Danas je Čet Apr 18, 2024 10:28 pm

Sva vremena su u UTC+02:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 143 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 4 5 6 7 8 Elipsa 15 Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: Sub Jan 19, 2013 2:10 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Mar 23, 2009 7:16 pm
Postovi: 121
Lokacija: Kikinda
cedapn napisao:
nista meni nije jasno.ovde ovi pravnici ispisase da ribocuvar ne moze da te legitimise,ne moze da oduzme pribor,primeni silu itd,itd,ustvari moze ali nije po zakonu,mogao bi da zavrsi na sudu.znaci ja pecam bez dozvole dodje cuvar,imas dozvolu nemam,daj stap,nedam,udalji se sa vode, necu,tako da on bez prisustva sluzbenog lica(milicionera)meni ne sme apsolutno nista.pa koga sad mi bojkotujemo i zasto i zasto smo uopste dosad kupovali dozvole.oni ljude rade svoj posao prodaju dozvole i ne preduzimaju nista jer im PO ZAKONU ili ti USTAVU to nije dozvoljeno.


Nesto si pogodio, nesto nisi. Pod uslovom da za pribor ne smatras bombe, struju i slicne naprave, vec "obican pecaroski pribor", ribocuvar moze da uradi stvari koje si gore pomenuo i one JESU po zakonu, ali je problem sto zakon nije usaglasen s ustavom. To je inace razlog zbog kog policija nerado ili retko daje podrsku ribocuvarskoj sluzbi. Naime ni policajac nesme da ti oduzme licnu imovinu ukoliko nije dokazni materijal u KRIVICNOM postupku. Sve je to traljavo i na brzaka strpano u jedan od mnogih protiv ustavnih zakona ove drzave. Inace zakon i ustav nisu isto kako si ti to napisao.
Zakon je NAKON ustava najvisi pravni akt jedne drzave, a ustav je dokument koji ODREDJUJE zakone i principe iste te drzave. Znaci da zakon MORA biti u skladu s ustavom jer je u protivnom nistavan. I na kraju, lepo si rekao, da oni ljudi (mislim na preduzeca koja gazduju vodama, a ne samo na ribocuvare koji su takodje na platnom spisku istog preduzeca) samo rade svoj posao, PRODAJU DOZVOLE i nista vise.
Novac i to nas novac! To je objasnjenje za bespostednu borbu koju iz godine u godinu vode javna preduzeca oko privilegije da se gazduje vodama, uzme novac od prodaje dozvola i ne uradi skoro nista od obaveza koje preuzimaju kao "gazde". Licno nisam protiv ribocuvara koji su na udaru i u nezgodnom polozaju. Par godina sam bio ribocuvar - volonter i znam koliko je nezgodno "ispravljati krivu Drinu".
Pre nekoliko godina su ribocuvari i njihov nedostatak u mom kraju bili samo "plod nase bolesne maste". U medjuvremenu smo odrasli, prestali da mastamo i verujemo u deda mraza, vestice, ribocuvare i sl. jer ih niko od nas godinama nije video. Isto se nemoze reci za ribokradice kojih je sve vise i vidljivi su cak i danju. Ove godine sam tradicionalno izasao na vodu 01. Januara, upecao jednu mrezu (udarila je na zelenog tvistera) i snimio ribokradicu dok je 100m od prvih kuca postavljao mrezu. Eto to je jedan od razloga naseg bojkota.
Koga zanima sta sam snimio moze pogledati:

http://www.youtube.com/watch?v=p9qihjLsgv0


Vrh
   
PostPoslato: Sub Jan 19, 2013 7:12 am 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 4:32 pm
Postovi: 13351
Lokacija: Sombor....
Cedo, pitas koga mi sad tu bojkotujemo i zasto?
Bojkotujemo sav ovaj haos i njegove posledice.
A problemi koji su ovde elaborirani su upravo jedan od uzroka za taj haos.

Procitaj drugu tacku proglasa bojkota, odmah posle ribokradje.

_________________
Najbolje je biti bogat i zdrav, jer ako si siromasan, dzaba ti sto si bolestan....

Urtelja napisao:
Ne mogu oni poseku, koliko mi moz' da posadimo :lol:


Vrh
   
PostPoslato: Sub Jan 19, 2013 9:27 am 
OffLine

Pridružio se: Sub Jan 22, 2011 6:26 pm
Postovi: 412
u pravilniku piše da ribočuvari mogu izvršiti pregled objekta,plovnih objekta,vozilai...,koliko ja razumem ovde piše pregled a ako hoće da uđe u nečiju vikendicu,pa da gleda po njoj to je već pretres a za to mora da ima pismeni nalog od suda,treba definisati šta je u neposrednoj blizini vode,primer,nisam ribolovac i poneo sam štap kolegi koji već peca ali javio mi da mu donesem ovaj štap jer mu treba,zaustavi me kontrola na 200 metra od vode i traži dozvolu,a ja je nemam jer nisam ribolovac,šta u ovom slučaju,kolege da se razumemo ja sam za najstrožije sankcionisanje svakog vida krivilova i i da se ovaj javašluk ako može konačno dovede u red,ali mnoge stvari nisu zakonski definisane kako treba


Vrh
   
PostPoslato: Sub Jan 19, 2013 10:43 am 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 4:32 pm
Postovi: 13351
Lokacija: Sombor....
Pise u Zakonu i da je zabranjeno kretanje licu bez dozvole sa opremom za ribolov u blizini ribolovne vode....

Medjutim sve ovo je prilicno kompleksno i ne tice se samo jednog zakona,
vec celokupnog pravnog sistema.

donosenje zakona i drugih propisa je veoma vazan, odgovoran i posao koji se mora raditi
sa punom posvecenoscu, na profesionanoj osnovi.
Da bi bio valjano uradjen moraju biti ukljuceni i oni koji najbolje poznaju situaciju na terenu
i sve propuste koji se u praksi pojavljuju, a to smo mi ribolovci.

Zalosno je sto je ovaj forum npr. na totalno dobrovoljnoj bazi
i vise laicki nego strucno dosta detaljnije obradio situaciju nego zakonodavac....

_________________
Najbolje je biti bogat i zdrav, jer ako si siromasan, dzaba ti sto si bolestan....

Urtelja napisao:
Ne mogu oni poseku, koliko mi moz' da posadimo :lol:


Vrh
   
PostPoslato: Sub Jan 19, 2013 11:23 am 
OffLine
Site Admin
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Feb 23, 2006 7:01 pm
Postovi: 7560
Lokacija: Novi Beograd
hehe ima jedan stari dobri vic na temu "nosim stap blizu vode a nisam ribolovac"

Muz i zena provode vikend na jezeru, muz je celo jutro pecao iz chamca i kad se vratio nazad u vikendicu, zena je usla u chamac, ponela knjigu i izvezla se na jezero ... sedi u chamcu, sunca se i cita knjigu ... i dodje kontrola - trazi dozvolu za pecanje.
Zena: Ja ne pecam i nemam dozvolu, samo citam knjigu!
Kontrolor: Svu opremu za ribolov imate u chamcu i mozete bilo kad zabaciti - stoga moram Vam pisati prijavu!
Zena: Onda cu ja Vas tuziti za silovanje!!!!
Kontrolor: Kako? Pa nisam Vas ni takao!?!?!
Zena: Niste, ali imate svu potrebnu opremu i mozete bilo kad to uchiniti ...

Kontrolor se okrenuo i otishao ...

:lol: pa i nije totalno off-topic ... :lol: :idea:

_________________
Bolje upecati par malih bucova nego ni jednog velikog soma!


Vrh
   
PostPoslato: Sub Jan 19, 2013 12:33 pm 
OffLine

Pridružio se: Sub Jan 22, 2011 6:26 pm
Postovi: 412
ma verovatno piše u zakonu da nesme lice bez dozvole da se kreće u blizini vode sa priborom za pecanje,ali gde je onda zakon o slobodi kretanja,ispada da kao i lovci moramo da imamo dozvolu za nošenje štapova i posebnu dozvolu za posedovanje štapova ,šalim se sada malo,ali upravu je kolega kockar da je ovo mnogo kompleksno pitanje i da sve nadležne institucije zajedno sa ribolovcima sagledaju problematiku ili jednostavno da neki deo i prepišu od kolega iz inostranstva gde je to uređeno


Vrh
   
PostPoslato: Sub Jan 19, 2013 3:08 pm 
OffLine

Pridružio se: Pet Sep 16, 2011 8:12 pm
Postovi: 1028
ma zakon prijatelju postoji.e sad sto je nedorecen i moze se tumaciti na sto nacina,zato i postoji takav kakav je.da bi moglo da se krade izmedju redova,kao i svaki drugi o bilo cemu drugom.dajte cuvarima ovlascenje da ribokradici stavi lisice i privede ga sudiji za prekrsaje i izrekne mu mandatnu kaznu od 50000din.kraj.nisu englezi,nemci i ostali mnogo kulturniji od nas.samo in zakon i astronomske kazne sprecavaju da rade isto sto i mi.a ribu krademo mi a ne cuvari.uvedite godinu dana zakon uhvati i pusti za celu srbiju da vidim koliko ce se dozvola prodati i koliko ce SPORTSKIH ribolovaca biti na vodi.


Vrh
   
PostPoslato: Sub Jan 19, 2013 3:58 pm 
OffLine

Pridružio se: Sub Jan 22, 2011 6:26 pm
Postovi: 412
kada sam pomenuo inostranstvo mislio sam da naši veliki mozgovi ne naprežu vijuge,jer već godinama neznaju ili neće da reše problem,a lepo kažeš ,cedapn,udri srbina po džepu i rešio si problem,pozdrav


Vrh
   
PostPoslato: Sub Jan 19, 2013 5:33 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Apr 26, 2010 9:10 pm
Postovi: 1765
cedapn napisao:
uvedite godinu dana zakon uhvati i pusti za celu srbiju da vidim koliko ce se dozvola prodati i koliko ce SPORTSKIH ribolovaca biti na vodi.

...bravo,u centar :!:


Vrh
   
PostPoslato: Sub Jan 19, 2013 6:53 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 12, 2008 1:27 pm
Postovi: 584
Lokacija: Zemun
Malko sam neupućen, znači osim C&R, ostali nisu sportski ribolovci, nego rekreativni ili nešto treće?

_________________
Budala, kupio dozvolu.


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 143 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 4 5 6 7 8 Elipsa 15 Sledeća

Sva vremena su u UTC+02:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 21 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs