Danas je Čet Mar 28, 2024 8:15 pm

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 143 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2 3 4 5 Elipsa 15 Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: Uto Jan 15, 2013 9:22 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Apr 26, 2010 9:10 pm
Postovi: 1765
...to bi bilo bolje da prokomentarise Kockar,covek je kolko kapiram pravnik,a ja sam zakomplikovao
temu i odveo je u losem pravcu :?


Vrh
   
PostPoslato: Uto Jan 15, 2013 9:54 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Dec 07, 2009 10:08 am
Postovi: 484
Lokacija: Jagodina-Cuprija-Paracin
U zakonu postoji cl.13 koji daje ovlascenja cuvaru ali veliki propust je sto u istom ne postoje postupanja.Evo primera radi cuvar ima pravo da privremeno oduzme sredstva sa kojima je nacinjen prekrsaj i to jasno stoji u zakonu.Ali sta ako lice u prekrsaju odbije da preda sredstva????E tad nastaje problem jer svako postupanje je krsenje zakona od strane cuvara.E sada policijske stanice to zloupotrebljavaju pa se prijave pustaju ujedno i prekrsiocu i cuvarima.Takvih primera je bilo koliko se secam u Paracinu najvise.Cuvar zadrzi lice u prekrsaju i popije prijavu jer to nije smeo da uradi.U zakonu nema postupanje cuvara u slucaju da bude sprecen da sprovede ovlascenja iz cl.13.To je veliki propust.

_________________
VARALICAR.com > RESPECT RULES

<°))))><


Vrh
   
PostPoslato: Uto Jan 15, 2013 10:12 pm 
OffLine

Pridružio se: Pon Nov 08, 2010 7:20 pm
Postovi: 404
oni nemaju ovlašćenja za upotrebu mera prinude i to je to. fizička sila, vezivanje, gumena palica, vatreno oružje je rezervisano za neke druge službe.


Vrh
   
PostPoslato: Uto Jan 15, 2013 10:14 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Jun 28, 2007 8:15 pm
Postovi: 7017
Lokacija: zajecar, nis
Šane sa Tise napisao:
P.S Da znam kako se otvaraju ove teme sa glasanjem, postavio bih jednu sa pitanjem “Da li ribočuvara na vodi smatrate svojim prijateljem ili neprijateljem???”

Pravo pitanje! Ni ja ne razumem toliku averziju prema ribocuvarima, ljudi neki rade svoj posao, neki ne, ali siguran sam u ovo: Svaki drugi ribocuvar je neposten, al je zato 70% ribolovaca neposteno.
P.S. Ja sam do sad imao posla sa nekoliko ribocuvara, tacnije do sad sam imao tu cast da me sestorica legitimisu (nekoliko njih i vise desetina puta), i samo sa jednim od njih sam imao losa iskustva u smislu neljubaznosti i bahatog nastupanja. Cak i takav njegov nastup je bio u principu po zakonu, samo je u meni izazivao neodoljivu zelju da mu rascopam glavu. Naravno, nisam to uradio, vec sam mu uredno pokazao dozvolu, a kad mi je vratio na vrlo kulturan nacin sam mu rekao sta mislim o njegovom ponasanju, na sta je otisao bez reci...
P.S2. Do sad sam mnoooooogo puta naisao na ljude sa pricom:Teo sam onom Ljubisi ribocuvaru (Marku, Janku) da razbijem glavu, on ce meni tu da gleda u cuvarku, a tamo negde vuku mreze ili sta vec. Pa jel si imao ribe ispod mere? Pa imao sam neki sarancici i deverike, al sta da pecam kad ovi s mreze sve povatase...

Nije lako biti ribocuvar u danasnje vreme, cak ni onaj korumpirani, verujte mi... Nije problem u njima, problem je u drzavi, a bogami i narodu...

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=MM64ynWN5BQ


Vrh
   
PostPoslato: Sre Jan 16, 2013 5:32 am 
OnLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet Nov 06, 2009 7:42 pm
Postovi: 1211
Pravac Pelinkovac!

_________________
Ja sam važan činilac.
To je moja trajna orjentacija.


Vrh
   
PostPoslato: Sre Jan 16, 2013 8:06 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Jan 23, 2012 7:12 pm
Postovi: 3419
Lokacija: Kanjiža
vladadjsmu napisao:
...a ja sam zakomplikovao
temu i odveo je u losem pravcu :?

Odveo si je (po mom mišljenju) u dobrom pravcu... Ovakve stvari treba razjasniti! Cilj mog posta nije bio da tebe osporim (ni da ti se zamerim, nikako), već su mi zasmetali postovi tipa "ma samo da mi priđe ja ću njemu kružni udarac u glavu...!", sve pod firmom - ne hvataš veće lopove od MENE!!!

Elem, potpuno ste u pravu u nekim stvarima! Rekli smo Član.13 našeg Zakona kaže da je ribočuvar kao službeno lice, DUŽAN da preduzme određene korake, a onda po sledećem može zbog toga da se nađe u "nebranom grožđu" :arrow:
Pravilnik o uslovima i postupku izdavanja i oduzimanja licence za ribočuvara i načinu vođenja registra izdatih licenci za ribočuvara napisao:
Član 5.

Na predlog inspektora za zaštitu životne sredine izdata licenca može biti oduzeta ako ribočuvar u vršenju poslova ribočuvara ne izvršava ovlašćenja ili prekorači ovlašćenja propisana Zakonom o zaštiti i održivom korišćenju ribljeg fonda.

_________________
Tek kad sasečeš poslednje drvo, tek kad zatruješ poslednju reku, tek kad upecaš poslednju ribu - tek tada ćeš shvatiti da se novac ne može jesti!


Vrh
   
PostPoslato: Sre Jan 16, 2013 8:24 am 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 4:32 pm
Postovi: 13345
Lokacija: Sombor....
Ovo nisu jednostavna pitanja ali daleko su od neresivih,
samo mora neko od gore to da uklaviri i da reaguje,
a nece jer ih zabole.

Mene iskreno vec mrzi da vise razglabam o pojedinacnim i brojnim manjkavostima naseg sistema,
jednostavno bojkotom ukazujemo da one postoje.
Spremni smo da pomognemo da se isprave, ali to je ozbiljan posao i zahteva ozbiljno angazovanje,
na profesionalnoj osnovi.

Jasno da riobcuvari sami nisu izvor ni razlog problema,
oni su poslednja karika u losem sistemu...
I nije im uopste lako, a to sto ih je dosta kvarno,
smao okazuje koliko taj sistem lose radi.

Za ribolovce se slazem, vecina se drasticno iskvarila,
sto je takodje pokazatelj koliko je sistem los i nefunkcionalan.
A ako sto rekoh necu da dalje elaboriram sve to jer cak i ovde ima jako puno ljudi
koji su spremni da zloupotrebe sve sto mogu.

_________________
Najbolje je biti bogat i zdrav, jer ako si siromasan, dzaba ti sto si bolestan....

Urtelja napisao:
Ne mogu oni poseku, koliko mi moz' da posadimo :lol:


Vrh
   
PostPoslato: Sre Jan 16, 2013 9:45 am 
OffLine

Pridružio se: Čet Mar 05, 2009 3:25 pm
Postovi: 627
Lokacija: Niš
@ CEDAPN

Poštovani kolega,

Mislim da ste zaista promašili temu kada mi se obraćate kao nekom krivolovcu a niste mi u životu oči videli. Dozvolu nisam uzeo iz već navedenih razloga, i neću ni da izlazim na vodu sve dok ne budem izvadio dozvolu.
Zaista ne znam šta Vas je navelo da me ovako uvredite ali budite sigurni da mi dugujete izvinjenje.


Vrh
   
PostPoslato: Sre Jan 16, 2013 4:58 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet Sep 17, 2010 9:48 pm
Postovi: 710
Lokacija: Kraljevo
Imamo pravo da od ribocuvara zatrazimo identifikacioni dokument,i to je dovoljno.(za postene ribolovce)
a sto se tice nasih identifikacionih dokumenata,dovoljna je ribolovacka dozvola i clanska karta
i u jednoj i u drugoj imate sliku sa pecatom,potpisom odg. lica i nasim maticnim brojem i adresom
za ribocuvara (policiju...)to je vazeci dokument,licna karta nije potrebna(nju ste dali na uvid kada ste vadili ova dokumenta)
dakle nije vam potrebna licna karta uz ribo. dozvolu,

i naravno da su ribocuvari nasi prijatelji,kao i mi njihovi!
pravi ribocuvari i pravi ribolovci!!!


Vrh
   
PostPoslato: Sre Jan 16, 2013 5:08 pm 
OffLine

Pridružio se: Pet Sep 16, 2011 8:12 pm
Postovi: 1028
ilija80 napisao:
@ CEDAPN

Poštovani kolega,

Mislim da ste zaista promašili temu kada mi se obraćate kao nekom krivolovcu a niste mi u životu oči videli. Dozvolu nisam uzeo iz već navedenih razloga, i neću ni da izlazim na vodu sve dok ne budem izvadio dozvolu.
Zaista ne znam šta Vas je navelo da me ovako uvredite ali budite sigurni da mi dugujete izvinjenje.

ja se tebi prijatelju uopste nisam obratio.obracam se pojedincima koji ne bi da kupe dozvolu ali bi da pecaju,da se svadjaju,biju sa cuvarima itd,itd.neznam zasto si se ti osetio prozvanim i to samo ti.ako sam te uvredio IZVINI.


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 143 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2 3 4 5 Elipsa 15 Sledeća

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 36 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs