Danas je Čet Mar 28, 2024 7:58 pm

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 501 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 47 48 49 50 51 Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Dozvole 2014
PostPoslato: Čet Feb 20, 2014 10:30 am 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 4:32 pm
Postovi: 13345
Lokacija: Sombor....
Ti Pogranicni na bentu su najcesci oblik kontrole, oni su me legitimisali minimum 20-ak puta u poslednjih nekoliko godina,
doduse dozvolu za pecanje niti su trazili, niti im je posao, niti ima smisla da je oni traze nekome koga zaustave u dok se krece kolima ili pesaka...

Mi smo se za deo od Bezdana do Madjarske granice prijavljivali i kad smo na obali, a ostanemo posle mraka,
jer je tako patrola zahtevala par puta, samo smo telefonom javljali tablice i gde smo, nikad nije bilo problema.
Doduse taj deo ribari toliko urnisu mrezama, da smo ga potpuno batalili i tamo vise uopste ne idemo,
jer kontrole na samom Dunavu nema, a privredni mreze vezane za obalu vade samo kada naidje poplavna voda,
onda ih valjda u sumu i mrestilista prebacuju... :evil: :evil: :evil:

_________________
Najbolje je biti bogat i zdrav, jer ako si siromasan, dzaba ti sto si bolestan....

Urtelja napisao:
Ne mogu oni poseku, koliko mi moz' da posadimo :lol:


Vrh
   
 Tema posta: Одг: Dozvole 2014
PostPoslato: Čet Feb 20, 2014 10:46 am 
OffLine

Pridružio se: Sre Sep 23, 2009 2:41 pm
Postovi: 5190
Lokacija: Beograd-Donji Milanovac
Pogranicna na podrucju Djerdapa je toliko poostrila kontrole da nema zajebancije.
Sve se radi po pravilu sluzbe.
Dok pecamo, stanu kolima na obalu i dvogledima proveravaju br camca i da li je prijavljen izlazak.
Ribolovacka sluzba radi.
Dosta alasa nije moglo da izvadi dozvolu jer nisu izmirili obaveze prema drzavi iz 2013. Mada nekoliko njih izlaze nocu i dave mreze i strukove, nekoliko sam slucajno zakacio ankerom, ali sve je ti sitno i malo. Pritisli su ih maksimalno.
Ima korumpiranih ribocuvara, za 50€ mozes da radis sta zelis i to svi znaju. Ali ima i postenih. Valjano rade svoj posao.
Da bi sve bilo 99% zavisi od direktora NP Djerdap. Dok ne dodje pravi covek, makar bio i u nekoj stranci, ne mogu stvari skroz da se dovedu u red. Jer ovaj trenutni je pravi saban.

Послато са GT-I9300 уз помоћ Тапатока

_________________
Bistro


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole 2014
PostPoslato: Čet Feb 20, 2014 2:23 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Okt 17, 2012 8:53 am
Postovi: 461
Zmajstrasni napisao:
Njima je primarni posao cuvanje granice, a kontrolisanje dozvola nije. Ali od sada ce patroli na vodi i to biti prioritet jer se oni koji izlaze camcima moraju najavljivati 24h unapred. Dosad se to nije postovalo. Patrola koja ide bentom nema vremena da zalazi peske obalom vec kontrolisu one koje sretnu usput.


Pre neki dan je pogranicna u saradnji sa robocuvarskom sluzbom kod Apatina uhvatila "privrednog ribara" koji je radio bez dozvole. Imao je preko 250 kg ribe kod sebe i ide krivicna prijava.


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole 2014
PostPoslato: Čet Feb 20, 2014 3:41 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Feb 09, 2009 2:03 pm
Postovi: 1694
Lokacija: Unites States of Vojvodina
Zmajstrasni napisao:
Zmajstrasni napisao:
..Imao je preko 250 kg ribe kod sebe...

U jednom "prolazu".
Koji su to novci sunce te nejebalo :!: :!: :!:

Pa ti će se braniti tenkovima ako ih neko nagazi...

Atomsku bombu ima da nabave, bolnice i porodilišta ima da gađaju. Ko NATO...

_________________
Ko nema u glavi, a nema ni u nogama-najebo je!


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole 2014
PostPoslato: Čet Feb 20, 2014 4:16 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Okt 17, 2012 8:53 am
Postovi: 461
Najveca zarada je na beloj ribi. Par njih mi priznalo.


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole 2014
PostPoslato: Čet Feb 20, 2014 6:30 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Nov 04, 2008 9:51 pm
Postovi: 3008
Najveća zarada nikako nemože biti na beloj ribi. Ako ja u istu mrežu u jednoj rini ulovim i smudja i belu, a smudja prodam za četiri puta veću cenu od bele, to znači da za isti rad dobijam četiri puta više para po kilogramu. On je verovatno mislio na to da se bela više lovi i bolje prodaje zbog niske cene, pa mu je obrt brži. Šta ulovi to i proda odmah,a smudj mu se suši na tezgi, osim ako ne završi u kafani. Najveća zarada je po pravilu na kradenoj robi,a ako se mrežari bez dozvole to mu dodje na to.

_________________
fish2win


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole 2014
PostPoslato: Čet Feb 20, 2014 6:37 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Okt 17, 2012 8:53 am
Postovi: 461
Pa to sam mislio. Ulove oni i smudja i sarana, ali na beloj ribi najvise zarade jer je najvise hvataju. Kad naleti jato ulove i po par stotina kilograma. A zimi se najbolje lovi kad se povuce mreza po mestu gde se bela krtozi. Svi oni znaju ta mesta.


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole 2014
PostPoslato: Pet Feb 21, 2014 12:24 pm 
OffLine

Pridružio se: Pet Jan 02, 2009 12:21 am
Postovi: 2627
Kakav sam masakr deverike u Velikom limanu video od strane dvojice camdzija grabuljasa...dole olovo sa trokrakom gore kao musica da zavara trag,takodje sa trokom...ja mislim da su iz krtoga iscupali najmanje 20 kg deverike...i lepo se oni spakovase pa lagano nazad,a posle 5 minuta dolaze ribocuvari camcem i nikom nista,a garantovano su ih sreli usput...verovatno su malo caskali onako ortacki.I posle meni nesto ken*aju, *ebo im pas mater.


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole 2014
PostPoslato: Ned Feb 23, 2014 1:31 pm 
OffLine

Pridružio se: Pet Feb 14, 2014 7:32 pm
Postovi: 23
gde mora da se doplacuje,kaka je to jebada.Platis 6000 i moras da doplatis,jel to Drina mora na doplatu


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole 2014
PostPoslato: Ned Feb 23, 2014 9:06 pm 
OffLine

Pridružio se: Sub Mar 21, 2009 1:58 pm
Postovi: 175
Lokacija: Užice
Drina,Kokin Brod,Sjeničko Radijna Perućac i Zaovine i to sve kod mene.


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 501 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 47 48 49 50 51 Sledeća

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 29 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs