________________
fish2win


Vrh
   
PostPoslato: Sre Dec 18, 2013 1:42 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Mar 14, 2007 2:37 am
Postovi: 964
zoranboskovic napisao:
igi kiki napisao:
mrjr nece te pozvati ako nisi ribolovac "od ugleda" :lol:
Zamolio bih kolegu insajdera da dostavi neke konkretne dokaze moderatorima sajta o ovome sto prica u neko dogledno vreme,ako ih ne dostavi od istih bih trazio brisanje svih postova doticnog,da ne vodimo ljude dalje od ovoga...

Kakav insajder :?: :lol:
Jesam li se ja pozvao na nekoga sa "viseg" nivoa?Pogledajte naslov teme.......ja diskutujem samo u tim okvirima....na neki svoj nacin....a ostali ljudi imaju pravo da misle sta hoce,ja se ne ljutim i ne zahtevam nista i nista i ne ocekujem...kakav insajder,zasticeni svedok,drz ne daj :lol: sala,sega,komika :D :lol:


Ne ne druze, ti tvrdis da ce tako biti i izrazavas se u procentima. Kazes da ne mozes da pricas vise, sto samo znaci da imas inside informacije. Ali ti je izvor tragikomican...


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 298 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 25 26 27 28 29 30 Sledeća

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 31 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs