Danas je Čet Mar 28, 2024 10:18 pm

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 501 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 47 48 49 50 51 Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Dozvole 2014
PostPoslato: Sub Feb 15, 2014 6:07 pm 
OffLine

Pridružio se: Sre Nov 18, 2009 6:13 pm
Postovi: 2028
Lokacija: novi bečej-novi sad
ne znam da li je negde napisano, ali evo podatak koji sam čuo direktno od jednog od upravljača sa naših voda, prema novom zakonu koji treba da se usvoji, biće ukinute doplatne dozvole i opet će biti uveden neki vid podeljenih dozvola kao i ranije, a takođe sam dobio i podatak da tisa nije kategorizovana tako da ne može na njoj da se naplaćuje doplatna dozvola i ne treba nasedati na ucene ribočuvara da mora da se kupi dozvola kod RSV-a
takođe dozvola ne mora da se kupuje kod ribolovačkih udruženja već je bitno da na prednjoj stran ima potpis i pečat odgovornog lica i izdavaoca dozvole, a zadnju stranu sami popunite

_________________
bolje ispasti budala nego iz aviona


Vrh
   
 Tema posta: Одг: Dozvole 2014
PostPoslato: Sub Feb 15, 2014 7:03 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet Okt 21, 2011 6:56 pm
Postovi: 44
Lokacija: Kragujevac
shifus napisao:
ne znam da li je negde napisano, ali evo podatak koji sam čuo direktno od jednog od upravljača sa naših voda, prema novom zakonu koji treba da se usvoji, biće ukinute doplatne dozvole i opet će biti uveden neki vid podeljenih dozvola kao i ranije

To je na primer za nas Kragujevčane vrlo loše,kao što je bio primer do pre neku godinu.Da bi pecao na Gruži i Zap.Moravi treba mi jedna dozvola,za Veliku Moravu druga,a za Dunav treća,što je van svake pameti!

Sony Xperia Tapatalk

_________________
ホンダ


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole 2014
PostPoslato: Uto Feb 18, 2014 10:49 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet Jun 05, 2009 3:28 am
Postovi: 531
Lokacija: Kragujevac
ne daj Boze!! em smo nesrecnici jedini grad bez reke i jezera pa za svaki izlazak na vodu pucamo po crvenu ,em treba jos preko da kupujemo neke posebne dozvole.. :twisted: :twisted:
pa kad treba na Dunav da idem na odmor par puta godisnje treba da kupim dozvolu + 100e za gorivo + hrana i ostalo..bez 500 e ne mogu ni da krenem
nama je stvarno najgore u celoj Srbiji!!


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole 2014
PostPoslato: Sre Feb 19, 2014 9:08 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Okt 17, 2012 8:53 am
Postovi: 461
Bas ste maleri. Kad neko ovako nesto napise tek onda vidim koliko mi je dobro. Dunav mi je na 5 minuta voznje autom, gomila mesta za pecanje na 15minuta od trenutka dok sednem u auto i sa priborom dodjem do mesta.


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 19, 2014 9:27 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet Jun 05, 2009 3:28 am
Postovi: 531
Lokacija: Kragujevac
Sanjam o tome da posle posla rucam,dremnen pa skoknem do vode (Dunava) na par sati..ovako gde god idemo nekako smo pod zurbom i obavezom da iskoristimo vreme koje provodimo na vodi koja je uvek daleko od kuce..nema opusteno i spontano jer znas da sutra neces moci da pecas i da te ceka put min,sat.sat i po do kuce..sad su pare za gorivo stvarno ogroman problem..


tapatok


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole 2014
PostPoslato: Sre Feb 19, 2014 11:05 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Nov 18, 2013 12:58 pm
Postovi: 286
Lokacija: Beograd Vinca Dunav
Kod nas na potuzu Vinca , Groca . Nikada vise kontrole nije bilo . Dve ekipe samo spartaju , svaki dan . Sto i nije tako lose za pocetak .

_________________
CTS :)


Poslednja izmena od Milos81 u Sre Feb 19, 2014 2:23 pm, izmenjeno 1 put ukupno.

Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole 2014
PostPoslato: Sre Feb 19, 2014 11:16 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Nov 04, 2008 9:51 pm
Postovi: 3008
Biće kontrole do marta, aprila, a onda ih nigde neće biti u punoj sezoni. Tako je ,barem do sada bilo svake godine. Dozvole će uvek imati oni koji najviše i love. Šta je za nekog ko ulovi par stotina smudjeva godišnje da plati 6 iljada. Neće rizikovati toliki ulov i prihod za sitne pare. Druga bi se pesma pevala da ta kontrola ,kontroliše i ulov revnosno i na obali ali i pogotovo da kontroliše čamce,jer ih je relativno lako kontrolisati. Obalski pecaroši uvek mogu da sakriju ulov,ali realno i mnogo manje ulove.

_________________
fish2win


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole 2014
PostPoslato: Sre Feb 19, 2014 11:18 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 12, 2008 3:25 pm
Postovi: 1236
Lokacija: NS-BG-Perucac
Da prijatno su me iznenadili. :shock:
U dva izlaska dva puta ih video i jedanput kontrolisali. Daj boze da nastave tako i dalje. 8)

_________________
"Žene vole kad brkovi žare..."

"Think Locally, Fuck Globally"


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole 2014
PostPoslato: Sre Feb 19, 2014 12:59 pm 
OffLine

Pridružio se: Pet Jan 02, 2009 12:21 am
Postovi: 2627
Zmajstrasni napisao:
Takođe. Pošto kod mene pogranična policija ozbiljno kontroliše sve koji idu bentom pored Dunava na pecanje, ne želim da se dovedem u situaciju da moraju zvati čuvare da mi pišu prijavu, a to rade kad uhvate nekog bez dozvole. A povrh svega imaju u depeši radnih zadataka konkretnu stavku da kontrolišu sportske ribolovce. Najavili su da će se ove godine ozbiljno pozabaviti grabuljašima tako da verujem da će njihove kontrole biti rigoroznije od kontrole ribočuvarske službe. Još kad rekoše da su skoro njih par zaustavili u marini kad su se vraćali iz noćnog grabuljanja i rekli im da im je to poslednja opomena jer su ih videli onim nightvision monokularom šta rade-možda je to znak da stvari kreću na bolje.


Imao sam pre jedno godinu i po dana slucaj da su me zaustavili bas ti iz pogranicne policije...Ja budala mislio da je ribocuvarska sluzba onako izdaleka i poceo uzurbano da se pakujem i maltene da bezim,a oni me zaustavili...mogu misliti kako sam sumnjivo delovao u tom trenutku.Prosao sam bez kazne iako nisam poneo sa sobom ni licnu kartu.Inace,vidjam dosta cesto pogranicnu policiju kako se vozi nasipom i povremeno se spuste do Dunava da prosetaju.Nisam nikad video da su nekoga kaznili i da je neko imao problema sa njima.

Iskreno ,koliko sam ja primetio, njih uopste i ne zanima ribolov toliko,vise radi reda se promuvaju pored reke.A i kad bi radili striktno svoj posao i zvali ribocuvare pa tu bi pljustale prijave kao kisa jer budimo iskreni ,90 % pecarosa nema dozvole. Meni je veliki izdatak 6000 dinara, imajuci u vidu da u Apatin dolazim jednom u 3 meseca i da budem svega par dana.Kad budem imao mogucnost da pecam redovno, onda cu i uzimati dozvolu.


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole 2014
PostPoslato: Sre Feb 19, 2014 4:25 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Okt 17, 2012 8:53 am
Postovi: 461
Njima je primarni posao cuvanje granice, a kontrolisanje dozvola nije. Ali od sada ce patroli na vodi i to biti prioritet jer se oni koji izlaze camcima moraju najavljivati 24h unapred. Dosad se to nije postovalo. Patrola koja ide bentom nema vremena da zalazi peske obalom vec kontrolisu one koje sretnu usput.


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 501 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 47 48 49 50 51 Sledeća

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 21 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs