Danas je Čet Mar 28, 2024 7:20 pm

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 143 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 9 10 11 12 13 Elipsa 15 Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: Uto Apr 25, 2017 10:52 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet Jul 27, 2007 2:05 am
Postovi: 112
markovic000000 napisao:
Kada biste kupili dnevnu dozvolu? Kad zavrsite pecanje? Na licu mesta, ok. A ako ne dodje kontrola kao sto najverovatnije i nece? Pravo sa pecanja posteno bi svi kupili dnevnu dozvolu?

Postovani kolega,ja bi platio cuvaru na licu mesta,ni pre ni posle. prosto i jednostavno je to nacin i da oni rade svoj posao,da se stimulisu da obilaze vodu,kontrolisu itd...lepo ponesu numerisani blok sa dnevnim dozvolama i naplate svakome ko nije uzeo godisnju. Ja pecam vise od 30 godina i za svo to vreme ukupno nisam video cuvare vise od mozda 5-6 puta,pa vidite,a vrlo sam aktivan kao sportski ribolovac ali nema racunice koja bi me vise naterala da uzmem godisnju,a uzimao sam redovno.


Vrh
   
PostPoslato: Uto Apr 25, 2017 11:07 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Avg 15, 2009 2:23 pm
Postovi: 323
Lokacija: Novi Sad
I ja pecam vise od trideset godina, dozvolu uzimam oduvek, kad sam bio mali dozvolu mi je kupovao otac, kasnije sam je kupovao sam da sacuvam zivce od prepirke i neprijatnosti.... Zakon imamo, ali se u ovoj nasoj drzavi slabo sprovodi, ali postoji. Mozemo da se revoltiramo i bojkotujemo samoinicijativno, ali sankcije postoje, kako za onog sa mrezom tako i za ovog sa jednim stapom bez dozvole.. Nisu iste, manje su za ovog rekreativca ali su tu, treba ih biti svestan a ne kukati "vidi ga onaj vuce mrezu" .... I kad smo kod toga, imam jedno pitanje za administratore kao sportski ribolovac... Zasto je zabranjeno postavljati odredjene slike "nereglarnih" ulova, ulova u zabrani a dozvoljeno javno podrzavanje (na forumu) i bojkot kupovine dozvole za sportski ribolov? Da ne bude zabune, potpuno podrzavam ona prva dva...


Vrh
   
PostPoslato: Sre Apr 26, 2017 9:17 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Mar 22, 2012 4:53 pm
Postovi: 774
rolandinjos napisao:
markovic000000 napisao:
Kada biste kupili dnevnu dozvolu? Kad zavrsite pecanje? Na licu mesta, ok. A ako ne dodje kontrola kao sto najverovatnije i nece? Pravo sa pecanja posteno bi svi kupili dnevnu dozvolu?

Postovani kolega,ja bi platio cuvaru na licu mesta,ni pre ni posle. prosto i jednostavno je to nacin i da oni rade svoj posao,da se stimulisu da obilaze vodu,kontrolisu itd...lepo ponesu numerisani blok sa dnevnim dozvolama i naplate svakome ko nije uzeo godisnju. Ja pecam vise od 30 godina i za svo to vreme ukupno nisam video cuvare vise od mozda 5-6 puta,pa vidite,a vrlo sam aktivan kao sportski ribolovac ali nema racunice koja bi me vise naterala da uzmem godisnju,a uzimao sam redovno.


fascinantno.
dakle, ne bi prije pecanja, ne bi poslije, nego samo za vrijeme pecanja.
čemu onda uopće?

šta se dobiva plaćanjem za vrijeme pecanja?
ti misliš da plaćaš izlazak ribočuvara?

_________________

Only dead fish follow the stream..!


Vrh
   
PostPoslato: Sre Apr 26, 2017 9:20 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Mar 22, 2012 4:53 pm
Postovi: 774
markovic000000 napisao:
rolandinjos napisao:
Postovane kolege,da li neko moze da mi ovde postavi clan zakona ili pravilnika u kome pise da se dnevna dozvola mora kupiti dan ranije? Hvala

Nisam ni ja nasao u zakonu. Poslao sam im mail cim odgovore i ako, obavestavam.


u našem (HR) zakonu piše da se ribolov ne smije obavljati bez potrebne dozvole.
dakle, potrebno je kupiti prije.
ako se kreće u ribolov u 5 ujutro, tad je normalno nemate gdje kupiti pa bi bilo sasvim razumno kupiti je dan prije.

logika je sasvim jasna.
ukoliko u tom smislu ne piše tako i u srpskom zakonu, onda je to bezvrijedan dokument sa stanovišta sportskog ribolova.

_________________

Only dead fish follow the stream..!


Vrh
   
PostPoslato: Sre Apr 26, 2017 9:55 am 
OffLine

Pridružio se: Pon Sep 12, 2011 7:08 am
Postovi: 174
Ujedinjeni ribolovci Srbije su ovo pitanje već postavili ministarstvu. Odgovor je da se dozvola mora kupiti pre početka ribolova, eventualno se može dogovoriti sa korisnikom kupovina dozvole u toku ribolova (recimo putujete u ribolov rano ujutru i nemate vremena da pre toga kupite dozvolu, ali morate se najaviti)


Vrh
   
PostPoslato: Sre Apr 26, 2017 10:26 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet Jul 27, 2007 2:05 am
Postovi: 112
dan_ban napisao:
rolandinjos napisao:
markovic000000 napisao:
Kada biste kupili dnevnu dozvolu? Kad zavrsite pecanje? Na licu mesta, ok. A ako ne dodje kontrola kao sto najverovatnije i nece? Pravo sa pecanja posteno bi svi kupili dnevnu dozvolu?

Postovani kolega,ja bi platio cuvaru na licu mesta,ni pre ni posle. prosto i jednostavno je to nacin i da oni rade svoj posao,da se stimulisu da obilaze vodu,kontrolisu itd...lepo ponesu numerisani blok sa dnevnim dozvolama i naplate svakome ko nije uzeo godisnju. Ja pecam vise od 30 godina i za svo to vreme ukupno nisam video cuvare vise od mozda 5-6 puta,pa vidite,a vrlo sam aktivan kao sportski ribolovac ali nema racunice koja bi me vise naterala da uzmem godisnju,a uzimao sam redovno.


fascinantno.
dakle, ne bi prije pecanja, ne bi poslije, nego samo za vrijeme pecanja.
čemu onda uopće?

šta se dobiva plaćanjem za vrijeme pecanja?
ti misliš da plaćaš izlazak ribočuvara?

Vec sam vam napisao ako ste citali moj post. Prvo bi se cuvari "naterali" da redovnije obilaze vode,zatim bi i oni koji ne idu redovno u ribolov vec povremeno i ne uzimaju godisnje dozvole placali tu dnevnu,a trece samim njihovim angazovanjem bilo bi manje ribokradje,mreza,struje i gluposti i nezadovoljni ribolovci kao sto sam ja bi uzimali godisnje dozvole.


Vrh
   
PostPoslato: Sre Apr 26, 2017 10:31 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet Jul 27, 2007 2:05 am
Postovi: 112
dan_ban napisao:
markovic000000 napisao:
rolandinjos napisao:
Postovane kolege,da li neko moze da mi ovde postavi clan zakona ili pravilnika u kome pise da se dnevna dozvola mora kupiti dan ranije? Hvala

Nisam ni ja nasao u zakonu. Poslao sam im mail cim odgovore i ako, obavestavam.


u našem (HR) zakonu piše da se ribolov ne smije obavljati bez potrebne dozvole.
dakle, potrebno je kupiti prije.
ako se kreće u ribolov u 5 ujutro, tad je normalno nemate gdje kupiti pa bi bilo sasvim razumno kupiti je dan prije.

logika je sasvim jasna.
ukoliko u tom smislu ne piše tako i u srpskom zakonu, onda je to bezvrijedan dokument sa stanovišta sportskog ribolova.

To sto pise da se "ribolov ne sme obavljati bez potrebne dozvole" ne znaci da se dozvola mora uzeti dan ranije,jer je potpuno nelogicno i ni na jednom sudu to ne moze proci. Prvo pitanje je: Sta ako ja ujutru odlucim da hocu da izadjem na vodu,kako da je uzmem dan ranije?


Vrh
   
PostPoslato: Sre Apr 26, 2017 12:06 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Feb 06, 2008 11:49 pm
Postovi: 182
Lokacija: Novi Sad
fascinantno je citati ova tumacenja zakonska i pravna...dok na vodi vlada bezakonje i nema ribe... :o


Vrh
   
PostPoslato: Sre Apr 26, 2017 12:22 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Jun 01, 2015 2:43 pm
Postovi: 739
Lokacija: Beograd
Rolandinjo, onda pozoveš ujutru ribočuvarsku službu, izviniš se što nisi uzeo dozvolu dan ranije i pitaš ih da li možeš danas da izađeš na određenu lokaciju i kupiš dozvolu na licu mesta.


Vrh
   
PostPoslato: Sre Apr 26, 2017 1:13 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Jan 26, 2014 8:02 pm
Postovi: 1888
Lokacija: Đakovo
Najbolje je poslat fino mail.
Postovani, ja sam taj i taj, 5h je ujutro nemam gdje kupiti dozvolu biti cu na vodi pa naidite da kupim dnevnu.
To nitko vjerojatno nece procitat, a ako dodu pokazes mail da si se najavio i na sudu ako treba imas dokaz da si fin i posten a oni nerade svoj posao :)

_________________
https://t.me/pump_upp


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 143 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 9 10 11 12 13 Elipsa 15 Sledeća

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 29 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs