Danas je Čet Mar 28, 2024 1:00 pm

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 143 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2 3 4 5 Elipsa 15 Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: Pon Jan 14, 2013 10:55 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet Sep 17, 2010 9:48 pm
Postovi: 710
Lokacija: Kraljevo
ilija80 napisao:
Ako je već zakonom predviđeno da postoji dnevna dozvola a uhvate te na vodi u ribolovu bez ikakve dozvole, ja ga cenim da imamo pravo da tražimo da kupimo istu...
A što se tiče ribolovne opreme, osim ako je direktno namenjena kršenju zakona, odnosno prilagođena za grabuljanje ili slično, niko nema pravo da istu oduzima!
Ovo mi je rekao bivši sudija, danas advokat u penziji.
U krajnjoj liniji sve se svodi na prostu SILU! Ako ocene da mogu da te preplaše pokušaće da ti nakače sve što mogu pa i da ti uzmu štap itd...

ima pravo da PRIVREMENO ODUZME,do sudskog resenja,ne trajno...


Vrh
   
PostPoslato: Pon Jan 14, 2013 11:05 pm 
OffLine

Pridružio se: Pet Sep 16, 2011 8:12 pm
Postovi: 1028
vi ste zalutali u ribolovu.kupis dozvolu i pecas.ko te dira.kakve zakone tumacite i kakve rupe u istima trazite.dozvola ti omogucava da ides na vodu i pecas.ako hocete da pecate i grabuljate bez dozvole onda vam nije mesto na ovom forumu.


Vrh
   
PostPoslato: Pon Jan 14, 2013 11:08 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Jan 27, 2011 12:40 am
Postovi: 291
Lokacija: Pazova
Ma ribocuvar ti u principu nemoze nista ,moze da te cima na nekom jezeru ili slicno kad postavis kamp i zabacis 26 dubinki.varalicari su poslednji ribolovci koji bi trebali da se cimaju oko dozvole,sav pribor mobilan ,tj kad jednom u 15-16 godina naidje ribocuvar jednostavno odes sa vode pa se vratis kad ode,ako te opkoli njih nekoliko (hipoteticki)crvena rodjaci i to samo u slucaju da neposedujes nikakvo znanje borilackih vestina. :lol: :lol: :lol:

_________________
Ja sam pristalica Tadžikistanske škole jiggovanja


Vrh
   
PostPoslato: Pon Jan 14, 2013 11:10 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Apr 26, 2010 9:10 pm
Postovi: 1765
...dnevnu mozes da kupis ako imas clansku kartu bilo kog udruzenja sportskih ribolovaca.
A to kod nas niko ne kupuje razdvojeno od dozvole za ribolov,koliko ja znam ne sme da ti je
proda ako nisi registrovani sportski ribolovac...
@zoranboskovic
...to sa privremenim oduzimanjem je uvedeno zbog nemogucnosti legitimisanja.
Niko osim policije u Srbiji ne sme da ti trazi licnu kartu,ako mu ne das istu ne moze da ti napise prijavu.
Pa se tako desavalo da se lice uhvaceno u ribolovu bez dozvole jednostavno pri pojavi ribocuvara okrene i ode nejebavajuci
ga dva posto,te su ovim clanom pokusali da improvizuju nekakvu represivnu meru.
...pravilan postupak je legitimisanje i pisanje prijave u prisustvu policije,sto vazi i za konduktere gradskog saobracaja,a njih(policiju)
za ovo zabole pa sad ko koga stigne :?


Vrh
   
PostPoslato: Uto Jan 15, 2013 11:15 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Nov 03, 2010 1:51 pm
Postovi: 1966
Lokacija: dunav 1215km
...osim ako kondukter nije iz bus plusa :lol: :lol:

_________________
..Džamajka..


Vrh
   
PostPoslato: Uto Jan 15, 2013 2:23 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Jan 23, 2012 7:12 pm
Postovi: 3419
Lokacija: Kanjiža
Vlado, nisam siguran da si u pravu… I u onom linku koji sam ovde postavio velikim slovima piše “RIBOČUVARI IMAJU STATUS SLUŽBENOG LICA” Ja znam konkretno za dva slučaja kada je ribočuvar pisao prijave! Prvi je bio kada je lik u čamcu imao soma na stringeru u vreme lovostaja a drugi je kada je uhvatio lika kojeg vrlo dobro poznajem, kako bućka i imao je 6 somova- svi ispod mere. U prvom slučaju je napisao prijavu, a u drugom je ODUZEO štapove i napisao prijavu i odštetni zahtev u visini od 60000 dinara (o drugom slučaju sam ovde na forumu već negde pisao). E sad, problem je ono zbog čega podržavam bojkot… Prvi lik je „ugledni“ građanin Kanjiže, ima dobre veze pošto je bogat čovek i već se po kafani hvalio kako će taj slučaj da mu „zastari“! Drugi je siromašan i više puta je bio u zatvoru zbog sitnih krađa, kao i ribu što krade, jer stvarno nema šta da jede (bez da ga opravdavam)- e on je najeb’o!!! Dakle, nisu problem prijave, ko god ih napisao, niti “pribor predati upravljaču”… već više instance kod kojih te prijave i pribori i naše pritužbe stižu, a koji su leglo korupcije, nerada ili rada protivno Zakonu i interesu svih nas!

Dalje, osvrnuo bih se na ovu sagu sa ribočuvarima koja se provlači po svim temama, od Bojkota, do Dozvole 2013 pa do “promene propisa” itd. Da li mi smatramo da su ribočuvari naš najveći problem? To su obični ljudi, radnici, koji svoje radne zadatke dobijaju od svojih nadređenih i njihov posao u ovom trenutku nije ni malo lak! Još može i loše da prođe ako, kojim slučajem verujući u ono što radi, digne mrežu “pogrešnom”! Ne možemo njih baš za sve kriviti… Kada ti šef kaže da imaš danas 5 minuta posla a posle možeš da ‘ladiš jaja- hoćeš ti grebati za nekim radnim učinkom!? To u našem konkretnom slučaju znači da vrše na njih pritisak da u prvih par meseci kontrolišu dozvole, kako bismo ih mi pokupovali, a posle su „mirni”! Ja imam sasvim solidnog ribočuvara (uvek može bolje), koji je često na vodi tokom godine, pa čak i noću, ali pokriva sam veliki teren! Znam za situacije kada ga “ribolovci” vide u čamcu u Kanjiži, onda telefonom javljaju svojim “kolegama” da se SME grabuljati na jezeru- koje je udaljeno 15km odatle i da i ako ih neko prijavi, imaju komotno 2 sata dok on stigne. Nezvanično priča i da privredne ribare ne sme ni da kontroliše, jer mu iz Uprave kažu “Nemoj ih maltretirati jer onda dogodine neće izvaditi dozvolu”, a to je mnogo hiljada eura od samo dva ribara…
Bez da potenciram kako su ribočuvari neke “cvećke”, daleko od toga, ali ako je država letargična, nemojmo ljudima koji su njeni instrumenti zamerati kako su i oni letargični!
Trudimo se ovim bojkotom da menjamo sistem vrednosti, a kad imamo instrumente borbe, onda ćemo lako na kraju da se rešimo i ribočuvara koji su trenutno korumpirani, neradnici ili su čak “u talu” sa lopovima, a da tako omogućimo da dođu do izražaja oni koji dobro (ili bi želeli da dobro) obavljaju svoj posao!

P.S Da znam kako se otvaraju ove teme sa glasanjem, postavio bih jednu sa pitanjem “Da li ribočuvara na vodi smatrate svojim prijateljem ili neprijateljem???”

_________________
Tek kad sasečeš poslednje drvo, tek kad zatruješ poslednju reku, tek kad upecaš poslednju ribu - tek tada ćeš shvatiti da se novac ne može jesti!


Vrh
   
PostPoslato: Uto Jan 15, 2013 2:58 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Apr 26, 2010 9:10 pm
Postovi: 1765
ok...odustajem


Vrh
   
PostPoslato: Uto Jan 15, 2013 7:20 pm 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 4:32 pm
Postovi: 13345
Lokacija: Sombor....
Vlada je nazalost potpuno upravu i sve sto je napisao je tacno.
Necu da nabrajam sta sve cuvar nemoze da uradi, osim ako onaj prema kome je to usmereno ne pristane na to ili ako je cuvar u pratnji policije...
Sve to su ogromne manjkavosti naseg sistema i ako ih ovde nabrojim to ce sigurno navesti mnoge na zloupotrebu.

U zakonu pisu razne stvari kad se nabraja sta sve cuvar moze,
ali u praksi cuvar tim zakonom moze pedu da obrise,
jer mu nedostaju kljucna ovlascenja.

_________________
Najbolje je biti bogat i zdrav, jer ako si siromasan, dzaba ti sto si bolestan....

Urtelja napisao:
Ne mogu oni poseku, koliko mi moz' da posadimo :lol:


Vrh
   
PostPoslato: Uto Jan 15, 2013 7:33 pm 
OffLine

Pridružio se: Ned Okt 21, 2012 8:04 pm
Postovi: 136
Nedostaju mu pendrek i pištolj. Dok god to ne zaduže po službenoj dužnosti i zakonskom propisu, dovoljno je da mu kažeš ajde, brale, šetaj dalje, i ne može ti ništa. A šta onda on tek može naoružanim strujarošima i ostaloj bagri....


Vrh
   
PostPoslato: Uto Jan 15, 2013 9:04 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Sep 02, 2010 4:39 pm
Postovi: 1087
Lokacija: Berane
vladadjsmu...sto se ribocuvara tice pojma nemam al to da sem policije niko ne smije da te legitimise nisi u pravu 100 %!

_________________
..NORTH LOVE..


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 143 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2 3 4 5 Elipsa 15 Sledeća

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 32 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs