Danas je Čet Mar 28, 2024 11:35 am

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 143 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 5 6 7 8 9 Elipsa 15 Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: Sub Jan 19, 2013 7:23 pm 
OffLine

Pridružio se: Pet Sep 16, 2011 8:12 pm
Postovi: 1028
nisi neupucen,ali je previse onih koji dozvolu kupuju i na vodu izlaze iskljucivo zbog ulova,i sa vode nose pune cuvarke klenica,mrena,skobalja,smudja ne vecih od upaljaca.od dozzvoljenih 5kg bele ribe oni nose 20,ako upeca 50smudjeva sve ce ih poneti kuci itd,itd,uvek nam je za nesto kriv neko drugi a tesko da je iko od nas bezgresan.


Vrh
   
PostPoslato: Sub Jan 19, 2013 7:31 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 12, 2008 1:27 pm
Postovi: 584
Lokacija: Zemun
Ja sigurno nisam, ali ima bezgrešnih, bar se tako moglo ovuda čuti. Nego, ne vidim nikakvu vezu C&R teme sa ovom ovde. Koliko znam ima cela sekcija foruma za veličanje toga, tako da nema razloga ovde da se time bavimo.

A sutra da se donese takav zakon (samo C&R), baš ništa se ne bi promenilo na vodi jer nema kontrole, koja jeste tema ovde.

_________________
Budala, kupio dozvolu.


Vrh
   
PostPoslato: Sub Jan 19, 2013 7:35 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Jun 28, 2007 8:15 pm
Postovi: 7017
Lokacija: zajecar, nis
Poenta je da svi hoce da ostvare svoja prava, a niko nece svoje obaveze... Cast izuzecima...

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=MM64ynWN5BQ


Vrh
   
PostPoslato: Sub Jan 19, 2013 7:40 pm 
OffLine

Pridružio se: Pet Sep 16, 2011 8:12 pm
Postovi: 1028
sta ce ti kontrola ako si sportski ribolovac,sve ti lepo pise u knjizici,a i ne treba da pise,ako si ribolovac znas kako treba da se ponasas na vodi.a cuvari neka jure one sa strujom,mrezama i ostalim rekvizitima.
tema je prava ribolovaca prilikom kontrole.kupovinom dozvole sva prava su tvoja.pecaj i uzivaj.niko te dira.neznam kakva prava trazis ako si bez dozvole na vodi.


Vrh
   
PostPoslato: Sub Jan 19, 2013 9:37 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Nov 06, 2007 2:22 pm
Postovi: 1497
Lokacija: Kragujevac - srce Srbije
maxymus napisao:
Moje pitanje je kratko i jasno, pa bih one koji zasigurno znaju pravi odgovor zamolio da to podele sa mnom:
- Da li ja sa uredno plaćenom članarinom u svom udruženju imam pravo da kupim dnevnu dozvolu na vodi direktno od ribočuvara?


Znači niko nije siguran, ili ne zna? Treba mi jasan, tačan, direktan odgovor.
Ako niko ne zna, kolntaktiraćemo nekoga ko bi morao da zna.

_________________
Kažeš da voliš svoju decu, a vidi šta im ostavljaš - mrtva priroda, slika našeg vremena


Vrh
   
PostPoslato: Sub Jan 19, 2013 9:45 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Jan 23, 2012 7:12 pm
Postovi: 3419
Lokacija: Kanjiža
...a ne znaju ni sami ribočuvari kojima je posao da znaju!

_________________
Tek kad sasečeš poslednje drvo, tek kad zatruješ poslednju reku, tek kad upecaš poslednju ribu - tek tada ćeš shvatiti da se novac ne može jesti!


Vrh
   
PostPoslato: Sub Jan 19, 2013 10:33 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Mar 23, 2009 7:16 pm
Postovi: 121
Lokacija: Kikinda
'Ajd da pretpostavimo teoretski da smo svi uredni ribolovci, svi imamo sve dozvole, znamo i postujemo ribolovnu etiku, pridrzavamo se svih pravila na vodi itd... znaci bezgresni smo!
Opet ostaje pitanje sta dobijamo zauzvrat od "gazde" ribolovnog podrucja koji nam je propisao nekakav zakon i naravno POKUPIO PARE.
Vode se zagadjuju i prave pomore riba svake godine, privredni ribomesari (kojih ima kod nas i neznam da li jos negde?) haraju vodama i pustose sve i svakako, obale kanala se ne odrzavaju i ne ciste (kod mene nijednom od kad je prokopan pre 45 god.) tako da se voda skoro ni ne vidi od trske, jezera sluze kao deponije, nema poribljavanja plemenitim vrstama riba osim saranom mada licno mislim da saran tu ne spada, a jedino njega nekad puste u vodu i to naravno objave na sva zvona kao da se Hrist vratio. Kome onda placamo i STA placamo?? Sta dobijamo za nase pare. To nemozemo pitati "gazdu" jer njega na vodi nema, ali ko ima srece da vidi robocuvara ima puno pravo da ga to pita, jer on je "gazdino" sluzbeno lice pa bi morao da zna i odgovor.


Vrh
   
PostPoslato: Sub Jan 19, 2013 11:14 pm 
OffLine

Pridružio se: Pet Sep 16, 2011 8:12 pm
Postovi: 1028
a sta dobijas sto svake godine registrujes SVOJ automobil.nista.svako zadovoljstvo mora da se plati.
uvek je onaj poslednji u lancu u ovom slucaju mi ribolovci najvise pogodjen.sta je uostalom u ovoj zemlji normalno.


Vrh
   
PostPoslato: Sub Jan 19, 2013 11:34 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Mar 05, 2009 11:33 pm
Postovi: 2086
Plaćanjem registracije automobila dobijaš uverenje da je auto ispravan i možeš da ga voziš bez bojazni da ćeš zbog tehničke neispravnosti da UBIJEŠ nekog ili pogineš sam, a ako ne platiš ili platiš dozvolu za pecanje nema šanse da neko strada, osim džepa onog koji plaćanjem dozvole ne dobija ama baš ništa. Plaćao dozvolu ili ne, ribokradice rade svoj posao neometano u sred bela dana ili noći. I sledeći put kad budeš pravio neko poređenje, porazmisli malo bolje.

_________________
Kad umreš, ti ne znaš da si umro i nije ti teško.
Teško je drugima.
Isto tako je i kad si glup.... :wink:

"Sudbina čovečanstva zavisi od toga koliko se moralno razvijamo..."
Albert Ajnstajn


Vrh
   
PostPoslato: Sub Jan 19, 2013 11:43 pm 
OffLine

Pridružio se: Pet Sep 16, 2011 8:12 pm
Postovi: 1028
to je tehnicki pregled prijatelju i to je samo jedna stavka u celokupnom iznosu registracije.a ribolov ljudi nije obaveza,niko te ne prisiljava da ides na pecanje i kupujes dozvolu.igraj sah,domine.


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 143 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 5 6 7 8 9 Elipsa 15 Sledeća

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 30 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs