Danas je Čet Mar 28, 2024 4:14 pm

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 27 postova ]  Idi na stranicu 1 2 3 Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: Pet Jan 14, 2011 7:15 pm 
OffLine

Pridružio se: Pet Jan 14, 2011 6:36 pm
Postovi: 3
BISTRO svima sa foruma.

Pokrenuo bih ovu temu, jer i mene interesuje. Dakle... Ako neko zna koja je procedura oko osnivanja ribolovackog udruzenja i kluba ribolovaca. Kako stvari funkcionisu tipa - na nivou opstine, naseljenog mesta, koje su obaveze udruzenja, kako udruzenje ili klub, moze da deluje u borbi protiv ribokradica, koliki je broj clanova potreban za osnivanje, da li je obavezno da se na nivou udruzenja organizuju takmicenja i slicno.

Hvala unapred. Pozdrav!


Vrh
   
PostPoslato: Pet Jan 14, 2011 9:35 pm 
OffLine

Pridružio se: Pet Sep 07, 2007 11:19 pm
Postovi: 122
Po novom zakonu dovoljna su i dva člana. Treba ti osnivačka skupština, statut i onda sa tim se ide u ministarstvo za Sport i omladinu. Kad dobiješ rešenje prvo uradiš pečat, pa sa tim ideš u Izvršno Veće Vojvodine (ako si iz Vojvodine za užu Srbiju ne znam gde) soba 75 prizemlje, da dobiješ matični broj. Kad ga dobiješ (brzo) predaješ u poreskoj zahtev za PIB. Dok čekaš da ti daju PIB uradiš overu potpisa. Kada dobiješ konačno i PIB sa svim tim papirima otvaraš tekući račun u poslovnoj banci koju izabereš, i to je to. Statutom je regulisano koji su ciljevi i zadaci udruženja, ali ništa nije obavezno. Ono što jeste je da bude neprofitna organizacija.


Vrh
   
PostPoslato: Pet Jan 14, 2011 10:18 pm 
OffLine

Pridružio se: Pet Jan 14, 2011 6:36 pm
Postovi: 3
Braca Kikinda napisao:
Po novom zakonu dovoljna su i dva člana. Treba ti osnivačka skupština, statut i onda sa tim se ide u ministarstvo za Sport i omladinu. Kad dobiješ rešenje prvo uradiš pečat, pa sa tim ideš u Izvršno Veće Vojvodine (ako si iz Vojvodine za užu Srbiju ne znam gde) soba 75 prizemlje, da dobiješ matični broj. Kad ga dobiješ (brzo) predaješ u poreskoj zahtev za PIB. Dok čekaš da ti daju PIB uradiš overu potpisa. Kada dobiješ konačno i PIB sa svim tim papirima otvaraš tekući račun u poslovnoj banci koju izabereš, i to je to. Statutom je regulisano koji su ciljevi i zadaci udruženja, ali ništa nije obavezno. Ono što jeste je da bude neprofitna organizacija.


Iz Srbije sam. Ako ima neko neki statut, moze da mi posalje u privatnu poruku. Molo se doradi, sprem potrebama, i sve k'o novo. Hvala na odgovoru, u mnogome olaksava posao. Mislio sam da je procedura mnogo komplikovanija i da je potreban neki odredjeni broj clanova.


Vrh
   
PostPoslato: Sub Jan 15, 2011 9:00 am 
OffLine

Pridružio se: Pet Sep 07, 2007 11:19 pm
Postovi: 122
Obično savezi imaju gotov obrazac. A postoji i čovek iz BG koji sve to umesto tebe rešava, ali naravno treba da se plati. Ako si zainteresovan poslaću ti broj na pp.


Vrh
   
PostPoslato: Sub Jan 15, 2011 9:10 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Jan 23, 2007 9:41 pm
Postovi: 8277
Lokacija: Novi Sad
Brdja napisao:
Mislio sam da je procedura mnogo komplikovanija i da je potreban neki odredjeni broj clanova.


I ranije je procedura bila slična, s tom razlikom što je bilo potrebno 10 ljudi (potpisa) i nije bilo PIB-a... :wink:


Vrh
   
PostPoslato: Sub Jan 15, 2011 12:20 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Maj 26, 2009 10:21 pm
Postovi: 1381
Lokacija: Vojvodina, tamo gde je najlepša.
A na koji način se gasi udrženje, odnosno šta treba da se dogodi da bi udruženje prestalo sa radom?

_________________
Fishing is not where I'm going, but where I belong...

Vrlinom i primerom na vodi!
Varalicar.com


Vrh
   
PostPoslato: Sub Jan 15, 2011 9:05 pm 
OffLine

Pridružio se: Pet Jan 14, 2011 6:36 pm
Postovi: 3
Braca Kikinda napisao:
Obično savezi imaju gotov obrazac. A postoji i čovek iz BG koji sve to umesto tebe rešava, ali naravno treba da se plati. Ako si zainteresovan poslaću ti broj na pp.

Moze, posalji. Preracunacu se sa drugarima. A koja ovlascenja ima udruzenje kao udruzenje? Na koji nacin se moze boriti protiv ribokradje, osim onog standardnog propisivanja mere za odredjene vrste. Moze li udruzenje da daje neke dozvole za ribocuvare-volontere? Sumari su slabo ove godine dolazili na Zapadnu Moravu, a dosta vremena sam proveo pored reke....


Vrh
   
PostPoslato: Sub Jan 15, 2011 9:27 pm 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 4:32 pm
Postovi: 13345
Lokacija: Sombor....
Zar registraciju udruzenja ne radi Agencia za Privredne Registre, kao povereni posao vec neko vreme?

Ne treba vam niko u Beogradu, papire za registrraciju mozete poslati preporucenom postom, ja sam tako uradio pre godinu dana, kad sam radio registraciju Udruzenja (koje doduse nije ribolovacko, ali princip je isti).
Po zakonu o udruzenjima treba vam troje ljudi...
Da ponedeljka cu vam izbaciti i ostale podatke i linkove za registraciju udruzenja...

Za pocetak pogledajte ove stranice, pa ako treba pokazacu vam korak po korak:

http://www.apr.gov.rs/%D0%A0%D0%B5%D0%B ... D0%B0.aspx

Maki, tu imas i podatke o brisanju udruzenja...pod uputstva....

_________________
Najbolje je biti bogat i zdrav, jer ako si siromasan, dzaba ti sto si bolestan....

Urtelja napisao:
Ne mogu oni poseku, koliko mi moz' da posadimo :lol:


Vrh
   
PostPoslato: Sub Jan 15, 2011 10:27 pm 
OffLine

Pridružio se: Pet Sep 07, 2007 11:19 pm
Postovi: 122
Ja sam druže ovu priču upravo priveo kraju, tako da je informacija sveža da svežija ne može biti. Ne radi to više APR nego Ministarstvo omladine i sporta. Oni te registruju, pošto nešto što se nekada zvalo "udruženje građana" ne postoji više. Sada su to klubovi. Koliko sam upoznat volonteri mogu da idu samo sa zaposlenim ribočuvarima od upravljača vode.


Vrh
   
PostPoslato: Ned Jan 16, 2011 1:50 am 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 4:32 pm
Postovi: 13345
Lokacija: Sombor....
Auh, procedure se menjaju na manje od godinu dana...

_________________
Najbolje je biti bogat i zdrav, jer ako si siromasan, dzaba ti sto si bolestan....

Urtelja napisao:
Ne mogu oni poseku, koliko mi moz' da posadimo :lol:


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 27 postova ]  Idi na stranicu 1 2 3 Sledeća

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 48 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs