Danas je Čet Mar 28, 2024 10:39 am

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 38 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2 3 4
Autoru Poruka
PostPoslato: Ned Jan 05, 2014 5:46 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Jan 01, 2012 4:52 pm
Postovi: 531
Lokacija: Smederevo
Daxoni i ja smo razmenili par pp i dogovorili pecanje. Par ostrih reci dovodi ljude na suprotstavljene strane iako imaju ista razmisljanja.
Ovim putem se izvinjavam zbog toga. :oops:


Vrh
   
PostPoslato: Pet Jan 10, 2014 10:28 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Jun 28, 2007 8:15 pm
Postovi: 7017
Lokacija: zajecar, nis
licca napisao:
Pike, znas i sam, da se na sistem ove drzave ne mozes osloniti. Ako uhvatim lika i izoblicim ga, zavrsicu u zatvoru. Sta mi preostaje? Cayber borba. A cak ne mozes na ovakvom forumu naci, gde svi imaju losa iskustva sa mrezarosima, da usaglasis prva dva, tri stava. I to cak i cayber borbu cini beznacajnim. Te cayber borbe cine da na zapadu menjaju pojedine zakone.
Ono sto me posebno nervira kada se povede prica o jednoj temi i problemu svako dodaje neke druge problem i tema se rasplinjuje. Tema su mrezarosi, a doslo se toga da mrezarosi i nisu tako veliki problem kao sto su varalicari :!: :?: Stvarno se ne mogu oteti utisku da pokusavate da na taj nacin uzmete mrezarose u zastitu. Izvini, ali ja to tako vidim.


Gledaj kako hoces, ja samo kazem da kad riba radi- svi cutimo i tovarimo stringere, kad ne upecamo nista- udri (na forumu) po alasima, plovkarosima, penzionerima, zagadjivacima... Cast izuzecima...

Vise volim jednog postenog alasa nego varalicara- grabuljasa. Tolko od mene na ovoj temi...

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=MM64ynWN5BQ


Vrh
   
PostPoslato: Uto Feb 25, 2014 11:21 am 
OffLine
Saradnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Maj 24, 2006 12:26 am
Postovi: 8889
Lokacija: Niš
Nešto sinoć razmišljam...

Hipotetički scenario: privredni ribolov mrežama zabranjen, ali dozvoljen udicom.

Pa tako alasi mogu da bućkaju soma, muvaju smuđa, ulove 50 kg babuški na hranilicu... i sve to prodaju nekoj zadruzi za otkup riba.

Dakle, mreže trajno sklonjene sa Dunava, ali alaski lov udicom proširen na neka velika jezera, na kojima je nemoguće sa 5-10 alasa ribolovca smanjiti riblji fond. Zašto, recimo, ne dozvoliti da se proda 10 ovakvih udica-alas dozvola za lov smuđa na Koki (jezero od 20 km sa ko zna koliko stotina hiljada smuđeva) i na još nekim jezerima, pa da građani mogu legalno u prodavnici da kupe smuđa sa Koke? Ili babušku sa Koke, Knića, Bovna, Vlasine... Ili soma sa Vlasine - ako već tvrde da ga ima previše, što ne bi 5 alasa mogli da ga hvataju legalno na udicu i da ga legalno prodaju, pa da se vlasinski som nađe u ribarsnici? Ili grgeče, deverike...

Čisto kao tema za razmišljanje...

_________________
Svi su bili na mojoj strani, zato se čamac i prevrnuo...


Vrh
   
PostPoslato: Uto Feb 25, 2014 1:19 pm 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 4:32 pm
Postovi: 13345
Lokacija: Sombor....
Zanimljiva ideja.

Elem, privredni ribolov sto se mene tice uopste ne mora biti ukinut,
ali mora pod jedan biti kontrolisan. Bilo bi sasvim logicno i da se vrati lovostaj u punom smislu reci,
a takodje i da se broj ribara limitira u skaldu sa uslovima terena, da se uvedu kvote
i da se ribari trajno odstrane iz mrestilista i njihove sire okoline, zimovnika, gradskih zona... - da postoje delovi reke gde im je rad zabranjen.
I naravno da promet bude surovo kontrolisan...

Bajke za sad... :(

_________________
Najbolje je biti bogat i zdrav, jer ako si siromasan, dzaba ti sto si bolestan....

Urtelja napisao:
Ne mogu oni poseku, koliko mi moz' da posadimo :lol:


Vrh
   
PostPoslato: Uto Feb 25, 2014 1:47 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Maj 13, 2009 6:59 pm
Postovi: 1896
Lokacija: Tisa, prvih par km u nas.
Pojavila se informacija da ce ipak biti zabranjen, nesto u vezi regulacije i uskladjivanja zakona sa EU.

_________________
Lala 4ever


Vrh
   
PostPoslato: Uto Feb 25, 2014 2:15 pm 
OffLine

Pridružio se: Sre Sep 23, 2009 2:41 pm
Postovi: 5190
Lokacija: Beograd-Donji Milanovac
Hoce.
Pogotovo na vodama prve kategorije i Nacionalnim Parkovima. Ne smeju stajace mreze, strukovi...mislim da ne sme ni postavljanje tikvi, bova, signala.


Послато са GT-I9300 уз помоћ Тапатока

_________________
Bistro


Vrh
   
PostPoslato: Uto Feb 25, 2014 9:14 pm 
OffLine
Forum Domacin
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 01, 2006 10:53 am
Postovi: 4869
Lokacija: DUNAV 1163 km
licca napisao:
Daxoni i ja smo razmenili par pp i dogovorili pecanje. Par ostrih reci dovodi ljude na suprotstavljene strane iako imaju ista razmisljanja.
Ovim putem se izvinjavam zbog toga. :oops:


Momci ne nasilna komunikacija je cudo :D
Isto tako i tastatura... :evil:
Popite neko pivo i za mene :D

_________________
www.mgz.rs


Vrh
   
PostPoslato: Uto Feb 25, 2014 10:51 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Jan 27, 2011 2:17 pm
Postovi: 1817
Lokacija: novi sad
kockar napisao:
Bilo bi sasvim logicno i da se vrati lovostaj u punom smislu reci,
a takodje i da se broj ribara limitira u skaldu sa uslovima terena, da se uvedu kvote

Bilo nekada, i kvote i znalo se na koliko kilometara koje reke ide koliko ribara, odnosno koliko kilometara reke "pripada" jednom ribaru i nije se moglo izdati vise dozvola za istu kilometrazu.
A danas - 20-tak ribara samo na potezu oko Novog Sada (na mozda manje od 20 kilometara toka), gradska zona je zabranjena za rad ali svaku noc "ciste" zimovnike spustajuci se u paru, bahatost i bezobzirnost su odlike koje ih "krase" a sto brza i sto veca zarada bez razmisljanja o buducnosti su osnovni motivi i nacela koja ih pokrecu.
Goci napisao:
Hipotetički scenario: privredni ribolov mrežama zabranjen, ali dozvoljen udicom.

Moje je misljenje da to nije dobra ideja - to bi se pretvorilo u ozakonjeno grabuljanje.
Kad-tad!
Samo dobra, redovna i surova kontrolno-kaznena svakodnevica bi to dovela u red uz obavezno postovanje zabrane u toku mresta i naravno kontrola kupoprodaje ribe, pogotovo za restorane (riba ispod mere) i ribarnice koje su sada prepune Stuke (u zabrani), Smudja i Soma ispod mere.
Postoji u komercijalnim ribnjacima odredjen procenat grabljivica pa se i moze prihvatiti objasnjenje da su ti nedorasli primerci odatle, ali isto tako te nedorasle primerke mogu da otkupe udruzenja (ili korisnik vode) i da sa tom ribom izvrse poribljavanje, pa da imamo jednom i kvalitetno poribljavanje a ne samo kvantitetno (bitno je koliko je primeraka/kilograma )poribljavanje Saranom.
Mnogo mi raznih varijanti prolazi glavom i samo se nadam da cu doziveti da bar vidim pocetak nekih promena na bolje.

_________________
Catch fish or Die tryin


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 38 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2 3 4

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 29 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs