Danas je Čet Mar 28, 2024 10:47 am

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 4 postova ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Mrezarenje uz obalu
PostPoslato: Pet Nov 15, 2013 10:53 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Nov 10, 2008 5:33 pm
Postovi: 449
Lokacija: Petrovac na Mlavi
Ne otkrivam toplu vodu pricom sa mrezama bacenim tik uz obalu, ali se mojim prijateljima i meni cesto ove godine desava da budemo snimljeni od strane alasa/krivolovaca, i da mesto na kome smo juce imali smudja sutra osvane sa mrezom na par metara od obale. Realno preterase- sve im je malo: em bacaju mreze bez dozvola, em ti pregrade mesto tik uz obalu nekom neoznacenom, potopljenom mrezom i ogranice te da moz samo da places. Elem, trazim resenje (bez onog izvadis mrezu, poseces je i teras dalje maco forom, a ovamo strepis za gume, sofku. Batine nisu problem...), vec neko legalnije, dugorocnije resenje. Ribocuvarske sluzbe smo elaborilali, tako da: da li neka molba, zahtev, peticija ili sta vec i kojoj visoj instanci "pije vodu"? Svaka preporuka, savet dobro dosli. Cak i poziv za organizovano ciscenje, obracun ili kako vec zovemo uzimanje zakona u svoje ruke: al da nesto uradimo su pozeljni.

_________________
Besplatno testiram VARALICE- slobodno posaljite svoje uzorke!!!!


Vrh
   
PostPoslato: Pet Nov 15, 2013 10:57 am 
OffLine
Site Admin
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Feb 23, 2006 7:01 pm
Postovi: 7558
Lokacija: Novi Beograd
hahaha .. sutra su bacili .... dobro si ti prosao! Ja sam dozivljavao dok sam kejario da kad me vide na obali skrenu chamac pravo u mene i ispred mene je puste - onu drljacu neku sto se vuce i ore po podu .... i preoru dno ispred mene ... sreca te se gadim oruzja i nemam .... :evil:

PS. Nema resenja!

_________________
Bolje upecati par malih bucova nego ni jednog velikog soma!


Vrh
   
PostPoslato: Pet Nov 15, 2013 11:21 am 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 4:32 pm
Postovi: 13345
Lokacija: Sombor....
Mene i drugara umlo nisu pokupili mrezom, sa sve camcem, pre par nedelja...a nigde nikog sem nas na 6 km Dunava...
A ovih u obali se navadio, naprijavljivao, cak ih i nosio u sediste upravljaca, kao dokaz, da ne bude da pricam prazne price...i jos svasta nesto pokusavao.

Sve hebeno dzaba.
mnogo bi mi bilo drago da neko nesto delotvorno smisli, ali bojim se, uz puno postovanje za inventivnost i intelekt svih kolega,
da resenje naci necemo. :(

_________________
Najbolje je biti bogat i zdrav, jer ako si siromasan, dzaba ti sto si bolestan....

Urtelja napisao:
Ne mogu oni poseku, koliko mi moz' da posadimo :lol:


Vrh
   
PostPoslato: Pet Nov 15, 2013 9:49 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Mar 05, 2009 9:51 pm
Postovi: 579
Lokacija: obrenovac
Mogu samo da potvrdim i Kockarovo i Mamijovo iskustvo.
Čak sam ih i slikao,snimao dok stavljju mrežu meni ispred čamca dok pecam,prijavljivao i ništa se nije desilo osim što sam sebi napravio probleme. Nije problem i da ja dobijem batine u obračunu sa njima i da oni dobiju batine,ali je problem što to ništa neće promeniti oni će i dalje raditi to što rade dok korisnik,tj država ne primora korisnike da vode čuvaju kako treba.

Kolega Sax,jedino što ti konkretno možeš učiniti jeste da pokušaš da napraviš što veću "buku" oko toga,po lokalnim udruženjima,prijavljivanjem inspekciji i to ne ribokradice nego korisnika i ribočuvare... Ali ni to neće rešiti problem,možda se samo na kraće vreme krivolov smanji na tom potezu. Mislim da ne postoji pravi savet koji bi ti neko mogao dati u vezi sa tim.


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 4 postova ] 

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 30 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs